به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

توکن بت BAT یا به عبارت دیگر بیسیک اتنشن توکن ، با هدف بهبود شرایط نامناسب کنونی در زمینه تبلیغات آنلاین خلق شده است. مجموعه تسهیل توکن بت به جهت فراهم نمودن راه‌حل‌ جهت چالش‌هایی میباشد که گروه‌های متنوع را در  حوزه تبلیغات دیجیتال با خود همراه کرده است. طی این مطلب قصد داریم هدف ها و راه حل های این تیم را بررسی کنیم و با توکن بت BAT بیشتر آشنا شویم.

توکن بت BAT چیست ؟

با پیدا شدن اینترنت و پیشرفت روز افزون فناوری، پیام آور ایجاد بازاری نوین در زمینه نوظهور بود. منطقی که قبل از این در حوزه آگهی‌دهندگان و منتشرکنندگان آگهی پیدا میشد، به بستر نوین نیز منتقل شد. هر فردی که خدمات مناسب تری فراهم میکرد، پاداشش را نیز بدست میاورد. بازاریاب‌ها دسترسی آسان تری به اطلاعات کاربران داشتند و یافتن کاربران هدف ساده تر از پیش شده بود.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

ولی معضل بزرگی که همیشه قابل مشاهده بود، عدم به حقیقت پیوستن این ادعاها بود. اکوسیستم تبلیغات آنلاین در طول دو دهه سپری شده هر روز پیچیده‌تر از پیش شده و واسطه‌های بیشتری در آن آمیخته شده است. حریم خصوصی کاربران در این حوزه با مشکل روبرو شده و بدافزارها بیش از پیش آن‌ها را مورد تعارض قرار میدهند. دو غول عظیم اینترنتی فیس‌بوک و گوگل که درآمد بسیار زیاد تبلیغات دیجیتال را محدود به خود کرده اند، به تنهایی 73 درصد از مجموع بازار تبلیغات آنلاین را به سلطه خود درآورده اند.

در سایت توکن بت BAT چالش‌های بوجود آمده برای سه گروه کاربران، ناشران تبلیغ و آگهی‌دهندگان به شکل زیر برنامه ریزی شده است:

کاربران مورد سوءاستفاده قرار خواهند گرفت

 • قریب به 50 درصد از ترافیک اینترنت مصرف کنندگان صرف تبلیغات و ردیاب‌ها می‌شود که هزینه‌ای نزدیک به 23 دلار در طول ماه برای آنان بوجود خواهد آورد.
 • تبلیغات به شکل میانگین تقریبا 5 ثانیه از هنگام بارگذاری صفحات در تلفن های شخصی را به خود اختصاص می‌دهند.
 • تبلیغات به شکل کلی عمر باتری گوشی‌ها را تا 21 درصد کمتر خواهد کرد.
 • هنگامی که سایت‌ها میزبان بیشتر از 70 ردیاب باشند، حریم خصوصی کاربران دچار تعرض شده است.
 • بدافزارها در طول سال اخیر 132 درصد رشد را داشته اند.

ناشران تبلیغ صدمه خواهند دید

 • گوگل و فیس‌بوک 73 درصد از سود تبلیغات و 99 درصد افزایش این ساز و کار را در سلطه دارند.
 • مقدار سود ناشران تبلیغ در سال های اخیر 66 درصد ریزش یافته است.
 • سال اخیر ربات‌های تبلیغ 7.2 میلیارد دلار از راه کلاهبرداری خسارت وارد کرده اند.
 • بیشتر از 600 میلیون گوشی و رایانه از برنامه‌های مسدودسازی تبلیغات بهره میبرند.
 • ناشران تبلیغ بهشکل مداوم قادر نیستند خدمات با ارزش اضافه شده را به شکل پولی بدست بیاورند.

آگهی‌دهندگان سرمایه خودرا از دست می‌دهند

 • آگهی‌دهندگان در ازای پولی که می‌دهند داده های مطلوبی بدست نمیاورند.
 • بازاریاب‌ها اغلب بوسیله سایت‌های جعلی و ربات‌هایی که مرتکب کلاهبرداری می‌شوند، در دام میفتند.
 • یافتن کاربران هدف به شیوه مناسب انجام نمیگیرد و کاربران به طرف نادیده‌گرفتن تبلیغات مشتاق میشوند.

توکن بت BAT در تلاش است تا دست واسطه‌ها را از حوزه تبلیغات کوتاه کند. کاربران جهت مشاهده تبلیغات پاداش دریافت میکنند و ناشرات تبلیغ بخش زیاد درآمد بوجود امده را به شکل مستقیم بدست میاورند. علاوه‌بر این بازگشت سرمایه آگهی‌دهندگان نیز تسهیل یافته و با استفاده از توکن بت BAT داده های دقیق‌تری جهت تحلیل در دسترس خواهد بود.

نگاهی به تاریخچه توکن بت BAT

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

این پروژه به شکل رسمی در ماه مارس 2017 در دسترس قرار گرفت و از این حیث یک پروژه نوین در زمینه ارزهای دیجیتال بشمار میرود. این پروژه ICO بسیار خوبی را در ماه می 2017 با جمع کردن 35 میلیون دلار فقط در طول 30 ثانیه ثبت کرد. موفقیت‌های رو به بهبود تیم توسعه از آن زمان امروز ادامه دار بوده است. معرفی مرورگر بریو، اضافه کردن کیف پول بت به مرورگر و اضافه کردن پشتیبانی جهت توییچ و یوتیوب از موفقیت های دست یافته تیم بت محسوب میشود.

مرورگر بریو هم اکنون بیشتر از 3 میلیون کاربر فعال ماهانه و 18 هزار ناشر تبلیغات مورد تایید را در خود مشغول کرده است.

تیم توکن بت BAT از افراد سرشناسی بوجود آمده است که یکی از آن‌ها برندان آیک (Brendan Eich)، خالق جاوا اسکریپت و بنیلان گذار موزیلا و مرورگر فایرفاکس میباشد.

در ضمن پروژه از تیم مشاوره پر قدرتی برخوردار است که اسم موسس زی‌کش و مدیر محصول کوین‌بیس در بین آن‌ها خودنمایی میکند.

توکن بت چگونه فعالیت می‌کند؟

مبنای فعالیت توکن بت BAT بر اساس مقدار توجه (Attention) کاربران میباشد. در مدل فراهم شده شده بوسیله تیم بت، توجه کاربران بسیار با ارزش است تا «آلودگی الکترونیکی» در صفحات وب برای کاربر بوجود نیاید. جهت تسهیل کارآمدی تبلیغات دیجیتال، پلتفرم و واحد مبادله نوینی نیاز در اختیار خواهد بود.

به همین جهت مرورگر تازه ای تحت عنوان بریو (Brave) بوسیله تیم توکن بت BAT توسعه یافته تا با تمرکز بر روی حریم خصوصی کاربران، مسدودکردن تبلیغات آزاردهنده و ردیاب‌ها تجربه نوینی از وب‌گردی در دسترس کاربر قرار دهد.

هم اکنون مرورگر بریو (Brave) تنها مرورگری میباشد که از توکن بت BAT جهت مبادله ارزش بهره میبرد. این مرورگر بوسیله مجموعه بت توسعه یافته شده است.

بیسیک اتنشن توکن به شکل یک توکن کاربرد پذیر و مبتنی بر استاندارد ERC20 اتریوم میباشد. با توجه به سایت توکن بت BAT ، این توکن در واقع یک ارز دیجیتال ، اوراق بهادار یا یک کالا محسوب نمیشود و فقط ابزاری جهت مبادله ارزش میان سه گروه از اشخاص مذکور میباشد.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

در این شیوه با بهره از قراردادهای هوشمند، تبلیغ‌دهندگان پرداخت‌های خود را با توکن صورت میدهند. آن‌ها توکن‌ها را در شرایط قفل‌شده قرار می‌دهند تا کاربران بعد از مشاهده آن قسمتی از این توکن‌ها را بدست بیاورند. مرورگر بریو هم به شکل کارمزد قسمتی از توکن‌ها را بدست میاورد. توکن‌های باقی‌مانده نیز به خالق تبلیغات که آن را میزبانی کرده است خواهد رسید.

شما به عنوان کاربر قادر هستید توکن بت BAT را به چند روش استفاده کنید. شما قادریدبه تولیدکنندگان محتوا پاداش اهدا کنید، یا از آن جهت دستیابی به مقاله‌ها و محصولات ممتاز به همراه خدمات اطلاعات و داشتن عکس‌های باکیفیت خرج کنید. اکوسیستم بت با پیشرفت در زمینه پرداخت‌های خرد قادر است این توکن را در قسمت دیدگاه‌ها یا رای‌دهی انجمن‌ها نیز مورد استفاده قرار بدهد.

مرورگر بریو و مدل توکن بت BAT در مقایسه به سیستم کنونی برای هر سه گروه مزایایی را به ارمغان خواهد آورد:

 • کاربران با حفظ حریم خصوصی خود به انجام امورات خود در بستر اینترنت مشغول میشوند و در ازای توجهی که به تبلیغات صورت میدهند، توکن‌های با ارزشی بدست میاورند.
 • مقدار درآمد ناشران تبلیغ که به سبب واسطه‌ها و ربات‌ها کمتر شده بود، با فازایش مناسبی روبرو خواهد شد.
 • آگهی‌دهندگان اطلاعات موثرتری بدست خواهند آورد و با بهره از آن‌ها جامعه اهداف خود را به کشل مطلوب تری انتخاب خواهند کرد.

مرورگر بریو Brave

بریو یک مرورگر منبع‌باز میباشد که بوسیله تیم توکن بت BAT توسعه یافته است و بر روی امورات افزایش حریم خصوصی، سرعت بالا و مسدودسازی تبلیغات نامطلوب و ردیاب‌ها به شکل خودکار تمرکز ویژه ای دارد. حتی اد بلاکرهای موجود بر روی مرورگرهای مورد استفاده نیز به تبلیغات و ردیاب‌ها امکان نظارت بر روی رفتارهای شما را می‌دهند ، ولی مرورگر بریو چنین فعالیتی را انجام نخواهد داد.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

نکته جالب بهره از بریو، دفتر کل توزیع‌شده‌ای آن میباشد که در پس‌زمینه به اجرا در خواهد آمد و سایت‌ها و محتواهایی که همواره زمان خود را در آن ها سپری میکنید، ثبت می‌کند تا ناشران تبلیغ با توجه به آن توکن بدست بیاورند.

با اینکه این مرورگر مجموع توجهات شما را ثبت میکنند ، ولی این اطلاعات کاملاً ناشناس میباشد و داده های شخصی شما هیچوقت از دستگاهتان جا به جا نخواهد شد. این مرورگر در ضمن توجه جلب شده شما به طرف تبلیغات را نیز میسنجند.

ارزش توجهات شما برای هر تبلیغ به مدت زمان مشاهده آن و میزان پیکسل به نمایش درآمده مرتبط با محتوا بستگی خواهد داشت.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

این مرورگر با بهره از یادگیری ماشین ارزش توجه شما را برای تبلیغات متنوع اندازه گیری می‌کند تا تبلیغات مناسب و مرتبط با فعالیت شمارا برای شما فراهم کند.

بیشتر از 150 ناشر تبلیغ با همکاری با توکن بت BAT، به بریو پیمنت که سرویس پرداخت خرد در مرورگر بریو میباشد، اضافه شده‌اند. بعضی از این ناشران سرشناس Wikihow، Archive.org و مجله اسمشینگ میباشند. البته با افزایش این پلتفرم میبایست منتظر اعلام همکاری‌های سرشناس تر و مضاعف تری در اینده باشیم.

مقدار سکه‌های توکن بت BAT

مقدار سکه‌های در گردش این توکن هم اکنون تقریبا 1,230,000,000 عدد میباشد. از طرف دیگر مجموعه توسعه توکن بت 300 میلیون توکن به استخر افزایش کاربر (UGP) که جهت دریافت کاربران به طرف مرورگر بریو میباشد، در نظر گرفته اند.

اغلب ارزهای دیجیتال از الگوریتم‌های اثبات کار یا اثبات سهام جهت اضافه کردن سکه‌های تازه به شبکه بهره میبرند ولی سازوکار توکن بت کمی فرق دارد و با خالی شدن استخر افزایش کاربر دیگر توکن تازه وارد چرخه نخواهد شد.

تیم توکن بت BAT از ژوئن 2018 به کاربرانی که از مرورگر رسمی بهره میبرند، توکن رایگان اعطا کرده است. ولی تنها شیوه استفاده از این توکن‌ها خرج کردن آن داخل مرورگر و استفاده از سرویس‌ها متنوع میباشد؛ در غیر اینصورت بعد از گذشت 90 روز این توکن‌ها به استخر بازگردانده خواهند شد.

قیمت توکن بت BAT

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

این توکن در میانه های سال 2017 به بازار وارد شد و در آن هنگام تا 0.28 دلار رشد را تجربه کرد. بیشترین افزایش این توکن به ماه ژانویه مربوط است که قیمت هر واحد آن به 0.86 دلارهم دست پیدا کرد. از نکات قابل توجهی که تا به اینجای کار درخصوص توکن بت موجود است، نوسان تقریبا پایین آن در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال میباشد.

در حالی که دیگر ارزهای دیجیتال در ماه دسامبر و ژانویه سال‌های 2017 و 2018 افزایش های دور از انتظار 10 تا حتی 100 برابری را داشته اند و در سال 2018 نزدیک به بیشتر از 90 درصد ارزش انان از دست رفته است، اما رفتار این توکن در مقابل بیت کوین بیانگر یک ثبات نسبی در بازار ارزهای دیجیتال میباشد. دلیل این موضوع را نیز می‌توان به نزدیک شدن توکن به اهداف خود در امر کاربردی شدن میان افراد مربوط دانست.

کیف پول توکن بت BAT

با توجه به اینکه این توکن مبتنی بر استاندارد ERC20 اتریوم میباشد، آن را می‌توان در مجموع کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC20 پیروی میکنند، نگهداری کرد. کیف پول‌های غیررسمی زیادی جهت نگهداری این نوع توکن‌ها در دسترس است ولی شناخته‌شده‌ترین کیف پول جهت نگهداری آن‌ها کیف پول مای‌اتر‌ولت میباشد.

این کیف پول برای استفاده در پلتفرم‌های آندروید و آی‌اواس نیز در دسترس میباشد و برای نسخه وب نیز فراهم شده است.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

همچنین لازم به ذکر است که در مرورگر بریو نیز کیف پولی جهت نگهداری و خرج کردن توکن بت BAT بوسیله کاربران وجود دارد ولی امکان برداشت از طریق آن انجام پذیر نیست.

خرید توکن بت BAT

جهت خرید توکن بت از طریق ریال فقط می‌توان از سایت‌های داخلی این کار را انجام دهید. ولی در بیشترمواقع سایت‌های داخلی فقط بیت کوین و اتریوم را برای خرید شما فراهم کرده اند. در صورت موجود بودن توکن بت نیز باید در آغاز از معتبر بودن آن مطمعن شوید.

ولی معمولی ترین شیوه خرید توکن بت بخصوص برای کاربران ایرانی، تهیه اتریوم و بیت کوین و تبدیل آن‌ها در صرافی‌های خارجی به توکن بت BAT میباشد.

توکن بت (BAT) چیست؟ معرفی و ارزیابی فعالیت آن

جهت مشاهده فهرست صرافی‌هایی که این توکن برای خرید شما فراهم کرده اند، قادرید از کوین‌مارکت‌کپ بهرمند شوید. البته به یاد داشته باشید به سبب مسائل تحریم در انتخاب صرافی قبل از خرید خود اطمینان حاصل فرمایید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *