به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

فناوری جدید مانی گرام : انتقال لحظه ای پول بدون نیاز به بلاک چین

فناوری جدید مانی گرام : انتقال لحظه ای پول بدون نیاز به بلاک چین

مانی گرام که یکی از بزرگترین شبکه های پرداخت پول به شمار میاید، به تازگی ویژگی های جدید در خدمات خود اضافه کرده که برای شما این امکان را فراهم میکند که در لحظه به هرجای دنیا پرداخت پول انجام دهید. مانی گرام اغلب خدماتی که ارائه میداد ولبسته به شریک خود یعنی ریپل بود. اما در این ویژگی جدید خود مبتنی بر ارسال پول در لحظه ریپل دیگر هیچ نقش اساسی ندارد.

این خدمات جدید که از آن با عنوان FastSend (ارسال سریع) نام میبرند، به مشترکان خود اجازه میدهد که از طریق وب سایت یا برنامه نصب شده بر روی گوشی های موبایل، پول مورد نظر خودرا به سرعت و مطمعن به هرجایی از دنیا ارسال کنند همچنین در این ویژگی جدید ریپل نقشی ندارد.

مدیرعامل مانی گرام خانم Kamila Chytil در مصاحبه با سایت کوین تلگراف شرح داد که برای انتقال سالم و سریع پول و این ویژگی جدید الزامی به استفاده از بلاک چین نبوده. در FastSend از انتقالات مستقیم اعتباری ویزا کارت با ارسال وجه به حساب کاربری (با دبیت کارت) بره گیری میشود.

با این وجود DLT (دفتر کل توزیع شده) در این خدمات و ویژگی نقش پررنگی ندارد و منبع مخصوص FastSend از ویژگی های وابسته بر ابر میکرو (Cloud-base micro)  بهرمند میشود.خانم کاملیا نیز در ادامه صحبت هایش گفته که با اینکه در این پروژه ریپل هیچ نقش خاصی ندارد ولی در عرصه های دیگر این فناوری استفاده از بلاک چین به وضوح قابل رویت است:

هم اکنون، MoneyGram مشغول استفاده از ابزار های On Demand Liquidity ریپل میباشد، که این امکان را برای مانی گرام فراهم میسازد که از ریپل ها به شکل سازمانی در فارکس بهره ببرد. این قسمت در back-end درحال پردازش است که مشترکان هیچگونه ارتباظی با آن ندارند. این خدمات جدید به ما اجازه میدهد سخت ترین و پرهزینه ترین تراکنش های موجود را به اسانی به انجام برسانیم، با این تفاسیر هم سرعت فرایندها افزایش میابد و هم گردش های مالی کمتر شده و هزینه گردش نیز کاهش میابد.

خانم کاملیا به عنوان مدیر عامل مانی گرام، ارزهای دیجیتال به واسطه فعالیت همیشگی و سرعت بالا نسبت به بازارهای سنتی مورد تمجید و تعریف قرار میدهد. وی در ادامه افزود که مانی گرام در تلاش برای بهرمندی بسیار بیشتر از ریپل در خدمات مختلف خود میباشد و در سدد فراهم کردن سرویس نقد و فروش در قالب ریپل برای کلیه مشترکان خود هستند که قصد استفاده از آخرین نسخه ریپل را دارند.

ریپل که یکی از فراهم کنندگان خدمات DLT در میان نهاد های مالی و اعتباری از علاقه و کاربرد بسیار بالایی برخوردار است که این علاقه هرروز در حال بیشتر شدن میباشد. تنها در طول این ماه، بانک مرکزی آسیا که در بنگلادش میباشد و مبلغی بیشتر از 3.4 میلیارد دلار موجودی دارد

محبوبیت و کاربرد ریپل به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات DLT در بین سازمان های مالی و اعتباری افزایش یافته است. فقط در این ماه، بانک آسیا که در بنگلادش واقع است و بیش از 3.4 میلیارد دلار دارایی دارد به شبکه خدمات مالی ابری ریپل نت پیوسته است.

ارز دیجیتال شرکت ریپل، که به عنوان XRP از ان نام میبرند،  برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ برای استفاده در یک سیستم معاملات محلی در ونکوور توسط رایان فوگر ایجاد شد و پس از مدتی سیستم پرداخت ریپل پی (Ripplepay) توسط فوگر توسعه داده شد. همچنین در سال ۲۰۱۱ نیز Jed McCaleb ارز دیجیتالی را بنا نهاد که معاملات در آن با توافق بین کاربران شبکه تایید و انجام می شدند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *