به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۴۰ بانک آلمانی برای دریافت مجوز در حوزه‌های ارزهای دیجیتال، درخواست دادند

۴۰ بانک آلمانی برای دریافت مجوز در حوزه‌های ارزهای دیجیتال، درخواست دادند

با توجه به سفت و سخت شدن قوانین و دستورات مربوط به ضد پولشویی، تعدادی از بانک های آلمانی به دنبال اخذ مجوز لازم برای ارایه خدمات ارزهای دیجیتال در بانکداری خود هستند.

به نقل از کوین تلگراف و مطبوعات محلی هاندلشبالت، اداره فدرال نظارت بر امور مالی آلمان یا به صورت اختصار «بافین» (BaFin)، در حال تحلیل و بررسی در خصوص اعطای مجوز به 40 بانک معتبر خود هستند که در سدد ارایه خدمات بانکی ارزهای دیجیتال هستند.

این سیستم جدید که بافین در حال بررسی آن است و از ماه ژانویه به اجرا درمیاید به بانک ها اجازه میدهد اضافه بر سهام های بورس و اوراق بهادار، ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل را برای مشتریان فراهم کنند.

این خدمات نوین به نهادهای مالی که از قبل در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت داشتند، یک اولتیماتوم انتقال داده که تا آخر نوامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت. با این حال هریک از نهاد هایی که علاقه دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند میبایست تا انتهای ماه مارس (اواسط فروردین)، علاقه خود و گزارشات خودرا به نظر نهاد های قانون گذار برسانند.

با توجه به داده ها، میزان درخواست های فرستاده شده به وزارت دارایی بسیار زیادتر از حد انتظار بوده. «فرانک شفلر» (Frank Schäffler) از نمایندگان پارلمان و عضو حزب دموکراتیک آلمان، در این باره گفت :

حجم بازار خیلی با سرعت تر از انتظار وزارت مالی فدرال در حال افزایش است. این هم خوب هست و هم بد، از سویی بیانگر این است که بسیاری از شرکت ها علاقه مند به استفاده از خدمات بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند و به سمت نوآوری و فناوری پیشرفت میکنند، و از سویی دیگر باید بگوییم که این اتفاق نتیجه قانون گذاری های جدید ضد پولشویی است.

این چارچوب جدید حجم بسیاری از دنیای ارزهای دیجیتال را در کشور در بر میگیرد. در این قانون دارایی های دیجیتال با نشانی به عنوان نماد دیجیتال ارزش ها تعریف کرده اند و همچنین مانند دارایی های رایج به صورت قانونی در نظر گرفته نمیشود.

از اولین نهادهایی که علاقه خودرا به ارزهای دیجیتال، به بافین اعلام کرد، بانک سولاریس برلین (Berlin Solaris Bank) بود، که همچنین از قبل تر این حوزه فعالیت هایی داشت و با دنیای ارزهای دیجیتال کم آشنا نبوده.«مایکل آفرمن» (Michael Offermann)، مدیر قسمت ارزهای دیجیتال در بانک سولاریس خاطر نشان کرد:

ما طی یک سال و نیم سپری شده به صورت جدی پیگیر ارزهای دیجیتال بوده ایم. در قانون جدید بانک ها که در ضمه قوانین ضدپولشویی میباشد. رد واقع فرصت و زمان بسیار خوبی برای ما و همچنین دیگر بانک های صاحب نام است. این چارچوب به ما اجازه میدهد پس از سال ها از یک نهاد تحقیقاتی به یک بانک تجاری تبدیل شویم.

چارچوب جدید که گفتیم، در پاییز قبلی از سوی فعالین عرصه ارز دیجیتال آلمان مورد تشویق قرار گرفت و هیچکس با این قوانین مشکلی نداشت و به گفته فعالان این حوزه با وجود این قوانین در آینده باید از آلمان با عنوان “بهشت ارزهای دیجیتال” نام برد.

نسخه پایانی این قانون ، با هدف سهولت فعالیت ارزهای دیجیتال و اموزش ها و باید و نبایدد هایی به افرادی که به تازگی قصد ورود به این عرصه دارند طراحی و مکتوب گردیده.

جمعیت بانک های المانی که یک گروه بزرک متشکل از 200 بانک و نهاد مالی بزرگ المان است، پس از اعلام رضایت خود از این قوانین جدید اظهار کرد که بانک های المان همگی اماده همکاری بوده و از تجربه و قدرت کافی جهت فراهم کردن خدمات و امنیت لازم به مشتریان خود برخوردارند.

در آغاز هفته در جال سپری نیز نهاد بزرگ فعال در دنیای ارزهای دیجیتال «BitGo»، جهت گسترش کسب و کار خود دو دفتر جدید در اروپا افتتاح کرد که یکی از آن ها در المان قرار گرفت.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *