به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

قیمت بیت کوین و ویروس کرونا پا به پای هم رشد می‌کنند

قیمت بیت کوین و ویروس کرونا پا به پای هم رشد می‌کنند

به نقل از خبرگزاری CNN طی مقاله ای با اشاره به افزایش قیمت بیت کوین در روزهای رشد شیوع ویروس کرونا، نوشت: پادشاه ارزهای دیجیتال بار دیگر در جهان خودنمایی میکند.

دغدغه و حراس درخصوص پخش ویروس کرونا که تمام بازار های دنیارا تحت تاثیر خود قرار داده و در معامله ها نیز کم تاثیر نیست، و باعث افزایش نرخ بیت کوین نیز شده است. البته این اتفاق دور از انتظار نبوده و با این الگوی رفتاری بیت کوین، واکنش نشان دادن بیت کوین به حوادث جهانی برای سرمایه گذاران و کاربران این صنعت تا حدودی بسیار قابل پیش بینی است.

اکنون قیمت هر یک بیت کوین تقریبا به حدود ۹,۳۰۰ دلار رسیده است. نسبت افزایش بیت کوین در این هفته قریب به ۱۰ درصد و از پایان سال ۲۰۱۹ تا امروز تقریبا ۳۰ درصد بوده است. این یک رکورد برای بیت کوین است و بهترین آغاز سال نوی میلادی برای بیت کوین محسوب میشود.

 

نمودارقیمت بیت کویننمودار یک ماهه قیمت بیت کوین

شیوع ویروس کرونا و دغدغه های همراه با ان در سطح جهانی، کم تاثیر در رشد بیت کوین نبوده. این سرمایه بیشتر وقت ها هنگامی که سرمایه‌گذارانِ جهان سردرگم هستند، در نمودار قیمتی بالا جای دارد. البته نباید بگوییم فقط کرونا به تنهایی علت رشد بیت کوین است.

شائون دیجای (Shaun Djie)، رییس یکی از شرکت‌های عظیم مربوط به بازار ارزهای دیجیتال، در پیامی به CNN Business نوشت:

رشد چشمگیر  قیمت بیت کوین در هفته های اخیر را می‌توان به سردرگمی اقتصادیِ مکرر نسبت داد.

دیجای به مشکلات گذشته در خصوص دغدغه های تجارت بین چین و امریکا ، برگزیت و مشکلات سیاسی بین ژاپن و کره جنوبی، از عوامل مهم و اصلی که در رشد بی مهابا قیمت بیت کوین تاثیر داشتند نام برد ولی بازهم با این وجود این کروناست که میتوان گفت حداقل در هفته اخیر بیشترین تاثیر را رشد قیمت کوین داشته است.

دیجای نیز افزود:

افزایش شدید  در نرخ بیت کوین با گسترش ویروس کرونا میتواند رابطه مستقیم داشته باشد.

با این وجود، افزایش سریع بیت کوین در ماه گذشته به رشد شدید قیمت طلا در سال جاری شبیه است . این فلز گران بها هم در ماه ژانویه افزایش چشمگیری داشت و الان در بالاترین نرخ در هفت سال گذشته خود قرار دارد.

الگوی یک ماهه قیمت طلاالگوی یک ماهه قیمت طلا

ماریجا ویتمین (Marija Veitmane)، تحلیل گر معروف شرکت استیت استریت، در گفتگویی با CNN Business اظهار کرد:

آیا اینگونه افزایش شدید در نرخ  طلا و بیت کوین برای بازار سرمایه گذاران مثبت است؟ طلا و بیت کوین در بالاترین قیمت خود قرار دارند ، زیرا معامله گران از افزایش و نوسانات سال گذشته بازار سهام راضی به نظر نمی‌رسند.

ویتمین افزود که بیت کوین، دقیق مانند طلا، از این واقعیت که میزان بهره بانکی کم است، کسب سود میکنند. فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) و خیلی از بانک‌های معتبر و مرکزی دیگر، سال قبل میزان بهره بانکی را کم کردند. این پایین آمدن میزان بهره، موجب پایین آمدن ارزش دلار آمریکا در مقابل دیگر ارزها در ماه های گذشته شده است.


ضعیف شدن دلار برای “بیت کوین خوب است


 

بیت کوین، طلا، دیگر ارزهای دیجیتال و فلزات با ارزش در هنگام پایین آمدن ارزش ارزهای دولتی و ملیف بهترین دوره خودرا داشته اند و از لحاظ  تاریخی نیز این امر ثابت شده است..

ویتمین در این باره نیز افزود:

در خصوص کم شدن ارزش دلار  یک تفکر نو  در حال شکل‌گیری است. که این باعث ادامه روند بیت کوین و طلا به عنوان دارایی های معتمد جهت سرمایه گذاری و نگهداری است.

بیت کوین و طلا؛ دو دارایی با رابطه مستقیم و مثبتبیت کوین و طلا؛ دو دارایی با رابطه مستقیم و مثبت

دیجای نیز صنعت بیت کوین را یک دارایی مطمعن برای نگهداری یا معامله سرمایه گذاران میداند و در این این باره نیز افزود :

طلا و بیت کوین جهت نگهداری و حفظ سرمایه به یک پناهگاه مطمعن برای سرمایه گذاران و جایگزین مناسبی برای دارایی های دیگر برای آنان تبدیل شده اند.

همچنین رواج بیت کوین و این مورد که بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله گران به بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت و مطمعن نگاه میکنند خود نیز پیام آور این است که ممکن است روزی بیت کوین بتواند به جایگاهی بالاتر از طلا برسد.


غول‌های فناوری و وال‌استریت ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند


به لطف شرکت‌های محبوب وعظیم در حوزه فناوری مثل اسکوئر (Square) و فیس‌بوک، امروزه سرمایه گذاران و افراد عادی بسیار بیشتر از قبل با بیت کوین و ارزهای دیجیتال آشنایی دارند و اغلب انان از این بازار و دارایی استفاده میکنند.

دیجای در این باره اظهار کرد :

حمایت  فیس‌بوک و اسکوئر برای صنعت ارزهای دیجتال بسیار حائز اهمیت و مثمر ثمر است. این عمل آن ها فضای ارزهای دیجتال را تحت تاثیر خود میدارد و به ثبات و پایداری این صنعت کمک بزرگی میکند. حمایت ارزهای دیجیتال توسط این شرکت ها به مردم  اجازه تصمیم گیری بهتر با ریسک کمتری را میدهد.

وال استریت به سوی بیت کوین

غول‌های وال‌استریت وارد فضای بیت کوین می‌شوند؟

افزایش معامله ها و قراردادهای آینده در خصوص بیت کوین در بورس بازرگانی شیکاگو (CME) نیز قادر است به بالارفتن اعتماد و رواج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های پوشش ریسک و صندوق‌های مستمری کمک بسار بزرگی کند.

فرانک هوملز (Frank Holmes)، رییس یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری عظیم آمریکا، در خصوص جایگاه بیت کوین در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری افزود:

در بین بزرگترین علت های صعود [بیت کوین]، امید داریم که تا پایان سال 2020 بیت کوین و یا به طور کلی صنعت ارزهای دیجیتال مورد هجوم بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ و معتبر قرار میگیرد. این اتفاق به دلیل افزایش تقاضای کاربران صورت میگیردو میتوانیم شاهد این اتفاق باشیم که بیت کوین به جایگاه اصلی و بالای خود رسیده است.

با این وجود هولمز ادامه داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اگر بخواهد قادر است کمک بسیار با ارزشی به صعود بیت کوین به قله های بالاتری بکند که این اتفاق ملزم به پذیرفته شدن بیت کوین از سوی صندوق سرمایه‌گذاری در بورس (ETF) است. که تا امروز کمیسیون بورس آمریکا تعداد بسیاری طرح ETF بیت کوین را نپذیرفته است.

هوملز در این خصوص گفت:

اکنون اگر بگوییم امکان پذیرفته شدن بیت کوین از سوی کمیسیون بورس آمریکا بسیار افزایش یافته، رویاپردازی یا یک فرضیه نیست.

 

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *