به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۳ نکته مهم اثرگذار گزارش مالی جی پی مورگان بر جایگاه بیت کوین

۳ نکته مهم اثرگذار گزارش مالی جی پی مورگان بر جایگاه بیت کوین

جایگاه بیت کوین در روزهای آینده

گزارش مالی جی پی مورگان (JPMorgan)، غول بانکداری آمریکا، ارتباط زیادی با بیت کوین (Bitcoin) نداشته، ولی پر از حکایاتی میباشدکه شاید قادر باشد جایگاه بیت کوین  را در آینده تحت تاثیر خود قرار بدهد.

درآمد جی پی مورگان در مقایسه با سال پیش جدودا ۴ درصد افزایش داشته است. وال استریت ژورنال این آمار را غافلگیرکننده تلقی کرد و اظهار نمود که بازگشت بانک به میزانی هم تراز قبل از شیوع ویروس کرونا، پیش‌بینی‌های پیشین وال استریت را زیر سوال برده است. جی پی مورگان تا مقداری نشان دهنده سلامت اقتصاد ایالات متحده میباشد که در حال حاضر و به لطف ویروس کرونا در رکود اقتصادی فعالیت خودرا ادامه میدهد.

با این وجود، ارائه خدمات به مشتریان، سود جی پی مورگان را بالاتر نبرده است. این بانک پول خود را از محل مشارکت و سرمایه گذاری ایجاد کرده است. سود آنها به سبب سعی شرکت‌ها جهت جبران رکود اقتصادی از طریق تأمین پول نقد، بازپرداخت بدهی و فروش سهام، تقریبا ۲۵ درصد رشد داشته است.

سه نکته اثرگذار بر جایگاه بیت کوین در آینده

پیش فرض های وام

جی پی مورگان مقدار بودجه‌ای را که به پوشش وام‌های پرداخت نشدنی (Bad Loan) در نظر گرفته شده بود، از ۱۰.۴۷ بیلیون دلار در سه ماهه دوم به ۶۱۱ میلیون دلار در سه ماهه سوم کمتر کرد. این امر بیان میکند که این بانک از این موضوع اطمینان دارد که در شرایط وقوع چنین سناریویی قادر سات موج وام‌های مشکل‌دار را کنترل نماید. در همین وضع، این یک سیگنال مهم جهت بهبود برق آسای اقتصادی میباشد.

این امر برای جایگاه بیت کوین یک خبر مناسب محسوب میشود. جی پی مورگان با این عملکرد به تمام جهان اعلام می‌کند که روزهای بد اقتصاد ایالات متحده رو به پایان میباشد. این مسئله به معنای ادامه حرکت افزایشی دارایی‌های پرخطر میباشد ، چراکه سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری‌هایی میباشند که نسبت به بازارهای نقدی و اوراق قرضه سود بیشتری برای آنان به ارمغان بیاورد. با اینگونه معیارهایی تا این لحظه در سال ۲۰۲۰ جایگاه بیت کوین وضعیت نسبتا مناسب تری در مقایسه با رقبای خود داشته است.

۳ نکته مهم اثرگذار گزارش مالی جی پی مورگان بر جایگاه بیت کوین

اثر بسته محرک اقتصادی بر جایگاه بیت کوین

جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیرارشد جی پی مورگان، اظهار نمود که دولت ایالات متحده مهمترین کاتالیزور بهبود اقتصادی ایالات متحده میباشد. طی ماه مارس، بعد از آغاز مشکلات اقتصادی بوجود آمده از شیوع ویروس کرونا ، کنگره بسته محرک ۲ تریلیون دلاری را تصویب نمود که در راستای تأمین منافع خانوارهای آمریکایی و مشاغل و قسمت های آسیب دیده از همه گیری کرونا تنظیم شده بود.

در حالی که اغلب این پول در حال حاضر مصرف شده است، سیاستگذاران در حال بحث و گفتگو در مورد دومین بسته محرک اقتصادی میباشند. آقای دیمون اعتقاد دارد که “یک بسته محرک مناسب و طراحی شده به سادگی احتمال نتایج بهتر” را بیشتر خواهد کرد.

ادامه حرکت افزایشی و تثبیت جایگاه بیت کوین در آینده هم بواسطه بروز تأخیر در تصویب بسته محرک دوم در بن بست به سر میبرد.

در حقیقت افزایش نگرانی‌ها در مورد بیشتر شدن کسری بودجه دولت، موجب گردیده است شرکت‌هایی مانند اسکوئر (Square)‌، مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری و میلیاردر مشهور، قسمتی از سرمایه های نقدی خود را به بازار بیت کوین تزریق کنند.

هشدارهای جی پی مورگان

ولی دیمون یک جمله احتیاطی را استفاده کرد. او مدعی شد که جی پی مورگان قریب به ۳۴ بیلیون دلار را جهت تأمین امنیت خود در مقابل ضررهای ناشی از وام مصرف کرده است. ولی اگر فعالیت بهبود اقتصادی تحت تأثیر بسته محرک یا اوج گیری دوباره ویروس کرونا متوقف گردد، آنگاه بانک به ۲۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی دیگرمحتاج خواهد بود.

این اتفاق قادر سات حرکت افزایشی بیت کوین در آینده را مکنسل کند یا حتی آن را به حرکت معکوس تغییر دهد. زمانی بازار سهام تحت فشار قرار می‌گیرد، سرمایه گذاران در تلاش هستند منابع رمزارز خود را به پول نقد برگردانند، به همان شکل که در ماه مارس ۲۰۲۰ چنین رویدادی را مشاهده کردیم.

 

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *