به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

سرمایه گذاری در بیت کوین و باید ها و نباید هایی که در این باره باید بدانید

سرمایه گذاری در بیت کوین و باید ها و نباید هایی که در این باره باید بدانید

سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر رمز ارز ها امروزه بسیار متداول شده اند. بیت کوین مرتبا جزو برترین رمز ارز ها شمرده می شود. اگر احتمالا شما هم بیت بیت کوین و سرمایه گذاری در بیت کوین علاقه مند شده اید. ابتدا باید اصول خاصی را بدانید. که ما هم دقیقا در همین مقاله به این اصول و یاد گیری آن ها خواهیم پرداخت. بیایید اول ببینیم آیا سرمایه گذاری در بیت کوین کار عاقلانه ای است. جواب مثبت است. امروزه بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی موقعیت خوبی برای استخراج دارد. چراکه قیمت و ارزش آن مرتبا در حال صعود است. ضمنا نگه داری بیت کوین می تواند به نسبت از نگه داری پول نقد هم بهتر باشد. بنابر این استفاده از خود بیت کوین به عنوان یک ارز واسط می تواند برای تبادلات زیادی به کار رود.

 

بیت کوین
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بیت کوین و جریان فناوری و اقتصاد

شگفت انگیز ترین قسمت در پشت ارز های دیجیتالی فن آوری ای است که آن ها از آن بهره می برند. اصلا می توان گفت که همین فن آوری می تواند به شما کمک کند تا بتوانید از هر کجای دنیا از چنین چیزی بهره ببرید. فارغ از این که در کدام کشور هستید. یا می خواهید چه نوع تبادلاتی را داشته باشید. ولی با تمام این موارد این رمز ارز ها تا جایی به ما کمک می کنند که خود دولت ها و کشور ها در روند کاری آن ها هیچ دخالتی نداشته باشند. زیرا در این صورت ممکن است ارزش این ها افول کند. تصور کنید این ارز ها از طرف مثلا پنج کشور ابر قدرت محدود گردد. ارزش آن ها و حتی بیت کوین طی کم تر از بیست و چهار ساعت به شدت کاهش پیدا خواهد نمود.

خود بیت کوین و سرمایه گذاری در بیت کوین در سال دو هزار و هشت به بعد تبدیل به بزرگ ترین هدف سرمایه گذاران در این عرصه شده است. زیرا نوسانات بیت کوین باعث شده است که خیلی ها نسبت به گذشته سرمایه ی بیشتری داشته باشند. می توان این طور برداشت نمود که سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند موقعیت بسیار مناسبی برای کسانی باشد. که به فکر افزایش و تجمیع سرمایه های خود هستند.

 

حباب بیت کوین

اغلب ارز های دیجیتالی از نظر فعالان و تحلیل گران اقتصادی نمی توانند در مدت های طولانی دوام بیاورند. و از بین رونده هستند. مثلا خود JP Morgan مدیر عامل Jamie Dimon همچنین نظری را دارد. دلیل این مرد این است که هر ارزی به یک پشتوانه احتیاج دارد. زمانی که این پشتوانه برای ارز خاصی موجود نباشد آن ارز معنا و مفهومی ندارد. مثلا خود بیت کوین به هیچ نهاد و ارگانی وابسته نیست. و پشتوانه ی خاصی هم ندارد. بلکه پشتوانه ی بیت کوین همان رای و نظر و وفاق خود مصرف کنند گان آن است. ضمنا این ارز دیجیتالی مانند سایر ارز ها متعادل نیست. یعنی از نوسانات زیادی برخوردار است.

مثلا تا دو هفته ی پیش ممکن بود بتوانید یک واحد بیت کوین را با هشت هزار دلار هم خریداری نمایید. اما حالا دیگر شاید نتوانید با ده هزار دلار هم یک واحد بیت کوین بخرید. البته اگر قبلا خریداری کرده باشید می توانید حالا که گران قیمت شده است سود خوبی را به جیب بزنید. اما در عین حال ممکن است همان پول تان هم از دست به رود.

 

قانون در مورد بیت کوین چه می گوید؟

همان طور که واضح است و می دانید همین الآن هم خیلی از کشور ها ارز بیت کوین را اصلا نمی شناسند. مثلا اگر به زیمبابوه بروید و از بیت کوین حرف بزنید ممکن است جیغ بکشند و فرار کنند. خب در خیلی کشور های دیگر هم ممکن است از بیت کوین به عنوان ارزی برای تبادل بهره نبرند. اصلا ممکن است که در آمد شما از طریق همین بیت کوین کسب گردد. در این حالت باید دید آیا کشور تان مالیات لازم را بر روی آن اعمال می نماید. یا اصلا کاری به شما و درآمد تان ندارد.

 

بیت کوین
ارز دیجیتالی

روی چه ارزی سرمایه گذاری نماییم؟

حال می خواهیم به نکات مهمی که برای سرمایه گذاری در بیت کوین به آن ها نیاز دارید اشاره کنیم. اول باید دید میزان مقبولیت و شهرت بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر چه قدر است؟ اصلا ببینید صرافی های ارزی در کشور شما از فلان ارز مانند بیت کوین پشتیبانی می کنند. می دانید که اگر در کشور شما قابل تبدیل نباشد. تقریبا ارزش خاصی ندارد. مگر این که همان خارج از مرز های سیاسی آن را تبدیل به ارز مقبول تری کنید و سپس به پول کشور خود تان برسید. مورد بعدی این است که چه قدر می توان این ارز دیجیتالی را با خود حمل نمود؟ اگر نتوان حملش کرد پس فایده ی نگه داریش چیست؟ ضمنا به لحاظ امنیتی هم باید از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

اگر پول تان را به یک صرافی و یا یک کیف پول بسپارید. و شخص دیگری بتواند به راحتی پول تان را بردارد مانند این است که اصلا پول نداشته باشید. البته تقریبا هر ارز دیجیتالی که به میدا نمی آید دم از این می زند که امنیت لازم را هم دارد. حال به سراغ بیت کوین می رویم. به نظر می رسد در حال حاظر با ارزش ترین ارز موجود در بازار همین بیت کوین است. میزان ROI بیت کوین بسیار بالا است. ROI همان زمان بازگشت سرمایه ی شما است. ولی خب چنان که خود تان هم متوجه شدید بیت کوین نوسانات زیادی را به دنبال دارد.

 

بیایید اتریوم و لایت کوین را امتحان کنیم

بعد از بیت کوین می توان از اتریوم به عنوان بزرگ ترین ارز دیجیتالی نام برد. زیرا مقدار مصرف کنند گان و خریداران و فروشندگان اتریوم هر روز رو به فزونی می باشد. از طرفی ارزش همین الان اتریوم خیلی بالا تر از دیگر ارز ها می باشد. بعد از این دو یعنی بیت کوین و اتریوم، لایت کوین ارز محبوب و شناخته شده ی بعدی می باشد. البته مدتی قبل دولت چین قصد داشته که لایت کوین را کاملا مسدود نماید. اما اتفاق نیوفتاد.

و حالا خیلی از تاجران به غیر از سرمایه گذاری در بیت کوین در این ارز دیجیتالی هم سرمایه گذاری می نمایند. به غیر از این چند تا ارز دیجیتالی که گفته شد. ارز های دیجیتالی دیگری هم برای سرمایه گذاری قرار دارند. و شما هم با کمی جستجو می توانید این ارز ها را به خوبی شناسایی نمایید. ممکن است برخی از آن ها جزو زیر مجموعه های خود بیت کوین باشند. مانند بیت کوین کش.

 

دلار
کسب درآمد

از کجا شروع نماییم؟

اول از همه باید ارز مورد نظر خود تان را پیدا نمایید. فقط به این موضوع فکر کنید که بیش از حداقل پنجاه نوع ارز دیجیتالی برای خرید و فروش وجود دارد. وقتی که ارز مورد نظر خود تان را انتخاب نمودید. دومین کار تان این است که ببینید چه قدر می توانید روی ارز مورد نظر تان سرمایه گذاری نمایید. بیایید بهتر بگوییم. چه قدر می توانید پس انداز کنید و پول کنار بگذارید؟ این پس انداز و خرید می تواند به صورت روزانه و یا هفتگی و یا ماهانه انجام شود. بعد از این که به یک مقدار مشخص رسید اینک زمان خرید ارز دیجیتالی فرا رسیده است. نه صبر کنید. اول باید یک کیف پول برای آن ارز انتخاب کنید. و بسازید. چرا؟

چون زمانی که بخواهید رمز ارز مورد نظر تان را خریداری نمایید باید جایی هم باشد که بتوان آن را نگه داری نمود. این کیف پول ها به صورت یک آدرس می باشند. شما برای انتقال پول تان به یک آدرس از کیف پول خود نیاز دارید. نگران پیدا کردنش هم نباشید. زیرا امروزه کیف پول های بسیار زیادی در دنیا برای ارز شما وجود دارند. پس قبل از سرمایه گذاری در بیت کوین باید اول کیف پول مخصوص آن را داشته باشید.

 

آیا به یک صرافی هم احتیاج دارید؟

پس از طی مراحل مختلفی که تا به همین جا گفته شد. باید حتما به یک صرافی معتبر هم متصل شوید. در حقیقت می بایست تبادلات خود تان را از طریق همان صرافی انجام بدهید. حال که برای سرمایه گذاری در بیت کوین تا به این جای کار را پیش رفتید. دیگر باید حساب کاربری خود تان را افتتاح نمایید و سفارش خرید خود را تکمیل نمایید. زرین اکسچنج می تواند راه خوبی برای خرید و فروش ارز مورد نظر شما باشد.

البته هر زمان هم که سوالی در زمینه ی سرمایه گذاری در بیت کوین و یا افتتاح حساب برای تان پیش آمد می توانید به پشتیبانی خود وب سایت مراجعه نمایید. در پایان نیز ذکر این نکته واجب و لازم می نماید. که اگر چه ممکن است سرمایه گذاری در بیت کوین و یا هر ارز دیگری برای شما سود آور باشد. ولی باید شخصا اقدام به تحقیق نمایید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.