به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، استلار و چین لینک را جهت امروز (۲۷ دی) در ادامه خواهید خواند:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

موج بازیابی قیمت بیت کوین در ۱۴ ژانویه به مقاومت محکم ۴۰,۰۱۲۹ دلاری برخورده است و در روز درحال سپری از این سطح به طرف پایین چرخش داشته است. خریداران در شرایط کنونی در تلاش جهت دفاع از قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) در ۳۳,۷۹۵ دلار میباشند.

روندهای قیمت طی سه روز قبل نشان از بوجود آمدن الگوی مثلث متقارن در آن خواهد داشت . این الگو اغلب به‌عنوان یک الگوی ادامه ‌دهنده فرایند ماقبل قیمت عمل خواهد کرد. چنانچه خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای الگو گردند، احتمال ادامه حرکت صعودی وجود خواهد داشت. اینگونه الگوی هدف ۵۲,۰۰۰ دلاری را در قیمت بیت کوین هدف گرفته و بیان میکند.

در سوی مقابل با شکست قیمت به زیر الگو، بر فشار فروش اضافه خواهد شد و احتمال ادامه کاهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۵,۸۲۶ دلار وجود خواهد داشت. باید توجه کنیم که حتی با کاهش قیمت تا این میانگین، حرکت صعودی شکسته نخواهد شد.

سطوح کمتر قیمت احتمالاً بعاعث جذب و ورود خریداران تازه خواهند شد. این مسئله امکان دارد موجب نوسانات عرضی قیمت به‌مدت چند روز گردد، تا خریداران در این سطوح به انباشت تدریجی وضعیت های خود پیش از آغاز حرکت صعودی تازه مشغول شوند.

 • مقاومت‌ها: ۴۰,۰۱۲۹ – ۵۲,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۳۳,۷۹۵ – ۲۵,۸۲۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) در ۱,۰۲۴ دلار به طرف بالا جهش داشته است. به هر صورت فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه نشان از وارد شدن خریداران به بازار در ریزش قیمت تا این میانگین متحرک خواهد داشت.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود بیان از برتری نسبی خریداران خواهد داشت. اگر این اشخاص موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۱,۲۵۸.۳۰ الی ۱,۳۴۹.۱۰ دلار گردند، احتمال افزایش آن تا ۱,۴۶۲ دلار وجود خواهد داشت.

به هر صورت اگر گاوهای بازار موفق به افزایش قیمت به بالای این ناحیه مقاومتی نگردند، احتمال ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران کوتاه مدت یا نوسان‌گیران وجود خواهد داشت و این مسئلهامکان دارد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت دهد. در چنین وضعیتی احتمال ادامه کاهش قیمت تا حمایت کلیدی ۸۴۰.۹۳ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌: ۱,۲۵۸.۳۰ – ۱,۳۴۹.۱۰ – ۱,۴۶۲
 • حمایت‌: ۸۴۰.۹۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

گاوها در چهار روز سپری شده موفق به هدایت قیمت ریپل به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس ) در ۰.۳۰ دلار نشده اند. این مسئله بیانگر دفاع پرقدرت فروشندگان از این سطح خواهد بود. اگر این گروه موفق به کم کردن قیمت به زیر ۰.۲۵ دلار گردند، احتمال ادامه ریزش آن تا ۰.۱۶۹ دلار وجود خواهد داشت.

جهش چپرقدرت قیمت از سطح ۰.۱۶۹ دلار، بیان از جریان انباشت در سطوح پایین ‌تر آن دارد. چنانچه خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) گردند، احتمال ادامه قراز و نشیب های عرضی و محدود آن به‌مدت چند روز دیگر در ناحیه ۰.۱۶۹ الی ۰.۳۸۵ دلار وجود خواهد داشت.

این نقطه نظر با شکست قیمت (بریک اوت) به زیر حمایت ۰.۱۶۹ دلار منتفی خواهد بود. در زیر این سطح، ادامه روند نزولی قیمت با هدف ۰.۱۰ دلار امکان‌پذیر میباشد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۸۵
 • حمایت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۱۶۹ – ۰.۱۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

نرخ پولکادات طی روزهای سپری شده با قدرت به طرف سطوح بالاتر حرکت داشته است و در شرایط کنونی درگیر با مقاومت ۱۶ دلاری خود میباشد . ولی اصلاحات کم‌عمق قیمت بیان از این دارد که معامله‌گران جهت بستن موقعیت‌های باز خود در بازار عجله نخواهند داشت.

چنانچه قیمت به زیر سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۳.۲۳۸۰ دلار حرکت نداشته باشد، خریداران به جهت ادامه روند صعودی سعی خواهند کرد. با نفوذ قیمت به بالای سطح ۱۵ دلار، ایستگاه‌های بعدی قیمت ۱۸ و ۲۰ دلار خواهد بود.

در سوی مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح ۱۳.۲۳۸۰ دلار برده و تثبیت نمایند، اصلاح آن تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۱ دلار امکان پذیر خواهد شد. این حرکت بیان از تضعیف مومنتوم (شتاب) صعودی قیمت و نوسانات عرضی آن به‌مدت چند روز دارد. واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز امکان اصلاح قیمت را در کوتاه‌مدت بیان خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۱۵ – ۱۶ – ۱۸ – ۲۰
 • حمایت‌ها: ۱۳.۲۳۸۰- ۱۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در روز قبلی به بالای خط روند نزولی خود حرکت داشته است ولی خریداران موفق به تثبیت بریک اوت آن در بالای این سطح نبوده‌اند. این عوامل بیان از جریان ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر قیمت خواهد داشت. خرس‌های بازار در شرایط کنونی جهت پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۵۹ دلار تلاش خواهند داشت.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت خود، بیان از برتری خریداران دارد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به طرف بالا جهش کند، گاوهای بازار به جهت هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی و ادامه صعود سعی خواهند داشت.

بریک اوت (شکست قیمت) به بالای سطح ۰.۳۵۴۲۸۵۷ دلار می‌توان به جهت افزایش آن تا مقاومت ۰.۴۰ دلار خواهد بود. این نظر صعودی با چرخش قیمت از سطوح کنونی و شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. چنین حرکتی قادر است قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۱۹۲ دلار به پایین ببرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۵۴۲۸۵۷ – ۰.۴۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۵۹ – ۰.۱۹۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تلاش قیمت لایت کوین به‌منظور بازیابی خود پس از ریزش از سقف ۱۸۵.۵۸۲۱ دلاری تا ۱۱۲.۵۶۷۲ دلار در ۱۰ ژانویه، با مقاومت سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی در ۱۵۷.۶۹۰۴ دلار رو‌به‌رو شده است.

پس از یک اصلاح سریع و قبل از شروع حرکت جهت‌دار بعدی، قیمت معمولاً به‌مدت چند روز وارد فاز تحکیم می‌شود. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی خود، نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.

اگر قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۴۳ دلار تثبیت شود، ریزش قیمت تا سطح ۱۲۰ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این حمایت می‌تواند آن را بین دو حد پایین و بالای ۱۲۰ و ۱۶۰ دلاری محصور کند.

از طرفی اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد، خریداران به‌منظور هدایت آن تا سطح ۱۸۵.۵۸۲۱ دلار تلاش خواهند کرد. شکست (بریک اوت) قیمت به بالای این سطح نیز می‌تواند هشداری مبنی بر ادامه روند صعودی باشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۶۰ – ۱۸۵.۵۸۲۱
 • حمایت‌ها: ۱۴۳ – ۱۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۱۴ ژانویه به بالای مقاومت بالاسری خود در ۵۱۵.۳۵ دلار رفته است، اما خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای این سطح نبوده‌اند. این امر نشان‌دهنده فعال بودن فروشندگان در سطوح بالاتر قیمتی است. این گروه در وضعیت فعلی در تلاش برای پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۴۳ دلار و خط روند صعودی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

اگر فروشندگان در انجام چنین حرکتی موفق عمل کنند، احتمال ریزش قیمت تا ۳۷۰ دلار وجود خواهد داشت. چنین سطحی احتمالاً به‌عنوان حمایت کلیدی برای قیمت خواهد بود و جهش از آن می‌تواند قیمت را به‌مدت چند روز در محدوده ۳۷۰ الی ۵۱۵.۳۵ دلار نگه دارد.

در طرف مقابل اگر خریداران با جهش قیمت از این میانگین دست‌به‌کار شده و به بازار ورود کنند، رشد قیمت تا ۵۱۵.۳۵ دلار ممکن خواهد بود. چنین حرکتی احتمال ادامه رشد قیمت را تا ۶۰۰ دلار افزایش خواهد داد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) برتری خریداران را می‌رساند.

 • مقاومت‌ها: ۵۱۵.۳۵ – ۶۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۴۳ – ۳۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در چهار روز گذشته موج صعودی پرقدرتی را خود از نشان داده و در ۱۴ ژانویه در بالای مقاومت ۱۷.۷۷۷۷ دلار تثبیت شده است. این عوامل به جریان تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر اشاره دارد. خریداران در روز جاری این موج صعودی را ادامه داده‌اند که به حرکت آن تا ۲۲.۸۰ دلار در روز جاری هم منجر شده است.

اگر خریداران به قیمت اجازه ریزش به زیر ۱۷.۷۷۷۷ دلار را ندهند، این گروه به‌منظور ادامه روند صعودی تا هدف ۲۷ دلار تلاش خواهند کرد. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۵ نشان از برتری خریداران دارد.

به‌هرحال فروشندگان به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و در وضعیت فعلی برای پایین آوردن قیمت به زیر ۱۷.۷۷۷۷ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۵.۰۷ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷.۷۷۷۷ – ۱۵.۰۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

قیمت استلار در ۱۳ ژانویه به بالای مقاومت ۰.۲۸۶۴ دلاری خود رفته است، اما الگوی کندل استیکی دوجی در تایم فریم روزانه نشان از نبود قطعیت میان خریداران و فروشندگان دارد. این نبود قطعیت در روز گذشته به نزول قیمت ختم شده و فروشندگان در وضعیت فعلی در تلاش برای تثبیت قیمت در زیر ۰.۲۸۶۴ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

در صورت وقوع این حرکت، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۴ دلار وجود خواهد داشت. جهش قوی قیمت از این میانگین، نشان از جریان انباشت به‌ دست معامله‌گران در سطوح پایین‌تر دارد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، برتری خریداران در بازار را می‌رساند.

از طرفی اگر قیمت از سطوح فعلی به‌سمت بالا چرخش کرده و بالای سطح ۰.۳۲ دلار حرکت کند، احتمال رشد آن تا ۰.۳۵ دلار وجود خواهد داشت. احتمالاً فروشندگان از این سطح دفاع خواهند کرد، اما در صورتی که گروه مقابل قیمت را به بالای آن نفوذ دهند، ادامه روند صعودی تا ۰.۴۰۹ دلار و در بالای آن تا ۰.۵۰ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۲ – ۰.۳۵ – ۰.۴۰۹ – ۰.۵۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۸۶۴ – ۰.۲۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۱۳ ژانویه به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۹ دلار رفته است. این امر نشان از کاهش فشار فروش دارد. به‌هرحال فروشندگان به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و در بالای سطح ۴۲ دلار به موقعیت‌های فروش وارد می‌شوند یا از موقعیت‌های خرید خود خارج می‌شوند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

اگر خرس‌های بازار موفق به پایین آوردن و تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، ادامه ریزش تا حمایت ۳۵.۶۹ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این سطح می‌تواند آن را به‌مدت چند روز بین دو سطح ۳۵.۶۹ الی ۴۳ دلار محصور کند، تا زمانی که یکی از طرفین بازار برتری خود را ثابت کند.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر به‌منظور هدایت قیمت تا ۴۵.۱۶۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، رشد قیمت تا ۵۰ دلار ممکن است.

 • مقاومت‌ها: ۴۳ – ۴۵.۱۶۲۰
 • حمایت‌ها: ۳۹ – ۳۵.۶۹

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *