به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بیت کوین SV چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین SV چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین SV و ماجرای جالب آن

در این مقاله می خواهیم در مورد بیت کوین SV صحبت کنیم. اگر پیگیر اخبار مربوط به خود بیت کوین و ارز های دیجیتالی بوده باشید. حتما می دانید که جنجال بزرگی در مورد هارد فورک های بیت کوین در جریان بوده است. این جنجال در نهایت هیچ برنده ای نداشت. شاید هم بتوان این طور گفت که همه برنده بودند. زیرا همه در آخر راضی شدند. ماجرا از این قرار است که در آخر هم بیت کوین کش به وجود آمد. و هم بیت کوین SV که یک نوع ارز جدا شده از بدنه ی خود بیت کوین بود. اما قبل از هر چیز بیایید ببینیم خود بیت کوین SV چیست؟ بیت کوین SV مخفف چند کلمه ی Bitcoin Satoshi Vision می باشد.

یعنی همان چشم انداز یا آینده ی ساتوشی بیت کوین. این ارز دیجیتالی جدید در بیست و ششم نوامبر به مارکت کپ افزوده شد. شاید با توجه به قدمتی که خود بیت کوین اصلی دارد. ب نظر تان برسد که کسی از بیت کوین SV استفاده نمی کند. اشتباه می کنید. افرادی که صاحب نظر در ارز های دیجیتالی هستند میزان گردش مالی توسط این ارز را یک و نیم میلیارد دلار برآورد نموده اند.

 

فورک
فورک بیت کوین

فورک جدیدی که چالش برانگیز شد

اگر به تاریخ نظری بیفکنیم. متوجه خواهیم شد که در پانزدهم نوامبر قرار بوده است که بیت کوین کش بنا بود یک هارد فورک جدید ایجاد کند. اما همه چیز آن طور که قرار بود پیش نرفت. زیرا تغیر آراء بزرگان بیت کوین موضوع را دشوار کرده بود. حالا اختلاف نظر ها و چند دسته گی ها بین خود شبکه ی بیت کوین کش و کریگ رایت راجر ور اوضاع نا معلومی را درست کرده بود. در نتیجه ی این اختلاف رای ها و نظر ها ارزش قسمت زیادی از ارز های دیجیتالی ریزش بی سابقه ای کرد.

در این حالت خود بیت کوین هم ارزشش به کم تر از چهار هزار بیت کوین رسید. این اتفاق واقعا نادر بود. مخصوصا در همان سال دو هزار و هجده. می خواهیم بگوییم یک دعوای تمام عیار بین این سه جناح در حال رخ دادن بود. تا این که بعد از یازده روز بالاخره بیت کوین کش به دو قسمت بیت کوین SV و یت کوین کش ABC تقسیم شد.

 

سابقه این ارز دیجیتالی

اگر بخواهیم درست به موضوع نگاه کنیم به احتمال زیاد کریگ رایت همان به وجود آورنده ی بیت کوین SV می باشد. پس می توان گفت این نوع ارز دیجیتالی پشتیبان بزرگی هم دارد. گفتنی است که آقای کریگ رایت در حال حاضر در کشور استرالیا اقامت دارد. آقای رایت چندی قبل مدعی این بود که خودش خالق بیت کوین است. یعنی همان ساتوشی ناکاموتو. آقای رایت را می توان تنها دلیل جدایی بیت کوین SV از بیت کوین کش دانست. یعنی همان آغازنده ی هارد فورک بیت کوین کش. نهم نوامبر سال دو هزار و هجده یک کوین جدید به نام بیت کوین SV توسط مارکت کپ معرفی شد. ولی همان اول از آن استفاده نشد. بلکه در تاریخ بیست و ششم نوامبر همان سال یعنی در هفده روز بعدش مورد استفاده ی عموم مردم قرار گرفت.

البته همان اول حجم تبادلات این کوین جدید به بیش از یک ممیز هشت دهم میلیارد دلار رسید. برای همین هم همان اول ارزشش به صد و هشت دلار در هر واحد رسید. آن زمان این کوین جدید را به نام BCH SV می شناختند. به نظر می رسد چنین کوینی حتی قبل از اس وی خود مان وجود داشته است. و تنها معرفی نشده بوده. بیست و نهم نوامبر همان سال هم به بالا ترین قیمت خود یعنی یکصد و بیست و یک دلار رسید. و پس از صعودی که داشته ناگهان قیمتش کم تر و کم تر شد.

این نوسانات در آینده هم باقی خواهند ماند. ولی به نظر می رسد که آینده و راه زیادی در انتظار این کوین جدید می باشد. علامت اختصاری این کوین BSV می باشد. و همین الان که این مقاله را می خوانید به تعداد هفده میلیون عدد از آن در چرخه ی تبادلات در گردش هستند.

 

coingeek
coingeek

عملکرد این کوین چگونه است؟

توجه کنید که فورک جدا شده از خود بیت کوین اصلی بیت کوین کش است. به همین ترتیب بیت کوین SV هم خودش از بیت کوین کش مشتق می گردد. با این حساب به راحتی می توان فهمید که هر سه ی این کوین ها یک نوع عملکرد خواهند داشت. یعنی می توان اس وی را مانند بیت کوین اصلی استخراج نمود. ولی نه الان. زیرا در فهرست کوین مارکت کپ به عنوان غیر قابل استخراج قرار دارد. جالب است اگر بدانید که این مقدار هفده میلیون می تواند نهایتا تا همان بیست و یک میلیون برسد. نه بیشتر. به همین خاطر شباهت زیادی به بیت کوین اصلی دارد. ضمنا این نوع کوین را می توان ادامه دهنده ی راه بیت کوین اصلی یا همان Satoshi vision دانست.

یعنی با همان پروتکل قبلی کار می کند. اندازه و سایز بلوک ها در این کوین به صد و بیست و هشت مگابیت می رسد. یعنی مقیاس آن بسیار فرا تر از بیت کوین کش است که از آن مشتق شده است. زیرا خود بیت کوین کش تنها سی و دو مگابیت سایز بلوک هایش بود. به طور خلاصه می توان این کوین جدید را ارزی مستقل از ارز مادر خود یعنی بیت کوین کش دانست. ولی زیر شاخه ی بیت کوین اصلی است. کوین جیک وب سایتی است که نوعی زمان بندی برای این ارز دیجیتالی در نظر گرفته بود. که قرار بود از تاریخ آذر ماه سال گذشته بیت کوین SV به عنوان یک ارز مستقل نسبت به بیت کوین اصلی شناخته شود و فعالیتش به عنوان جدا شده از بیت کوین اصلی باشد.

 

BCHVS
BCHVS

خرید و فروش این ارز دیجیتالی چگونه است؟

می توانید به جهت خرید و فروش این ارز از صرافی بایننس استفاده نمایید. البته این ارز دیجیتالی را با نام BCHVS می شناسیم. همچنین صرافی دیگری به نام بیترکس نیز این ارز را برای تبادل در لیست ارز های مورد معامله ی خود قرار داده است. آن هم با نام BSV. البته خرید و فروش تنها در همین دو صرافی خلاصه نمی شوند. و صرافی های دیگری به نام های اوکی اکس، کوین اکس، کراکن و بیت فنیکس نیز از بیت کوین SV پشتیبانی می کنند. حال ممکن است که نام این ارز در هر کدام از آن ها BCHSV یا BSV باشد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.