به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگ

اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگ

در بازارها با افزایش بالا، ماینرها با خیال راحت و شاد به سطح دریافت سودشان که زودتر از مقدار سختی شبکه افزایش پیدا میکند، توجه میکنند. البته شرایط همیشه بر وقف مراد آن ها نیست. هنگامی که سختی رشد داشته باشد و همچنین نرخ با توجه به آن افزایش پیدا نکند. جنگ و جدال در جهت ثبات برای ماندن در سود شروع میشود.

قبل از 2018 در جهت سبقت گرفتن از سایر ماینرها در شبکه بیت کوین فقط دو شیوه موجود بود:

  1. یافتن برق ارزان
  2. خرید سخت‌افزارهای بهینه‌تر

با عرضه اورت ای سیک بوست (overt AsicBoost) در اکتبر سال 2018 که بوسیله شرکت برینز (Braiins) توسعه یافته بود. رقابت و جنگ جهت کسب سود وارد شرایط تازه ای شد. با این ویژگی ماینر ها قادر بودند با اجرا کردن فریمور بخصوصی بر بستر دستگاه های ای سیک، هزینه های خودرا تا 13 درصد کمتر کنند. این قابلیت نوین شروعی برای رویدادهای تازه تر بود.


اتوتیونینگ؛ ای‌سیک بوست جدید


اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگبا تحلیل و دقت هر صنعت و روندی میتوان دریافت که نخستین اشخاصی که قصد بهره از یک محصول نوین را دارند، همان افرادی هستند که در آینده بیشترین سود را کسب میکنند. طی نمودار زیر میتوانید حرکت پذیرش ای سیک بوست از طرف مردم را طی سال 2018 ببینید. که پس از معرفی این ویژگی توسط برینز، بیشترین افزایش پذیرش او صورت گرفت.

اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگبیت مین، تهیه کننده دستگاه های استخراج انت ماینر S9 که از ویژگی های ای سیک بوست پشتیبانی میکنند. قبل تر اذعان کرد که در فعالیت های استخراج و ماینینگ خود از ای سیک بوست بره نمیبرد و در جواب به شایعه های موجود افزود که به شکل مخفیانه در حال آزمایش این مسئله بوده است. با این وجود این نواوری به پذیرش فریمور های دیگر نیز کمک بزرگی کرد تا بیشتر ماینرها در تلاش برای عوض کردن آن ها با فریمور دستگاه خود باشند.

شرکت برینز ولی رویاهای دیگر نیز در سر داشت و تنها  به عرضه این ویژگی راضی نبود. برینز با ارائه یک آپدیت قوی بر روی فریمور متن باز Braiins OS، ای سیک بوست را رو ان نیز به اجرا درآورد. این پدیده موجب شد تا هر ماینری قادر باشد ای سیک بوست را به صورت کجانی بر دستگاه خود داشته باشد. همینگونه بود که تنها در 5 ماه 40 درصد مانیر ها درحال بهره از ای سیک بوست بودند.

هم اکون تقریبا 70 درصد بلاک های استخراج گردیده در شیکه بیت کوین با ویژگی اورت ای سیک بوست بهره برده اند. به همین سبب ای سیک بوست هم اکنون یک ویژگی منحصر به فرد به شمار نمیاید و فقط شیوه ای جهت همگام شدن با بیشتر مانیرها محسوب میشود.

با اینکه ساماندهی های گذشته در نرم افزارهای استخراج و فریمور هایی که از به شکل اتوتیودینگ نام برده میشود، ابزاری به مراتب بهتر از ای سیک بوست در دست تولید دهندگان به شمار میاید و فقط مقدار کمی از ماینرها اغاز به بهره از آن کرده اند.


معنی اتوتیونینگ در استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟


دستگاه های ماینینگ ای سیک از چیپ های محاسبه گر ریز زیادی درست شده اند که فرایند هشینگ در آن بوجود میاید. این چیپ ها از سیلیکون که در فرایند نیمه رسانا و ریز الکتونیک استفاده میشوند، تشکیل شده اند. موضوع مهم این است که تمام چیپ های سیلیکونی کاملا یک نواخت نیستنند و معلومات الکتریکی آن ها کمی با هم فرق دارد.

عرضه کننده ها از این مسئله اطلاع دارند و معلومات فعالیت دستگاه های ماینینگ خودرا بدون در نظر گرفتن کم ترین تلرانس انتشار میدهند. به زبان ساده تر، عرضه کنندگان با دانایی در خصوص فرکانسی که مناسب ترین فعالیت را در چیپ های با کیفیت کمتر نمایان میکند، در دیگر تراشه های دستگاه هم از این فراکنش بهره میبرند. به همین سبب نیز دستگاه های ماینینگ، ظرفیت توان هش استفاده نگردیده مضاعفی را قادرند داشته باشند.

ات.تیودینگ هر تراشه دستگاه شیوه ای است تا فعالیت ای سیک را از راه نرم افزاری و با بهره از فریمور بهینه تر کنیم. این شیوه تمام ظرفیت موجود در هر تراشه دستگاه را به جای بهره از مشخصات کارخانه جهت کل آن ها مورد استفاده میگیرد.در نهایت هش ریت بیشتر در مصرف انرزی یکسان و به عبارتی سود بالاتر جهت مانیرها منتهی خواهد شد.


چرا اتوتیونینگ هنوز یک روش محبوب نیست؟


اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگممکن است این پرسش برایتان بوجود آمده باشد که چرا عرضه کنندگان ماینرها، دستگاه های خودرا با فعالیت کمتری از مقدار لازم میفروشند. برای این سوال قادریم چند علت را بازگو کنیم:

  • همگون نبودن دستگاه برای تولید‌کننده‌ها مناسب نیست: کاربران قصد دارند دریابند که دقیقا چه دستگاهی را تهیه کرده اند. پس شاید حرکت خوبی نباشد تا عرضه کننده ها دستگاهی با فعالیت غیرقابل پیش بینی و پایدار در هر مانیر اعمال کنند.
  • نیازمند منابع توسعه و تحقیق: توسعه فریمور‌های اتوتیونینگ موضوع ساده ای نیست و عرضه کنندگان جهت تهیه فریمور خود مبالغ و منابع قابل توجهی در نظر میگیرند.

حال چرا ماینرها همگی از اتوتیودینگ بهره نمیبرند؟ حقیقت این است که هنوز خیلی از آن ها از نحوه فعالیت اتوتیودینگ و اینکه قادر است چه اثری روی دستگاه آن ها بگذارد خبر ندارندو آن ها بر این باورند که عرضه کنندگان دستگاه های عرضه شده را تا بالاترین حد بهینه طراحی کرده اند. با این حساب پیشرفت بسیار مناسب فعالیت ای سیک با استفاده از این روش به ذهن آن ها نرسیده و اطلاعی از آن ندارند.

موضوع دیگری که وجود دارد، خیلی ار عرضه کنندگان سخت افزارهای ماینینگ دوست ندارند که مشتریان آن ها از فریمور ها بر دستگاه آن ها بهره ببرند. پس با اعمال باطل شدن گارانتی با ساتفاده از فریمور و اعلام آن مانع از استفاده کاربران خود ار فریمور ها میشوند.


چگونه دستگاه خود را اتوتیونینگ کنیم؟


اتوتیونینگ ؛ ابزاری برای بقای ماینرها بعد از هاوینگبرینز، شرکتی که برای نخستین مرتبه ویژگی ای سیک بوست را به کاربران ارائه داد، اکنون یک فریمور اتو تیودینگ با نام +Braiins OS ارائه کرده است. این فریمور هم اکنون توسط دستگاه های انت ماینر S9، S9i و S9j قابلیت پشتیبانی دارد و در ماه های آتی با توجه به گفته های سایت برینز، مورد پشتیبانی بوسیله انت ماینر S17 نیز خواهد شد.

جدا از پیشرفت 20 الی 30 درصد فعالیت دستگاه ها بوسیله این فریمور، مزیت خیلی مهم دیگر تخفیف 50 درصدی در کارمزدهای استخر اسلاش پول میباشد. با این وجود که فریمورهای اتوتیونینگ دیگری نیز در بازار قابل مشاهده است، این نخستین فریمور ارائه شده بوسیله یک استخر استخراج معروف است که با تخفیف بشسیار خوبی در کارمزدهای خود ارائه شده است. همچنین +Braiins OS مشتکل فراهم سازی مهم دیگر از دیگر پروژه های اسلاش پول یعنی Stratum V2 میباشد.

برای افرادی که از معلومات این پروژه اطلاع ندارند، نسخه دوم استراتوم نسل بعدی پروتکل ماینینگ محسوب میشود که عظیم ترین معضلات موجود در نسخه ی از رده بیرون شده Stratum V را حل سازد. این پروتکل ماینینگ با پیشرفت بهره وری از راه کم کردن حجم و فرکانس داده های منتقل شده، هزینه های زیرساختی را جهت استخرها کمتر میکند و ادامه روند استخراج را در برخی نواحی که از اینترنت کم سرعتی برخوردارند، به سهولت امکان پذیر میکند.

نسخه بعدی استراتوم جهت محافظت از حملات یا هجوم ها و سرقت هش ریت بوسیله هکرها، فعالیت رمزنگاری را کامل میکند و با استفاده از تکنیک ارائه شده بوسیله BetterHash مت کارلو، ویژگی غیرمتمرکزی را برای استخراج به ارمغان میاورد تا هر ماینر قادر به گزیدن تراکنش های بلاک خود باشد.


از انت ماینر S9 بیشتر استفاده کنید!


از انت ماینر S9 بیشتر استفاده کنید!با نزدیک شدن به پدیده هاوینگ، باید منتظر بمانیم تا دستگاه های استخراج انت ماینر S9 کم کم از دوره مسابقه کنار بزنند. با توجه داشتن به تنظیمات کارخانه، این دستگاه ها به اندازه 50 درصد از نسل های حدید خود مانند انت ماینر S17 و واتس ماینر M20S سود اوری دارد. با اینکه نمیشود منکر این حقیقت شد که قیمت یک انت ماینر S9 بسیار پایین است و گاهی رد بازرا شاید بتوانید با 100 دلار صاحب یکی از آن ها شوید.

با فریمورهای اتوتیونینگ مانند +Braiins OS کاربران میتوانند از دستگاه های نسل های پیشین به شکل کم مصرف تر استفاده کنند تا بتوانند با کم ترین مصرف انرژی بیشترین استفاده را از این دستگاه ها ببرند. در حقیقت +Braiins OS قادر است مصرف انرزی انت ماینر S9 را از 85 تراهش به ازای هر ژول تا اندازه 65 تراهش در هر ژول کم کند و آن هارا در سختی کنونی شبکه بیت کوین در دوره مسابقه باقی نگه دارد.

برای ماینرهایی که برق ارزانی در اختیار دارند نیز موقعیت بسیار مناسبی دارند تا هش ریت عملیات مانینگ خودرا با کم کردن هزینه های غالب در فعالیت، سودآور تر از گذشته و در دوره رقابت بالاتر از بقیه قرار بگیرند. البته برای افرادی که انت ماینر S9دارند، آپدیت نسخه اتوتیونینگ برای آن ها نیازی به صبر و تفکر نخواهد داشت.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *