به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۳ دلیل ریزش قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ۱۵,۸۰۰ دلار

۳ دلیل ریزش قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ۱۵,۸۰۰ دلار

دیلیل ریزش قیمت بیت کوین چیست ؟

قیمت بیت کوین در روزهای پیش با اصلاحی تقریبا گسترده، از منطقه ۱۵,۸۰۰ تا ۱۴,۸۰۰ دلار ریزش داشته است. سؤال مهم اینجاست که چه دلایلی موجب جرقه این ریزش شده اند؟

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین فقط ۵ ساعت بعد از رسیدن به بالاترین نرخ روزانه خود در ۱۵,۸۴۰ دلار، با ریزشی۶ درصدی به ۱۴,۸۰۰ دلار سقوط کرد. این افزایش ناگهانی نوسانات نرخ امکان دارد از سه عامل مهم تأثیر گرفته باشد.

افزایش ارزش دلار در بازار‌های جهانی، کم شدن قیمت طلا در به سبب اعلام شرکت فایزر (Pfizer) مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن نتایج آزمایش‌های واکسن کرونا و عقب کشیدن نهنگ‌های بازار، سه دلیل مؤثر بر ریزش قیمت بیت کوین در روز پیش میباشند.

۳ دلیل ریزش قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ۱۵,۸۰۰ دلار

سقوط همزمان ارزش فلزات گرانبها و بیت کوین

به نقل از آسوشیتدپرس (Associated)، فایزر، غول صنعت داروسازی دنیا، اعلام نموده است که مرحله سوم آزمایشات واکسن کرونا موفقیت‌آمیز به اتمام رسیده و ثابت کرده است که این واکسن ۹۰ درصد در پیشگیری از کووید ۱۹ مؤثر میباشد.

فایزر تا امروز واکسن خود را بوسیله ۴۴,۰۰۰ داوطلب آزمایش نموده است. در صورت اثبات تأثیر واکسن در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، گام بعدی فایزر معرفی واکسن به سازمان غذا و داروی ایالات متحده میباشد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا نیز آزمایش‌های خود را به جهت تأیید واکسن و صدور مجوز ساخت و توزیع گسترده انجام خواهد داد.

بعد از اعلام موفقیت‌آمیز بودن نتایج واکسن کرونا، شاخص میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones) تقریبا۱,۰۰۰ واحد افزایش داشت. این موضوع در پایان به افزایش حجم معاملات در بازار سهام ایالات متحده پایان یافت. بعد از رشد دلار و بازار سهام آمریکا، ریزش قیمت بیت کوین و طلا نیز خودرا از میان ارزش ها نشان دادند.

مایکل وَن دوپوپه (Michaël van de Poppe)، از تریدر های تمام‌وقتِ فعال در بازار بورس اوراق بهادار آمستردام، افزایش شاخص دلار آمریکا را مورد بررسی قرار داده و به این نکته اشاره می‌کند که دیگر بازار‌های مالی مثل طلا و بیت کوین در مقابل دلار ارزش‌گذاری میگردند. به این صورت با رشد ارزش دلار، نرخ بیت کوین و فلزات گرانبها کمتر خواهد شد.

مایکل وَن دوپوپه اظهار کرده است:

اینطور به نظر میاید که با افزایش شاخص دلار، ارزش دارایی‌هایی مثل طلا، نقره و بیت کوین به مقدار قابل‌توجهی کاهش یافته است. ریزش قیمت بیت کوین بعد از این سقوط موقعیتی فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

شروع فروش شدید بوسیله نهنگ‌ها

بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، ریزش ۶ درصدی قیمت بیت کوین در حالی اتفاق افتاده است که نهنگ‌های بازار اقدام به فروش قسمت قابل‌توجهی از دارایی خود نموده اند.

یکی از معامله‌گران بازار ارز دیجیتال به اسم «Byzantine General» نیز الگوی این چنینی یافته است. با توجه به ریزش قیمت بیت کوین در پی عقب‌نشینی نهنگ‌های بازار، معامله‌گران خرد از این موقعیت برای ثبت سفارش‌های خرید خود استفاده خواهند کرد.

نهنگ‌ها به سه دلیل اقدام به فروش دارایی‌های خود در ۱۵,۸۰۰ دلار نموده اند؛ قیمت عمدتا زیر سطح ۱۶,۰۰۰ دلار با مقاومت روبه‌رو شده است. تحلیل‌های تکنیکال بیان میکنند که اگر مقاومت ۱۶,۰۰۰ دلاری شکسته شود بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود خواهد رسید.

معمولاً زمانی که نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به فروش می‌رسانند بازار واکنش‌های زیادی از خود نشان می‌دهد. اینکه نهنگ‌ها به جهت دریافت سود بیشتر و برای از سرگرفتن روند افزایشی به بازار باز می‌گردند یا خیر هنوز معین نشده است. در حال حاضر عقب‌نشینی نهنگ‌ها متوقف گردیده و قیمت بالای سطح ۱۵,۱۰۰ دلار اصلاح می‌شود، که بیانگر تغییر جهت افزایشی کوتاه‌مدت در بازار بیت کوین میباشد.

سرمایه‌گذاران بلندمدت با قدرت ایستاده‌اند

کنترینگ کلارک (Cantering Clark)، از معامله‌گران بازار ارز دیجیتال، اعتقاد داشته است که با وجود افزایش ها و ریزش قیمت بیت کوین ، بعید به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بلندمدت از بازار خارج گردند او در این خصوص می‌افزاید:

برگشت حجم قابل‌توجهی از دارایی نهنگ‌ها به بازار موجب شده است که بیت کوین در مقایسه با طلا با ریزش بیشتری روبه‌‌رو گردد. ولی معامله‌گرانی که با نگاه بلندمدت در بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اند شرایط خود را تغییر نخواهند داد.

۳ دلیل ریزش قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ۱۵,۸۰۰ دلار

علاوه بر مواردی که تا اینجا آن ها را ذکر نمودیم، تحلیلگران گلاسنود (Glassnode) به این نکته میپردازند که شاخص هولدر کوتاه‌مدت بیت کوین، یادآور حرکت افزایشی پیشین بازار میباشد. بر این اساس چنانچه بیت کوین کاهش قیمت روز قبلی خود را به شکل کامل جبران کند، احتمال از سر گرفته شدن حرکت افزایشی بازار افزایش می‌یابد:

هولدر کوتاه‌مدت بیت کوین MVRV نسبت مثبت خود را در شش ماه گذشته حفظ کرده است و بعد از نزدیک‌شدن به خط بی‌طرف، مجدداً به ناحیه مثبت برگشته است. با نگاه به گذشته می‌توان این‌گونه برداشت کرد که حفظ سطح پشتیبانی به شکل مداوم، نشان‌دهنده ادامه حرکت افزایشی در بازار بیت کوین میباشد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.