به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

رئیس جمهور ترکیه: آزمایش ارز دیجیتال ملی ترکیه تا سال 2020 تمام می شود

رئیس جمهور ترکیه: آزمایش ارز دیجیتال ملی ترکیه تا سال 2020 تمام می شود

ارز دیجیتال ملی ترکیه و حواشی آن

طی خبری که اخیرا منتشر شده است. رئیس جمهور ترکیه آقای اردوغان ابلاغیه ای را به مسئولان این کشور صادر نموده است. که طی آن، آن ها موظف خواهند بود تا پایان سال دو هزار و بیست، ارز دیجیتال ملی ترکیه را با موفقیت به آزمایش و بهره برداری برسانند. ارز دیجیتال ملی ترکیه در حقیقت نوعی لیر دیجیتالی می باشد. که می تواند جنبه ی یک واسطه برای پرداخت و تبادلات را به خود بگیرد. این دستور و ابلاغیه در برنامه ی سالیانه ی ریاست جمهوری نیز گذاشته شده است. کوین تلگراف اخیرا خبری را منتشر نموده است. که بر طبق آن ارز دیجیتال ملی ترکیه و تولید آن قرار است تا سال دو هزار و بیست به اتمام برسد. این خبر همین سیزدهم آبان یعنی دیروز منتشر شده است. همچنین Resmi Gezete که همان رسانه ی رسمی ترکیه می باشد. این برنامه را نشر داده است.

 

ترکیه
ترکیه

چه نهاد هایی در پروژه ارز دیجیتال ترکیه همکاری می کنند؟

نهاد هایی مانند بانک مرکزی ترکیه و آزانس ملی فن آوری ترکیه و توبی تک در این پروژه ی نسبتا بزرگ مشارکت خواهند داشت. کوین تلگراف همچنین این طور عنوان نموده است که مراد از خلق لیر دیجیتالی همان تقویت اقتصاد ترکیه می باشد. برای همین هم در برنامه ی توسعه ی ریاست جمهوری این کشور شاهد این هستیم. که این پروژه به این جهت راه اندازی شده است. تا بتوان با تکیه بر آن سیستمی را بنا نمود. این سیستم یک سیستم مالی و اعتباری خواهد بود که هزینه ی تبادلات در آن خیلی کم است. ضمنا از این طریق می توان فرصت های سرمایه گذاری فوق العاده ای را ایجاد نمود. تا بتوان با توسل به آن ها استانبول را به قطب سرمایه گذاری و فرصت های جدید تبدیل نمود.

 

 

نقشه ی راه ترکیه در امور اقتصادی چیست؟

قبلا در نقشه ی راهی که برای سال های دو هزار و نوزده تا دو هزار و بیست و سه تدوین شده بود. به ضرورت وجود یک ارز که ارز دیجیتال ملی ترکیه باشد اشاره شده بود. این ارز دیجیتالی را قرار بود که بانک مرکزی ترکیه پشتیبانی نماید. و شبکه ی بلاک چینی هم امنیت آن را تامین نماید. نظر بر این بود که بتوان این نوع ارز دیجیتالی را مخصوصا در حوزه های گمرکی و بخش خدماتی به کار انداخت تا خیلی از مشکلات راحت تر حل و فصل گردد. و ضمنا مسیر تبادلات بین سرمایه گذاران هم تا حد ممکن روان تر شود.

به همین خاطر بسیار مورد توجه دولت ترکیه قرار گرفت. تا این که در ماه سپتامبر، دولت ترکیه اقدام به ایجاد یک دفتر کل مبتنی بر شبکه برای استفاده در حوزه ی شهری نمود. حال قرار است تا در تاریخ های نوزدهم و بیستم نوامبر نشستی تحت عنوان TCMS برگزار گردد. تا مدیر عامل صرافی بایننس آقای چانگ پنگ ژائو در آن به سخنرانی بپردازد. آن هم در ترکیه.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.