واحد ابری آمازون که معمولاً با نام AWS شناخته می شود، در حال ساخت یک راه حل 100 میلیون دلاری برای رسیدن به مایکروسافت و گوگل در بازار هوش مصنوعی مولد است.

با توجه به بلومبرگ، مرکز نوآوری AWS Generative AI متخصصان آمازون در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را با مشتریانی که به دنبال ساخت برنامه‌های کاربردی بر اساس آخرین فناوری‌ها هستند، مرتبط خواهد کرد. در هوش مصنوعی مولد، الگوریتم‌ها برای ایجاد محتوای جدید مانند صدا، کد، تصاویر، متون، شبیه‌سازی‌ها و ویدئوها استفاده می‌شوند.

آمازون اعلام کرد که Highspot، Twilio، Ryanair و Lonely Planet جزو اولین کاربران مرکز نوآوری خواهند بود. با مرکز جدید، این شرکت انتظار دارد در میان افزایش رقابت در بازار زیرساخت ابری، خدمات ابری بیشتری بفروشد.

تجزیه و تحلیل اخیر گروه تحقیقاتی Synergy که بزرگترین ارائه دهندگان خدمات ابری را مقایسه می کند نشان می دهد هزینه های سازمانی برای راه حل های ابری در سه ماهه اول سال 2023 به 63 میلیارد دلار در سراسر جهان رسید که 20 درصد بیشتر از سه ماهه مشابه در سال گذشته است.

مایکروسافت و گوگل قوی ترین نرخ رشد سال به سال را داشتند و به ترتیب 23 و 10 درصد از سهم بازار جهانی را به دست آوردند. آمازون، پیشرو در زیرساخت های ابری، سهم بازار 32 درصدی خود را در سه ماهه اول حفظ کرد.

بازار خدمات زیرساخت ابری. منبع: گروه تحقیقاتی هم افزایی

AWS می‌گوید: «ما کارشناسان داخلی AWS خود را به‌صورت رایگان به تعداد زیادی از مشتریان AWS می‌آوریم، با تمرکز بر افرادی که حضور قابل توجهی در AWS دارند، و به آنها کمک می‌کنیم تا تلاش‌های خود را برای واقعی شدن با هوش مصنوعی مولد، فراتر از بحث انجام دهند.» مدیر عامل شرکت آدام سلیپسکی در نشست فناوری بلومبرگ گفت.

به عنوان بخشی از استراتژی خود برای مقابله با رقبای بزرگ فناوری، آمازون اخیراً Bedrock را معرفی کرد، یک راه حل هوش مصنوعی که به مشتریان اجازه می دهد مدل های مشابه ChatGPT خود را بسازند. این شرکت همچنین Titan آینده را معرفی کرد که شامل دو مدل پایه جدید توسعه یافته توسط Amazon Machine Learning است.

در لینکدین، موقعیت‌های افتتاحیه اخیر برای مهندسان هوش مصنوعی نشان می‌دهد که آمازون همچنین در حال آماده‌سازی برای پیاده‌سازی عملکرد جدید «جستجو» مبتنی بر هوش مصنوعی برای فروشگاه اینترنتی آنلاین خود، با رابطی شبیه به ChatGPT است.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را بهبود بخشد؟