به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ارز دیجیتال ترامپ یا توکن ترامپ رونمایی شد؛ شانس 62% ترامپ در انتخابات !

ارز دیجیتال ترامپ یا توکن ترامپ رونمایی شد؛ شانس 62% ترامپ در انتخابات !

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سال قبل در توییتی عنوان کرد که از دنیال کنندگان بیت کوین و اغلب ارزهای دیجیتال نیست، و علاقه ای به آنان ندارد. با این حال سرمایه گذاران و تریدر های ارزهای دیجیتال در بیرون از آمریکا قادرند احساسات خود را در مقابل ترامپ نشان دهند، و امکان دارد از این راه پولی نیز بدست آورند!

به نقل از کوین دسک، ترامپ طی این توییت که در ماه ژوئیه نوشت، اظهار داشت بیت کوین پول به حساب نمیاید، ثابت و قابل اعتماد نیست ، تنها ارزی که داریم دلار است.

توییت ترامپ در خصوص بیت کوین«من علاقه ای به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارم. این ارزها پول به حساب نمیایند و فراز و نشیب بسیار دارند. و [این ارزش] پایه و اساس محکمی ندارد. دارایی‌های دیجیتالی (کریپتو) که در چارچوب قانون نیستند قادرند به فعالیت های قانونی قاچاق و مواد مخدر کمک کنند.

با این حال در هفته سپری شده توکن ترامپ یا ارز دیجیتال «Trump 2020» با نشان «TRUMP» بوسیله صرافی ارز دیجیتال «FTX» معرفی و عرضه شد. این صرافی با توجه به نزدیکی انتخابات میگوید که این توکن مثل قراردادهای اینده فعالیت خواهد کرد و به کاربران این شانس را میدهد که با آن موقعیت لانگ (پیروزی ترامپ در انتخابات) یا شورت (شکست ترامپ) باز کنند. FTX طی پستی در وب سایت خود اظهار داشت:

اگر در آینده ترامپ در انتخابات پیروز شود، نرخ این قرارداد یک دلار، و اگر شکست بخورد صفر میشود.

بعضی از وب‌سایت‌های آنلاین مثل «Oddschecker.com» در خصوص انتخابات آپیش روی ریاست جمهوری آمریکا، شرط‌بندی‌هایی را طراحی کرده اند. ترامپ نخستین رئیس جمهوری است که چند مدت بعد از استیضاح، میبایست در انتخابات حضور پیدا کند. ترامپ مثارن چهارشنبه (۱۶ بهمن) طی جلسه استیضاحش در مجلس سنا، که اغلب آن تحت نظارت جمهوری‌خواهان است، تبرئه شد. اسناد این استیضاح بواسطه مجلس نمایندگان که تحت نظارت دموکرات‌هاست، طراحی شده بود.

قرارداد جدید FTX بیانگر هدف صنعت ارزهای دیجیتال برای بهره بری از دو طرف بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 به نفع خود در جهت کسب سود است.

از لحاظ تئوری، نرخ این توکن میبایست با توجه به میانگین شانس پیروزی ترامپ در انتخابات مصوب شود. FTX در این خصوص افزود:

اگر درصد شانس موفقیت ترامپ در انتخابات ۵۲ درصد باشد، توکن TRUMP تقریبا با قیمت ۵۲ سنت معامله خواهد شد. خرید این توکن پایین تر از ۵۲ سنت و فروش آن بالاتر از ۵۲ سنت موجب کسب سود خواهد شد.

این توکن که هفته گذشته معرفی و عرضه شد، بالافاصله پس از تبرئه ترامپ از استیضاح با نرخ ۶۲ سنت مورد معامله قرار گرفت که تا حدودی بیانگر این است که شانس ترامپ جهت پیروزی در انتخابات ۶۲ درصد است.

با توجه به اطلاعات وب‌سایت FTX، این صرافی تحت کنترل شرکت عظیم تری است که در «آنتیگوآ و باربودا» (Antigua & Barbuda) ثبت گردیده است. این کشور، جزیره ای کوچک است که در دریای کاراییب واقع گردیده. رییس این صرافی «سام بنکمن-فرید» (Sam Bankman-Fried) میباشد. حساب لینکدین او بیانگر این است که پیش از این کار در شرکت نیویورکی «جین استریت» (Jane Street) مشغول بوده است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ مشاغل خودرا به حوزه ارزهای دیجیتال اختصاص داد. همچنین او هم اکنون در هنگ کنگ زندگی میکند.

صرافی FTX، برای تریدرهایی که در مقابل ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال احتیاط میکنند و اغلب ریسک های بزرگ را قبول نمیکنند، اخطاریه‌ای را اختصاص داده و در آن درخصوص ماهیت صفر و یکی توکن TRUMP اخطارهایی را لحاظ کرده است.

نوسانات قیمت TRUMP در آنده میتواند از نوسانات زیاد قیمت بیت کوین هم فراتر برود. اطلاعات ریسک در توکن TRUMP نسبت به بیت کوین تفاوت های زیادی دارد. قیمت این توکن الگوی بزرگی  از صفر تا یک دلار است.

در قیمت نهایی این توکن، نامعلوم بودن نتیجه انتخابات نیز لحاظ شده است. با این وجود اگر نتیجه انتخابات نامعلوم باشد. برنامه این توکن قیمت را براساس رییس جمهور ماندن ترامپ تایین میکند. در بیانیه FTX نوشته شده است:

اگر آرای الکترونیکی بعضی از حوزه‌های انتخاباتی نامعلوم باشد، این قرارداد به شکلی عمل خواهد کرد که اگر ترامپ در روز نخست فوریه ۲۰۲۱ (۱۸ بهمن ۱۳۹۹) رئیس جمهور باشد، قیمت توکن ۱ دلار، و در صورت نبود ترامپ در کاخ رییس جمهوری، صفر دلار باشد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.