به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

آغاز فعالیت رسمی بکت ؛ اولین قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین عرضه شد

آغاز فعالیت رسمی بکت ؛ اولین قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین عرضه شد

بعد از ماه‌ها انتظار، بلاخره قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین به وسیله ی بکت (Bakkt) عرضه گردید و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق بورس بین قاره‌ای (ICE)  آنها را مبادله کنند.

بهر اساس گزارش «کوین تلگراف»، قراردادهای آتی بکت امروز از ساعت ۳:۳۰ بامداد به وقت تهران قابل دسترسی برای خریداران قرار گرفته‌ است. این نخستین نمونه از قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین (در نوع خود) میباشد که مجوز لازم را توسط مقامات قانون‌گذار در حوزه اوراق بهادار دریافت نموده است.

هم اکنون این قراردادها به‌عنوان یکی از محصولات ICE در دسترس عموم قرار دارند. این بازار بورس تحت نظارت بازار سهام نیویورک فعالیت می‌کند.

بکت سال قبل خبر عرضه کردن قراردادهای آتی فیزیکی برای بیت کوین را اعلام نموده بود. و این در حالی میباشد که عرضه نمودن این قراردادها تا به امروز در چندین نوبت و به علت نگرانی‌های قانونی با تاخیر مواجه گشته است.

بکت در تاریخ ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) اعلام نمود که توانسته مجوزهای مورد نیاز را از طرف کمیسیون معاملات آتی آمریکا (CFTC) دریافت نماید. عرضه قراردادهای آتی بکت مطابق برنامه روز قبل (به وقت ایالات‌متحده) انجام گرفت.

قبل از این نظاره گر عرضه شدن قراردادهای آتی بیت کوین به وسیله یCME و CBOE نیز بوده‌ایم اما وجه تمایز قراردادهای آتی بکت و نمونه‌هایی که به وسیله ی این دو بازار بورس عرضه می‌گردد در شکل تسویه حساب آن‌ها میباشد. در قراردادهای بکت تسویه حساب‌ها هم با بیت کوین حقیقی انجام می‌گیرد که در دو نمونه ذکرشده این کار به صورت ارزهای رایج انجام می‌ گشت.

در تاریخ‌های سر رسید روزانه و ماهانه پلتفرم بکت قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین راعرضه می‌نماید. پردازش قراردادهای به وسیله ی پلتفرم Bakkt Warehouse صورت می‌گیرد که اولین روزهای ماه جاری میلادی سپرده‌گذاری و برداشت در پلتفرم خود را شروع کرده بود.

بکت مدتی قبل اعلام نموده بود که بیمه نامه‌ای را به مبلغ ۱۲۵ میلیون دلار برای سپرده‌های بیت کوینی که تحت اختیار دارد، صادر نموده است.

زمان زیادی است که اخبار فراوانی حول بکت و عرضه کردن قراردادهای آتی آن برای بیت کوین انتشار پیدا میکند و در حال حاضرنظاره گر عرضه رسمی آنها میباشیم. به عقیده تعداد زیادی از فعالان و تحلیل‌گران  بازار عرضه این قراردادها، یک قدم عظیم در ورود نهادهای اقتصادو همچنین موسسات مالی به بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین میباشد.

«تام لی» که یکی از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال میباشد در توییتر خود اینچنین نوشت:

نگاهم به بکت و توانایی های آن در رابطه با بالاتر بردن اعتماد موسسه های مالی به ارزهای دیجیتال خیلی مثبت است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.