به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

استخراج بیت کوین در استودیو حالا خورشید و واکنش مسئولین

استخراج بیت کوین در استودیو حالا خورشید و واکنش مسئولین

یاشار سلطانی چندی پیش تبدیل استودیو برنامه حالا خورشید به مزرعه استخراج بیت کوین را اطلاع رسانی کره بود. باشگاه خبر نگاران جوان پس از آن با انتشار ویدیویی از محل ضبط برنامه حالا خورشید این موضوع را تکذیب کرد اما ویدیو انتشار یافته در حد مطلوب واضح نبود و باعث شد تا واکنش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را در پی داشته باشد.

ویدیو منشتر شده توسط باشگاه خبر نگاران جوان را در زیر می توانید مشاهده کنید:

فاطمه ذوالقدر نماینده مردم نهران در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با استخراج غیر مجاز بیت کوین در صدا و سیما  اعلام کرد که ممکن است قانون دقیقی در مورد رمز ارز ها در ایران وجود نداشته باشد لیکن واردات دستگاه های ماینر به دلیل مصرف بالای برق طبق قانون ممنوع می باشد و این قانون از قبل  اعلام شده است. با وجود اینکه فارم های استخراج بیت کوین عموما از برق کشاورزی یا صنعتی به دلیل بهای کم برق استفاده می کنند، وجود این دستگاه ها کاملا قاچاق محسوب می گردد.

در همین راستا نایب رئیس سندیکای صنعت برق طبق گزارشی که روز شنبه 18 خرداد ماه توسط ایرنا منتشر شده، به خبر های انتشار یافته واکنش نشان داد و بیان نمود که اهمیت ندادن و بی تفاوتی به افرادی که از برق ارزان بر خلاف سرمایه های ملی و به نفع خود استفاده می کنند، باعث تشدید مشکل می شود.

می بایست استخراج کنندگان ارز دیجیتال و بیت کوین طبق ساز و کارهای خاصی سازماندهی شوند و سپس قیمت برق براساس تعرفه‌ های واقعی برای آنها محاسبه گردد.

وی همچنین بیان داشت که با توجه به نرخ پایین برق در بخش کشاورزی که پایین ترین قیمت برق در کشور است، اکثر ماینرها فرم های استخراج خود را تحت پوشش برق کشاورزی قرار می دهند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز خبر از جلسه مشترک بیندولت، قوه قضاییه و مجلس داد. خانم معصومه آقاپور علیشاهی یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی، در گفتگو با خبرگزاری ملت بیان کرد که استفاده از ارز های دیجیتال و بیت کوین در کشور روز به روز افزایش می یابد و تا آن زمانی که مجلس و قوه قضاییه قوانین شخصی را برای ارز دیجیتال تصویب و اعلام نکنند راه‌ اندازی فارم های بیت کوین سمی زیان بار برای اقتصاد ایران می باشد.

در شرایط کنونی ایجاد مزارع ارز دیجیتال مخصوصا بیت کوین در ایران اغلب در اختیار افرادیست که در پی پول‌شویی می باشند و یا اینکه قصد انجام فسادهای مالی را دارند، شرایط  لازم را فراهم می‌کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی

معصومه آقاپور علیشاهی در ادامه این گفت و گو بیان داشت که برای توسعه ارز دیجیتال های دیجیتال نیازمد فراهم شدن زیرساخت‌ های دولت الکترونیک می باشد و بانک مرکزی نیز می بایست تضمین های لازم را در این بخش ارائه دهد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.