به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پلتفرم Celsius و توکن CEL ؛ پلتفرمی برای وامدهی و کسب سود!

پلتفرم Celsius و توکن CEL ؛ پلتفرمی برای وامدهی و کسب سود!

در اقتصاد کنونی جهان، علایق مردم کنار گذاشته شده است و اصول اخلاقی از یاد رفته است. همه افراد در این اقتصاد بیمار دارای شرایط یکسانی نمیباشند و شانس موفقیت آنها مساوی نخواهد بود. اگر صداقت و انسانیت را با توان ارز دیجیتال ترکیب نماییم، تغییر دادن این نظام اقتصادی بیمار امکان‌پذیر میگردد. پلتفرم Celsius پلتفرمی میباشد که به فراهم کردن خدماتی می‌پردازد که بانک‌های عظیم آنها را از یاد برده اند. اکنون خدماتی نظیر سود منصفانه، کارمزد کم تراکنش و تراکنش‌های پرسرعت از قبیل خدمات از یادرفته بوسیله  بانک‌های بزرگ میباشند . هدف پلتفرم Celsius این میباشد که صنعت مالی کنونی جهان را دچار تحول نمایند و آزادی مالی را از راه کریپتو را فراهم سازند.

Celsius مکانی جهت وامدهی و دریافت وام میباشد. جهت فعالیت با این پلتفرم میبایست دارایی‌های خود را به این پلتفرم وارد نمایید و سپس از طریق یک برنامه موبایلی که مربوط به این پلتفرم میباشد، قادر هستید به دارایی‌های خود دسترسی پیدا کنید. اشخاصی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری دارند و دارایی‌های خود را قرض می‌دهند، سود مطلوبی بدستی میاورند و این پلتفرم از شفافیت تقریبا منسبی برخوردار است.

پلتفرم Celsius چه مزایایی دارد؟

معرفی پلتفرم Celsius و توکن CEL ؛ پلتفرمی برای وامدهی و کسب سود!

شبکه Celsius در آغاز سال ۲۰۱۸ و در جریان یک عرضه نخسیتن (ICO) موفق راه‌اندازی گردید. در این عرضه اولیه تقریبا ۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری گردید. در حالی که خیلی از پروژه‌هایی که در جریان عرضه نسخیتن ایجاد شده‌اند، از بینر فته و اثری از آنها باقی نمانده است، پلتفرم Celsius به فعالیت خود ادامه داده و پیشرفت هم داشته است. هم اکنون این پلتفرم دارای جامعه‌ای پویا میباشد و هواداران فراوانی دارد.

توکن CEL به افراد این جامعه یاری میدهد که از طریق اپلیکیشن Celsius به خدمات و پاداش‌هایی مناسب دسترسی دسترسی داشته باشند. اعضای این جامعه قادرند سود خود را به شکل CEL از ۲۵ ارز دیجیتال مختلف دریافت کنند و این سود تا ۳۰ درصد بیشتر از سودی خواهد بود که از طریق آن ارز دیجیتال خاص قادر سات بدست بیاید. علاوه بر این، با بهره از توکن CEL قادریم سود مرکب سالیانه ۵ درصد دریافت نموده که توان سودآوری مرکب را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت.

اکنون افراد پول خود را به شکل رایگان در اختیار بانک‌ها قرار داده ولی پلتفرم Celsius امکانی را بوجود آورده که افراد قادر باشند از پول خود سود بدست بیاورند. در این مدل بوجود آمده، تقریبا ۸۰ درصد سود پلتفرم در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که پول واریز کرده‌اند و سرمایه‌گذاری انجام داده اند.

توکن CEL در این بین جهت ساخت یک کسب و کار پرقدرت ایجاد شده است و افراد جامعه قادرند به شکل دلخواه از این توکن بهره مند گردند و در عوض، پاداش و تخفیف دریافت کنند. بهره از CEL در این پلتفرم اجباری نخواهد بود و افراد قادرند سود خود را با ارز‌های دیگری دریافت کنند. توکن CEL دارای کاربرد حقیقی میباشد و جدودا نصف افراد جامعه پلتفرم Celsius از آن بهره میگیرند.

اقتصاد توکن CEL

ارزش توکن CEL به شکل مستقیم وابسته به اشخاصی  است که این توکن را در دست دارند و از آن سود بدست میاورند و یا برای بازپرداخت وام از آن استفاده نموده و در عوض تخفیف دریافت میکنند. به مرور زمان که اشخاص بیشتری به پلتفرم Celsius روی میاورند و در آن سرمایه‌گذاری صورت میدهند، اقتصاد توکن CEL نیز بزرگتر میشود و از وابستگی این توکن به بازار ارز دیجیتال به مرور کاهش خواهد یافت. به مرور زمان، این توکن به جامعه خود متکی و وابسته خواهد شد و این اتفاقی مهم و تاثیرگذار میباشد.

با توجه به اینکه عرضه CEL محدود میباشد و نصف این توکن‌ها هم بوسیله خزانه شرکت نگهداری میگردد، تقاضا جهت این توکن در گذر زمان بیشتر خواهد شد. این تقاضا در حقیقت تقاضایی حقیقی است چراکه افراد به این پلتفرم جهت دریافت سود روی می‌آورند و این پلتفرم نیاز‌هایی نظیر سرمایه‌گذاری و دریافت وام را محقق خواهد کرد.

اکنون تقریبا ۴۰ درصد از افراد این جامعه، سود هفتگی خود از ارز‌های دیجیتال ریخته شده خود را به شکل توکن CEL دریافت میکنند. به جهت پرداخت سود به این اشخاص ، پلتفرم Celsius هر هفته از صرافی‌ها توکن CEL خریداری میکند و از این طریق، مستقیما در ارزش و موفقیت توکن CEL مشارکت انجام میدهد. به مرور زمان که افراد بیشتری جهت دریافت سود از این توکن بهره ببرند و دانش آنها در خصوص این توکن بیشتر گردد، تقاضا جهت این توکن بسیار افزایش خواهد داشت.

پلتفرم Celsius دارای جامعه‌ای شگفت‌انگیز است

معرفی پلتفرم Celsius و توکن CEL ؛ پلتفرمی برای وامدهی و کسب سود!

Celsians.com وبسایت مستقلی میباشد که بوسیله جامعه Celsius اداره میگردد. هدف از ایجاد این وبسایت، فراهم کردن وضوح و اطلاعات مضاعف برای کاربران میباشد . این وبسایت داده های خوبی را در خصوص پلتفرم Celsius در دست کاربران قرار می‌دهد و Celsius را بیشتر از قبل کاربرپسند میسازد. با توجه به اینکه تحلیل، مکان‌یابی و بازرسی اطلاعات بلاک چینی سخت است، این وبسایت اطلاعات را به شکل نمودار‌های قابل درک به نمایش گذاشته و دسترسی لحظه ای به مجموعه‌ای پرقدرت از داده‌های جامعه را بوجود آورده است.

این وبسایت به شکل یک مامور رسیدگی آنی فعالیت می‌کند و به تایید و اعتبارسنجی اطلاعات منتشر شده بوسیله پلتفرم Celsius مشغول میگردد. از قبیل اطلاعاتی که قادر هستید در این وبسایت بدست بیاورید به تاریخچه نرخ سود Celsius، نمودار افزایش جامعه و اطلاعاتی در خصوص توکن CEL می‌توان اشاره کنیم.

پلتفرم Celsius یک پلتفرم دموکراتیک و بر پایه بلاک چین میباشد که از طریق یک اپلیکیشن موبایل در دسترس قرار میگیرد. این اپلیکیشن وابسته به این تفکر فراهم شده که خدمات مالی باید به شکلی باشد که منافع جامعه را در نظر بگیرد و در راستای آن فعالیت داشته باشد. به کمک این پلتفرم می‌توان به خدماتی دسترسی پیدا کنیم که در موسسات سنتی موجود نمیباشند. اشخاصی که دارای ارز دیجیتال هستند، قادر هستند ارز‌های دیجیتال خود را به کیف پول Celsius انتقال داده و در برابر این وثیقه، دلار قرض بگیرند. سود این تسهیلات ۴.۹۵ درصد در سال خواهد بود.

آیا استفاده از پلتفرم Celsius امنیت لازم را دارد؟

این شرکت در سال ۲۰۱۷ بوسیله الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) و دانیل لئون (Daniel Leon) بنیان‌گذاری گردید. ماشینسکی فردی  بود که سرویس گوشی و وای‌فای (WiFi) رایگان را به مترو‌های شهر نیویورک ارائه داد و وای‌فای را در پرواز‌های ایالات متحده فعال نمود. لئون هم یک کارآفرین اجتماعی حرفه‌ای میباشد که به عنوان رهبر سازمان‌های فراوانی فعالیت داشته است.

اکنون پلتفرم Celsius بیشتر از ۱۰۱۰۰۰ کاربر را از سراسر جهان پشتیبانی می‌کند و این پلتفرم محتوی بیشتر از ۷۳۰ میلیون دلار دارایی را در اختیار دارد. این پلتفرم حدودا ۵.۵ میلیارد دلار وام را پردازش و پرداخت نموده است. سودی که از این وام‌ها برای شرکت بدست آمده، تقریبا ۱۲ میلیون دلار خواهد بود.

البته به خاطر داشته باشید که پلتفرم Celsius دارایی‌ها را برای شما نگه خواهد داشت و دیگر کلید‌های خصوصی این دارایی‌ها در اختیار خود شما نمیباشند. این سخن در جامعه کریپتو بار‌ها به گوشتان خورده است که نداشتن کلید‌های خصوصی به معنی این میباشد که شما مالک حقیقی آن کوین‌ها و دارایی‌ها نخواهید بود. نگهداری دارایی‌های در این پلتفرم اندکی از نگهداری آنها در صرافی‌ها امن‌تر میباشد ولی فاقد ریسک نخواهد بود و در اینجا نیز احتمال هک و از دست رفتن دارایی‌های شما وجود خواهد داشت.

چه ارز‌های دیجیتالی در پلتفرم Celsius موجود هستند؟

این پلتفرم جهت گستره وسیعی از ارز‌های دیجیتال سود پرداخت می‌کند. از قبیل این ارز‌ها می‌توان به بیت کوین، اتریوم، ریپل (XRP)، بیت کوین کش (BCH)، ایاس (EOS) و خیلی از استیبل کوین‌ها اشاره نمود. به خاطر داشته باشید که پرداخت سود جهت توکن CEL هم امکان‌پذیر خواهد بود. با بهره از اپلیکیشن این پلتفرم قادر هستید به شکل مستقیم به خرید بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین (Litecoin) و استلار (XLM) مشغول شوید.

وضعیت پشتیبانی این شبکه چگونه است؟

وبسایت پلتفرم Celsius دارای یک مرکز کمک (help center) اختصاصی میباشد که همه پرسش های افراد را جواب خواهد داد. این وبسایت دارای قسمت سوالات متداولی میباشد که پرسیده می‌شود و در این قسمت به سوال‌هایی مهم در مورد واریز، برداشت، امنیت و غیره پاسخ داده خواهد شد. اگر قادر نیستید جواب سوال خود را در این مرکز پیدا کنید، قاردید یک تیکت کمک ارسال نمایید که از طریق ایمیل به شما پاسخ داده خواهد شد.

فناوری پشت Celsius

الگوریتم توزیع توکن CEL نوع تعدیل‌یافته‌ای از گواه اثبات سهام (PoS) است که در آن، زمان و مقدار نقش برجسته‌ای دارند. توکن‌های CEL به صورت روزانه و به شیوه‌ای توزیع می‌شوند که هم به نفع وام‌دهندگان خرد و هم به نفع  وام‌دهندگان کلان باشد. پلتفرم Celsius به صورت روزانه تصمیم می‌گیرد که چه مقدار توکن CEL باید توزیع شود. این الگوریتم با بررسی هزینه‌های سیستم، وضعیت بازار و حجم سفارش‌های ترید، توزیع توکن را تنظیم می‌کند.

نقشه راه پلتفرم Celsius

در حال حاضر، Celsius در حال کار بر روی موارد زیر است:

  • اضافه کردن کوین‌ها و توکن‌های بیشتر به پلتفرم خود
  • این پلتفرم قصد دارد که کاربرد بیشتری را برای توکن CEL فراهم آورد.
  • این پلتفرم می‌خواهد مبادله به توکن CEL را در اپلیکیشن خود مقدور کند.
  • این پلتفرم می‌خواهد نمای دانلود (download) صورت حساب کسب سود را مهیا کند.
  • این پلتفرم مدام بر روی اپلیکیشن موبایلی خود کار می‌کند تا تجارب کاربری بهتر و مناسب‌تری را فراهم آورد.
  • این پلتفرم می‌خواهد نسخه دسکتاپ (Desktop) را نیز در آینده بیرون دهد.
  • پلتفرم Celsius در حال جذب قانونی کشور‌های بیشتر برای استفاده از پلتفرم خود است. این پلتفرم می‌خواهد ایالت‌های بیشتری را هم در آمریکا جذب کند.

تیم این پروژه

معرفی پلتفرم Celsius و توکن CEL ؛ پلتفرمی برای وامدهی و کسب سود!

این پروژه دارای تیمی متشکل از افراد فنی، متخصص و برجسته است و Celsius دارای مشاورین خوبی نیز است. الکس ماشینسکی بنیان‌گذار و مدیر عامل این پروژه است که همان طور که گفته شد، دارای سوابق درخشانی است. دانیل لئون نیز هم بنیان‌گذار و نائب رئیس این شرکت است. افراد برجسته زیادی مانند نوک گلدشتاین (Nuke Goldstein)، جرمی بیودری (Jeremy Beaudry) و دیگران در کنار این دو متخصص سرشناس مشغول به کارند که این می‌تواند نوید آینده‌ای خوب را بدهد.

وضعیت حال حاضر توکن CEL

قیمت توکن CEL در لحظه این نوشتار و بنا به گزارش وبسایت CoinMarketCap حدود ۱.۳۳ دلار است. حجم بازار این ارز دیجیتال حدود ۳۱۳ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۲.۳۹۷.۱۵۶ دلار بوده است. تعداد توکن‌های CEL در حال گردش برابر با ۲۳۸۸۶۳۵۲۰ است و عرضه نهایی این توکن نیز قرار است ۶۹۵۶۵۸۱۶۱ باشد. این ارز اینک در رده ۵۱ وبسایت CoinMarketCap از لحاظ حجم بازار است.

کلام آخر

در حال حاضر افراد فراوانی دارای ارز‌های دیجیتال متنوع میباشند و این ارز‌ها را در کیف پول‌های خود نگه می‌دارند. اکنون این ایده که افراد قادر باشند از دارایی‌های کریپتویی خود درآمد بدست بیاورند، بسیار درخور توجه میباشد و باید این ایده پلتفرم Celsius را تحسین نمود. البته جهت موفقیت در این حوزه ، پلتفرم ذکر شده باید امنیت خود را افزایش دهد و دارایی‌های مشتریان را صد درصد تضمین کند. بخاطر داشته باشید که Celsius رقبای پرقدرتی نظیر Blockfi و crypto.com دارد و موفقیت آن در گرو مباحث فراوانی میباشد.

حوزه ارز دیجیتال خیلی پرریسک است و طبیعتا سرمایه‌گذاری در پلتفرمی نظیر پلتفرم Celsius عاری از ریسک نخواهد بود. فقط افراد ریسک‌پذیر باید وارد این فضا گردند و البته ریسک و ریسک‌پذیری هم میبایست در حدی معقول باشد و این مقدار برای افراد مختلف فرق خواهد داشت . اشخاصی که در پلتفرم مذکور سرمایه‌گذاری به عمل میاورند، کنترل دارایی‌های خود را به دست افراد ثالث خواهند سپرد و دیگر کلید‌های خصوصی خود را در اختیار نخواهند داشت که این قادر است ریسک عظیمی برای بعضی از اشخاص باشد.

به خاطر داشته باشید که این نوشتار فقط به منظور آموزش و اطلاع‌رسانی بیرون داده شده است و هیچوقت نباید آن را توصیه‌ای جهت سرمایه‌گذاری و یا عدم سرمایه‌گذاری تلقی کرد. سرمایه‌گذاری در این فضا نیاز به تحقیق و بررسی فراوانی دارد و نباید فقط به یک منبع اکتفا کنید. پس با تحقیق و مطالعه کافی تصمیم خودرا اتخاذ کنید و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بر عهده بگیرید.

نظر شما چیست؟ چه آینده‌ای را جهت پلتفرم Celsius تصور میکنید؟ آیا این پلتفرم به اهداف کنونی خود خواهد رسید؟ نظرات و گفته های خود را با ما در میان بگذارید.

 

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *