به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

خرید تتر و فروش تتر در زرین اکسچنج

خرید تتر و فروش تتر در زرین اکسچنج

همه چیز در مورد خرید تتر و فروش تتر

برای این که با خرید تتر یا فروش تتر بیشتر آشنا شوید، لازم می دانیم چند لغت را توضیح دهیم. پولونیکس یکی از این لغت ها است. پولونیک نام صرافی ای است که ارز دیجیتال تبادل می کند. مکان این صرافی هم آمریکا است. اگر هم با چنین صرافی ای تا به حال کار کرده باشید شاید مارکت UDST برای تان آشنا باشد. اما UDST دیگر چیست؟ UDST همان تتر است. اغلب افراد این ارز دیجیتالی را نمی شناسند. USDT یا تتر در حقیقت یک نوع توکن دیگر است که می توان با توسل به آن به انجام تبادلات مالی مبادرت ورزید. تتر به وسیله ی پروتکل Omni Layer Pro در سیستم بلاک چین تولید شده است.

هر واحد از تتر هم با دلار پشتیبانی می گردد. یعنی خود دلار پشتوانه ی این ارز دیجیتالی است. کیف پول اصلی تتر هم خود وب سایت Tether است. همه ی اشخاص می توانند اقدام به خرید تتر و انجام مبادلات و یا فروش تتر کنند. تتر برای ساده کردن نقل و انتقالات پولی و دیجیتالی در کشور آمریکا ساخته شده است. همچنین انتظار می رود در آینده جایگزینی مناسب برای بیت کوین گردد.

 

خرید تتر
مبنای دلاری برای ارزش تتر

چرا ارزش هر واحد تتر هیچ گاه تغییر نمی کند؟

همان طور که بالا تر توضیح دادیم این ارز دیجیتالی را خود دلار آمریکا پشتیبانی می کند. بنابر این نباید هم قیمت آن تغییری داشته باشد. دلیل دیگر آن این موضوع است که در نقل و انتقالات ارزی کاربرد دارد. چگونه می شود ارزش یک محصول دلاری باشد و ارزش ارزی آن کمتر و یا بیشتر باشد؟ به این منظور اصلا بعید است که تتر تغییر قیمت داشته باشد. یک فرق عمده ی این ارز دیجیتالی با سایر ارز ها این است که از آن به عنوان یک منبع برای سرمایه گذاری استفاده نمی شود. بلکه تتر وسیله ای برای ذخیره کردن پول است. ارز دیجیتالی که قیمت آن بالا نرود چرا باید روی آن سرمایه گذاری نمود؟

همچنین برای نقل و انتقال های با فواصل دور می توان از این ارز دیجیتالی استفاده نمود. پس خرید تتر فقط به منظور ذخیره کردن یک اعتبار ملی برای آمریکایی ها معنا دارد. و فروش تتر هم زمانی انجام می پذیرد که شخص بخواهد با آن محصولی را بخرد.

 

آیا تتر برتری ای نسبت به خود دلار هم دارد؟

استفاده از تتر بدون واسطه صورت می پذیرد و شما بر عکس دلار نیازی ندارید که آن را مستقیما مثلا از تهران تهیه کنید. قیمت آن هم نسبت به دلار تغییرات بسیار کم و کوچکی دارد. تا جایی که تقریبا تغییر قیمت آن احساس نمی شود. همچنین برای تجار و بازرگانان مورد استفاده ی آن از دلار هم بیشتر است. به دلیل این که تبدیل ریال به دلار یا برعکس سختی های خاص خودش را دارد. مثلا ممکن است برای این کار در کشوری مانند ایران محدودیت هایی وجود داشته باشد. ولی می توانید با هر حجمی که بخواهید خرید تتر و یا فروش تتر انجام بدهید. هیچ محدودیتی هم ندارد و مورد مواخذه و بازخواست هم قرار نخواهید گرفت.

اگر تکیه ی شما به این نوع ارز دیجیتالی باشد دیگر نگران بالا یا پایین رفتن ارزش آن نخواهید بود. مثلا بیت کوین که امروز فروخته اید ممکن است فردا قیمت خیلی بالا تری داشته باشد و شما از این کار خود تان سخت ناراحت باشید. اما اگر تتر خود تان را بفروشید ارزش آن در چند سال آینده نیز تغییر نخواهد نمود. اگر هم نگران پول های تان هستید و به بانک ها هم اعتماد ندارید، می توانید از این ارز برای نگه داری پول های خود استفاده کنید. با استفاده از این توکن ها می توانید بدون عابر بانک و کارت اعتباری خود خرید انجام دهید. با این تفاوت که نگرانی های مربوط به بیت کوین در این ارز وجود ندارند.

 

فروش تتر
کیف پول تتر

از انواع کیف پول تتر چه می دانید؟

اولین و امن ترین کیف پول تتر همان طور که خواندید همان وب سایت خودش است. فقط در این وب سایت ثبت نام نموده و آدرس مربوط به خودتان را بگیرید. سپس می توانید با ایتفاده از آدرس کیف پول شخصی خودتان اقدام به خرید تتر کنید. با توجه به این که این ارز دیجیتالی ، یک نوع ارز ملی برای آمریکایی ها محسوب می گردد، طبیعتا ایرانیان در این زمینه هم مشمول تحریم ها هستند. به همین خاطر در قسمت ثبت نام وب سایت نام کشور مان را نخواهید دید.

اگر در داخل ایران سکونت دارید پیشنهاد می کنیم از این ارز دیجیتالی استفاده نکنید. البته این ارز دیجیتالی شامل یک کیف پول اندرویدی هم هست که می توان آن را از وب سایت Tether Free Wallet دریافت نمود. توجه داشته باشید که به خاطر شرایط ویژه ی این ارز نمی توان آن را استخراج کرد و هر واحد از آن تنها از یک صرافی به نام بیت فینکس صادر می گردد.

 

دلار تتر و یورو تتر

تتر در سال 2015 شروع به کار کرد. با دو عدد توکن یکی به نام دلار تتر و دیگری یورو تتر. آن چنان که گفتیم USDT نماد دلار تتر است و با دلار پشتیبانی می گردد. بنابر این EURT هم نماد یورو تتر است. کافی است به سه حرف ابتدایی این دو دقت کنید. بنابر این دلار تتر ارزشش با خود دلار برابر است و یورو تتر هم ارزشش با یورو برابر است. همان اوایل تتر روی بلاک چین بیت کوین توسعه داده شد ولی پس از سال 2017 به شبکه ی بلاک چین لایت کوین انتقال داده شد. اما بیایید ببینیم خرید تتر برای چه کسانی مهم است و به کار چه کسانی می آید؟

خرید تتر همواره برای تریدر ها و معامله گرانی مهم است که می خواهند ترید خود را با خیال راحت انجام دهند. یعنی به بالا و پایین رفتن ارزش پول خود فکر نکنند. حالا stable coin ببینیم چیست؟ stable coin به پول هایی می گویند که آمده اند تا جای دلار و ارزش آن را بگیرند. بنابر این می توان گفت که تتر هم به نوعی stable coin محسوب می گردد. اگر چه stable coin هایی بیشتری وجود دارند، اما از میان تمام آن ها تتر همواره محبوب تر و مورد استفاده تر از بقیه است. تتر آمده است تا ارزش پول های دیجیتالی را تا سرحد دلار ها و یورو ها بالا ببرد.

 

تتر
تتر نسخه ی موبایل

قانون برابری یک به یک هر تتر

گفتیم که هر واحد تتر با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود. راستی تا کجا می توان تتر تولید نمود؟ جواب این است که به اندازه ی دلار های موجود. این یعنی قانون یک به یک و برابری. ممکن است تتر موجود کمتر از دلار موجود در جهان باشد. اما نمی تواند بیش تر از مقدار آن تولید شود. پس می توان گفت موقع خرید تتر در حقیقت یک دلار دیجیتالی دریافت نموده اید. خرید تتر برای شما می تواند موجب انباشت سرمایه شود. برای جلوگیری از این انباشت سرمایه می توان تتر را در چرخه های تبادل به چرخش انداخت. البته برای بازرگانان ایرانی خرید تتر توصیه نمی شود مگر آن که در خارج از کشور ساکن باشند.

 

جهت انجام معاملات خرید تتر یا فروش تتر می توانید از سایت و خدمات زرین اکسچنج استفاده فرمایید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.