به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

گزارش: استفاده از بیت کوین در پرداخت ها در سال جاری افتاده است

گزارش: استفاده از بیت کوین در پرداخت ها در سال جاری افتاده است

براساس یک مطالعه Chainalysis نقل شده از سوی Reuters روز ۲۰ نوامبر، بیت کوین (BTC) برای پرداخت های تجاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ۱۷ پردازنده پرداخت بیت کوین برای تهیه این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت. میزان BTC که توسط پردازنده های عمده پرداخت پردازش شده است، تقریبا ۸۰ درصد از ابتدای سال تا سپتامبر کاهش یافته است.

به نظر می رسد تجزیه و تحلیل داده های پردازنده های فردی نشان دهنده روند نزولی است. به گزارش رویترز، با توجه به داده های سایت OXT تجزیه و تحلیل بلوکچین، در شرکت CoinPayments کانادا، ارزش معاملات بیش از نیمی از ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۸ کاهش یافته است. لکس سوکولین، مدیر کل جهانی استراتژی fintech در شرکت تحقیقاتی Autonomous Next، گفت: “پردازش پرداخت بیت کوین در حال کاهش زودگذر است اما سازگار است.”

گزارش های جامع در مورد پیشرو در رمزنگاری ارز که برای پرداخت ها استفاده می شود، سازگار نیست زیرا معاملات با ارزهای دیگر معمولا همراه با استفاده از آن برای پرداخت های تجاری گنجانده شده است.

اگر چه Chainalysis ثبات رو به رشد BTC را به رسمیت می شناسد، ارزش پرداخت های بیت کوین، به احتمال زیاد، از ۴۲۷ میلیون دلار در ماه دسامبر گذشته به ۹۶ میلیون دلار در سپتامبر ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

در حالی که بسیاری معتقدند که ثبات نسبی BTC در سال جاری به طور گسترده ای به عنوان روش پرداخت توسط افراد و سازمان های تجاری به کار گرفته می شود، برخی از شرکت های مالی و کارآفرینان رمزنگاری فکر می کنند که ثبات کافی نیست.

بازارهای رمز گشایی فریز سبز را به عنوان بیت کوین به 5600 دلار نزدیک می کند
همچنین بخوانید:

جانی تووز، استراتژیست شرکت مالی UBS بر اساس لندن، به رویترز اعلام کرده است که BTC باید سریعتر و ارزانتر شود، همچنین اشاره می کند که توسعه قوانین واضح تر در مورد دارایی ها به کاربران امکان می دهد که مشروعیت بخشیده شوند.

بعضی از شرکت های بزرگ که قبلا BTC را پذیرفته اند، از روش رمزنگاری ارز استفاده می کنند. مایکروسافت در ماه ژانویه اعلام کرد که پس از تقریبا سه سال از پذیرش BTC جلوگیری خواهد کرد. با این وجود، پس از اتخاذ اقدامات خود، این موقعیت را پس گرفت: “اطمینان حاصل شود که مقدار Bitcoin پایین تر توسط مشتریان قابل جبران است.”

پلت فرم بازی Steam همچنان در ماه دسامبر ۲۰۱۷ پذیرش پرداخت های BTC را متوقف کرد، بیش از یک سال پس از آنکه بیت کوین شروع به پذیرش حدود ۴۵۰ دلار کرد. در میان نگرانی ها در مورد نوسانات و عدم اطمینان نظارتی، بازیکنان صنعت همچنین موضوع افزایش هزینه های معاملات و سرعت معاملات را به عنوان موانع برای پذیرش گسترده تر ذکر می کنند.