به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۱۰ درس از ۲۰ تریدر مشهور که نباید فراموش کنید

۱۰ درس از ۲۰ تریدر مشهور که نباید فراموش کنید

تربد با معامله ارزهای دیجیتال یک دنیای سراسر رمزآلود و پر هیجان میباشد که برای هرکسی به صورت خاصی معنی میشود و قادر است بسیاری از کسب و کارها و صنایع و درآمدهارا در بر بگیرد. تریدر های حقیقی افرادی هستند که ریسک را به جان میخرند و به دنبال پیروزی قدم برمیدارند. آن ها حهت رسیدن به اهداف خود تکنیک های خاص و ابزار بخصوص خودرا دارند که ار آن ها بهره میبرند. بین تکنیک های رفتاری معامله افراد با یکدیگر وجه تشابه و تفاوت هایی وجود دارد.

دنیز آندروشچنکو (Denys Andrushchenko)، تحلیل گر ارزهای دیجیتال، با تحقیق در رابطه با محبوب ترین تریدر های ارزهای دیجیتال، مهم ترین رهنمود های آنان را طی یک مطلب جمع آوری کرده که به قسمت های مهم آن میپردازیم.


۱. قبل از به خطر انداختن پول‌هایتان یاد بگیرید


۱. قبل از به خطر انداختن پول‌هایتان یاد بگیرید zarinexchange.comوالتر لسیکار (Walter Lesicar)، برت باسنبری (Bert Bossenberry) و ماداز سه نفر از افراد بسیار موفق در بازار ارزهای دیجیتال میباشند. این سه نفر بر این باورند که مهم ترین بخش معامله و تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای یادگیری و آموزش در قالب مطالعه و تجربه میباشد.

پیشنهاد اصلی آن ها در این خصوص ثبت نام و بازکردن یک حساب شبیه ساز معاملات میباشد. این پلتفرم ها به افراد پول غیرواقعی میدهد و یک بازار شبیه به واقعیت را در اختیار آن میگذارد تا بتوانند با محک زدن تکتیک های خود به تجربه و تسلط کافی در این بازارها برسند. مدیر کانال بزرگ «Futures Trader71» در یوتیپ. در گفتگوی خود با وب سایت بوک مپ (BookMap)، فراگیری معاملات و تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای را روندی چند قسمتی خواند که ملزم به درک هرچه بیشتر بازار و معاملات دانست.

وی در این خصوص می گوید:

در قسمت اول، فراگیری شما به شکل عمومی میباشد و هیچ تکنیک و مهارت خاصی در این خصوص از خود ندارید سپس در قسمت دوم ، خواهید فهمید که شما هیچ دانشی در رابطه با این بازار ندارید پس با اراده  به جمع آوری اطلاعات پیرامون این پرداخته و تمرین های زیادی انجام میدهید.در مرحله سوم، شما تقریبا به درک کاملی از معاملات رسیده اید و سعی دارید به ذهن خود این موراد را به صورت مداوم بازگو کنید.


۲. ترید یک شغل است؛ مثل یک شغل با آن برخورد کنید


۲. ترید یک شغل است؛ مثل یک شغل با آن برخورد کنید zarinexchange.comمدیر کانال یوتیوپی «Del the Trader» معتقد است که شما میبایست جهت موفقیت در این حرفه، با آن مانند یک شغل و کسب و کار در حال پیشرفت رفتار کنید. لوئیز رکابارن (Luis Recabarren) معتقد است. اصلی ترین ارکان موفقیت در تریدینگ، فعالیت مداوم و متمرکز شدن روی کار میباشد. تمرکزِ یک تریدر اغلی  از تمرکز بر روی انجام یک بررسی جمعی از بازار آغاز شده و در انتها به تحلیل و معامله روی تعداد زیادی سهام و دارایی مبدل خواهد شد.

مدیر کانال «Futures Trader71» در یوتیوپ نیز اظهار کرد که این حرفه ملزم این است که از طرف کاربران مانند یک شغل رفتار شود و به آن نگاهه آنده نگرانه داشته باشند. تحلیل مناسب و اعمال زمان کافی برای شما موقعیت کسب سود خوبتری را فرهم میکند.

مارکو با اسم کاربری «Bitscalp»، یک تریدر سرشناس ولی مجهول هویت از کشور مالی نیز گفت:

بسیاری از افراد قادر نیستند در این حرفه به موفقیت بالایی دست یابند. سالها سپری باید شود تا به ضرر کردن عادت کنند و ان را جزوی از بازار بدانند. اکثر مردم استراحت مادام العمر و تماشای تلویزیون را به موفقیت روزافزون ترجیح میدهند.


۳. نقشه و برنامه داشته باشید و به آن وفادار بمانید


نقشه و برنامه داشته باشید و به آن وفادار بمانید zarinexchange.comبرت باسنبری (Bert Bossenberry) معتقد است در صورت فقدان برنامه و نقشه کامل و کاربردی در خوشبینانه ترین حالت سود وزیان شما برابر خواهد بود و به سودی دست خواهید یافت. البته فقط باسنبری چنین اعتقادی ندارد. جیسون راموس (Jason Ramus) نیز به این حرف معتقد است و برای کاربران دو نوع استراتژی را پیشنهاد میدهد:

یک استراتژی جهت معاملات روزمره و یک استراتژی جهت کاهش دادن مقدار ریسک در هنگام بحران های احتمالی.

تریدر های سرشناس و مشهور به کابران پیشنهاد میکنند که سعی کنند در معاملات تکنیک ها و رفتار معاملاتی خاص خودرا بدست آورند:

 • هر روز در یک ساعت مقرر بیدار شده و جهت فعالیت خودرا آماده کنید.
 • الگوهای خروج و ورود برای خود معین و یادداشت کنید.
 • همیشه توجه زیادی به حد ضرر (Stop Loss) داشته باشید.
 • در آغاز با سرمایه اندک شروع کنید و با فاصله گرفتن از ضررها و ریسک های بزرگ فرصت یادگیری را برای خود به ارمغان بیاورید.
 •  به دنبال مقدار های ثابت و مطمعن بگردید. جوزف گاسپرونی (Joseph Gasperoni) می‌گوید: اصلی ترین مورد در فعالیت یک معامله‌گر، ثبات است.
 • اشتباهات خود تحلیل کنید و سعی در رفع انان داشته باشید.
 • به خاطر داشته باشید که استفاده از مقیاس‌های بزرگ (Oversizing) تنها زمانی صحیح میباشد که شما استراتژی معین و مناسبی داشته باشید.

باسنبری می‌گوید:

معامله را برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی را معامله کنید.

بیت اسکالپ «Bitscalp» از این حیث یک تریدر کاملا جدا از بقیه است. او ساخت مکرر طرح های معاملاتی برای سود را بیشتر میچسندد. او معتقد است که تاریخچه معاملات یک تریدر با موفقیت کلی شما در آینده ارتباط خاصی ندارد و پیروزی شما در این بازار به هماهنگ بودن شما با بازار و روند آن در آینده بستگی دارد.

از نظر یازده زمانی معاملاتف اغلب تریدر ها صبح زود را مناسب ترین زمان برای معامله میدانند. کارلوس مارتینز (Carlos Martinez) اعتقاد دارد که این زمان میتواند مناسب ترین سود هارا برای شما به ارمغان بیاورد. ولی در مقابل برخی از معامله گران در ساعات دیگر از شبانه روز قادرند بهتر به تحلیل بازار و معامله بپردازند و لزوما فقط صبح زود به انجام امور نمیپردازند.


۴. مسئله اصلی مدیریت ریسک است


سئله اصلی مدیریت ریسک است zarinexchange.comبازندگان را رها کرده و از برندگان پیروی کنید. شما نیز به احتمال زیاد مراتب زیاد این جمله را دیده این یا شنیده این، این ضعاریست که اغلب معامله گران موفق و سرشناس همیشه تکرار میکنند و در مقابل تازه کاران به زودی این جمله را به فراموشی میسپارند.

فرانک پولاک (Frank Pollack) همیشه اظهار داشته است که نباید از ضرر ترسید و از آن فرار کرد، باید با ریسم با ان روبرو شد، برای موفقیت در بازار ابتدا لازم است ضرر را جزوی جدایی ناپذیر از بازار معاملات قبول کنید. همیشه سعی کنید در معاملات خود نقاط ضرر (Stop Loss)  خودرا تعیین کنید. در ترید میبایست رویا، امید و دعارا در نظر نگیرید لذا در این صورت شما هنوز آمادگی فعالیت در بازار را ندارید.

جیسون از شرکت اویل تریدینگ گروپ (OTG) پس از اظهار نظراتی مشابه نظرات بالا گفت که معامله گران تازه کار میبایست معاملات موفق خودرا تا جایی که ممکن است تکرار کنند و موجب ضرر نشوند، ریسک را با جان بپذیرید زیرا ریسک و پاداش رابطه متقابلی با یکدیگر دارند، هرچه ریسک بزرگتری متحمل شوید پاداش بسیارتری دریافت خواهید کرد.

کونینگ کارل (Koning Karel) خطر بیشتر را بهتر دانست و ضرر کردن را مناسب ترین شیوه جهت پیشبرد استراتژی های معاملاتی و پیشرفت تکنیک ها دانست. و گفت :

اخلاقی که بازار با ضرر کردن در شما پرورش میدهد، فروتنی است و این اخلاق جهت تکرار نکردن خطاها و پیشرفت شما بسیار ضرروی است.

والتر لسیکار (Walter Lesicar) ضررها و شکست هارا قسمت اجتناب ناپذیر معاملات میداند و میگوید:

در حقیقت زمانی قادرید به سود بالایی برسید که ضرر نکردن را به خوبی یاد گرفته باشید..زمان آغاز یک روند، اولین فعالیت من تهیه و نهایی کردن میزان حد ضرر در معامله میباشد. با این وجود چه بازار خوشایند باشد چه ناخوشایند هیچوقت منتظر رسیدن به وضعیت سفیدم نیستم زیرا حد خودرم را برای معامله مشخص مرده ام.

برت باسنبری نیز در خصوص اوجه نکردن به مدیریت ریسک و ضرر اخطار میدهد. او بدترین معامله خودرا زمانی میداند که 4.500 دلار سود را کسب کرده بود ولی بعد از گرفتن دوش متوجه میشود که ارزش سهامش 4.000 دلار کاهش داشته است. او به جای خرج از معامله و بستن ضرر، به امید بهبود وضعیت حتی با کاهش 8.000 دلاری بازهم معامله ماند. و در انها فردا صبح آن روز 27.000 دلار متحمل ضرر شده بود.

من هیچوقتددیگر این اشتباه را تکرار نخواهم کرد. به یاد داشته باشید که در هر شرایطی به استراتژی و برنامه خود پایبند بمانید.


۵. تحلیل فاندامنتال اهمیت زیادی دارد


۵. تحلیل فاندامنتال اهمیت زیادی دارد zarinexchange.comتحلیل فاندامنتال در سرمایه گذاری ارزش بسیار مهم است. با این وجود بازهم بسیاری از تحلیل گران اعتقاد دارند اینگونه تحلیل ها قادر نیست جای تحلیل تکنیکال را بگیرد.

صاحب کانال «دین مارکت پروفایل» (Dean Market Profile) بر این باور است که استفاده از هر دو روش روی سود و پیشرفت کار شما تاثیر گذار خواهد بود. این تریدر هندی از اینگونه تحلیل در جهت تحلیل کلی بازار و تصمیم گیری درخصوص عوامل و بررسی قیمت های متفاوت استفاده میکند. او در قوانین خود کار میکند که LTC نام دارد که در واقع حرف L نشانه Logic (منطق)، حرف C نشانه Context (فضای حاکم) و حرف T نشانه Timing (زمان‌بندی) میباشد. بنابراین در حقیقت این ارزش فاندامنتال یک سهام است که موجب افزایش ارزش آن در طولانی مدت میشود.

کونینیگ کارل بر این باور است که با نگاه به سیکل پذیری بازارهای سهام، برهه های رکود مناسب ترین زمان جهت خرید  دارایی های مالی میباشد. اصلی ترین نکته در این شیوه، پایدار بودن رویه است و همچنین پیروزی در آن قادر است به خودنمایی و غرور ختم شود.

صاحب اصلی کانال یوتیوب مداز مانی (Madaz Money) معتقد است که فرصت های خرید و فروش به موارد خاصی بستگی دارد و خبرهای منفی و مثبت قادر است تاثیر بسیار مهمی بر روند بازار بگذارد. شاخص های بنیادی این پدیده ها حجم، نوسان و هم نقاط حمایت و مقاومت میباشد. برای برخی از تریدرها، میزان عمق بازار (market depth) موردی بسیار مهم جهت استراتژی آن ها است و بیشتر انرژی و ترکز خودرا برای عمق بازار صرف میکنند. مداز مانی بر این باور است که شاخص های کمکی فقط در هنگامی کاربردی هستند که تعداد  زیادی از افراد آن را مورد استفاده قرار بدهند.


۶. تنها از چند ابزار و شاخص برای معامله استفاده کنید


۶. تنها از چند ابزار و شاخص برای معامله استفاده کنید zarinexchange.comامروزه ابزار و پلتفرم های پولی و رایگان بسیار متعددی در دسترس میباشد که لازم است میلیون ها منابع تحلیلی مانند ستاک ویتز (Stockwits)، کوارترلی ریپورتز (QaurterlyReports)، تالارهای گفتمان و فضاهای مجازی در این خصوص را فهرست منابع اضافه کرد. برگزیدن صحیح ترین منابع از این بین از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است. بهتر این است که برنامه یا منابعی که برای شما بهتر کار میکند انتخاب کرده و نسبت به آن ثبات داشته باشید.

البته باید توجه داشته باشید استفاده از منابع و شاخص های متعدد میتواند شمارا معطل خود کند و از بازار دور نگه دارد. در ضمن پیروزی از شاخص های وسیع نیازمند زمان و شکیبایی بسیاری است، همچین اطلاعات بیش از اندازه نیز میتواند شمارا در خصوص معاملات و بازار گیچ کند. طبق پیشنهاد تریدرهای مشهور به معرفی چند شاخص با اهمیت بالا میپردازیم:

 • (Volume Weighted Average Price (VWAP
 • امواج الیوت
 • سطوح فیبوناچی
 • شاخص نوسان نسبی (RVI)
 • ابزارهای تحلیل اردر فلو (Order Flow – جریان سفارشات)

ابزارهای مهم و پراستفاده در معاملات، اردر فلو (Order Flow) و شاخص انباشت (CVI) میباشند. اردرفلو یا به عبارتی الگوی سفارشات، به شیوه ای بررسی میگویند که با توجه به میزان خرید و فروش در صرافی ها حرکت صعودی یا نزولی یک ارزها حدس میزنید. شاخص انباشت نیز امکان یافت نقاط خریدهای گسترده را برای تریدر فراهم میکند.

از جمله نرمافزارهای مشهور در این زمینه نیز میتوان به نرمافزارهای ریتمیک (Rithmic)، ای ترید (E-Trade) و بلک باکس (Black Box) اشاره کرد البته فقط این 3 نرم افزار نیست و مشابه های گوناگونی در اینترنت قابل دسترس میباشد. همچنین بحث و گفتگو در تالارهای گفتمان و اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجارب میتواند کمک بسیار بزرگی به تریدرها بکند. لازم به ذکر است که همیشه به خاطر داشته باشید این مردم هستند که اختیار بازار را در دست دارند و سیستم ها فقط قادرند داده هارا وارد بازرا کنند.


۷. معامله با اهرم


Leverage- ۷. -zarinexchange.comمعامله با اهرماهرم (leverage) به بالا رفتن سود شما کمک بزرگی میکند. با هرم قادرید چند برابر سرمایه از صرافی های واجد شرایط قرض گرفته و سود خودرا چند برابر کنید. برای مثال اگر اهرم 5 را انتخاب کنید صرافی 5 برابر سرمایه خودتان به شما پول خواهد داد. البته میزان ریسک این روش بسیار بالاست و باید توجه داشته باشید که در صورتی میزان ضرر شما در استفاده از اهرم زیاد شود، ممکن است صرافی کل سرمایه شمارا در زای ضررتان برداشت کند.

کاربر FT71 معتقد است که برای سرمایه گذاری موفق داشتن سرمایه مناسب بسیار مهم است. شما نیز میتوانید برای دریافت نتیجه وسود مطلوب خود از اهرم بهره ببرید. بیت اسکالپ در بیشتر مواقع برای ترید بیت کوین و معامله در بازرا از اهرم استفاده میکند.

البته باید توجه داشته باشید که با این روش شما متحمل ریسک بسیار بالایی میشوید. مت داویو (Matt Davio) به خاطر میاورد که در سال 2001 به همراه همکارش جف یک وضعیت سهام شرکت کریسپی کرم (Krispy Kreme)، مدیر فروشگاه های همگانی دونات، را از هنگامی که یک سهام فاقد ریسک بود و تا هنگام پر ریسک شدن آن، زیر نظر داشتند و تصمیم بر ان بود که برای آن موقعیت شرت (Short)  تهیه کنند. در وضعیت شرت هنگامی که ارزش یک سهام کاشه پیدا کند شما سود میکنید و اگر ارزش سهام به بالاتر از حد معینی افزایش پیدا کند کل سرمایه خودرا از دست میدهید.

سرانجام ما برای آن سهام وضعیت شرت ایجاد کردیم. پس از مدتی سهام در موقعیتی قرار گرفت که اندکی بالاتر از حد مقرر رفته بود و سرمایه خودمان نیز تحت خطر قرار گرفته بود. این داستان تا 6 ماه ادامه پیدا کرد. سرانجام یکروز از سوی یکی از کاربران صرافی تماسی دریافت کردیم.

سلام دوستان، شما اصن خبر دارید که وضعیت موقعیتی که باز کردید در چه حالتیه؟

در حالت عادی دریافت چنین اخباری زیاد بد بنظر نمیرسد ولی در حالتی که وضعیت شرت داشته باشید واقع خبر تاسف انگیزی است. هردومان از این وضعیت کلافه بودیم. زیرا این وضعیت بر 15 وضعیت دیگر ما نیز تاثیرگذار بود. سرانجام در انتها ما برخی پوزیشن ها بستیم. و در انتها 3 میلیون دلار باقی مانده داشتیم. ولی تنها 2 هفته بعد سهام به شکل عجیبی سقوط کرد و اگر ما پوزیشن هارا نبسته بودیم میتوانستیم 18 میلیون دلار سود دریافت کنیم. داویو همیشه در خصوص این داستان میگوید که این یک درس خیلی خوب برایش بوده است.


 ۸. احتمالات و شانس پیروزی همیشه مهم است


۸. احتمالات و شانس پیروزی همیشه مهم است zarinexchange.comیعقوب رحیموف (Yagub Rahinmov) عضوی از نهادهای مالی «7MarketZ» نگاه به آمرها و ارقام و در نظر گرفتن احتمالات در معاملات بسیار ضروری و مهم است. لسیکار در این خصوص اعتقاد دارد:

جهت موفق شدن در معاملات ملزم به داشتن شانس تقربی 51 به 49 میباشید. در مورد بنده، فهم روش کارکرد سفارشات (Order Flow) و تحلیل حرکت خرید و فروش شانس برنده شدن من را تا 60 درصد افزایش داد. و موجب این موفقیت این است که میتوانم به صورت انلاین و لحظه ای سفارش هارا مشاهده کنم.

جیسون راموس عضو شرکت نفتی OTG در خصوص این موضوع میگوید:

این امر هیچگونه ارتباطی به شانس و اقبال ندارد و بیشتر به احتمالات و قدرت هر تریدر واسبته میباشد.

پیتر بکر (Peter Becker) برای ما شرح داد که فهم صحیح کارکرد بازرا معاملات میتواند شانس و احتمال موفقیت شمارا بسیار بالا ببرد و درمقابل معامله شانسی و تصادفی خطر اصلی ای میباشد که سرمایه تریدر هارا تهدید میکند.

اگرچه حجم، نقدینگی و میزان بازار، مورد علاقه ترین شاخص‌های کاربردی تریدرها هستند ولی میبایست همیشه بررسی و معین کردن ریسک را در معاملات خود در نظر گرفته و توجه ویژه ای به آن داشته باشید. برای موفقیت کنترل وضعیت پیرامونتان بیار مهم است.


۹. احساسات خود را کنترل کنید


۹. zarinexchange.comاحساسات خود را کنترل کنیدفهم ضحیح ریسک کردن و پذیرفتن این حقیقت که هرچه ریسک بالتری کنید امکان دریافت سود بیشتری برای خود فراهم میکنید، اهمیت و ارزش زیادی دارد. هوش و هیجان زیاد قادر است شمارا در این بازار کمک کند و رتبه شمارا در میان تریدر ها افزایش دهد.

مت داویو، تریدر قراردادهای آتی در این خصوص می‌گوید:

تریدری یک ورزش استقامتی میباشد.

آندره ناستازی (Andre Nastasi) بر این باور است که باید بیشتر از اینکه به گفته های دیگران توجه کنید، میبایست به روند و الگوی معاملات توجه داشته باشید زیرا در نگاه به روند معاملات به تجارب و تکنیک های شما افزوده میشود. بررسی سفارش مبایست در رده دوم پس از بررسی ریسک جای بگیرد.

لوئیس رکابارن (Luis Recabarren) تریدر و مدیریت سهام خصوصی، میگوید:

گاهی وقت ها شما میبایست تهاجی فعالیت کنید و در مقابل گاهش وقت ها نیاز است که با صبر و شکیبابی پیش بروید. در این حرفه نیز مانند سایر حرفه ها شما باید به پشتکار خود تکیه کنید. نیازی به مبارزه با بازار نیست فقط سعی کنید همراه و سوار بر بازار حرکت کنید.

صرف نظر کردن از معاملات نادرست و مهلت تفکر دادن به خود پس از ضرر ها میتواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند. و در مقابل واکنش های نادرست و پیروی از احساسات میتواند ریسک شمارا افزایش داده یا شمارا موجب ضرر کند. به خاطر داشته هیچوقت برای معامله دیر نیست. برخی از تریدر ها برای کنترل احساسات و غلبه بر استرس خود چند دقیقه مدیتیشن را برنامه روزانه خود انجام میدهند. این امر میتواند ذهن شمارا آراسته و منظم کند.

سعی کنید زود بخوابید، ورزش کنید،  به خود استراحت بدهید و به مسافرت بروید و در کنار کار برای خانواده خود نیز زمان صرف کنید. وجود هماهنگی میان زندگی شخصی و کار شما میتواند استرس شکمارا کم کرده و در تصمیمات مهم شما تاثرگذار باشد.


۱۰. عاشق کار خود باشید


۱۰. عاشق کار خود باشیدzarinexchange.comشاید این جمله را زیاد شنیده باشید و برای شما عادی باشد ولی در این حرفه و معاملات بسیار کاربردی است. اگر قصد و هدف شما از ترید و فعالیت در بازار فقط و فقط سودآوری باشد در طولانی مدت به مشکل میخورید و موجب ضرر نیز میشوید. تریدر های حرفه این به کار خود از نگاهه سرگرمی نیز نگاه میکنند و تحلیل و بررسی و معامله برای آنان لذت بخش است و اغلب آنان را اعتیار به برنده شدن در این کار موفق کرده است.

به خاطر بسپارید که خوش شانسی شما در حقیقت برنامه ریزی دقیق شماست. در تلاش باشید با کاره خود تفریح کنید و عطش خودرا برای یادگیری مباحث جدید از دست ندهید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *