به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

شبکه بنیاد آیوتا بعد از یک ماه روشن شد؛ آبروی از دست رفته باز می‌گردد؟

شبکه بنیاد آیوتا بعد از یک ماه روشن شد؛ آبروی از دست رفته باز می‌گردد؟

تراکنش های بنیاد آیوتا دوباره آغاز گردید.  این شبکه به سبب یک نفوذ عظیم به داخل آن به مدت یک ماه آفلاین و خامئوش بوده و هیچ تراکنش روی آن صورت نمیگرفت. با اینکه وضعیت برای این شبکه دوباره مثل گذشته شده ولی کسب آبرو و محبوبیت قبلی برایب این شبکه کار بسیار دشواری خواهد بود.

مطابق با مطلب قبلی کوین دسک و زرین اکسچنج. بعد از نفوذ به یکی از کیف پول های آیوتا (ترینیتی Trinity) و دزدیدن 1.6 میلیون دلار وجهد از مشترکان، بنیاد آیوتا که مسئولیت نظارت و بررسی شبکه را دارد به مدت 27 روز شبکه را به حالت آفلاین و تمام تراکنش هارا متوقف نمود.

بنیاد آیوتا در جهت برقراری مکرر نظم و امنیت، به سرعت یک ابزار کمکی (seed migration) ایجاد کرد تا کاربران بوسیله آن قادر باشند وجوه خودرا در جای امن انتقال دهند. مشترکان تا 7 مارس (۱۷ اسفند) برای امر فرصت داشتند. اکنون بعد از چندین روز فعالیت روی سیستم دوباره دو مرتبه شبکه آیوتا روشن شده است. بنیاد آیوتا به مشترکان خود که از سید ها استفاده نکرده اند، هشدار داده که مبالغ خودرا به صورت دستی به سیدهای دیگر انتقال دهند.

شریک بنیا گذاری آیوتا دیوید سنستبو (David Sønstebø) نیز گفته است که آماده است ضرر وراد شده به کاربران هک شده را شخصا متقبل شود. با این وجود روش انجام این امر را بازگو نکرده است. تعداد بسیاری سید هم اکنون در خطر وجود دارند و معلوم نیست چه تعداد آیوتا را کاربران از دست داده اند.

با اینکه بنیاد آیوتا این حادثه را قبول و تایید کرده است و طرفداران آن از نظم و سرعت عمل این شبکه در مقابل این حادثه تجدید میکنند، وضعیت برای این ارز دیجیتال هنوز مساعد نمیباشد. اکنون قادریم بگوییم سخت ترین موقعیت بعد از هک برای آنان بوجود آمده است که موضوع محبوبیت آن را در خطر انداخته. این نخستین بار نیست که شبکه آیوتا با معصلی بزرگ دست و پنجه نرم میکند. طی سال 2018 نیز یک وب سایت ایجاد کننده سید (Seed Generator) بیش از 4 میلیون آیوتا از مکشترکان دزدید.

اکنون نیز هک شدن کیف پول رسمی آیوتا و خاموشی یک ماهه این شبکه تقریبا غیرمتمرکز که ارز دیجیتال آن دوره بین 10 ارز دیجیتال برتر جهان قرار داشت. امری نیست که کاربران بتوانند آن را از یاد ببرند و نادیده بگیرند.

نرخ این ارز دیجیتال که برهه ای از سرمایه گذاران زیادی برخوردار بود، بعد از هک و به سرقت بردن کیف پول و همچنین خاموشی یک ماه نسبت بهد قیمت قدیم خود 40 درصد سقوط را تجربه کرده است.

 

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *