محدودیت های نرخ جدید توییتر به شدت بر نمایه سازی و نمایش توییت ها در موتور جستجوی گوگل تأثیر می گذارد و دسترسی به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در سایت میکروبلاگینگ را محدود می کند.

بر اساس گزارش موتور جستجوی موتور جستجوی وب سایت، جستجوی گوگل بیش از نیمی از URL های فهرست شده از توییتر را در چند روز گذشته حذف کرده است.

در 3 جولای، آن را اشاره شد تعداد توییت های نمایه شده توسط گوگل با بیش از 60 درصد کاهش از 471 میلیون به 180 میلیون رسید.

در 4 جولای، The Verge به اشتراک گذاشته شده است بیانیه ای از سخنگوی گوگل که گفت: “ما می دانیم که توانایی ما برای خزیدن در Twitter.com محدود است و بر توانایی ما برای نمایش توییت ها و صفحات از سایت در نتایج جستجو تاثیر می گذارد.”

مشاور بهینه‌سازی موتور جستجو، گلن گیب، کاهش دیده شدن جستجو از حساب‌های توییتر را منتشر کرد. او توضیح داد: «این به این دلیل است که گوگل نمی تواند آن URL ها را بخزد (به دلیل هدایت توییتر به کاربرانی که وارد نشده اند).

بری شوارتز، فن‌شناس، چند آزمایش را نیز انجام داد و به افت مشابهی در توییت‌های نمایه‌شده اشاره کرد.

هنگامی که توسط Cointelegraph آزمایش شد، گوگل حدود 665 میلیون نتیجه را هنگام جستجوی “site:twitter.com” نشان داد، بنابراین این رقم به ظاهر پویا و وابسته به خزنده های گوگل است.

در 2 ژوئیه، ایلان ماسک، رئیس اجرایی توییتر، اعلام کرد که این شرکت به‌طور بحث‌انگیز محدودیت‌های موقتی را بر تعداد پست‌هایی که کاربران مجاز به خواندن روزانه خواهند بود، اعمال می‌کند، و به آن اشاره کرد که «سطوح شدید حذف داده‌ها و دستکاری سیستم».

مربوط: توییتر ربات هوش مصنوعی مرتبط با memecoin را پس از ادعای «کریپتو کلاهبرداری» ایلان ماسک تعلیق کرد.

این اقدام تا حد زیادی توسط جامعه رمزنگاری مورد انتقاد قرار گرفته است، که به شدت به توییتر برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات متکی است. مشاهده کمتر توییت ها در گوگل همچنین باعث کاهش محتوای مرتبط با رمزنگاری منشاء از توییتر می شود.

رقیب غیرمتمرکز توییتر Mastodon اخیراً شاهد افزایش فعالیت بوده است و از زمانی که محدودیت‌های خواندن در توییتر اعمال شد، کاربران فعال افزایش یافته است.

یک رقیب توییتر از اینستاگرام متعلق به متا به نام Threads نیز در این هفته راه اندازی می شود.

مجله: اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال: به چه چیزی توجه کنیم و چگونه درمان می شود