به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

خاموشی 12 روزه شبکه آیوتا (IOTA) ؛ مشکلی دیگر برای آلت کوین‌ها!

خاموشی 12 روزه شبکه آیوتا (IOTA) ؛ مشکلی دیگر برای آلت کوین‌ها!

نود هماهنگ کننده آیوتا که وظیفه تایید مجموع تراکنش هارا دارد، 12 روز میباشد که افلاین است. با این وجود این توکن هم اکنون نیز در میان 30 اارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.

به نقل کوین دسک، کمتر ارز دیجیتالی پیدا میشود که مثل آیوتا ارزش خودرا از دست داده باشد. آیوتا هم اکنون با میزان قیمت 0.23 دلار در بازار معامله میشود. در صورتی که در دسامبر 2017 (آذر 1396) به قیمت 5.36 هم دست پیدا کرد. اریک وال (Eric Wall) مدیرعامل ارشد فناوری داده ها در شرکت سهام داری ارزهای دیجیتال «آرکین استز» (Arcane Assets)، شرکت آیوتا را “بدترین کوین حال حاضر” خطاب میکند:

یکی از پرسش هایی که امروزه در بازار ارزهای دیجیتال مکرر شکل میگیرد این است که آیا آیوتا قادر است همکاری خود با دیگر شرکت هارا ثابت نگه دارد و به ارزی قابل اعتماد و موفق تبدیل شود. ولی آن ها از هنگام اغاز پروژه هیچگونه برنامه ریزی جامعی نداشتند. آن ها چیزی فراتر از ضرب المثل “بجای انجام دادن کار، ادای انجام دادن را دربیار” هستند.

در انتهای سال 2017 که دوره درخشان ارزهای دیجیتال بود، اخباری مبنی بر برگزاری یک کنفرانس در رابطه با شروع همکاری رسمی میان شرکت آیوتا و مایکروسافت منتشر شد. ولی سپس مایکروسافت این اخبار را کذب و ساختگی خواند.

آیوتا در سال 2017 با تعدادی دانشگاه نیز وارد همکاری شد. «جسیکا ورستیگ» (Jessica VerSteeg) در تلاش بود تا از آیوتا در جهت اغاز فعالیت یک استارت آپ بهرمند شود.

در ان زمان قسمت تحلیل فناوری ها در دانشگاه ام ای تی، آیوتا مورد تحلیل قرار داد و نتایج نامناسبی بدست آمد. ولی در آن زمان موسسه های دیگری وجود داشت که با دعوت از پایه گذاران آیوتا جهت گفتگو و نشست در کنفرانس های متنوع دانشگاهی، شرکت آیوتا را تایید کردند. وال معتقد است پایه گذاران آغازین آیوتا که کار خودرا از سال 2015 آغاز کردند، در بازاریابی و جلب توجه اشخاص و موسسات و مراکز آموزشی بسیار خوب و قدرتمند فعالیت کردند.

در بین اشخاص در ارتباط با زمینه فناوری، شرکت آیوتا به سبب ایمیل نگاری های میان دیوید سانستیبو و «نها نرولا» (Neha Narula)، از قسمت فناوری های نوین در زمینه ارزهای دیجیتال در دانشگاه ام آی تی، خیلی بدنام شد.

سانستیبو، به نرولا تهمت واگذاری داده های اصلی در رابطه با آسیب پذیری نرافزارهای آیوتا را زد و اعتقاد داشت که قوانین حرفه ای را زیر پا گذاشته است. نرولا سپس این تهمت هارا کذب دانست.

اضافه بر این موارد، همکاری با ورستیگ هم بعد از جریمه ای که از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا بریده شد، قطع گردید. سایت ها و حساب های رسانه های احتماعی در رابطه با شرکن هنوز فعالیت دارند ولی در عین حال حساب های شخصی او از پاییز 2019 فاقد فعالیت هستند.

سانستیبو با وجود اینکه طی یک مقاله رد سال 2017 از ورستیگ تمجید کرده است، در حال حاضر همکاری و اشنایی خودرا با او انکار میکند. سعی کوین دسک جهت دستیابی به ورستیگ نیز بیهوده بوده است. دومینیک شینر (Dominik Schiener) نیز خاطر نشان کرده که در جریان اتفاقات برای ورستیگ نیست ولی همکاری با اون از اول نادرست بوده است.

ولی هیچ یک از این رویداد ها، قادر نبوده از کیفیت شبکه ایوتا بکاهند. صفحه رسمی آیوتا در ردیت را بالاتر از 114.000 نفر دنبال میکنند و در روز صدها نفر مشترک در آن مشغول فعالیت هستند.

شرکت ایوتا از پیش نود هماهنگ کننده را از فعالیت خارج کرد تا هکر ها قادر نباشند از مبالغ داخل کیف پول این شبرکت که در اختیار سرمایه گذاران استف سرقت کنند. این رویداد، موجب جلب توجه اشخاص برجسته در این زمینه به موضوع اصلی و مهم با عنوان «تمرکززدایی در ارزهای دیجیتال» گردید.

«ماریو کاستا» (Mario Costa)، یکی از برجسته ترین اشخاص در زمینه رمزنگاری که برای شبکه «XX» فعالیت میکند، در این خصوص افزود:

کارشناسان ارزهای دیجیتال حتی قادر نیستند در این خصوص حرفی بزنند. تابع هس مخصوص آن ها از فعالیت خارج شده و جعل معامله ها به سهولت امکان پذیر است. اکنون نیز موجاب به آفلاین کردن شبکه شده اند زیرا یکی از کیف پول ها هک و وجوه آن به سرقت رفته است. این یک فاجعه است، در اصل کسی نباید قادر باشد یک سیستم غیرمتمرکز را آفلاین کند.

دومینیک شینر از اعضای برجسته شرکت ایوتا مدعی است که این رخنه که باعث دزدی از 50 کاربر شد، به دلیل یک فعالیت نادرست در صرافی فیات به کریپتو «مون‌پی» (MoonPay) بوده است.

با توجه بهفعالیت ها و زیر ساخت های طراحی شده که ما به ثمر رساندیم، چنین اتفاقی اصلا خوشایند نیست.

وی پس از اعتراف به این اشتباهات گفت که درحال بررسی و تحلیل کد و فعالیت بر روی سیستمی است که تا حد توان به نود هماهنگ کننده وابسته نباشد. او در ادامه سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که با داشتن 1.000 نود معمولی، شبکه ما قطعا غیرمتمرکز خواهد شد.

این تهام چند روز پس از یک روسیاهی دیگر برای آیوتا روی داد. زمانی که «سرگی ایوانچگلو» (Sergey Ivancheglo)، یکی از پایه گذاران اصلی شبکه، از شرکت آیوتا خارج شد و در ازای سهم خود از شرکت، 25 میلیون توکن را پیشنهاد داد. ارزش فعلی این توکن ها چیزی معادل 5.7 میلیون دلار برآورد شده است.

خاموشی شبکه آیوتا ۱۲ روزه شد؛ مشکلی دیگر برای آلت کوین‌ها!سانستیبو در این خصوص گفت که این گروه از موقعی که در قدیم با دانشگاهیان نزاع داشته، پیشرفته شده است، ولی شینر طی یک مطلب در سایت خود در خصوص این مورد با حرف های نگران کننده ای سخن گفت.

شینر افزود که همکار قدیمی اش دیگر قادر قه تصاحب آیوتا نخواهد شد. با فرض بر اینکه منظور شینر تنها استعاری بوده باشد و نه مالکیت و تصاحب واقعی بر کوین ها، بازهم هردو فرد از واژه هایی مانند “دارایی من” و یا “شرکت من” استفاده کرده اند که امکان دارد با این سخن که قصد آن ها پیشبرد یک شبکه غیرمتمرکز است، فرق داشته باشد. بر اساس سخنان سانستیبو، دارایی هایی که از آن سخن گفت، 51 میلیون توکنی است که کاربران خریده اند، سانستیبو معتقد است که از سال 2017 تا امروز هیچ حرفی در خصوص این توکن ها به میان نیامده است.

با این وجود، سانستیبو معتقد است که پایه گذاران آیوتا هیچگونه توکنی در خصوص خود تدارک ندیده اند و دستمزد کارمندان این شرکت که نزدیک به 120 نفر میباشند. از راهه کمک های مردمی و شرکت های مشاوره ای که شرکت انجام میدهد بدست میاید.

متفاوت با پروژه اتریوم که به صورت همگانی در دنیای حقیقی مردم از آن استفاده یمشود. تا امروز هیچکس از آیوتا در امورات غیر تحقیقاتی استفاده نکرده است. با این حال، هدف اصلی آیوتا برای سال آینده برنامه ریزی دقیق در جهت استفاده مشترکان از آ یوتا در امورات حقیقی و روزمره میباشد. شینر در این خصوص گفت:

در سال جاری هدف و تلاش ما بر روی این امر میباشد که اطمینان داشته باشیم فناوری ما و امورات ما به قدری مناسب است که بتوان از آن در جهت داشتن محصولات واقعی استفاده کرد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *