به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

مدیرعامل بایننس ثروتمندترین فرد حوزه ارزهای دیجیتال شناخته شد

مدیرعامل بایننس ثروتمندترین فرد حوزه ارزهای دیجیتال شناخته شد

با توجه به مطالبی که اخیرا منتشر شده، چانگ پنگ ژائو (مدیریت بایننس)، با داشتن 2.6 میلیارد ثروت خالص، ثروتمند ترین شخص در حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال شناخته میشود.

با توجه به مطالب منتشر شده از وب سایت Caixinglobal، با این وجود که آمار میلیاردرهای چین هم اکنون از کل میلیاردهای آمریکا و هند بیشتر بوده است، مدیرعامل بایننس به احتمال بالا از هر شخص دیگری در زمینه کریپتو ثروتمندتر است.

به نقل از کوین تلگراف، چانگ پنگ ژائو، پایه گذار صرافی مشهور بایننس، با توجه به لیستی که اخیرا توسط مووسه تحقیقاتی هورون منتشر شده، از نظر ثروت بالاتر از پایه گذار شرکت عظیم ماینینگ یعنی بیت مین قرار دارد. لیست هورون گلوبال ریچ (Hurun Global Rich List)، هرسال ثروتمند ترین اشخاص جهان را رده بندی کرده و در هورون ریپورت معرفی میکند.

در لیست اخیر هورون ریپورت که در 26 فوریه سال جاری منتشر شد از 2.816 میلیاردر در جهان نام برد. از میان این فهرست بلند 6 نفر از حوزه کریپتو به این لیست اضافه شده اند.


شریک برکنار شده بیت مین ۱ میلیارد دلار از دست داد


شریک برکنار شده بیت مین ۱ میلیارد دلار از دست دادمثل فهرست های قبلی هورون ریپورت، لیست امسال نیز متشکل از نام های بزرگ و مشهوری در زمینه کریپتو و ارزهای دیجیتال بود بنابر لیست نام هایی مانند، ژائو (بنیان گذار بایننس)، ژو مینگ شینگ (بنیانگذار اُکی کوین) و کریس لارسن (شریک و مدیرعامل سابق ریپل) نیز وجود داشت.

با این وجود تنها تغییر و تحول لیست که در اخرین انتشار آن به چشم میخورد. شریک قدیکی و برکنار شده بیت مین یعنی میکری کتواِن ژان (Micree Ketuan Zhan) که زمان زیادی به عنوان صدر نشین این فهرست شناخته شده بود ولی در حال حاضر یه رده پایین تر از مدیرعامل بایننس قرار دارد.

طی فهرست ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019، در میان ثروتمندان حوزه کریپتو و بلاک چین آقای ژان با ثروت 2.7 میلیارد دلاری بالاتر از بقیه قرار داشت. ولی در لیست اخیر این موسسه صقوط داشته و با ثروت 1.6 میلیارد دلاری در پله دوم قرار دارد.

با این وجود با نگاه به لیست سال قبل و همچنین امسال، خواهید دریافت مدیرعامل بایننس ثروت خودرا از 1.3 میلیارد دلار در سال 2019، به 2.6 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش داده اسست و توانسته رتبه اول را در میان همکاران خود بدست بیاورد.

شش نفر از ثروتمندترین اشخاص در زمینه رمزنگاری و بلاک چین طی لیست هورون ریپورت 2020 عبارتند از:

  • چانگ پنگ ژائو: مدیرعامل بایننس با ۲٫۶ میلیارد دلار
  • میکری ژان کتوان: شریک برکنار شده بیت مین با ۱٫۶ میلیارد دلار
  • ژو مینگ شینگ: بنیانگذار اکی کوین با ۱٫۴ میلیارد دلار
  • کریس لارسن: شریک ریپل با ۱٫۳ میلیارد دلار
  • لئون لی: بنیانگذار هیوبی با ۱٫۱ میلیارد دلار
  • برایان آرمسترانگ: شریک و مدیرعامل کوین بیس که یکی از بزرگترین صرافی‌های عمده رمزنگاری در آمریکاست با ۱ میلیارد دلار.

شریک پیشین بیت مین بعد از اینکه در نوامبر 2019 توسط این شرکت از فعالیت برکنار شد. در رده بندی ثروتمندان یک رده پایین تر آمد. به نقل از کوین تلگراف، جیهان وو (موسس بیت مین)، اکنون مدیرعامل شرکت نیز میباشد و او نظر به برکناری ژان داشته است. ژان نیز در ژانویه درخصوص اخراجش واکنش تندی نشان داد و گفت که برکناری من با برنامه ریزی و هدف در جهت کاهش 50 درصدی نیروی کار برای مقابله با هاوینگ بیت کوین در ماه مه سال 2020، صورت گرفته است. او همچنین افزود که اکنون نیز تصمیم دارد از راه قانونی علیه سهامداران شرکت در جهت برگرداندن سرمایه و حقوق خود از شرکت اقدام کند.

اخراج ژان از بیت مین پیش از آنکه اخباری در خصوص سقوط سهم بازرا میزان هش بیت مین لط 75% به 66% در دسامبر 2019، صورت گرفته بود. از طرفی دیگر، مدیر عامل بایننس هرروز به مشهوریت و محبوبیتش اضافه شد و در فهرست سایت کوین تلگراف مبنی بر 100 نفر از اشختاص برتر در زمینه کریپتو، در رده اول قرار گرفت، در همین هنگام اقای ژائو به علت اینکه در روز 19 فوریه بدون اعلام قبلی برنامه را به حالت تعلیق دراورده بود، محبوبیتش کاهش پیدا کرد تا اینکه همگان فهمیدند برنامه دچار نقص فنی شده بوده.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.