به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

رشد قیمت دوج کوین پس از توییت ایلان ماسک! در ادامه چه خواهد شد؟

رشد قیمت دوج کوین پس از توییت ایلان ماسک! در ادامه چه خواهد شد؟

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک با انتشار یک توییت بیان داشت که این شرکت پذیرش پرداخت با دوج کوین را برای برخی از محصولات آغاز کرده است و همین توییت باعث رشد تقریبی 25 درصدی قیمت دوج کوین شد. هرچند ممکن است این قسمت ثابت نباشد و مجددا به نقطه قبل از صعود کاهش یابد.

پس از انتشار این توییت و اعلام خبر آن، 13 درصد افزایش در قیمت دوج کوین اتفاق افتاد و به قیمت 0.2150 رسید که اوج 30 روزه این میم کوین محسوب می‌شود.

نمودار قیمت دوج کوین (نمای ۱ ساعته بازار دوج کوین/ دلار)
نمودار قیمت دوج کوین (نمای ۱ ساعته بازار دوج کوین/ دلار)

آغاز پذیرش دوج کوین در درگاه پرداخت‌ شرکت تسلا از آنجایی کلید خورد که یک ماه قبل، ایلان ماسک نسبت به استفاده از دوج کوین در پرداخت‌های این شرکت به‌صورت آزمایشی ابراز علاقه کرد.

علت اصلی علاقه ایلان به دوج کوین نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین برتری‌هایی است که از نظر وی نسبت به رقبا دارد. برای مثال ایلان ماسک معتقد است دوج کوین مصرف انرژی کمتری نسبت به بیت کوین به عنوان یک ابزار پرداخت داراست.

ماسک در گذشته در یک مصاحبه با نشریه تایم گفته بود:

بیت کوین اصولا نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای ارزهای رایج در معاملات باشد. دوج کوین با وجود اینکه به عنوان شوخی ساخته شده اما برای تراکنش‌ها مناسب‌تر است.

به عقیده مدیر‌عامل تسلا هزینه انجام تراکنش در شبکه بیت کوین زیاد است و تنها می‌توان از بیت کوین به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش دارایی استفاده کرد، اما دوج کوین می‌تواند مردم را تشویق به خرج کردن کند.

دوج کوین در ادامه چه خواهد کرد؟

افزایش فشار خرید در بازار دوج کوین باعث برخورد کندل قیمتبا مقاومت خط روند نزولی شد. این مقاومت از اردیبهشت در برابر خریداران بوده و شکسته نشده بود که با برخورد قیمت به این سقف در 0.2150 دلار سقوط دوج کوین تا 0.1958 ادامه داشت.

نمودار قیمت دوج کوین
نمودار قیمت دوج کوین

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *