به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

آموزش ثبت نام در سجام / سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان

آموزش ثبت نام در سجام / سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان

در این مقاله قصد داریم که آموزش ثبت نام در سجام را به صورت گام به گام و تصویری به شما کاربران گرامی تقدیم کنیم.

سجام یا همان سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان پلتفرمی برای ثبت اطلاعات مشتریان به صورت یکپارچه هست. این سامانه که با شعار “سجام تنها یک بار ثبت نام” فعالیت خود را شروع کرده هست. این طرح از اوایل سال 1397 آعاز شد. عضویت در این سامانه که با دریافت یک کد ده رقمی پایان می پذیرد سبب می شود شما نیازمند احراز هویت چند مرحله ای در موقع هستفاده از خدمات موسسات مالی بازار بورس نباشید. در این بعدت به ارزیابی نحوه ثبت نام در سجام می پردازیم اما چنانچه هنوز به طور کامل با سامانه سجام آشنایی ندارید، میتوانید با مطالعه لینک زیر در قدم نخست با این سامانه آشنا شوید:

آموزش ثبت نام در سجام

ورود به سایت

در گام نخست وارد سایت سجام به آدرس profilesejam.csdiran.com شوید. در موقع ورود به سایت با این پیغام مواجه می شوید که مزایای ثبت نام در سجام را یادآوری می کند. بر روی آیتم “متوجه شدم” کلیک کنید.

ثبت نام در سجام
ثبت نام در سجام

ثبت نام در سجام

برای ثبت نام در سامانه سجام، بر روی دکمه “ثبت نام در سجام” کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در سجام
آموزش ثبت نام در سجام

ثبت شماره موبایل

شما بایستی شماره تلفن خود را در این قسمت وارد کنید تا کدی برای شما فرستاده شود. بر روی “دریافت کد تایید” کلیک کنید

ثبت شماره موبایل در سجام
ثبت شماره موبایل در سجام

ثبت کد تایید و شماره ملی

کد تایید دریافت شده بر روی موبایل خود را در کادر مربوطه وارد کنید. شما بایستی بین دو آیتم ‘حقیقی ایرانی‘ و ‘حقوقی ایرانی‘ یکی را گزینش کنید. شخص حقوقی به دسته یا موسساتی که فعالیتی را دنبال می کنند گفته می شود. چنانچه شما به صورت فردی هدف عضویت دارید آیتم حقیقی را گزینش کنید.

ثبت کد ملی در سامانه سجام
ثبت کد ملی در سامانه سجام

سمت و شرایط نماینده

در این مرحله توضیحاتی برای شما نمایش داده می شود. این اطلاعات را به دقت بخوانید. آیتم مورد نظر خود را گزینش کرده و در انتها بر روی “تایید/ادامه گام بعدی” کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در سجام
آموزش ثبت نام در سجام

هزینه دریافت کد سجام

شما بایستی درگاه بانکی مورد نظر خود را گزینش کرده و مبلغ ده هزار تومان بابت برپایی کد سهامداری و تخصیص خوکار دارایی بپردازید. بعد از گزینش درگاه (تنها درگاه بانک ملی فعال هست) بر روی آیتم “پرداخت” کلیک کنید.

هزینه ثبت نام در سجام
هزینه ثبت نام در سجام

درج مشخصات کارت

مانند هر خرید اینترنتی دیگری، مشخصات کارت بانکی خود را وارد کنید و خرید را انجام دهید.

واریز وجه برای ثبت نام در سجام
واریز وجه برای ثبت نام در سجام

فاکتور پرداخت

بعد از پرداخت، فاکتور پرداختی به شما نشان داده می شود. شما می توانید با کلیک بر روی آیتم “چاپ فاکتور” فاکتور را چاپ کنید و با کلیک بر روی “ادامه مراحل ثبت نام” به مرحله بعد بروید.

فاکتور پرداخت
فاکتور پرداخت

تکمیل اطلاعات خصوصی

اطلاعات خصوصی خود که شامل : اسم و اسم خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و … هست را وارد کنید. چنانچه هدف ثبت نام در سجام برای شرکتی را دارید اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را پر کنید.

ثبت اطلاعات خصوصی
ثبت اطلاعات خصوصی

تکمیل اطلاعات ارتباطی

بعد از ثبت مشخصات فردی، راه های ارتباطی با خود را ثبت کنید. عدد موبایل، آدرس و اطلاعاتی از این دسته. در پایان بر روی آیتم “ذخیره” کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

ثبت آدرس
ثبت آدرس

کدهای سهام داری مشتری

سجام در این مرحله از شما کد های سهام بورسی تان را درخوهست می کند. نوع بورس را مشخص کنید و کد مربوطه را به لیست مشخص شده بیفزایید.

درج کد بورسی
درج کد بورسی

اطلاعات شغلی

عنوان شغل، تاریخ اشتغال ، اسم شرکت یا موسسه، تلفن، نشانی، کد بعدتی و… همهی اطلاعاتی هستند که باید در این مرحله تکمیل کنید.

ثبت اطلاعات شغلی در سجام
ثبت اطلاعات شغلی در سجام

درج اطلاعات مالی

از آنجایی که طی سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان، فایده هر کارگزاری به طور متمرکز به حساب معامله گر واریز می گردد، لذا لازم هست اطلاعات مالی خود را به درستی وارد کنید. فراموش نکنید، عدد حساب درج شده بایستی حسابی مختص شخص باشد. سجام حساب مشترک قبول نمی کند.

درج اطلاعات مالی
درج اطلاعات مالی

تایید اطلاعات

سجام در این قسمت از شما می خواهد اطلاعات ثبت شده خود را تایید کنید. آیتم “می پذیرم” را گزینش کنید.

تایید اطلاعات
تایید اطلاعات

مراحل ثبت اینترنتی به پایان رسیده هست. اندکی بعد مکان احراز هویت و تاریخ مراجعه برای شما پیامک می شود. شما بایستی به دفتر پیشخوان مراجعه کرده و بعد از تکمیل مراحل کد ده رقمی دریافت نمایید. با مراجعه به کارگزاری فارابی با ارائه کد ده رقمی ، کاربری و رمز عبور سامانه انلاین خرید و فروش سهام را دریافت کنید.

در این بعدت سعی کردیم همه مراحل ثبت نام در سجام را ارزیابی کنیم. چنانچه در هر قسمت از عضویت با مشکلی مواجه شدید، در قسمت نظرات این بعدت با ما مطرح کنید.

موفق باشید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.