به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بیکسبی کوین (bixb coin) : کلاهبرداری یا سرمایه گذاری پر سود؟

بیکسبی کوین (bixb coin) : کلاهبرداری یا سرمایه گذاری پر سود؟

با افزایش قیمت ارز های دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم و بالا رفتن حساسیت ها بر روی رمز ارز ها، هر روز شاهد معرفی و محبوبیت ارز های تازه هستیم که تلاش برای تغییر دنیای کریپتوکارنسی را دارند. بیکسبی کوین (bixb coin) یکی از همین ارز هاست که در این مطلب قصد داریم در خصوص این ارز کمی صحبت کنیم.

بیکسبی کوین یک توکن ارز دیجیتال میباشد که از طریق سایت bixbcoin.com معرفی گردیده است و به کاربران عرضه می شود. در این سیستم آمده است که bixbcoin  در آغاز بصورت توکن عرضه شده است. بعد از گسترش آن، دامنه ها مجزایی برای این ارز فراهم شده و در بستر کیف پول اختصاصی نیز، این ارز مبادله می شود.

جهت بررسی فعالیت و ویژگی های این ارز دیجیتال در قدم نخست به سایت این ارز مراجعه می کنیم. (که البته متوجه می شویم این سایت از سوی مراجع قضایی ایرانی فیلتر شده است و دستیابی به آن تنها با تغییر آی پی ممکن است.) Roadmap این ارز دیجیتال نشان می دهد که نخستین فعالیت های تیمی بیکسبی کوین از پایان سال 2018 شروع شده است و ICO این ارز در تاریخ 9 دسامبر 2019 منتشر شده است. هرچند این ارز دیجیتال، تازه و نو پا به نظر می رسد اما مثل هر ارز دیجیتال دیگری وایت پیپر آن باید مورد بررسی قرار بگیرد. در وایت پیپر این ارز دیجیتال به سوال بیکسبی کوین چیست؟ به شکل زیر پاسخ داده اند:

BixBcoin is a type of electronic cash in which the services are automatically provided to the users without the need for any intermediary third parties. The BixBcoin network wipes out the intermediaries and transactions are performed peer to peer (P2P). With this e-cash you can make purchases, place online orders, transfer money or consider it as an investment.

بیکسبی کوین نوعی پول الکترونیکی میباشد که خدمات در آن بهشکل خودکار فراهم میشود و هیچ نیازی به شخص ثالث یا واسطه ای وجود ندارد. شبکه bixb coin واسطه ها را از بین می برد و تراکنش ها به صورت P2P صورت میگیرد. با بهره  از این وجه الکترونیکی شما قادرید خرید کنید، به صورت آنلاین سفارش دهید، پول منتقل کنید و یا آنرا به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

بیکسبی کوین (bixb coin) : کلاهبرداری یا سرمایه گذاری پر سود؟

اگرچه مثل دیگر وایت پیپر ها در وایت پیپر بیکسبی کوین به دنبال اطلاعات تخصصی در مورد روش فعالیت این رمز ارز باشیم اما خبری از این چنین اطلاعاتی نیست و اغلب به تعریف مفاهیم پایه ای مثل بلاک چین و ماینر پرداخته است که ارزش وایت پیپر را به حداقل می رساند.

با توجه به آنچه در سایت و وایت پیپر نوشته شده در مجموع ، سه میلیون بیکسبی کوین موجود است و به این شکل با خرید این ارز و کمتر شدن آن، ارزش آن بالاتر خواهد رفت. در صورتی که این تئوری درست نیست و نمی توان از آن به عنوان دلیلی منطقی ای جهت افزایش قیمت بیکسبی کوین bixb coin استفاده کرد.

اگر از بی اعتبار بودن بودن وایت پیپیر بیکسبی کوین صرف نظر کنیم، به مقوله خرید و فروش بیکسبی کوین خواهیم رسید.

فقط یک صرافی نه چندان معتبر خدمات خرید و فروش این ارز را فراهم کرده است و در سطح جهانی نیز این ارز مورد پذیرش اکسچنج هایی مثل بایننس نیست. این مسئله خود سوال برانگیز است که اگر Bixb coin این چنین دنیا را تغییر می دهد، چرا هیچ صرافی معتبری آن را مورد پذیرش خود قرار نمی دهد؟

از طرفی دیگر بعضی افراد در شبکه های مجازی خود را لیدر های اصلی ارز bixb معرفی کرده اند به شکلی که در ساختار های غیر تیمی تمامی ارز های دیجیتال مشهور و معتبر، هیچ شخصی به عنوان لیدر نه به خرید و فروش ارز می پرداخته است و نه به دنبالجذب افراد تازه بوده است.


حتی اگر شما از فکر خرید و فروش این ارز صرف نظر کنید و بخواهید با استخراج و نگهداری آن سودکسب کنید، ببا توجه به گفته سایت بیکسبی کوین، شما قادرید فرایند استخراج را با موبایل یا کامپیوتر صورت دهید. ولی الگوریتم استخراج این ارز چیست؟ در هنگامی که فرایند استخراج برای ارز هایی مثل بیت کوین بسیار دشوار شده است، در چه بازه زمانی، چه مقدار بیکسبی کوین ماین خواهد شد؟ در این سایت نوشته شده، قادر هستید سکه های bixbicoin را هنگامی که در خواب به سر میبرید، ورزش می کنید و یا حتی در محل کار خود و فقط با بهره از برنامه آن در نسخه ها Android ، و Ios و یا در سیستم خود استخراج کنید. آیا این توضیحات برای آغاز فرایند ماینینگ کافیست؟ با توجه به تجربه و جست و جو های نویسنده، ادعای استخراج این ارز، با در دست داشتن این چنین اطلاعات ناکاملی، نه تنها نمیتوان ماین کرد، بلکه حتی با نصب برنامه بیکسبی کوین، امنیت موبایل و کامپیوتر شما نیز تا حدودی در معرض خطر قرار دارد.


سود دهی بیکسبی کوین چگونه است؟

این سایت بازگو کرده است که در صورت زیر مجموعه گیری و معرفی کردن اشخاص جدید برای سرمایه گذاری در این شبکه حدود بین 53.3 و 536.5 درصد سود سالیانه به کاربران خوددر نظر خواهد گرفت. علاوه بر این که سود و یا پاداش زیر مجموعه به 3 روش برای کاربران واریز می شود و در نوع سوم این برنامه، یکی از شرایط اصلی برای پرداخت پورسانت می باشد عضو گیری و دعوت بیشتر افراد به مجموعه است. این موضوع که پرداخت سود و یا نقد کردن درآمد منوط به اضافه کردن افراد به مجموعه باشد، یکی ازمشخصه های طرح های هرمی و پانزی میباشد که نه فقط در بیکسبی کوین بلکه در هر سایت و شبکه دیگری با آن مواجه شدید، باید بسیار با حساسیت و مدیریت شده عمل کرده و در صورت پدیدار شدن ساختار هرمی ، از سرمایه گذاری در این چنین طرح هایی صرف نظر کنید.

هنگامی که ما فعالیت یک سایت را مورد بررسی قرار میدهیم، بسیار مورد اهمیت است که وضعیت سایت در رنکینگ جهانی را مشاهده کنیم. سایت الکسا این امکان را برای شما فراهم میکند تا کشورهای استفاده کننده از این سایت را مشاهده کنید.

بیکسبی کوین (bixb coin) : کلاهبرداری یا سرمایه گذاری پر سود؟

همانطور که میبینید علی رغم جهانی بودن این پروژه، بازدید کنندگان آن بیشتر از دو کشور مالزی و ایران می باشند و این سایت قادر به دریافت رتبه جهانی خوبی نبوده است.


نتیجه گیری


با توجه به بررسی های صورت گرفته سایت بیکسبی کوین به اندازه قابل توجه مدارک و مستندات منطقی برای معتبر بودن پروژه خودعرضه نکرده است. با این وجود توصیه می کنیم به جای سرمایه گذاری در چنین پلتفرم های پر ریسک، با بالا بردن معلومات خود در زمینه ترید، در بازار ترید ارز های دیجیتال معتبری مثل بیت کوین و یا اتریوم وارد شوید. از طرف دیگر همواره به خاطر داشه باشید افراد سودجو به دنبال این مطلب هستند که از کم بودن اطلاعات کاربران در مورد تکنولوژی های تازه معرفی شده سو استفاده کرده و با وعده سود های گزاف، آنها را فریب دهند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *