به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کوین

۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کوین

اگر استخراج بیت کوین را بین سال‌های ۲۰۰۹ یا ۲۰۱۰ آغاز می‌کردید، تنها فعالیتی که لازم بود صورت بدهید دانلود یک نرم‌افزار بر روی لپ‌تاپ یا رایانه‌تان واستفاده از آن بود. با استخراج سودآور ۵۰ بیت کوین طی هر ده دقیقه و رقابت خیلی کم که آن دوره برای استخراج وجود داشت، نخستین ماینرهایی که موفق به نگهداری و نفروختن سکه‌هایشان شدند، با رشد نرخ بیت کوین در چند سال آینده به میلیونرهای کنونی دنیا تبدیل شدند.

p

اما در حال حاضر استخراج سودآور بیت کوین مانند گذشته به سهولت امکان پذیبر نیست. در حقیقت استخراج به یک صنعت بسیار سخت رقابتی تبدیل شده که هزاران نفر از تمام نقاط چهان در آن شرکت میکنند. اگر شما قبل از این فعالیت خود را در زمینه ماینینگ شروع کرده‌اید یا اینکه قصد دارید به این فعالیت وارد شوید، میبایست با جزئیات این فعالیت آشنا شوید تا در طولانی بتوانید استخراج سودآور را تجربه کنید و جزو گروه شکست خورده های این عرصه نباشید.

در این مطلب در خصوص دو نکته اصلی و مهم به بحث خواهیم پرداخت، تا در تشخیص استخراج سودآور به صورت یک کسب‌وکار با ثبات و موقعیتی مناسب در طولانی مدت، از آن‌ها بهره ببرید. بعد از آن بعضی شیوه های برجسته در بین ماینرها را که با بهره از آن‌ها قادرید به استخراج سودآور وارد شوید و بهره وری خودرا افزایش دهید به عرض شما خواهیم رساند. در پایان نیز درخصوص اینکه چرا ماینینگ استحقاق این حجم از توجه را دارد و قادر است یک موقعیت طلایی باشد، بحث خواهیم کرد.


یافتن برق ارزان


۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کویناستخراج سودآور بیت کوین بر اساس مفهوم اثبات کار راه اندازی شده است. اگر شما این مفهوم را به خوبی درک نمیکنید، باید بدانید که اصلی ترین عامل جهت در اختیار داشتن استخراج سودآور به مقدار هزینه های برق مربوط است. زیرا مانینگ چیزی بیشتر از محاسبه حجم زیادی معادله ریاضی ساده نمیباشد که هر یک از آن‌ها مقادیر مورد نیازی الکتریسیته لازم دارند و هنگامی که این محاسبات در کنار یکدیگر باشند، با مصرف انرژی بالایی مواجه خواهید شد.

لذا هزینه برق مصرفی قابل قبول جهت استخراج چقدر باید باشد؟ در حقیقت باید گفت که هرچه کمتر باشد، مناسب تر است. ولی اگر بخواهیم بازه‌ای جهت این مقدار معین کنیم، هم اکنون می‌توان هزینه مصرفی به ازای هر کیلو‌وات ساعت را بین ۴ تا ۶ سنت مشخص کرد. با این حال ماینرهای معروفی که فارم‌هایی با هزاران دستگاه در دسترس دارند، ممکن است حتی برق ارزان‌تری (تا ۱ سنت به ازای هر کیلووات) هم در اختیار داشته باشند.

بنابراین مهمترین مورد دانستن این مسئله است که به چه میزان برق و با چه هزینه‌ای قادرید دسترسی داشته باشید. اگر قادر باشید برق کمتر از ۶ سنتی به ازای هر کیلووات ساعت را در اختیار داشته باشید، می‌توان این را یک آغاز قابل قبول جهت استخراج سودآور دانست.


خرید سخت افزار ای‌سیک مناسب


۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کویندر کنار توجه به هزینه برق پارامتر اصلی دیگری که باید به خاطر داشته باشید، کاربردی و مفید بودن دستگاه‌های استخراج است. به زبان ساده تر، دستگاه شما قادر است چه مقدار محاسبه را به ازای مصرف یک ژول انرژی به اتمام برساند؟ (این موضوع را به یاد داشته باشید که هر وات مساوی با مصرف یک ژول انرژی در ثانیه میباشد)

در این مورد شاهد نوآوری سازندگان در سخت‌افزارهای ماینینگ هستیم. از سال ۲۰۱۳ ماینینگ بیت کوین با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی با عنوان ای سیک انجام گرفته است که جهت انجام فقط یک فعالیت خاص یعنی محاسبات هش برنامه ریزی شده‌اند. با برنامه ریزی سخت‌افزارهایی که فقط یک هدف خاص در خود دارند، امکان بالا رفتن بهره‌وری دستگاه‌ها نیز فراهم شده است. پس با این حال استخراج بیت کوین با کامپیوتر‌های خانگی و یا حتی کارت‌های گرافیک به سبب به صرفه نبودن از شبکه حذف شدند.

هم اکنون پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه ساخت دستگاه‌های ای‌سیک منجر به ساخت نسل جدید این سخت‌افزارها با کاربردی جذاب جهت استخراج سودآور شده است:

  • دستگاه Whatsminer M30s با بهره‌وری ۳۸ ژول به هر تراهش
  • دستگاه Bitmain S17 با بهره‌وری ۴۰ ژول به ازای هر تراهش
  • دستگاه Innosilicon T3+ با بهره‌وری ۴۲ ژول به هر تراهش

در این مقایسه، برجسته ترین و مورد علاقه ترین ای‌سیک در تاریخچه ماینینگ بیت کوین یعنی انت ماینر S9 از شرکت بیت مین را نباید فراموش کرد که خیلی از آن‌ها در حال حاضر نیز برای صاحبان خود سودآوری دارند. با اینکه این دستگاه تقریبا ۹۸ ژول برای هر تراهش لازم دارد که آن را در برابر ای‌سیک‌های نوین تر در کمی بلااستفاده و قدیمی نشان میدهد. به زبان ساده تر، هر محاسبه‌ای که با استفاده از دستگاه انت ماینر S9 صورت میگیرد، دو برابر سایر دستگاه‌های نسل نوین که آن هارا نام بردیم، به برق لازم دارد.

نکته: چنانچه برق ارزان‌تری (بین ۱ تا ۳ سنت برای هر کیلووات ساعت) در اختیار دارید قادرید از دستگاه‌هایی با بازدهی کم تری مثل انت ماینر اس۹ بهرمند شوید. همچنین اگر جدیدترین نسل از دستگاه‌های استخراج را در دسترس دارید، قادرید استخراج سودآور با برق‌های گرانتر از ۵ سنت را هم در اولیت قرار دهید.


به حداکثر رساندن عملکرد دستگاه با اتوتیونینگ (autotuning)


۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کوینلازم به ذکر است که فقط برق ارزان از روش های در اختیار داشتن استخراج سودآور نیست. شیوه موثر دیگری که اکنون بهره از آن بالا رفته و رایج است، به قوی کردن و بهبود نرم‌افزارهایی که بر روی دستگاه‌ها به اجرا درمیایند مربوط است.

به صورت ساده باید گفت که امکان دستیابی به فعالیت های بهتری از دستگاه‌های ای‌سیک با بهره از اتوتیونینگ وجود دارد که با بهره از آن قادرید هش‌ریت دستگاه‌ها را به ازای هر وات از انرژی مصرفی بالا ببرید.

طی این روند هر چیپ هشینگ بر روی دستگاه ای‌سیک جهت اختیار داشتن بهترین عملکرد خود به صورت جداگانه کالیبره می‌شود. این شیوه به سبب عدم یکنواختی کامل سیلیکون‌ است که موجب شده هر یک از چیپ‌ها اختلاف های جزئی با هم داشته باشند و بعضی از آن‌ها ظرفیت مناسبی جهت فعالیت بهتر از آنچه در تنظیمات کارخانه طراحی شده است، از خود بروز دهند؛ چرا که هیچ سازنده ی سخت‌افزاری از اتوتیونینگ در فریمور اصلی خود استفاده نمیکند.

مزیت بنیادی اتوتیونینگ برای دستگاه‌های قدیمی نظیر اس۹ است که قادر است دوره‌ی سوددهی آن‌ها را تا چندین ماه بیشتر کند. برای مثال یکی از فریمورهای اتوتیونینگ که +Braiins OS میباشد، قادر است هش ریت دستگاه S9 را تا ۱۷ تراهش بالا ببرد. در ضمن ماینرهایی که در تنلاش جهت بالا بردن بازدهی دستگاه‌های خود هستند قادرند با استفاده از +Braiins OS در وضعیت کم‌انرژی، مصرف این دستگاه را تا ۶۵ ژول در هر تراهش پایین بیاورند. می‌توان نتیجه گرفت که با این شیوه می‌توان سوددهی انت ماینر S9 را تا ۲۰ الی ۳۰ درصد افزایش داد و آن‌ها را در رقابت با سایر ماینرها ثابت نگه داشت، در صورتی که در غیر اینصورت بهره از این دستگاه‌ها چیزی جز ضرر برای ماینرها به ارمغان نمیاورد.

مورد دیگری که درخصوص برینز او اس پلاس وجود دارد این است که نخستین فریمور اتوتیونینگ است که بوسیله یک استخر استخراج عظیم یعنی اسلاش‌پول ارائه میشود. خیلی از ماینرها این استخر را از سال ۲۰۱۰ ، زمانی که فعالیت خود را آغاز کرد میشناسند، ولی از شرکت مادر و اصلی این استخر یعنی Braiins که فریمور گفته شده را ارائه داد، ممکن است آگاهی نداشته باشند. کارمزد استخر اسلاش‌پول برای ماینرها تقریبا ۲ درصد میباشد که با بهره از فریمور +Braiins OS این آمار به ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

ولی شاید مهمترین نکته در خصوص  فریمور اتوتیونینگ برینز این باشد که هزینه ی اضافه ای ندارد و فقط مقدار کمی  از هش‌ریت کلی دستگاه را در طول زمان برداشت میکند. با این وضعیت شاید علتی جهت عدم استفاده از این فریمور برای ماینرها تا هنگامی که عملکرد مناسب و استخراج سودآور را برای آنان فراهم کند، وجود نداشته باشد.


سرمایش ایمرسیون و خنک‌کاری دستگاه با جریان هوا


۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کوینیکی دیگر از مواردی که باید آن را در نظر گرفت، شیوه خنک نگه‌داشتن دستگاه‌هاست. با مصرف میزان بالایی انرژی، ماینرها گرمای بسیاری از خود تولید می‌کنند. در حقیقت از ای‌سیک‌ها برای گرم کردن گلخانه‌ها، گاراژها و مکان های صنعتی در بعضی نقاط دنیا بهره بهره گرفته میشود.

نکته بسیار مهم که درخصوص تولید گرمای دستگاه‌ها وجود دارد این است که سیلیکون در دمای بالا قادر نیست فعالیت خوبی داشته باشد و به همین سبب ای‌سیک را میبایست جهت فعالیت بهینه در دمای کم نگه داشت. این نکته در دیتاسنترهایی که بیت کوین استخراج نمی‌کنند هم صدق میکند. لذا می‌توانید مهم بودن این مامر را در فارم‌های بزرگ بیت کوین که مصرف برق آن‌ها خیلی بالاتر از دیتاسنترهای عادی است، فرض کنید.

یکی از شیوه های خلاقانه‌ای که برای حل معضل گرمای ای‌سیک‌ها قابل انجام است، سرمایش ایمرسیون نام دارد. در این شیوه ای‌سیک‌ها را در درون محفظه‌هایی از روغن مینرال میگذارند که ظرفیت گرمایی آن‌ها بالاتر از هواست. با گردش ساده این روغن، ای‌سیک‌های گذاشته شده در آن بدون نیاز به صرف هزینه برای تهیه دستگاه‌های تهویه هوای قوی و برقراری جریان هوا قادرند وظیفه خنک کردن دستگاه را به خوبی انجام دهند.

همچنین بهره از سرمایش ایمرسیون از صدای دستگاه‌های استخراج نیز کم میکند. استفاده از چند دستگاه میتواند تا صدایی تقریبا ۱۰۰ دسی‌بل تولید کند که ۱۵ دقیقه ایستادن در معرض آن می‌تواند مشکلات شنوایی جدی ای رخ دهد، پس کم صدا کردن دستگاه‌ها هم یک مزیت به شمار میاید. همچنین استفاده از فریمور اتوتیونینگ همراه با این روش کولینگ قادر است به نتایج بهتری از آنچه گفته تضور میکنید نیز برسد.

فرو کردن دستگاه ماینینگ در روغن مخصوص مینرال (mineral oil) در کم کردن صدا و گرمای ددستگاه کمک خواهد کرد، ولی این امر زیاد توصیه نمیشود. ایجاد روش های تایید نشده توسط شرکت سازنده بر روی دستگاه قادر است به تجهیزات و ابزراهای دستگاه صدمه وارد کند و ضمانت دستکگاه شما ناکارامد کند. هم اکنون بسیاری از کامپیوترها از این شیوه به‌جای فن بهره میبرند.اغلب دارندگان دستگاه‌های ماینینگ (غیر از چند استثنا مثل S9 Hydro) از این شیوه به خوبی یاد نمیکنند. بهره از روغن مینرال ملزم به وجود ابزاری خاص مانند آکواریوم و رادیاتور دارد که در واقع خوده رادیاتور نیز صدای زیادی همراه دارد. از این شیوه اغلب برای کم کردن دما بهره میبرند تا کاهش صدای آن. به خاطر داشته باشید از نظر کارشناسان، چنانجه ماینر را در روغن مینرال بگذارید دیگر بیرون از روغن و بدون ان قادر به ساتفاده از آن نیستید.


بلندمدت فکر کنید


۵ نکته مهم و بنیادی جهت استخراج سودآور بیت کوینماینینگ یکی از با ارزش ترین و محبوب ترین روش های مشارکت در اکوسیستم بیت کوین محسوب میشود. مهم نیست شما از یک ای‌سیک جهت گرم‌کردن گاراژ خانه خود بهره میبرید یا فارم‌های عظیمی در نقاط زیادی از دنیا دارید، شما با این فعالیت در اجماع بیت کوین مشارکت کرده و به غیرمتمرکز بودن آن کمک میکنید.

همچنین این مشارکت، برای شما سود ثابتی از بیت کوین هم فراهم خواهد کرد که اگر با یکبنامه ریزی همراه باشد، قادر است به یک گزینه مناسب جهت سرمایه‌گذاری مثل خرید بیت کوین تبدیل شود. تفاوت اصلی و مهم بیت کوین‌های خریداری شده با سکه‌های استخراج شده در این است که آن‌ها تاریخچه تراکنشی دارا نیستند و حتی قادرید آن‌ها را به قیمت بیشتری هم بفروشید، چرا که رد هیچ جرم و جنایتی که شرکت‌هایی مانند چین‌آنالیسیس قادر باشند آن‌ها را تشخیص دهند، در آن ها دیده نمیشود..

لذا چنانچه نگهداری کردن سکه‌های مجازی فابریک و مشارکت در شبکه بیت کوین و استخراج سودآور برای شنا جذاب است، بهتر است از همین الان در جستجوی بلاک بعدی باشید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *