به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

تمامی افرادی که در راه مهاجرت تحصیلی قدم برداشته اند، یحتمل با امتحان آیلتس و تافل روبرو شده اید. دریافت نمره بالا در امتحان زبان سراسری یکی ا شرط های مهم مهاجرت میباشد. با افزایش نرخ آزمون آیلتس و تافل در ایران و روبرو شدن شرکت کنندگان با بیماری کرونا، آزمون دولینگو قبل از این مورد توجه افراد قرار گرفته بود. در این مطلب تمام آنچه در مورد شرکت در آزمون دولینگو (Duolingo) ملزم به داشتن آن هستید، با ذکر جزییات برای شما شرح میدهیم.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست؟

دولینگو (Duolingo) که پیشتر نام آن را در حوزه نرم افزار های آموزش زبان دیده ایم، مدتی ست اقدام به برگزاری امتحان های آنلاین زبان انگلیسی در سطح سراسری نموده است. آزمون دولینگو، یک آزمون انطباقی بشمار میرود که کلیه دانش و حرفه آموزش زبان شما را مورد آزمایش قرار خواهد داد و به سبب قابلیت آنلاین بودن، در زمان کرونا به عنوان جایگزینی جهت آزمون آیلتس و تافل بشمار میرود.

منظور از قابلیت انطباقی بودن در آزمون دولینگو، تغییر سوالات بر اساس سطح دانش زبان شما است. اگر شما به پرسش های آزمون پاسخ صحیح بدهید، پرسش های بعدی آزمون برای شما سخت تر خواهد شد و اگر موفق نشوید پاسخ درستی به پرسش ها بدهید ، ازمون برای شما سوالات آسان تری را خواهد آورد. در مجموع سوالات آزمون بر اساس سطح زبان شما برنامه ریزی شده اند. به همین سبب دولینگو یک آزمون تطبیقی یا adaptive بشمار میرود.

آزمون دولینگو ، از صفر تا صد به شکل آنلاین و با کامپیوتر صورت میگیرد و شما قادر هستید از رایانه شخصی خود از خانهوارد این آزمون بشوید. در مورد جزییات شرکت در آزمون، منابع و … در ادامه این مطلب مفصل حرف خواهیم زد.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

آیا آزمون دولینگو معتبر میباشد؟

حتی اگر duolingo یکی از ساده ترین و با کیفیت ترین آزمون های زبان باشد، هنگامی که از اعتبار مناسبی برخوردار نباشد، قادر نیست به عنوان یک آزمون جایگزین معروف شود. لذا در آغازاعتبار آزمون دولینگو را مورد بررسی قرار میدهیم.

اگرچه در آغاز معرفی دولینگو، زیاد مورد پذیرش قرار نگرفت ولی به مرور زمان و ادامه داشتن بودن کویید 19، دانشگاه و موسسات بسیاری از این آزمون جهت تعیین سطح و پذیرش دانشجو بهرمند شدند. در حاضر تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های آمریکا، کانادا و دیگر کشور ها آزمون دولینگو را قبول دارند و از نمره آن به جای نمره تافل یا آیلتس استفاده می کنند. در میان این مراکز، نام موسسات و مراکز معروفی مثل UBC کانادا یا Ohio Wesleyan به چشم می خورد که بیانگر اعتبار این آزمون میباشد.

به طور کلی اگر می خواهید بدانید آیا آزمون Duolingo برای شما معتبر است؟ به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و در بخش نیازمندی های پذیرش، ببینید که آیا آزمون دولینگو در لیست قرار دارد یا خیر؟ علاوه بر آن می توانید در زمان پذیرش با استاد خود در این زمینه مکاتبه کنید.

سوالات آزمون Duolingo به چه نحوی است؟

امتحان دولینگو از سه قسمت کلی درست شده است:

قسمت اول : Quick Setup

در این قسمت پرسشی که در نمره شما اثرگذار باشد، پرسیده نخواهد شد. Quick setup قسمت آمادگی جهت آزمون بشمار میرود. تقریبا ده دقیقه زمان لازم دارد. در این قسمت از شمامیخواهد که میکروفون خود را بررسی نمایید، عکس پاسپورت خود را آپلود کنید. مشخصات فردی خودرا وارد کنید و به شکل مجموع قسمت مقدماتی امتحان بشمار میرود.

قسمت دوم : Adaptive Questions

این قسمت اصلی آزمون میباشدکه در آن شما باید در مدت زمان 45 تا 55 دقیقه به پرسش های طرح گردیده جواب دهید. به خاطر داشته باشید که پرسش های امتحان به طور تطبیقی خواهد بود و بر خلاف آزمون آیلتس که در هر مهارت سوالات متنوع در دسترس است، در این آزمون سوالات به شکل درهم مطرح خواهد شد.

شکل سوالات در Duolingo متفاوت با سایر آزمون های زبان دیگر است . بعضی از پرسش ها آزمون به شرح زیر میباشد:

  • پر کردن جای خالی در جمله(Gap-fill Reading Passage)
  • پر کردن حروف نوشته نشده در جمله (c-test question)
  • برگزیدن واژگان انگلیسی (به شکل صوتی و کتبی)
  • نوشتن کلمه به کلمه جمله نوشتاری
  • خواندن متن و جمله درج گردیده
  • توصیف عکس
  • بازخوانی واژه ها و متن ها برای ارزیابی تلفظ

قسمت سوم : Video Interview & Writing

با اینکه در قسمت پیش پرسش هایی نوشتاری (رایتینگ) و مکالمه (اسپیکینگ) پرسیده میشود ولی در قسمت سوم به شکل تخصصی تر، سوالاتی جهت ارزیابی این دو مهارت مطرح خواهد شد مدت زمان این قسمت ده دقیقه میباشد و موضوعات تسک های رایتینگ و اسپیکینگ از بین موضوعاتی که به کارآموز نشان داده می شود، بوسیله خود او برگزیده خواهند شد.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

شیوه برگزاری آزمون دولینگو به چه نحوی میباشد؟

آزمون دولینگو کاملا آنلاین میباشد و نیازی نیست شما جهت امتحان به موسسه بخصوصی بروید. شما قادرید این آزمون را در خانه و بر روی سیستم شخصی خود بالا بیاورید. جهت شرکت در این امتحان زبان شما به یک سیستم، اینترنت پر سرعت و ثابت، هدفون و وب کم ملزم میباشید.

مجموع زمان آزمون تقریبا 60 تا 70 دقیقه میباشد. در طول مدت آزمون شما باید به شکل صد درصدی توجه خود را به مانیتور جلب کنید. چنانچه در طول آزمون به اطراف بنگاه داشته باشید یا از جلو دوربین به جایی دیگر بروید و یا اینکه با دیگر افراد در اتاق اصحبت کنید، آزمون شمارا رد خواهد کرد.

هیچکس نباید در طول مدت آزمون در اتاق کنار شما حضور داشته باشد. یادداشت برداری در طول مدت آزمون غیرقانونی است. با توجه به اینکه آزمون بر روی سیستم شما صورت میگیرد، به هیچ وجه نباید از نرم افزارهایی مثل گرامرلی یا پلاگین های تصحیح کننده متن بهره ببرید. صفحه نمایش میبایست در حالت Full Screen باید. در پایان اگر چه این آزمون به شکل آنلاین برگزار می شود و شما در منزل به آن میپردازید ولی امکان تقلب غیرقابل انجام است. چرا که کلیه موارد به شکل دقیق بررسی خواهد شد.

تفاوت دولینگو و آیلتس و تافل در چه چیزی میباشد؟

اگر قصد داشته باشیم آزمون آیلتس و تافل را با امتحان Duolingo مقایسه نماییم، نخستین تفاوت چشم گیر، در قیمت آزمون ها میباشد. با توجه به اینکه که نرخ تبدیل دلار به ریال در ایران هررزو بیشتر میشود، امتحان های آیلتس و تافل هر روز به خودیه خود گران تر میشوند. ضمن آنکه به شکل کلی و در مقایسه دلاری امتحان ایلتس 220 دلار میباشد، در حالی که دولینگو تنها 49 دلار هزینه در بر دارد. لذا منطقی به نظر خواهد رسید که اگر دانشگاه مورد نظر شما علاوه بر آیلتس، دولینگو را نیز قبول میکند، امتحان Duolingo را انتخاب نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های دولینگو نسبت به با آیلتس و تافل، مدت زمانی میباشد که جواب امتحان به دست شما خواهد رسید. جواب آزمون Duolingo تا دو روز پس آزمون معین خواهد شد و در روزهایی که شما جهت ارسال مدارک خود به دانشگاه زمان کمی دارید، بهترین انتخاب آزمون دولینگو میباشد.

آزمون دولینگو در طول زمان نهایتا 70 دقیقه اتمام میرسد، در منزل صورت میگیرد و به سبب ویژگی تطبیقی بودن، استرس پایینی به دانشجو القا خواهد کرد. از طرف دیگر، آزمون های آیلتس و تافل تقریبا 3 ساعت زمان لازم دارند و صد در صد جهت شرکت در آنها باید به موسسات و مراکز آموزشی بروید. این مسئله می تواند به استرس دانشجو منجر شود. بنابراین در مقایسه وضعیت برگزاری آزمون، دولینگو ببرتری نسب به رقبا دارد.

با در نظر گرفتن وضعیت کنونی و شیوع رو به رشد کرونا؛ خیلی از آزمون های حضوری ایلتس و تافل به مراتب لغو می شوند. در این حوزه نیز Duolingoوضعیت بهتری در اختیار دارد، چرا که کنسلی نخواهد داشت و خیال دانشجویان از نظر کنسل شدن آزمون آسوده است و قادرند با برنامه ریزی منظم تری جلو بروند.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

مقایسه نمرات آزمون تافل و آیلتس با دولینگو

در جدول طراحی شده نمرات آزمون تافل، آیلتس و دولینگو با یکدیگر مقایسه گردیده اند و به شما این اجازه را می دهند دید مناسب تری نسبت به این آزمون ها در اختیار داشته باشید.

نمره دولینگو نمره تافل
10-25
30 1
35 2-4
40 5-8
45 9-13
50 14-19
55 20-25
60 26-31
65 32-37
70 38-43
75 44-49
80 50-55
85 56-61
90 62-67
95 68-73
100 74-79
105 80-85
110 86-91
115 92-96
120 97-102
125 103-107
130 108-112
135 115-115
140 116-118
145 119
150-160 120
نمره دولینگو نمره آیلتس
10 1.5
15 2
20-25 2.5
30-40 3
45-50 3.5
55-60 4
65-70 4.5
75-80 5
95-100 6
105-110 6.5
115-120 7
125-130 7.5
135-140 8
145-150 8.5
155-160 9

چجوری در آزمون دولینگو ثبت نام نماییم؟

ثبت نام در آزمون دولینگو ساده میباشد و شما قادرید با بهره ازآموزش گام به گام زیر، قسمت های ثبت نام را همراه ما پیش بروید.

زمان لازم: 5 دقیقه.

جهت ثبت نام در آزمون دولینگو duolingo به سایت رسمی آن به نشانی englishtest.duolingo.com بروید.

1 انتخاب خدمات آزمون

بعد از آنکه به سایت آزمون دولینگو وارد شدید، مثل تصویر زیر بر روی گزینه “Take a Test” کلیک نمایید.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

2 ساخت حساب

چنانچه از پیش حساب کاربری ساخته اید، به آن وارد شوید و اگر نساخته اید با بهره از جیمیل یا مشخصات خود یک حساب کاربری اسجاد کنید. سپس بر روی “Next” کلیک نمایید.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

3 هدف از ازمون

در این قسمت شما باید عنوان کنید به چه علتی قصد شرکت در آزمون دولینگو را دارید. یکی از گزینه ها را انتخاب نموده و سپس بر روی “Create Account” کلیک نمایید.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

3 انتخاب شکل آزمون

شما قادر هتسید به شکل آزمایشی (15 دقیقه) در تست دولینگو شرکت نمایید. همجنین قادر هستید آزمون را خریداری نمایید، در همان آزمون بدهید یا آزمون را خریداری کنید و هر وقتی که علاقه داشتید، آزمون را شروع کنید. گزینه “Purchase the test” را بزنید تا آزمون را خریداری کنید و هر وقتی که دوست داشتید، در امتحان رسمی شرکت نمایید. جهت انتخاب این گزینه باید “Buy Now” را بزنید.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

5 پرداخت هزینه

سایت duolingo روش های پرداخت متنوعی مانند مستر کارت، ویزا، پی پال ، دیسکاور، امریکن اکسپرس و … را جهت پرداخت هزینه آزمون برای کگاربران خود فراهم کرده است. اگر شما به هیچ یک از این روش های پرداختی دسترسی لازم را ندارید، قادر هستید از یک سایت واسطه مورد اعتماد درخواست نمایید که هزینه را برای شما واریز نمایند و مراحل ثبت نام را به پایان برسانند.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و ثبت نام در آن چگونه است؟

سوالات متداول

هزینه شرکت در آزمون دولینگو چه میزان است؟

هزینه آزمون Duolingo ، چهل و نه دلار میباشد که از راه مستر کارت، ویزا و پی پال قابل پرداخت میباشد.

اعتبار آزمون Duolingo چه قدر است؟

آزمون دولینگو، دو سال اعتبار در اختیار دارد.

کدام دانشگاه ها آزمون دولینگو را می پذیرند؟

تعداد دانشگاه هایی که آزمون دولینگو را پذیرا میباشند، رو به افزایش میباشد. بهتر است دانشگاه مورد هدف خود را بررسی کنید و با استاد خود در این خصوص مشورت نمایید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *