به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بیت کوین در خاورمیانه هنوز یک پناهگاه امن است.

بیت کوین در خاورمیانه هنوز یک پناهگاه امن است.

با وجود اینکه معین کردن مقدار تقاضا جهت بیت کوین در بازارهای غیررسمی خاورمیانه امری دشوار است، ولی بعضی از تریدرها در کشورهای متنوع این منطقه، از قابلیت های بیت کوین به عنوان یک ابزار نگهداری سرمایه توضیح میدهند که ویژگی ها و کاربردهای آن نسبت به هر برهه زمانی دیگر پیشرفت داشته است.

بر اساس مطلبی از کوین دسک رامی محمدعلی که یک ماینیگو تریدر بیت کوین اهل کشور فلسطین است خاطر نشان کرده که دشواری فروش بیت کوین در بازارهای محلی تمام شده و درخواست های خریداران بسیار زیادتر از قبل شده است.

بر اساس سخنان این معامله گر فلسطینی، او تا امروز قادر بوده 30 واحد بیت کوین را به 90 خریدار بفروشد که در برابر مقدار فروش او در سپتامبر سال قبل که با دشواری قادر بوده 20 بیت کوین را به 50 خریدار در یک ماه بفروشد، پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

رامی در خصوص علت ماسب بودن انتخاب کردن بیت کوین برای نگهداری سرمایه توسط مردم گفت که ابن اتفاق به سبب دستیابی پرسرعت و انی به مبالغ در هر زمانی است که به آن نیاز داشته باشند.

انگار که این روایت در سراسر خاورمیانه در جریان است. یکی از تریدر های بیت کوین ناشناس سوریه ای که خانواده وی در لبنان مشغول زندگی میباشند گفت که مدیران کسب و کارهای نوپای لبنان جهت پرداخت مبالغ خود در خارج از لبنان با دشواری مواجه میباشند و به همین سبب بعضی از خانواده های لبنانی که قوم و خویش هایی در خارج از لبنان دارند و آشنایی خوبی با کامپیوتر و اینترنت دارند از سریق خرید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال و تبدیل آن به وجه نقد در خارج از کشور  این امر را تحقق میبخشند.

در حقیقت بر اساس اخبار بواسطه چند تریدر بیت کوین در خاورمیانه، تریدرهای آماتور که در حال فراگیری سرمایه گذاری میباشند، طی روزهای اخیر و ریزش بازارهای جهانی، علاقه خودرا به فعالیت در بازار بیت کوین نشان داده اند.

در کشور ایران و تهران هم بر اسا گزارش یک تریدر بیت کوین ناشناس، افراد عادی بیشتر مشتاقند تا سرمایه خودرا به شکل طلا و دلار و ملک و قسمتی نیز بیت کوین حفاظت کنند. با گسترش ویرویس کرونا در تهران و بیشتر شهرهای ایران نیز این وضعیت نابسامان اقتصادی بزرگتر از قبل شده است.گسترش این ویروس در واقع موجب کمتر شدن ارتباطات بیت تریدرها و همچنین موجب کاهش اعتماد مردن به نهادها و سوق به سمت ارزهای دیجیتال معتبر شده است.

بیت کوین در خاورمیانه هنوز یک پناهگاه امن است.بر اساس گزارشات این تریدر ناشناس، بیت کوین یک شبکه انقلابی میباشد ولی سیستم ان ملزم به تحولات مناسبی میباشد. با توجه به حرف او، پیش تر مردم بر این باور بودند که بیت کوین روش جدیدی جهت کلاهبرداری است ولی اکنون بیت کوین بیشتر از هر موقعی علاقه و اعتماد مردم را به خود جلب کرده است.

با توجه به آمار و ارقام سایت گیت ترید، هم اکنون بیشتر از 30 شرکت ایرانی جهت معاملات و پرداخت های خارجی خود، بیت کوین را جایگزین ارزهای فیات کرده اند. ولی سخنگوی این شرکت آماری اسم این شرکت هارا بازگو نکرد زیرا عظیم ترین مانع پذیرفتن بیت کوین در خاورمیانه، تحریم های جهانی میباشد که فقط گریبان کشور ایران را نگرفته است.

تریدر بیت کوین یمنی؛ محمد الصبحی، ضمن اینکه بازار بیت کوین یمن را بسیار کوچیکتر از کشورهای دیگر دانست اظهار داشت که در یمن در طول یک ماه ممکن است فقط 5 نفر وجود داشته باشند که در تلاش خرید بیت کوین باشند. سانسور شبکه های ارتباطی یکی از اصلی ترین علت های عدم پیشرفت بازار بیت کوین در این ناحیه بحساب میاید. ولی با این وجود افراد تحصیل کرده این کشور علاقه بسیاری به دانش کامپیوتر دارند.

بیت کوین در خاورمیانه هنوز یک پناهگاه امن است.الصبحی اعتقاد دارد اگر حجم بازار کشورهای مدرن و بزرگ دنیارا در اختیار داشت اکنون از پیشرفت زیادتری برخوردار بود. این معامله گر یمنی از سختی ها و موانع موجود در معامله بیت کوین در کشور جنگ زده اش گفت و اظهار کرد که خیلی از شرکت های موجود در حوزه ترید های سراسری، یمن را از فرهست خود حذف کرده اند.

او امید دارد که یمن هم قادر باشد به عرصه های جهانی کریپتو و موقعیت های معامله بزرگ ورود داشته باشد. ولی با توجه به سخنان خودش، جنگ را اصلی ترین مانع جهت پذیرفتن بیت کوین در کشور خود میداند که موجب ایجاد تحریم ها نیز شده است. به عنوان مثال او به موضوع ناتوانی درخصوص دانلود کیف پول بوسیله گوگل پلی در کشور خود اشاره کرد. همچنین به وجود تحریم هایی که افراد این کشور را در خصوص بهره از بیت کوین ناتوان میسازد اشاره کرد.


تاثیر تحریم‌ها


یمن تنها یک مثال کوچک از مشکل هایی است که در برابر شبکه های معامله غیرمتمرکز با آن روبرو هستند و هیچکس نمیتواند منکر این موانع بزرگ شود.

لازم به ذکر است که نزاع بین حوثی های یمن و بانک مرکزی این کشور که تحت پشتیبانی عربستان سعودی میباشد در این کشور جنگ زده یک نبر ارزی نیز بوجود اورد. یکی دیگر از فعالان یمنی، عبدربه منصور هادی، رییس جمهور این کشورا از افراد متصل به عهربستان صعودی عنوان میکند. به همین سبب تحریم ها بر روی افراد که بین بانک ها ورشکست شده و طرفین درگیر در منجلاب مانده اند، موثر واقع شده است.

بیت کوین در خاورمیانه هنوز یک پناهگاه امن است.برپا کردن آتش جنگ در این ناحیه و پدید امدن بحران های بشر دوستانه، سبب شد تا موضوع ارزهای دیجیتال برای بعضی از یمنی ها در ناحیه های مختلف مورد علاقه باشد.

حس الحیفی، رییس بانک اسبق در صنعا خاطر نشان کرد که حجم زیاد مردم یمن در مناطقی واقع شده است که در کنترل حوثی هایی میباشد که در موضضوع های مالی و اقتصادی نیز دخیل میباشند. بر اساس سخنان او، ارز دیجیتال یا رمزارز ها قادرند در برهه های دشوار تحریم به یاری یمنی ها بیایند و صنعا نیز آماده ورود این ساختار جدید پولی میباشد.

بن فریمن تریدر بیت کوین پیشین نفت گلدمن ساکس و مدیرعامل فعلی سریو کامودیتیز اعتقاد دارد که با ارزش بودن ارزهای دیجیتال در ناحیه خاورمیانه به سبب عدم تمرکز و مقاوت در برابر سانسور میباشد. به اعتقاد او فراز و نشیب های کنونی بیت کوین به ارزش آن لطمه ای وارد نخواهد کرد، مخصوصا اکنون که جنگ یمن قادر است مشکلی بزرگ برای نفت عربستان سعودی به شمار بیاید.

فریمن اظهار میکند که فروش بالای چند وقت گذشته در بازارهای بزرگ مالی، اغلب در سهام هایی بوجود آمده که فذوش آن ها سبب ایجاد شدن وجه ضمانت جهت وضعیت های از دست رفته بوده است. به اعتقاد او، چنانچه موسسه ها ورشکست شوندف و بیت کوین بدون نیاز موسسات باقی بماند. در عین حال میبایست انتظار حمله تعداد بیشتری از مردم را برای خرید بیت کوین به جهت یک سهام داشته باشیم.

مانع هایی که جلوی خریداران بیشتر بیت کوین در خاورمیانه می ایستد، از کاهش تقاضا و یا فقدان وضعیت های مناسب پدید نمیاید. ولی تاثیرات جانبی وضعیت پابرجاست. تریدهای بیت کوین ایرانی و یمنی باید مضرات داخلی و همچنین مضرات بین المللی مشاغل خودرا در خاطر داشته باشند.

با این حال کشورهایی مانند لبنان و فلسطین که مشکل تحریم ندارند هم از نظر شرکت های فین تک از قافله عقب مانده اند. به همین سبب داده های مجموع و شفاف محدود شده ای در خارج از صرافی های چارچوب گذاری شده ارز دیجیتال قابل رویت است.

این موضوع سبب شده تا نظرهای متنوعی از بازارهای محلی کریپتو پدید آید. با این وجود ریزش اخیر بازار هم احتمال دارد به صورت جدی روی بازارهای محلی اثرگذار نباشد و قادر نباشد از حجم اینگونه بازار ها کم کند. معامله گران و سپرده گذاران عظیم بازار که عطای بیت کوین را به لقایش مبخشند، به احتمال زیاد از تقاضای زیادی در خاورمیانه جهت خرید بیت کوین موجود است اطلاعی ندارند. زیرا نرخ های کمتر موقعیتی را جهت خریداران در بازارهای تازه ساخته شده منطقه به پدید میاورد.

بر اسا سخنان ترید بیت کوین ناشناس ایرانی، میزان تراکنش های بیت کوین در ایران طی سال 2020 نسبت به سال قبل اقزایش خوبی داشته ولی این مقدار قابل انتظار تریدرها نیست.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *