به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

پنج ارز دیجیتال مهم این هفته بازار رمزارزهای معتبر

قیمت بیت کوین امکان دارد برای چند روز دیگر به صورت ثابت باقی بماند و در فاز تحکیم حرکت کند، ولی مجموعه ای از آلت کوین‌ها در حال ساخت الگوهای بازگشتی در نمودار قیمت خود میباشند که امکان دارد به یک حرکت صعودی بسیار مناسب منتهی شود.

سرمایه‌گذاران بعد از اینکه در چند روز گذشته با حجم زیادی از اخبار نامطلوب مواجه شده‌اند، نگران ثبات بازار ارزهای دیجیتال میباشند. خوشبختانه بازار تا اندازه خوبی به بلوغ رسیده است که اخبار منفی مثل گذشته، فراز و نشیب های زیاد قیمتی ایجاد نکرده است.

ثبات کنونی بیانگر این است که سرمایه‌گذاران نهادی، اتهامات روزهای اخیر اطلاعیه کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) و وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) مبنی بر طرح دعوی حقوقی علیه صرافی پرآوازه بیتمکس، هک‌شدن صرافی کوکوین و یا ابتلای ترامپ به ویروس کرونا را به‌عنوان رویدادهایی جدی جهت سقوط بازار در نظر نمی‌گیرند.

با این جساب قراردهای باز آتی بیت کوین همچنان استوار میماند و به‌صورت هیجانی و با هراس لیکویید نشده‌اند. در یک فرایند افزایشی، معامله‌گران از ضعف قیمتی ناشی از واکنش‌های هیجانی بهره برده تا موقعیت‌های خود را افزایش دهند. چنانچه بیت کوین به روند خود در بالاتر از حمایت حیاتی و روانی در ۱۰ هزار دلار ادامه دهد، احتمال اینکه سرمایه‌گذاران بسیاری به اضافه کردن دارایی‌های دیجیتال به سبد خود فکر کنند، افزایش خواهد یافت.

با توجه به فراز و نشیب های عرضی و محدود نرخ بیت کوین، پنج ارز دیجیتال مهم دیگر نیز حرکت افزایشی خود را حفظ کرده و بعضی دیگر نشانه‌هایی را مبتنی بر احتمال تغییر روند به صعودی نشان می‌دهند. نمودار پنج ارز دیجیتال مهم این هفته را بررسی و تحلیل می‌کنیم تا دریابیم که کدام سطح مهم امکان دارد شروع  یک حرکت رو به جلو را بیان کند.

بیت کوین (BTC)

مهم ترین ارز بین پنج ارز دیجیتال مهم این هفته بیت کوین میباشد که حرکت بلندمدت نرخ بیت کوین با در نظر گرفتن شیب صعودی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) همچنان صعودی باقی مانده است. به‌هرحال در کوتاه‌مدت، شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در قسمت میانی خود، تعادل یین عرضه و تقاضا را بیان میکند.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

در حالت کنونی نرخ بیت کوین در چند روز اخیر در محدوده ۹,۸۳۵ الی ۱۱,۱۷۸ دلار ثابت باقی مانده است. شکست نرخ (بریک اوت) به بالا یا پایین این محدوده نشان از شروع حرکت رونددار بعدی دارد.

میان ماه‌های مه و ژوییه، نرخ در یک منطقه فشرده به‌مدت حدودا ۸۰ روز گیر کرده است. فاز کنونی تحکیم نرخ نیز تا به اینجا، ۳۰ روز طول کشیده است. با توجه به اصل تکرار تاریخ انتظار فراز و نشیب های نرخ را در در منطقه ذکر شده طی چند روز آتی خواهیم داشت. با این حال بهتر است معامله‌گران منتظر شکسته‌شدن این منطقه باشند.

بریک اوت قیمت به بالای ۱۱,۱۷۸ دلار امکان دارد باعث شکل گرفتن یک حرکت افزایشی با هدف ۱۲,۴۶۰ دلار شود. این در حالی است که امکان دارد شکست نرخ به پایین ۹,۸۳۵ و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در ۹,۴۴۸ دلار، باعث خروج خریداران از شرایط خود شده و فشار فروش را بالاتر ببرد.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

نمودار چهارساعته، روند نرخ را در الگوی مثلث متقارن بیان میکند. شکسته‌شدن نرخ (بریک اوت) در فاصله زمانی میان نیمه تا سه چهارم فاصله قاعده مثلث تا رأس قابل اطمینان بنظر میرسد. پس با این تفاسیر خریداران و فروشندگان جهت خروج قیمت از الگو طی چند روز آینده تلاش خواهند کرد. اگر این اتفاق نیفتد و نرخ به رأس برسد، الگوی مثلث نامعتبر خواهد شد.

کاردانو (ADA)

از میان پنج ارز دیجیتال مهم این هفته قیمت کاردانو در ۲۳ سپتامبر در زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۰۸۳۷ دلار نگهداشته شده ولی فروشندگان موفق به تثبیت نرخ در سطوح پایین‌تر نبوده‌اند و قیمت دوباره به بالای این میانگین متحرک بلندمدت در ۲۴ سپتامبر برگشته است.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

این موضوع نشان دهنده دفاع قوی خریداران از این میانگین متحرک میباشد. حرکات قیمت در چند روز اخیر نشان‌دهنده الگوی احتمالی بازگشتی سر و شانه میباشد که با تثبیت نرخ در بالای خط گردن الگو فعال خواهد شد. در این صورت هدف این الگو ۰.۱۳۳۱ دلار خواهد بود.

در طرف مقابل، چنانچه نرخ از سطوح کنونی یا خط گردن الگو به‌ طرف پایین چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) برود، الگو فعال نخواهد شد. این موضوع امکان دارد موجب جذب فروشندگان و کاهش قیمت تا حمایت ۰.۰۵۰ دلار شود.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

نمودار چهارساعته قیمت بیان میکند که خریداران در سعی جهت هدایت نرخ به بالای ۰.۱۰۴۰۴۴۰ دلار میباشند که نشانگر ورود فروشندگان در بازیابی نرخ تا این مقاومت میباشد. شیب نزولی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود، برتری نسبی فروشندگان را در کوتاه‌مدت بیان میکند.

اگر نرخ به‌زیر ۰.۰۸۹۸ دلار برسد، این گروه در جهت پایین آوردن نرخ تا حمایت کلیدی ۰.۰۷۴ دلار سعی خواهند کرد. از سوی دیگر نیز چنانچه قیمت به بالای میانگین‌های متحرک هدایت شود، احتمال حرکت نرخ بوسیله خریداران تا ۰.۱۰۴۰۴۴۰ دلار و بعد از آن تا خط گردن فراهم خواهد شد.

مونرو (XMR)

سومین مورد از بین پنج ارز دیجیتال مهم این هفته مونرو میباشد که نرخ مونرو در ۲۹ سپتامبر به بالای مقاومت ۹۷.۷۰ دلاری خود حرکت کرده و پولبک (بازگشت قیمت) به این سطح نیز با موفقیت انجام شده است. این موضوع بیانگر این است که این مقاومت محکم به سطح حمایت تبدیل شده است.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

شیب روبه‌بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و نمایان شدن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت، بیانگر حرکت افزایشی قیمت میباشد. هدف نخست قیمت ۱۱۳.۲۱۱ دلار و در بالای آن ۱۲۱.۴۲۷ دلار خواهد بود.

احتمال بالا رفتن شتاب قیمت در بالای این سطح زیاد خواهد بود و هدف بعدی در ۱۴۰ دلار قرار گرفته است. این ایده افزایشی با چرخش قیمت از سطوح کنونی و ریزش به‌زیر ۹۳ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی احتمال پایین کشیده‌شدن نرخ را تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در ۷۱.۷۹ دلار، افزایش خواهد داد.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

نمودار چهارساعته بیان میکند که روند قیمت در یک کانال افزایشی در چند روز اخیر میباشد. با اینکه قیمت به بالای این کانال وارد شده است، خریداران موفق به تثبیت نرخ در سطوح بالاتر نبودند و قیمت تا کف کانال کاهش پیدا کرده است.

به‌هرحال، صعود قیمت از کف این کانال پرقدرت بوده و خریداران بار دیگر در در سعی جهت هدایت قیمت به بالای این کانال قیمتی میباشند. در این صورت، احتمال افزایش شتاب قیمت وجود خواهد داشت.

از سوی مقابل، اگر قیمت موفق به شکستن سقف کانال نشود، احتمال افزایش تدریجی قیمت وجود خواهد داشت. نخستین نشانه تضعیف قیمت نیز شکسته‌شدن کف کانال خواهد بود.

کازمز (ATOM)

دیگر ارز دیجیتال بین پنج ارز دیجیتال مهم این هفته کازمر میباشد که نرخ کازمز در حال بیان نخستین نشانه‌های بازگشت، باتوجه به تشکیل الگوی سر و شانه معکوس میباشد. این الگو با شکست نرخ به بالای خط گردن و تثبیت در بالای آن حرکت خواهد کرد. هدف نخست الگو ۷.۴ دلار و در بالای آن هدف بعدی قیمت، ۸.۸۷۷ دلار خواهد بود.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

به‌هر صورت، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای ناحیه میانی خود قرار گرفته است. این موضوع نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد. لذا با این حساب معامله‌گران پیش از ورود به معاملات خرید، بهتر است منتظر شکست خط گردن باشند.

چنانچه نرخ از خط گردن به‌سمت پایین چرخش کند، کاهش نرخ تا ۴.۵۰ دلار و در زیر آن تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳.۶۷۵ دلار ممکن خواهد بود.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

نمودار چهارساعته نشان دهنده ورود خریداران در کاهش نرخ تا سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی موج افزایشی اخیر قیمت ( از ۳.۷۸ الی ۵.۵۹۶ دلار) میباشد. اکنون خریداران جهت هدایت نرخ به بالای ۵.۵۹۶ دلار سعی خواهند کرد. در این صورت با ثبات قیمت در بالای این میزان، الگوی سر و شانه معکوس شکل خواهند گرفت.

این نقطه نظر افزایشی در صورت چرخش نرخ از سطوح کنونی یا مقاومت سربار، و کاهش به زیر سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۴.۴۷۴ دلار منتفی خواهد شد. چنین روندی امکان دارد سبب پایین کشیده‌شدن قیمت تا ۳.۷۸ دلار شود.

وی چین (VET)

یکی دیگر از پنج ارز دیجیتال مهم این هفته وی چین میباشد. خریداران طی چند روز اخیر در حال دفاع از حمایت ۰.۰۱۰۹۴ دلار در قیمت وی چین میباشند، ولی در ثبات قیمت در سطوح بالاتر موفق عمل نکرده‌اند. این بیانگر ورود فروشندگان در موج بازیابی قیمت میباشد. قیمت دو مرتبه تا حمایت ۰.۰۱۰۹۴ دلار کاهش داشته است.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن نرخ به‌زیر حمایت ۰.۰۱۰۹۴ دلار و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۰۱۰۴ دلار شوند، به احتمال بالا به فشار فروش اضافه خواهد شد و ادامه ريزش تا ۰.۰۰۸ دلار و در زیر آن تا ۰.۰۰۶۶ دلار ممکن خواهد بود.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در حال ریزش میباشد و شاخص قدرت نسبی (RSI) موفق به تثبیت در بالای سطح ۵۰ نبوده است. این عوامل برتری نسبی فروشندگان را بیان میکند.

دیدگاه ریزشی قیمت با افزایش آن از سطوح حمایتی و حرکت به بالای ۰.۰۱۶۰ دلار منتفی خواهد شد. این موضوع نشان از انباشت موقعیت‌های خریداران در سطوح پایین‌تر خبر می‌دهد.

پنج ارز دیجیتال مهم که کاربران میبایست آن هارا زیرنظر بگیرند

نمودار چهارساعته قیمت شکل‌گیری یک الگوی مثلث کاهشی را بیان میکند. این الگو با شکستن و بسته‌شدن در زیر ۰.۰۱۰۹۴۰ دلار، کامل خواهد شد. هدف الگو در مسیر نزول ۰.۰۰۳۲۸ دلار خواهد بود. شیب نزولی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود نشان از برتری فروشندگان در کوتاه‌مدت دارد. با این حساب معامله‌گرانی که به‌دنبال ورود به موقعیت‌های فروش میباشند، قادرند از این ریزش بهرمند شوند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.