به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

سه حقیقت روشن از سقوط تاریک قیمت بیت کوین. اکنون نرخ کف نمایان شده یا خیر؟

سه حقیقت روشن از سقوط تاریک قیمت بیت کوین. اکنون نرخ کف نمایان شده یا خیر؟

طی ریزش بی سابقه بیت کوین در پنجشنبه، همه چیز هم برای معامله گران و سپرده گذاران حوزه های دیگر مضر نبود. بیت کوین با از دست دادن نصف ارزش خودش، عظیم ترین ریزش تاریخچه خودرا طی یک روز تجربه کرد. با این وجود نخستین بحران جدی در تاریخ بیت کوین به خیر گذشت. ولی اکنون کمتر از دو ماه تا هاوینگ مانده است. این ریزش چه دخالتی در بازار خواهد داشت؟ایا قیمت کنونی نرخ کف بازار است یا خیر؟

بیت کوینیست نیز در مطلب جدید خود سه حقیقت جدی را در خصوص ریزش اخیر بیت کوین عنوان کرده است که به بررسی آن میپردازیم.


۱- نخستین بحران اقتصادی در عمر ارزهای دیجیتال


ریزش ناگهانی بازار ارزهای دیجیتال در هفته سپری شده، که به علت واگذار کردن بازار توسط تریدرهایی بود که به بازار ارزهای دیجیتال اعتقاد نداشتند، سبب شد تا ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کف صفر را لمس کند. به همین بهتر است درخاطر داشته باشید که بیت کوین و در مجموع حوزه ارزهای دیجیتال در میان بحران سال 2008 ایجاد شد و در 12 سال عمر خود، چالش های سختی را تجربه کرد. مستر هودل (Mr.Hold) در این خصوص در توییتر خود نوشت:

زمانی که بیت کوین از میان مردم سربلند بیرون بیاید، قادر است در مقابل هرچیزی محکم بایستد. این ریزش تنها یک فصل از کتاب او بوده است.

اغلب معامله گران نگران این موضوع بودند که مبادا نرخ بیت کوین به کمتر از 3000 دلار برسد، ولی در انتها ریزش بازار در میانگین متحرک 200 روزه (MA200) توقف داشت و سپس شروع به افزایش دوباره کرد که از کف نرخ اخیرش بیشتر نیز بود، در مجموع حرکت افزایشی بیت کوین هنوزهم ادامه دارد و پادشاه ارزهای دیجیتال قدرتمند تر از آن چیزی است که از آن سخن میگویند. ساتوشی بیت کوین را به نحوی برنامه ریزی کرده که در برابر هرنوع چالش احتمالی در سر راه خود مقاوت کند.دولت امریکا نیز بیانیه ای تحت عنوان واریز 1.5 تریلیون دلار در وزارت خزانه داری حاکی از صحیح بودن برنامه های ساتوشی میباشد.


۲- تخفیف بزرگ بازار به تریدرها قبل از هاوینگ


بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محبوب دنیا، هیچ یک از آوریل سال سپری شده (فروردین ۱۳۹۸) در این نرخ قرار نگرفته بودند. وارن بافت در صحبت مشهور خود میگوید: وقتی همه ترسیده اند، طمع داشته باش.

با توجه به سخنان بافت، در وضعیت کنونی بازار، زمان برای طمع کردن مناسب است. با در نظر گرفتن نجات یافتن ارزهای دیجیتال از بحران اخیر، اکنون مناسب ترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال رسیده است. بیت کوین ماکرو (Bitcoin Macro) در مطلبی در توییتر خود نوشت:

دوست دارید راهه ثروتمند شدن را یاد بگیرید؟ زمانی که ترس همه را فرا گرفت، در کف قیمت خرید کنید، سپس صبر داشته باشید و هیچ حرکتی کنید، سیگار بکشید و بخورید و کتاب بخوانید، سپس زمانی که همه به وجد آمدند و خوشنود بودند هرچه خریدید بفروشید و سپس در انتظار بنشینید تا دوباره بقیه را ترس فرا بگیرد، حال بخرید…

احتمال ندارد این نرخ ها مدت طولانی ای باقی بمانند، آن هم در حالتی که سرمایه گذاران کم ریسک سرمایه خودرا از ترس از دست ندادن زودتر فروختند، قصد داشه باشند پیش از هاوینک خرید های خودرا انجام دهند. اکنون هنگام آن است که ثروتمندان به ثروت خود برسند.هودلر ها از فاجعه پنجشنبه بسیار مضطربند. به خاطر داشته باشید که الت کوین ها مقدار بالاتری نسبت به بیت کوین متحمل ضرر شدند ولی خودرا ثابت نگه داشتند. عده زیادی از تریدر ها در حال جمع آوری آلت کوین های مورد نظر خود میباشند و به احتمال بالا در کف قیمت درحال خرید هستند. در روز گذشته یک تریدر باهوش موفق شد مقدار زیادی لینک (LINK) را با نرخی پایین تر از یک سنت خریداری کند.


۳- اصلاحات شدید، معمولا بازارهای صعودی قوی به دنبال دارند


اغلب اوقات بعد از هر اصلاح ریزش شدیدف مثل روز پنجشنبه، یک حرکت افزایشی بسیار قدرتمند را با خود همراه دارد. در 10 دسامبر 2018 (19 آذر 1397)، بیت کوین به کف نرخ خود یعنی 3.121 دلار رسید. ولی تا ماه ژوئن سال بعد (تیر 1398)، این رمزارز معتبر قادر بود نرخ خودرا 14.000 دلار برساند.

هم اکنون نهنگ های بازار مشغول برنامه ریزی هدف های طولانی مدت خودر بعد از هاوینگ میباشند. بیت کوین اغلب اصلاحات نرخی 80 درصدی را دارا بوده که بعد از یک حرکت افزایشی قدرتمند ظاهر شده است و مکرر این حرکت افزایشی با یک ریزش ناگهانی همرا بوده است. با این اختلاف که نرخ تازه از کف پیشین بالاتر بوده است. روز پنجشنبه که نرخ کف 3.596 دلار برآورد شد که از کف پیشین خود 470 دلار بالاتر بوده است. نقطه حمایتی روی میانگین متحرک 200 روزه شکست خورد و ترس از عقب ماندن سبب شد تا نرخ دوباره به کانال های بالاتر برنگردد. ممکن است اکنون نیز ریزش قیمت را تجربه کنیم. ولی خطر مهم از بیخ گوشمان گذر داشته. در صورت نزدیکی به هاوینگ ممکن است حرکت افزایشی پرسرعت تری را شاهد باشیم.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *