به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

افزایش شدید فشارهای آمریکا بر ارزهای دیجیتال؛ هفته گذشته در آمریکا چه گذشت؟

افزایش شدید فشارهای آمریکا بر ارزهای دیجیتال؛ هفته گذشته در آمریکا چه گذشت؟

هفته آتی را باید هفته دشواری برای دنیای ارزهای دیجیتال آمریکا در نظر داشته باشیم، با توجه به سخنان استیون منوچین (Steven Munchin)، مدیر وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و در نظر گرفتن رای دادگاه در مورد منع خصوصی بودن تراکنش ها، وضعیت ارزهای دیجیتال در این کشور زیاد رو به سامان نیست و در آینده بحرانی تر نیز میشود.

به نق از فوربز، منوچین اخیرا در صحبت های خود اظهار کرده است که چارچوب ها و قوانین بنیادی جدیدی برای ارزهای دیجیتال و بیت کوین درحال برنامه ریزی میباشد. نیل کاشکری (Neel Kashkari) مدیریت شعبه مینیاپولیس فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) در صحبت های جدیدش از حوزه ارزهای دیجیتال با عنوان “زباله دان عظیم” نام برد. دادگستری امریکا نیز در حکم مبتنی بر “منع خصوصی سازی تراکنشات با استفاده از تکنیک میکسینگ (mixing)” را صادر کرد.

با این وجود، در قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال تغییرات بزرگی حاصل نگردید و هم اکنون نسبت به آغاز سال 2020 50 درصد افزایش را نشان میدهد.

منوچین که یکی مخالفان سرسخت بیت کوین در چندسال اخیر بوده است. سال قبل نیز در =یروی از سخنان ترامپ به مخالفت و توهین به این رمزارز پرداخت. وی در سخنان جدیدش به مجلس سنای آمریکا خبر داد که انجمن مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) در حال طراحی چارچوب های تازه ای در خصوص ارزهای دیجیتال میباشد و این قوانین و دستورالعمل ها در اینده بسیار نزدیک به به اجرا خواهد درآمد. با توجه به سخنان وی، تاثیرات این قوانین جدید در آینده به وقوع قابل مشاهده است، منوچین در ادامه نیز اظهار داشت:

ما قصد داریم که فناوری در کشور رشد کند و مسیر خودرا پیدا کند، ولی این موضوع باید به درستی اجرا شود. ما باید اطمینان حاصل کنیم که قرار نیست در آینده از ارزهای دیجیتال مانند حساب های مخفی بانک های سوییس در فعالیت های مجرمانه استفاده شود.

وی در ادامه سخنان خود به این مورد اشاره کرد که انجمن مبارزه با جرایم مالی وقت زیادی را صرف تهیه این دستورالعمل های جدید کرده است تا بتواند یک چارچوب کامل و صریح در اختیار افراد قرار دهد.

منوچین در سال قبل طی سخنان خود حملاتی داشته است، او گفته بود که بیت کوین یک خطر برای امنیت ملی آمریکاست و طی 10 سال جاری گسترش نخواهد یافت و به زودی همگان خواهند دریافت که این ارز متزلزل است و برای آن ها خطرهایی را به ارمغان خواهد آورد.

طی نشست ها به مباحث دیگری در این خصوص اشاره شد. کاشکری، مدیر شعبه مینیاپولیس فدرال رزرو اظهار کرد که ارزهای دیجیتال ویژگی های اصلی و خصوصیات مناسب را برای تبدیل شدن به یک ارز مورد اطمینان را دارا نیستند. همچنین وی گفت :

علت پر ارزش بون دلار چاپ آن به واسطه آمریکا در چارچوب های مورد تایین آمریکا است.

طی یک نشست مالی که در ایلت مونتانا برگزار گردیده بود. کاشکی در پاسخ به این سوال که برای تولد دختر یک ساله اش به عنوان هدیه به او ائراق قرضه میدهد یا بیت کوین؟ گفت :

در حوزه ارزهای دیجیتال و رمزارزها، ارزهای آشغال کم نیستند، این یک حقیقت است که این ارزها توانسته اند تا کنون پول بسیاری از افراد را از چنگشان دربیاورند و اکنون لازم بوده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به طور جدی در حال بررسی این ارزها است.

دادگستری آمریکا نیز طی روزهای اخیر استفاده از برنامه ها و تکنیک هایی که باعث مخفی شدن تراکنش ها میشود را در آمریکا ممنوع دانست. با توجه به گفته های این بخش، از این برنامه ها جهت فعالیت های مجرمانه و پولشویی مورد استفاده قرار میگیرد.

این قانون بلافاصله بعد از بازداشت لری هارمون (Larry Harmon) صادر شد. او به پولشویی به میزان 300 میلیون دلار متهم شده است. با توجه به رای دادگاه، نرم افزار هلیکس (Helix) در واقع نرمافزاری بوده است که هارمون از آن استفاده میکرده و ابزاری به جهت پولشویی شناخته شده است.

چارچوب ها و محدودیت هایی که آمریکا برای ارزهای دیجیتال بوجود آورده، طی سال های اخیر کار را در این حوزه برای افراد بسیار دشوار کرده است و موجب شده که افراد برای فعالیت خود به سمت کشورهایی که محدودیت های کمی دارند مانند سوییس بروند.

دیوید جانستون (David Johnston)، مدیریت نهاد سرمایه‌گذاری یومان (Yeoman) در سخنانش اظهار کرد که:

هر شخصی که اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتال داشته باشد خواهد دانست که چارچوب های اروپا در مورد پلتفرم‌های نگهداری (کاستودی) در عرصه ارزهای دیجیتال، دریافت مجوز صرافی‌ها و دستئورالعمل توسعه توکن ها و همچنین پرداخت ها بسیار شفاف و بدون مخفی کاری است.

همین دید باز و شفافیت ها بود که موجب شد فیسبوک بخواهد انجمین لیبرا را در این کشور تاسیس نماید. حال نیز کاربران ارزهای دیجیتال و توسعه دهنگان آن در آمریکا تحت فشار دولت و قوتانین و همچنین منتقدان این بازار هستند و ممکن است در آینده ن چندان دور بسیاری از این افراد از این کشور خارج شده و به اروپا روانه شوند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *