به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

مایک نووگراتز: بیت کوین و طلا شبیه هم هستند

مایک نووگراتز: بیت کوین و طلا شبیه هم هستند

نظر مایک نووگراتز در مورد اقتصاد بیت کوین

اقتصاد بیت کوین در این دهه ی جاری فراز و فرود های بسیاری داشته است. هر زمان هم که قصد انتخاب مسیر برای سرمایه گذاری بین بیت کوین و طلا را داریم، سر در گم می شویم. آقای مایک نووگراتز عقیده ی جدیدی دارد. می گوید باید روی هر دو کار کرد. هم اقتصاد بیت کوین و هم اقتصاد طلا. آن طور که شبکه ی یو تو دی می گوید، مدیر عامل شرکت Galaxy Digital در خلال توئیتی در توئیتر موضوع قدیمی ای را بازگو نموده است. عنوان این موضوع این است. اقتصاد بیت کوین مهم تر است یا طلا؟ او گفته که در مورد هر دوی آن ها اطلاعات بسیاری دارد. زیرا سالیان سال است که با هر دوی آن ها کار کرده است. او چنین عنوان نموده است که مقیاس اقتصادی هر دو ی آن ها یک جور است.

با فرق چندانی با هم ندارند. او اذعان داشته که مدت بسیار زیادی است که علاقه ی من به هر دوی این ها یک سان است. و برایم هیچ کدام برتری ندارند. البته نوسانات بیت کوین خیلی بیشتر از طلا می باشد. ولی با این حال هر دو اقتصاد مشابهی دارند. پیش از این گابور گاربکس در توئیتی گفته بود که کسی که بسیار با بیت کوین کار می کند باید قدر طلا را هم در کنارش بداند. و خود را درگیر تبلیغات Gray Scale ننماید. به نظر می رسد ابراز نظر نووگراتز در حقیقت نوعی جواب توئیتری به گاربکس بوده است. اما Gray Scale چیست؟

 

شرکت
شرکت Gray Scale

Gray Scale چه ربطی به بیت کوین دارد؟

برای این که به جواب این سوال برسیم. اول باید بدانیم خود Gray Scale چیست؟ آیا یک شرکت است؟ بله. در واقع بزرگ ترین شرکت مدیریت دارایی ‌های حوزه ی ارز های دیجیتال می باشد. این شرکت اخیرا یک کمپین راه اندازی نموده است که پیام آن این است: طلا را ول کنید. در این کمپین به این اشاره شده است که طلا در دنیای کنونی به عنوان یک سنگ جایگاهی ندارد. بنابر این اقتصاد بیت کوین بسیار قوی تر از طلا می باشد. البته این پیام را به صورت مسخره واری به مخاطب ارائه می دهد. شرکت Gray Scale طی توئیتی عنوان کرده ما با تمرکز بیشتری به دنبال این هستیم که مردم طلا را رها کنند.

زیرا وقت آن رسیده است که مردم دانش خود را بالا تر ببرند. و به فرصت های سرمایه گذاری جدیدی مانند GBTC فکر کنند. Peter Schiff مدیر عامل Euro Pacific هم به محض این که موج دوم تبلیغات شرکت Gray Scale را دید. واکنش تندی نشان داد. و ابراز نمود که این بد ترین تبلیغ در بد ترین زمان ممکن در طول تاریخ است. پس از آن بیت کوین را هم در هم کوفت. و بیت کوین را در حکم یک پاورقی ساده در انتهای صفحات تاریخ دانست که اهمیتی هم ندارد. همچنین لقب طلای احمق ها را به بیت کوین نسبت داد.

 

Peter Schiff
Peter Schiff

توییت Peter Schiff دقیقا چه بود؟

Peter Schiff در توئیتر خود این گونه می نویسد: تبلیغ و کمپین شرکت Gray Scale در بد ترین زمان و به بد ترین حالت ممکن درست شده است. بر خلاف آن چه این شرکت بیان می کند طلا برای همیشه درخشندگی خود را حفظ خواهد نمود. و بیت کوین هم نمی تواند جای چنین فلز گران بهایی را بگیرد. زیرا ارزش بیت کوین تقلبی و جعلی می باشد. به زودی شرکت Gray Scale ورشکسته خواهد شد و طلا پس از این دوران باز هم به حکم رانی خود ادامه خواهد داد. و سیستم های مالی تنها آن را خواهند شناخت. بیت کوین هم به عنوان یک پاورقی به درد نخور و فراموش شدنی در گوشه ای از کتاب تاریخ ثبت می شود. اقتصاد بیت کوین فنا پذیر است. و طلا تنها فلزی خواهد ماند که تبادلات و سیستم های مالی را پشتیبانی می کند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.