به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

5 ترس بزرگ معامله گران ارز دیجیتال

5 ترس بزرگ معامله گران ارز دیجیتال

اگر شماام از آن دسته از افراد میباشید که در بازار ارزهای دیجیتال قعالیت دارید و معامله میکنید، پس حتما بعد از بیدار شدن از خواب بلافاصله میزان قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال مختلف را چک میکنید. احتمال دارد شماهم گاهی اوقات به ترس های خود در خصوص این بازار و سرمایه خود فکر میکنید. زیرا هر معامله گر در این بازرا میداند که در چع بازار پر ریسکی مشغول سرمایه گذاری و معامله میباشد.

بیت کوینیست طی گزارشی به 5 ترس اصلی معامله گران در این زمینه و بازار پرداخته است و معتقد است که این 5 مورد میتواند دغدغه اصلی هر معامله گری در بازار ارزهای دیجیتال باشد و هر معامله گر یا سرمایه گذاری حدقل یکبار به این موارد فکر کرده است.


هک صرافی


معمولا افراد در سرمایه گذاری دو دسته اند، دسته اول کسانی که سرمایه خودرا در صرافی مگه نمیدارند و سرمایه خودرا به کیف پول خود منتقل میکنند ولی دتسه دوم در ریختن سرمایه به کیف پول دیجیتال خود تعلل میکنند و ترجیح میدهند که سرمایه خودرا در صرافی ها نهگهداری کنند. برخی از صرافی ها این شعار را دارند که در صورت دزدی سرمایه شما، مبلغ آنرا نتقبل و جبران مافات میکنند، ولی نمیتوان به وعده ها و شعارهای سایت ها در فضای مجازی اعتماد کرد، مثال های زیادی در این خصوص وجود دارد که خلاف هردو وضعیت را شرح دهد.

ولی لازم به ذکر است افرادی که سرمایه خودرا در کیف پول خود نگهداری میکنند نیز از مشکلات احتمالی بیت کوین در امان نیستند. سرمایه آن ها نیز احتمال دارد مورد خطر بواسطه اتفاقاتی نظیر فیشینگ، بدافزار، به سرقت رفتن کلید خصوصی و باج‌‌افزارها قرار بگیرد.

تنها در سال 2019 مقدار 4.5 میلیارد در خصوص مشکلات مبنی بر هک صرافی های بیت کوین ضرر وارد شد و بسیاری از افراد را به بیت کوین بدبین کرد.


گم شدن بک‌آپ


برخی دیگر از مشکلات بیت کوین که ترس در دل کاربران میندازد گم شدن کلیدهای خصوصی یا همان سید (Seed) آن هاست. چه آن را در جایی مطمعن نوشته باشند که به حافظه سپرده باشند چه روی بدن خود حک کرده باشند، بازهم ترسی مبنی بر نابود شدن آن در دل دارند که اجتناب ناپذیر است.

اگر از آن دسته اشخاص هستید که مدام وسایل و کلیدهای خودرا گم میکنید، باید این مسئله برایتان مشکل بزرگی ایجاد کند، داشتن کلید خصوصی کیف پول شما مانند این است مقداری طلای یا دارایی با ارزش فیزیکی در دست خود داشته باشید و با خود به هرجا ببرید، پس محافظت از آن برای شما امری ضروری و جدایی ناپذیر از افکار روزمره شما میباشد.


مالیات بر ارزهای دیجیتال


کسی نمیتواند منکر این شود افزودن مالبات برای ارزهای دیجیتال از کابوس ها و مشکلات آن نیست و ارائه اظهارنامه مالیاتی از نظر کاربران امر دلپذیری نمیباشد آن هم در این وضعیت که مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال مدام دستخوش تغییر های زودگذر است.


صفر شدن قیمت بیت کوین


از ترسناک تریم و مخوف ترین ترس ها و مشکلات احتمالی بیت کوین که در هر ساعت از شبانه روز ممکن است فکر کاربران این بازرا را مشغول خود کند و خواب را از چشمان آنان بگیرد، صفر شدن قیمت بیت کوین و نابود شدن تمامی رویاهای آنان است.

بهره های بانکی، سیستم مالی بی ثبات، مکتب اتریشی، آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopolos) و فقدان اعتماد لازم و کافی به بازار بیت کوین و مشکلات پیرامون بیت کوین میتواند شمارا برای ساعت ها به فکر فرو ببرد و موجب ایجاد دلهره و ترس در شما بشود.

حال سوال تمام کاربران این است که آیا ممکن است؟! ممکن است بیت کوین در یک روز به طور ناگهانی نابود شود؟ ممکن است بیت کوین به مرور قیمتش به صفر سقوط کند؟ کسی نمیداند ولی خواندن مقالات و مطالب معتبر در این زمینه میتواند ترس شمارا تا حد لازمی کاهش بدهد و شمارا امیدوار به آینده نگه دارد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *