به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

سامسونگ پی چیست؟

سامسونگ پی چیست؟

سامسونگ پی  و کمک آن به ما

سامسونگ پی ابزاری مفیدی برای پرداخت های ما است. حالا دیگر مانند گذشته خیلی از ما حال و حوصله ی کشیدن یک خروار پوا نقد را با خود نداریم. مخصوصا این که خطر حمل شان هم زیاد است. کم تر کسی را می بینید که از سیستم شتاب برای انجام عملیات خرید استفاده نکند. حالا دیگر امنیت بیشتری برای جا به جایی پول های خود دارید. زیرا دزدیدن یک کارت بانکی خیلی سخت تر از پول های نقد گولّه شده در جیب مان است. و اما سامسونگ پی یک تکنولوژی نو ظهور است که به وسیله ی آن شما از همان کارت بانکی هم بی نیاز خواهید شد. دزدیدن پول ها در این حالت نیازمند آموزشی به سبک نیرو های ویژه است. چرا؟

چون سامسونگ پی یک نرم افزار اندرویدی می باشد. که با آن می توانید حتی بدون کارت بانکی هم خرید کنید. سامسونگ پی برای شما حکم کیف پول را دارد. یک کیف پول الکترونیکی. با وجود آن دیگر نیازمند کارت هم نیستید. و جالب تر آن که اگر دزد گوشی شما را ببرد باز هم به پول های تان دسترسی نخواهد داشت. خیال تان راحت باشد.

 

NFC
فن آوری NFC

سامسونگ پی و NFC

Samsung Pay با استفاده از فن آوری NFC کار می کند. فن آوری NFC اطلاعات موجود بر روی دیبت کارت یا کردیت کارت را به پایانه های پرداخت انتقال می دهد. البته خود پایانه ها هم باید از این نوع تکنولوژی تبعیت کنند. اما اگر این طور باشد که نمی توان با خیلی از پایانه های قدیمی کار کرد. چون آن ها تکنولوژی NFC ندارند. عجله نکنید. اتفاقا Samsung Pay این قابلیت را هم دارد که با پایانه های فاقد NFC هم کار کند. از چه طریق؟ با استفاده از MST. به مرور هم با NFC و هم با MST آشنا خواهیم شد. با MST شروع می کنیم. اگر دقت کرده باشید پشت تمام کارت های بانکی یک نوار مشکی رنگ پشت خود دارند. این نوار مشکی رنگ انتقال دهنده ی اطلاعات کارت شما است. و اگر نباشد کارت تان به هیچ دردی نمی خورد.

اگر خود توجه کرده باشید فروشنده ها کارت تان را از همین قسمت داخل شیار دستگاه کارت خوان می کشند. MST همین کار را بر روی یک برنامه ی هوشمند در گوشی شما انجام می دهد. البته نیازی نیست که گوشی خود را داخل شیار دستگاه بکشید. می دانم که اصلا به این فکر نمی کردید. حال ببینیم NFC چیست؟ مخفف سه کلمه ی near field communication است. به معنای ارتباط در میدان نزدیک. چیزی شبیه به انتقال فایل با بلوتوث است. اما کمی پیشرفته تر. تنها چیزی را هم که انتقال می دهد همان اطلاعات کارت ما است. اگر بخواهید از این تکنولوژی استفاده کنید. هم پایانه و هم گوشی باید از آن پشتیبانی کنند. قرار بود این تکنولوژی طبق گفته ی مسئولین همه گیر شود. ولی به نظر می رسد پنجاه سال دیگر در ایران شاهد آن باشیم.

 

خرید
خرید با سامسونگ پی

امنیت Samsung Pay چگونه است؟

Samsung Pay حداقل از حمل کارت های بانکی بی نیاز تان می کند. و امنیت آن هم بیشتر است. چرا که شماره ی کارت شما را ذخیره نمی کند. به جای این کار شماره ی کارت شما را رمز گردانی می کند. و همین رمز را به پایانه های انتقال پول می فرستد. یعنی شما با استفاده از یک شماره ی مجازی پرداخت های تان را انجام می دهید. ضمنا قبل از هرگونه پرداختی باید احراز هویت خود را انجام بدهید. یعنی می توانید از اثر انگشت خود برای این کار استفاده کنید. خب حالا بهتر متوجه می شوید که چرا همان اول گفتم گوشی شما به درد دزد ها هم نمی خورد.

دزد اثر انگشت شما را ندارد. به جای استفاده از اثر انگشت می توانید از یک رمز عبور بسیار قوی هم استفاده کنید. اگر گوشی شما امکانش را داشته باشد. حتی می توانید از عنبیه ی چشم خود هم برای احراز هویت تان بهره ببرید. خب خود تان می توانید تشخیص دهید که کدام امنیتش بیشتر و بهتر است.

 

نحوه ی استفاده از Samsung Pay

تا به این جا از مزایای استفاده از سامسونگ پی گفتم. حالا با هم به صورت مرحله به مرحله نحوه ی کار با آن را فرا خواهیم گرفت. ابتدا سامسونگ پی را روی گوشی خود نصب کنید. البته اگر موبایل سامسونگ جدیدی خریده باشید به احتمال زیاد به طور پیش فرض این برنامه را دارند. پس از نصب برنامه را باز کنید. اطلاعات اکانت سامسونگی خود تان را وارد اپ کنید. شرایط توافق نامه را با زدن بر روی عبارت ” agree to the terms and conditions بپذیرید. و NEXT را بزنید. حالا باید یک روش امنیتی برای آن انتخاب نمایید. همان طور که گفتم باید هویت خود تان را احراز نمایید. و برای این کار باید می توانید از میان سه روشی که گفتم یکی را انتخاب نمایید.

یعنی استفاده از عنبیه ی چشم. یا اثر انگشت. و یا رمزی که به اندازه ی کافی قوی باشد. البته بهتر است تاریخ تولد تان نباشد. چون ممکن است هر کسی بداند. به خاطر داشته باشد برای هر بار استفاده باید از یکی از این روش ها بهره ببرید. بعد از انتخاب باید کد PIN را که از چهار رقم تشکیل شده باشد وارد نمایید. در مرحله ی بعد احتیاج به وارد نمودن مشخصات کارت بانکی خود دارید. پس باید آپشن Add card را بزنید. با انتخاب این آپشن می توانید کارت جدیدی را اضافه نمایید. این کارت می تواند جزو کارت های ویزاکارت، مستر کارت و غیره باشد. حالا باید یک عکس از کارت تان بیندازید. با استفاده از دوربین خود گوشی. حالا CVV2 را وارد نمایید. سپس تاریخ انقضای کارت هم حتما از شما خواسته می شود. آخر هم باید کارت خود را تایید نمایید.

گوگل
صفحه سامسونگ پی در گوگل پلی

 

حالا چگونه خرید کنیم؟

برای پرداخت های تان اول وارد اپ سامسونگ پی شوید. ممکن است چندین کارت را به برنامه معرفی نموده باشد. از میان آن ها کارت مورد نظر تان را وارد کنید. حالا باید کارت خود را تایید کنید. آن هم با استفاده از یکی از سه مدلی احراز هویتی که خود تان قبلا انتخاب نموده اید. حالا قسمت پشتی گوشی خود را به پایانه ی انتقال پول نزدیک کنید. وقتی کارت شما را بشناسد، دوباره باید عمل انتقال را تایید کنید. یعنی باید رمز خود را بزنید. تبریک می گویم. از این به بعد نیازی به حتی کارت بانکی خود هم ندارید. امیدوارم سامسونگ پی به مرور و روز به روز در کشور مان بیشتر جا بیوفتد. و زمانی فرا برسد که کارت های بانکی وضعیت پول نقد الآن را پیدا کنند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.