به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

 کریپتو دات کام ( Crypto.com ) یک شرکت رمزارز میباشد که فعالیت خود را با عرضه کارت های پرداخت حمایت شده توسط VISA در سال 2017 میلادی شروع کرد. از آن زمان، این سرویس خدمات خود را در چندین زمینه جدید گسترش داده است. با زرین اکسچنج همراه باشید تا با این شرکت بسیار قدرتمند و کریپتو و توکن های آن بیشتر آشنا شوید.

Crypto.com کرپیتو دات کام چیست

Crypto.com کارت های پاداش جذاب با پشتیبانی VISA کارت و یک برنامه پرداخت آسان جهت استفاده ارائه می دهد.

سایر ویژگی های رقابتی Crypto.com عبارتند از تجارت، وام، قرض گرفتن و سود سهام.

سرمایه گذاران دو گزینه دارند : MCO و CRO. هر دو مزایای متنوعی را ارائه می دهند.

کریپتو دات کام با آسان کردن دستیابی به درآمد، تجارت، استقراض و پرداخت در دنیای کریپتو، رمزارزها را به جریان اصلی تجارت جهانی وارد می کند.

Crypto.com بیشتر به خاطر کارت ویزای MCO در نظر عموم شناخته شده است، که پیشنهاد تخفیف 5 درصدی غیرقابل رقابتی را در پرداخت با رمزارز ارائه میدهد.

فراتر از این، این شرکت خط گسترده ای از خدمات دیگر را به خود اختصاص می دهد :

کارت های پرداخت : کاربران قادر هستند پنج کارت در رده های متنوع با پشتیبانی VISA کارت انتخاب کنند.

تجارت : سرمایه گذاران قادرند 50 سکه را در Crypto.com خریداری و بفروشند یا 35 جفت ارزی را در صرافی Crypto.com معامله کنند.

برنامه تلفن همراه : کاربران قادرند یک برنامه تلفن همراه را که با کارت Crypto.com ادغام شده است نصب کنند.

خطوط اعتباری : کاربران می توانند به نسبت 50٪ از دارایی خود را از انواع مختلف استیبل کوین ها (مانند : تتر ، USDC و … ) وام بگیرند.

درآمد : کاربران می توانند سکه های خود را به شکل سهام سرمایه گذاری کنند و 2 تا 16 درصد از ارزش واریز شده را بدست آورند.

پردازش پرداخت : بازرگانان می توانند تراکنش های رمزنگاری را از طریق Crypto.com انجام دهند.

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

خلاصه نکات MCO

کریپتو دات کام (که در گذشته با نام موناکو شناخته می شد) دارای دو توکن میباشد : MCO یا Crypto.com Coin و CRO . هر دو توکن در رتبه بندی وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap بر اساس سرمایه گذاری در بازار دارای جایگاه مناسبی قرار دارند.

توکن MCO براساس استاندارد ERC-20 اتریوم تهیه شده است. MCO عمدتا به کاربران نهایی Crypto.com اختصاص داده شده است، که قادر هستند با سرمایه گذاری توکن، پاداش بیشتریکسب کنند و از نرخ های کمتری در کارمزد تراکنش ها بهره مند شوند.

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

MCO از سال 2017 و به سبب برگزاری یک ICO موفق شد 26.7 میلیون دلار جمع آوری کند.

از مجموع عرضه، 30٪ در یک فروش جمعی واگذار شد، 25٪ بوسیله مؤسسین شرکت پس انداز شد و 10٪ توسط شرکت و همچنین 30٪ به عنوان توکن های ذخیره نگهداری شده است.

CRO جدیدترین توکن Crypto.com میباشد. این توکن نیز مبتنی بر استاندارد توکن ERC-20 است. عمدتا به عنوان وسیله ای برای پرداخت و تسویه حساب در بچینگ بومی شرکت در نظر گرفته شده است.

در صرافی Crypto.com مزایای متنوعی برای خرید سهم های CRO ، از قبیل کاهش کارمزد تراکنش ها در نظر گرفته شده است.

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

با توجه به توکن های MCO و CRO آنها می توانند در هر کیف پول سازگار با ERC-20 ، از جمله کیف پول های سخت افزاری Trezor و Ledger ، و رابط هایی مانند MetaMask و MyEtherWallet نگهداری شوند.

کارت پرداخت و اپ Crypto.com

محصول پرچمدار کریتو دات کام کارت اعتباری پیش پرداخت شده با پشتیبانی VISA کارت میباشد. این کارت ها به اندازه دیگر کارت های پیش پرداخت قانونی هستند، به جز اینکه مناسب رمزنگاری هستند.

دارندگان کارت قادر هستند دارایی خود را از طریق برنامه تلفن همراه کریپتو دات کام با اضافه کردن رمزنگاری یا با ساخت سپرده های فیات مدیریت کنند.

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

همچنین، دارندگان کارت با هر خریدی که صورت میدهند، توکن های MCO کسب میکنند. افرادی که مقدار بیشتری از MCO را در اختیار دارند، جوایز بیشتری دریافت می کنند و سهم بیشتری از سود این شراکت دریافت می کنند.

پنج نوع کارت Crypto.com در زیر توضیح داده شده است :

پاداش های پرداخت با توکن های MCO ، قابل مقایسه با پرداخت از طریق کارت های اعتباری سنتی نیست، در کسب و کاری که 1٪ تا 2٪ در آن شاخص میباشند، این میزان پاداش واقعا رقابتی هستند.

جهت دسترسی به رده های بالاتر کارت، لازم است مقدار مشخص شده ای MCO را خریداری کرده و آن را بعنوان “سهام”  فریز کنید.

در حالی که کارت بلافاصله بعد از دریافت قابل استفاده است، MCO هایی که بعنوان سهام خریداری کردید برای مدت شش ماه فریز میشوند. در انتهای این شش ماه ، توکن های MCO به دارنده کارت بازگردانده می شوند.

به یاد داشته باشید که این یک سرمایه گذاری قابل توجه برای کارت های رده بالاتر است. برای دستیابی به ردیف کارت سوم با 3٪ پاداش، لازم است که به مدت شش ماه معادل 2500 دلار MCO خریداری کرده و فریز کنید.

مزیت های توکن های CRO و MCO

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

اگر با این کارت به همان مقدار کارت قبلی توکن سرمایه گذاری کنید 100 دلار بیشتر در قسمت Crypto.com Earn بدست می آورید.

ولی به غیر از این مزایای جذاب دیگر این کارت ها موجب می شود از ارزش زیادی برخوردار باشند. تخفیف برای اشتراک Netflix و Spotify می تواند به سرعت سرمایه گذاری اولیه را جبران کند.

مزیت دیگر این است که این کارت ها هزینه هایی که به شکل معمول شامل کارت پیش پرداخت می شوند را حذف کرده است.

کمترین مقدار گردش حساب، هزینه سالانه یا هزینه تراکنش های بین المللی وجود ندارد. هیچ هزینه ای جهت استفاده از دستگاه های خودپرداز یا برداشت محاسبه نمیشود.

کارت همراه با سایر مزایای تبلیغاتی نیز میباشد. به عنوان نمونه Crypto.com ، 10٪ ” بازپرداخت نقدی” در سوپرمارکت ها و اغذیه فروشی های بیرون بر برای کارت ردیف های بالاتر از 50 سهام MCO و 5٪ پاداش برای ردیف رایگان خود تا پایان ماه ژوئن ارائه می دهد.

MCO Card با ارزهای فیات شارژ می شود نه رمزارزها. گفته می شود، آنچه کریپتو دات کام عرضه میکندد، تخفیف رقابتی رمزنگاری، و یک ورودی جهت دسترسی به انواع خدمات مالی مرتبط با رمزنگاری در یک رابط کاربری آسان میباشد.

از طریق برنامه تلفن همراه دسترسی به ارز فیات، و همچنین دسترسی به انواع خدمات مالی مرتبط با رمزنگاری در یک رابط مناسب قرار گرفته است.

هم اکنون، این کارت ها در سنگاپور، ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا قابل استفاده است. مشتریان خارج از آن مناطق هنوز هم قادر هستند از خدمات دیگر Crypto.com بهره ببرند.

صرافی Crypto.com

در نوامبر 2019 ، کریپتو دات کام صرافی مخصوص خودار در وب سایت رسمی خود راه اندازی کرد.

این پلتفرم معاملاتی از بسیاری از ارزهای رمزنگاری اصلی پشتیبانی می کند، از قبیل بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین ، ایاس ، استلار لومن ، MCO و CRO و چندین توکن و استیبل کوین دیگر.

صرافی Crypto.com قابلیت هایی نظیر نقدینگی بی پایان، کارمزد های رقابتی معاملات تجاری و امنیت در حد امنیت موسسات را به علاوه نرخ های بخصوص برای کاربرانی که دارای توکن CRO میباشند فراهم میکند.

Crypto.com همچنین “سندیکا” را اجرا می کند. این بستر جمع آوری کمک های مالی به دارندگان CRO اجازه می دهد تا توکن های انتخابی را با تخفیف بدست بیاورند، در حالی که کریپتو دات کام درآمد حاصل از آن را به پروژه رمزنگاری مربوطه اهدا می کند.

اعتبار و وام

کریپتو دات کام به وام گیرندگان این اجازه را می دهد تا با واریز توکن های مختلف از قبیل بیت کوین و اتریوم، CRO و MCO وام یا اعتبار دریافت کنند.

این سرویس 50٪ ارزش دارایی وام گیرنده را به او وام می دهد. به عنوان نمونه، چنانچه فردی مبلغ 1000 دلار بیت کوین را واریز کند، قادر است اعتبار 500 دلاری کسب کند. همچنین می توان این اعتبار را در چهار استیبل کوین متنوع از جمله Tether و USDC دریافت کنند.

وام گیرندگان سالانه 8 تا 12 درصد بهره را بر اساس مقدار MCO که سرمایه گذاری کرده اند، پرداخت می کنند. لازم نیست سهام MCO را برای به دست آوردن وام فریز کنید.

Crypto.com وعده ی کمترین محدودیت را می دهد : بدون بررسی اعتبار، مهلت بازپرداخت و اعتبار فوری. با این حال، سپرده اصلی بسته به شرایط بازار ممکن است نقد شود.

کسب درآمد و کسب امتیاز در Crypto.com

قابلیت های کسب درآمد Crypto.com به کاربران اجازه می دهد بیشتر از 20 ارز مختلف رمزپایه، از جمله بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و تتر سرمایه گذاری کنند.

کاربران با توجه به نوع و میزان توکنی که سپرده گذاری می کنند، مدت قرارداد پیمانکاری که برای آنها ثبت نام کرده اند و همچنین توکن هایی که فریز می کنند قادر هستند سالانه 2 تا 16 درصد سود دریافت کنند.

با سپرده گذاری MCO ، در مقایسه با BlockFi ، Celsius و Nexo این نرخ بالاترین مقدار سود در این کسب و کار میباشد.

کریپتو دات کام به شکل جداگانه از طریق صرافی آن، جوایز قابل توجهی را فراهم میکند. این ویژگی روزانه سود پرداخت می کند و هزینه تراکنش ها را کمتر از قبل میکند، ولی فقط با توکن CRO سازگار میباشد.

پردازش پرداخت رمزارز

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

سیستم پرداخت Crypto.com به مشاغل و تجار این امکان را فراهم میکند تا در فروشگاه های آنلاین خود مبالغ را با رمزارز بپذیرند.

این سرویس صفر درصد کارمزد پردازش در پرداخت های رمزپایه و نیم درصد کارمزد پرداخت شده به ارز فیات را دریافت می کند.

این کارمزدهای کم تقریباً 80٪ کمتر از کارمزد 2-3٪ تراکنش هایی میباشد که اغلب پردازنده های پرداخت ارائه می دهند.

مصرف کنندگان همچنین قادرند از سیستم پرداخت کریپتو دات کام جهت خرید در فروشگاه های منتخب استفاده کنند.

به عنوان نمونه، شرکت کیف پول سخت افزاری لجر و برخی فروشگاه های WooCommerce پرداخت ها را از طریق Crypto.com قبول می کنند.

سایر ویژگی های Crypto.com

کریپتو دات کام چندین قابلیت دیگر را در دست اقدام دارد. که میتواند به کارایی این پروژه کمک شایانی کند.

پیشرفت های مهم در نقشه راه Crypto.com شامل انواع بیشتری از معاملات رمزنگاری، leg معاملات مارجین، تجارت مشتقات، تجارت فرابورس و تعویض توکن های غیرمتمرکز میباشد.

این شرکت همچنین در تلاش است تا سیستم پرداخت کریپتو دات کام را در وب سایت های بیشتری در دسترس قرار دهد، ویژگی های بیشتری را به کارت آن اضافه کند و پشتیبانی از آمریکای لاتین و مناطق دیگر رانیز در دستور کار خود قرار داده است.

در همین حال، Crypto.com جهت توزیع رایگان رمزنگاری به شرکت کنندگان، کمپین هایی از قبیل رقابت های تجاری، آزمون ها و سایر تبلیغات را اجرا می کند.

در سال 2020 ، این شرکت جهت تأمین آسایش در جریان پاندمی COVID-19 پاداش اضافی در خریدهای مواد غذایی را فراهم کرد.

سرانجام ، Crypto.com سعی دارد بلاک چین خود را راه اندازی کند، که هدف آن فراهم کردن تراکنش های سریع، افزایش حریم خصوصی و ایحاد نقش سودده برای اپراتورهای گره میباشد. این بلاک چین در حال حاضر در مرحله تست خود قرار دارد.

خلاصه ویژگی های Crypto.com

کریپتو دات کام از زمان آغاز آن در سال 2016 مسیری طولانی را پشت سر گذشاته است. آنها برای امتحان کردن اپ خود باید موارد زیر را در نظر بگیرند :

تنوع خدمات : Crypto.com به طور عمده پاداش های رمزپایه و ابزار پرداخت را ارائه می دهد، اما به سرعت در حال گسترش خط محصولات خود برای ارائه قابلیت های های جدید است.

مدل رایگان : کاربران جهت به دست آوردن بهترین معاملات و نرخ ها، معمولاً نیاز به توکن های MCO یا CRO دارند، ولی سایت به طور کلی گزینه های رایگان رقابتی را نیز فراهم کرده است.

مدل توکن : اگرچه بین توکن های MCO و CRO همپوشانی وجود دارد، هرکدام برنامه های متمایزی دارند، لذا کاربران باید با دقت زیادی سرمایه گذاری کنند.

کریپتو دات کام Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

در دسترس بودن : قابلیت های منحصر به فرد Crypto.com به صورت جهانی در دسترس نیست و کاربران پیش از ثبت نام باید بررسی کنند کدام سرویس در منطقه آنها قابل دسترسی میباشد.

نقش اپراتور گره : گرچه اکثر کاربران باید از پاداش های ساده سهم استفاده کنند، سرمایه گذاران بزرگ به زودی می توانند با اجرای یک گره در بلاک چین Crypto.com سهم بگیرند و از این طریق سود بیشتری دریافت کنند.

در مجموع ، Crypto.com با توجه به دامنه خدمات فراهم شده یکی از جاه طلب ترین شرکت ها در دنیای بلاک چین است. آنها همچنین یکی از پرسودترین کارت های پاداش، نه تنها در رمزنگاری، بلکه در بین کلیه کارت های اعتباری و دبیت کارت را ارائه می دهند.

با توجه به این قابلیت ها، افرادی که به دنبال مکانی مجزا جهت کسب درآمد، وام گرفتن و خرج رمزارز میباشند، باید آنچه را که کریپتو دات کام برای آنان فراهم کرده است را با دقت بیشتر در نظر بگیرند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.