به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین ، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین ، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

در دهه سپری شده، بلاک چین، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، در همه زمینه ها مانند بانکداری، صندوق پشتیبانی ریسک، فعالیت های قضایی، املاک و… نفوذ کرده اند. فناوری بلاک چین و سایر ارزهای دیجیتال جهت ساخت انقلاب و دگرگونی در خیلی از صنایع وارد امورات مهم شده اند، ولی در مقطع کنونی هنوز در آغاز فعالیت خود قرار گرفته است.

با وجود محبوبیت و علاقه فراوان افراد در خصوص ارزهای دیجیتال و پتانسیل زیاد فناوری بلاک چین جهت انقلاب در امورات دنیا، خیلی از اشخاص معروف و ثروتمند جهان اقیده و نظر مختلفی درخصوص این فناوری جدید دارند.

به عنوان نمونه، بعضی از ثروتمندان مانند وارن بافت (Warren Buffet)، منتقد قدیمی و بسیار جدی بیت کوین هستند و برخی مثل تیم دریپر (Tim Draper) از حامیان و طرفداران متعصب بیت کوین به شمار میایند.

بافت طی سال 2018، پیش بینی کرد که بیت کوین پایان بدی خواهد داشت و به زودی از بین خواهد رفت، ولی برخی دیگر مانند تیم دریپر، مایکل نووگراتز (Michael Novogratz) و دیوید مارکوس (David Marcus)، مخالف این نظر، چشم اندازی جهشی و صعودی را برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در سال های اینده پیش بینی کرده اند.

اکنون قصد داریم در ادامه این مطلب نگاهی داشته باشیم به نظرات و اعتقادات ثروتمند ترین افراد دنیا در خصوص فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین؛


جف بزوس

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟جف بزوس (Jeff Bezos) با توجه به فهرست مجله فوربز، ثروتمند ترین مرد دنیا، با سرمایه معادل 130 میلیارد دلار میباشد. به دفعات زیادی شایعه شده ست که بنیانگذار سایت آمازون (Amazon)، غول عظیم تجارت اینترنت، در بیت کوین سپرده گذاری انجام داده است. علاوه بر این مدیرعامل صرافی بایننسی (Binance)، چانگ‌پنگ ژائو در گفتگوهایش اظهار داشت که منتظر است وب سایت آمازون با پذیرفتن بیت کوین به پیشرفت های بعدی این رمزارز کمک کند.

با این حال هیچ یک از این شایعات تایید نگردیده است، آمازون هرگونه طرحی جهت پذیرفتن بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را رد کرده است. شرکت آمازون هم اکنون فقط در حوزه توسعه بلاک چین عملکرد خوبی دارد.


بیل گیتس

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟بیل گیتس (Bill Gates) با سرمایه ای معادل 100 میلیارد دلار، از گذشته در میان ثروت مندان دنیا نام او میدرخشد. در سال 2014، گیتس علاقه خودرا نسبت به بیت کوین عنوان کرد. او در گفتگویی با نشریه بلومبرگ (Bloomberg) اظهار کرد که بیت کوین از بقیه ارزهای دنیا مناسب تر است. او بعدها گفته های خود عوض کرد و اظهار کرد که ناشناسبودن و بی هویت بودن ارزهای دیجیتال قابلیت خوبی جهت انجام تراکنش ها نیست.

همچنین بعد ها گیتس درگفتگویی با شبکه CNBC در سال ۲۰۱۸، اظهار کرد:

بیت کوین و ICOها تماما سفته‌بازی میباشند.

با این وجود، او نیز مثر بقیه منتقدان، حساب بلاک چین و ارزهای دیجیتال را از یکدیگر جدا کرده است و گفته که این تکنولوژی قابلیت های بسیار مثبتی را داراست.


وارن بافت

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟بافت منتقد و مخالف قدیمی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است. وی در سال 2018 این رمزارز را “سراب” و  یکبار هم “مرگ موش” عنوان مرد و اظهار کرد که نباید آن هارا یک ارز نامید.

با این وجود، مدیر عامل ترون (Tron)، جاستین سان (Justin Sun) چند وقت گذشته گفت که بافت از فناوری های نوین استقبال خوبی دارد. این سخنان بعد از صرف ناهار سان با وارن بافت، در حالتی که مدیرعامل ترون تلاش داشت فناوری و ویژگی های ارزهای دیجیتال را برای بافت شرح دهد، اظهار شد.

با اینکه بافت کمی ترون را به شکل هدیه از سان دریافت کرد، ولی عنوان کرد که هیچ ارز دیجیتالی ندارد و اضافه کرد که از آنجایی که ارزش آن ها صفر میباشد، هیچ وقت ارز دیجیتال خریداری نخواهد کرد.


برنارد آرنالت

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟حکومت تجاری او متشکل از 70 مارک معتبر نظیر سِفورا (Sephora) و لویی ویتون (Louis Vuitton) است. اسم برنارد آرنالت (Bernard Arnault) با خریدن امتیاز برند کریستین دیور (Christian Dior) در سال 1958 در میان لیست ثروتمند ترین افراد جهان نوشته شد. بر اساس اطلاعات فوربز، پس از آن بود که برند های لوکس او توسعه یافت و در سال 2018 به اوج فروش خود رسید.

با اینکه جواب و یا سخن رسمی از طرف آرنالت در خصوص بیت کوین و یا فناوری بلاک چین مطرح نشده است. ولی اطلاعات نشان میدهد که این میلیاردر در سال اخیر با مایکروسافت آژور و کمپانی کانسنسیس (ConsenSys) جهت ساخت یک برنامه بر پایه بلاک چین است که قادر باشد محصولات تهیه شده توسط LVMH رهگیری کند، توافق نامه همکاری امضا کرده است.

حرف و حدیث هایی هم در مورد شراکت او در یک پروژه بلژیکی در زمینه ارزهای دیجیتال با عنوان اَبسیکس بلژیک (Abesix Belgique) بر طر زبان ها افتاد. آرنالت خود این امرا تایید نکرده است.


لری الیسون

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟لری الیسون (Larry Ellison) یکی از موسسان اوراکل (Oracle)، با سرمایه ای معادل 50 میلیارد دلار هفتمین نفر در فهرست ثروتمند ترین افراد جهان جای دارد. او از افرادی بود که بسیار شفاف و واضح در خصوص بیت کوین سخن گفت و قابلیت ها و ویژگی های آن ها مطرح کرد.

در مطلبی از بیزینس اینسایدر (Business Insider) طی سال 2017، سخنانی از الیسون نوشته شد که الیسون اشاره داشت که بلاک جین ها همیشه در زیر سایه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دیده میشوند. در قسمتی از این مطلب آمده است که:

شرکت‌ها از مدت های قبل، در قسمت هایی به جز امورات مالی، در حال بهره بری از تکنولوزی بلاک چین هستند تا از آن به صورت جایگزینی شایسته جهت روش های سنتی احراز هویت در موراد مختلف استفاده کنند.


مارک زاکربرگ

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟پس از داستان های جالب و جنجالی در خصوص عرضه ستیبل کوین (ارز دیجیتال باثبات) لیبرا (Libra)، اغلب اشخاص نگران این موضوع بودند که در صورتی که مجموع مشترکان فیسبوک لیبرا را به شکل یک ارز پذیرش کنند، اغلب ارزهای فیات و سنتی کنونی بازار در خطر جدی ای قرار خواهند گرفت

درحالی که ناظران نگران این در حالی که اغلب افراد نگران این بودند که لیبرا میتواند تهدیدی برای بیت کوین هم باشد، مارک زاکربرگ عنوان کرد:

هنگامی که ما مشغول اموراتی میشویم که برای جامعه نگران کننده است، در حقیقت قصد داریم فرصتی داشته باشیم که در خصوص آن ها حرف بزنیم، با فردی مشورت کرده و از آن ها نظر و جهت میگیریم تا قادر باشیم تصمیم پایانی مناسبی بگیریم و در جهت رفع معضلات قدم برداریم.

زاکربرگ از سال 2018، در خصوص تکنولوزی بلاک چین جهت مثبت و مناسبی داشت. او افزود:

فناوری پرقدرت که پشت بیت کوین وجود دارد قادر است در آینده به پیشرفته تر شدن فیسبوک کمک کند.


مایکل بلومبرگ

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟مایکل بلومبرگ (Michael Bloomberg) به غیر از اینکه در فهرست 10 ثروتمند جهان جای گرفته است، هم اکنون کاندیدای رییس جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایلات متحده آمریکا قرار دارد.

متفاوت با سایر سیاستمداران رتبه بالا، نظیر ریییس جمهور فعلی امریکا یعنی دونالد ترامپ (Donald Trump)، که در خصوص بیت کوین و لیبرای فیسبوک دیدگاه های منفی داشت، بلومبرگ نظر مثبت و مناسبی در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد و تکنولوزی بلاک چین پشت آن ها دارد.

بلومبرگ در این خصوص میگوید:

بازار ارزهای دیجیتال به بازاری پر ارزش صد میلیون دلاری مبدل شده است. ولی نظارت نهادهای قانون گذار بر آن ها  در حال حاضر ضعیف و سازمان نیافته است. با در نظر گرفتن تمامی پتانسیل بلاک چین، بیت کوین، و ارائه نخستین سکه، در خصوص آن ها تبلیغات و بزرگ و نمایی، کلاهبرداری و فعالیت های مجرمانه تحت آن نیز موجود است.

بلومبرگ، شهردار اسبق نیویورک، ارزهای دیجیتال را مانند نوعی از دارایی و سهام به رسمیت میشناسد و آن هارا در سیاست های کمپین خود جای داده است. با توجه به سخنان او، طرح های او موجب حفاظت از مشتریان در مقابل کلاهبرداری های وابسته با ارزهای دیجیتال خواهد شد.


ری دالیو

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟ری دالیو (Ray Dalio)، بنیان گذار شرکت بریج واتر (Bridgewater Associates)، در گفتگویی با CNBC در خصوص موقعیت اقتصاد جهانی مانند اغلب سرمایه گذاران و طرفداران بیت کوین ابراز نگرانی داشت و اظهار کرد:

در سایست های مالی، در سطحی قرار گرفته ایم که دیگر قادر به اعمال همان شیوه های سنتی که قبلا عمل میکردیم نیستیم.

دالیو عوض اینکه به افرادی که نگران رکود اقتصادی هستند پیشنهاد دهد که به سمت بیت کوین بیایند، اعتقاد دارد که طلا پشتوانه و تکیه گاه مورد اطمینان تری است. به نظر دالیو دو هدف بنیادی پول، واسطه جهت مبادلات و ذخیره ارزش بودن است و هم اکنون بیت کوین برای ارائه این اهداف به مردم اماده نیست.

دالیو در سخنان خود بارها اشاره به این موضوع کرده که بیت کوین جهت ذخیره ارزش بودن اکنون خیلی بی ثبات است.


ایلان ماسک

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟ایلان ماسک (Elon Musk)، که اخیرا به جهت توییت خود در خصوص بیت کوین مورد توجه واقع شد. مدیرعامل و بنیان گذار تسلا (Tesla) در پایان با پذیرفتن اینکه بیت کوین ارزشمند است اظهار کرد که نه از حامیان اینم رمزارز است و نه از منتقدان آن. او علاوه بر اینکه عنوان کرد بیت کوین بیشتر در جهت فعالیت های مجرمانه مورد استفاده قرار میگیرد اظهار کرد:

ممکن این حرف باعث عصبانیت اعصای جامعه ارزهای دیجیتال شود، ولی تراکنش های غیر قانونی و مجرمانه وجود دارد.

او در ادامه گفت که ارزهای دیجیتال کنونی را جایگزین مناسبی برای اسکناس میداند ولی نه یک جایگزین اصلی. با اینکه ماسک ارزهای دیجیتال به صورت قطعی تایید نمیکند، با توجه به گفته های وی، تغییراتی در حال شکل گرفتن است و نهادهای مالی و بانکی میبایست خودرا برای این تغییران آماده کنند.


جک ما

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟بر اساس مطلبی از بلومبرگ طی سال 2018، جک ما (Jack Ma) در خصوص ارزهای دیجیتال گوشزد کرده بود و عنوان کرده بود بیت کوین میتواند به حباب تبدیل شود. بنیانگذار شرکت بسیار محبوب تجارت های الکترونیکی علی بابا (Alibaba) و مدیریت شرکت اَنت فایننشال (Ant Financial)، یگ تیم تجاری مالی چینی، در قبل نشان داده اند که نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیدگاه مثبتی دارند.

اخیرا نیز در بیستمین نشست سالانه دانش و فناوری چین، جک ما دیدگاه خود در خصوص حباب بودن بیت کوین را مطرح کرده است و از بلاک چین با نام کلیدی جهت گشودن گنج حاویه ابزار های نوین فناوری یاد کرد.


مایکل نووگراتز

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟مایک نووگراتز (Michael Novogratz)، مدیریت شرکت وابسته با ارزهای گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) و مدیر سابق تیم سرمایه گذاری فورترس (Fortress) است. او به درستی پیش بینی کرده بود که بیت کوین تا پایان سال 2017 از سطح 10.000 دلار رد خواهد شد.

وی که از حامیان جدی بیت کوین است، گفت:

بیت کوین به طلای دیجیتال تبدیل خواهد شد و فقط بیت کوین است که قادر است مثل طلا به برنامه هرمی قانونی تبدیل شود.

داده ها نشان میدهد که نووگراتز جهت اینکه نشان دهد به سخنان خود اطمینان دارد، 30 درصد از دارایی خودرا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. با این حال که با توجه به اطلاعات، در ریزش تاریخی سال 2018 بازار ارزهای دیجیتال ، شرکت نووگراتز 136 میلیون دلار متحمل ضرر شد، ولی نووگراتز هرگز از موقعیت خود عقب نکشید و بر حرف های خود ثابت است.

اخیرا نیز این میلیاردر اظهار کرد که برخلاف پایین آمدن نرخ بیت کوین و فراز و نشیب های زیاد، نظر او برخصوص بیت حوین مثبت تر از قبل است.


تیم درپر

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

در سپتامبر 2019، سرمایه گذار پر ریسک، تیم دریپر (Tim Draper) دیدگاه پیشین خودرا دوبرابر کرد و اذعان کرد که بیت کوین تا انتهای سال 2022 از سطح 250.000 دلار خواهد گذشت. وی همچنین اظهار کرد که دیدگاه پیشین خود را محافظه کارانه تخمین زده بود.

دریپر دیدگاه افزایشی خود در خصوص بیت کوین را از سال 2014، زمانی که بیت کوین خرید حفظ کرده است. دریپر، بیت کوین هایش را در مزایده بیت کوین های ضبط شده توسط اداره پلیس خریداری کرد.ارزش مجموع بیت کوین هایی که او خریداری کرد در ان زمان چیزی تقریبا معادل 19 میلیون دلار گفته شد.

اخیرا نیز دریپر طی مصاحبه ای با CNBC اظهار کرد که شش ماه قبل سرمایه خودرا از بازار بورس عمومی، بیرون درآورده است تا با بیشتر آن را بیت کوین خریداری کند. در خصوص ریزش بازار سهام جهانی به سبب چالش هایی در مورد ویروس کرونا دریپر افزود که به سبب تنوع در سبد سهامی خود متحمل ضرر کمی شده است.


دوقلوهای وینکلواس

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

بعد از صعود نرخ بیت کوین طی سال 2017، تایلر و کامرون وینکلواس به نخستین میلیاردرهای بیت کوین تبدیل شدند. دورابر و بنیان گذار صرافی جمینی (Gemini)، ادعا کردند که آن ها تقریبا 1 درصد از مجموع بیت کوین های بازار را در دست دارند.

با این که میان دوقلوها و بنیان گذار فیسبوک، مارک زاکربرگ بر سر اتهام دزدیدن ایده و طرح فیسبوک درگیری هایی وجود داشت، دو قبوهای وینکلواس در گفتگویی اظهار کردند که ایده ارز دیجیتال فیسبوک قدم مثبتی در عرصه ارزهای دیجیتال به شمار میرود.

از طرفی دیگر، با توجه به مطالب CNBC، این دوقلوها سال پیش با مارک زاکربرگ پیش از رونمایی فیسبوک از استیبل کوین لیبرا صحبت ها و نشست هایی داشتند.


بیل هریس

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

بیل هریس (Bill Harris) مدیرعامل قبلی و یکی از بنیان گذاران پی پال (PayPal) همیشه یکی از جدی ترین منتقدان بیت کوین محسوب شده است. مدیریت سابق پی پال در مطلبی طی سال 2018 گفته بود که این ارز دیجیتال را تنها یک شیوه جهت کلاهبرداری و فعالیت های مجرمانه میداند و اظهار کرد:

بیت کوین، فقط یک تکنیک و روش پامپ و دامپ (Pump-and-Dump) خیلی شیک و عظیم است که مثل آن در جهان وجود نداشته

در گفتگویی با CNBC، هریسعنوان کرد که هیچگونه ارتباطی میان ارزش و کسب سود در بیت کوین و عرصه ارزهای دیجیتال وجود ندارد. با این وجود هریس نیز مثل دیگر منتقدان فناوری نوین بلاک چین را “کاربردی و فوق العاده” خواند.


جک دورسی

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

جک دورسی (Jack Dorsey)، میر ارشد توییتر و شرکت خدماتی اسکوئر، یکی از بزرگترین طرفداران بیت کوین است. او به دفعات زیاد در نشست هایی مانند مشعل لایتنینگ و ساخت ایموجی (Emoji) مخصوص بیت کوین در توییتر، به مرور به یاری این ارز دیجیتال آمده است. در ضمن اسکوئر، شرکت خدمانی پرداخت تحت مدیریت دورسی نیز از بیت کوین پشتیبانی میکند.

جک دورسی اعتقاد دارد که اکنون دنیا نیازمند یک ارز واحد است و بیت کوین قادر است خودرا به آن ارز تبدیل کند. او طی مصاحبه با نشریه کوارتز، گفت :

بیت کوین تنها شانس ما جهت ساخت یک اتحاد در جوامع و کشورهای کل دنیا است. این ارز دیجیتال، به نظر من، واضحیت و ابتکار عمل فراوانی بوجود آورده و مهمتر از این ها، برای افراد بیشتری در جهان فرصت دستیابی به پول را فراهم خواهد کرد.

علاوه بر این دورسی طی سال 2018 در توییتر اظهار کرد که تنها ارز دیجیتالی که خریده و در اختیار دارد بیت کوین میباشد.


پیتر تیل

ثروتمندترین افراد جهان درباره بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه می‌گویند؟

پیتر تیل (Peter Thiel) یکی از برجسته ترین اشخاص در عرصه فناوری های نوین مالی و اقتصادی محسوب میشود. او که یکی از موسسین سرویس محبوب پی پال است، در سال 2018 چیزی حدود 15 الی 20 میلیون دلار رد بیت کوین سرمایه گذاری کرد و در حال حاضر نیز سرمایه گذار یک فارم بزرگ استخراج در آمریکا میباشد.

تیل طی سال 2017 اظهار کرد که بیت کوین خیلی دست کم گرفته شده است و این ارز دیجیتال بالاترین شانس را جهت تبدیل به یک طلای دیجیتال دارد. با این وجود از سویی دیگر احتمال از بین رفتن این ارز دیجیتال را نیز رد نکرد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *