به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

اینفلوئنسر موفق کیست؟ چگونه می توان موفق بود؟

اینفلوئنسر موفق کیست؟ چگونه می توان موفق بود؟

شرایط یک اینفلوئنسر موفق

توضیحاتی که در این مقاله آمده است به شما کمک می کند تا به یک اینفلوئنسر موفق در اینستاگرام تبدیل شوید. در گذشته تبلیغات زیادی به طور نا خود آگاه به همه ی ما نمایش داده می شد. و خیلی هم نمی توانستیم از شر آن ها خلاص شویم. تصور کنید مرور گر خود را باز می کردید به خیال این که می خواهید به جستجو در وب بپردازید. در همین حال نا گهان یک تبلیغ آزار دهنده به شما نمایش داده می شد. اما حالا با بلاک کننده های تبلیغ خبر چندانی از آن همه تبلیغ آزار دهنده نیست. اما اگر کسی بخواهد کالا و خدمات خود را تبلیغ کند دیگر چه کار هایی را می تواند انجام دهد؟ در این جا است که اینفلوئنسر موفق بودن یا نبودن افراد تاثیر به سزایی در میزان فروش آن ها خواهد داشت.

آیا ما هم می توانیم به راحتی یک اینفلوئنسر موفق باشیم؟ شاید بگویی آن ها که اینفلوئنسر موفق هستند یا بازیگر هستند. و یا خواننده. این قدر نا امید نباشید. با رعایت مطالبی که در این مقاله عنوان می شود. می توانید به راحتی شما هم به یک اینفلوئنسر موفق تبدیل شوید.

 

 

بازاریابی
بازاریابی

پس علم بازاریابی چه می شود؟

ما اینفلوئنسر مارکتینگ را زیر مجموعه ای از علم بازاریابی می دانیم. در این مدل تبلیغاتی قصد و هدف ما ارتباط با گروه خاصی از مردم است. بنابر این ممکن است که همه ی مردم هم از ما استقبال نکنند. همان طور که خود تان نیز حدس می زنید. یک اینفلوئنسر موفق می تواند یک ورزش کار یا بازیگر و یا یک خواننده باشد. به طور کلی آدمی که قبل از ورود به دنیای مجازی خودش یک اعتبار و معروفیتی داشته است. چنین افرادی معمولا گیرا تر هستند. و بهتر می توانند به تبلیغات محصولات و خدمات بپردازند. چرا که حرف شنوی مردم از آن ها بسیار بیشتر است. دلیلش هم این است که دنبال کنندگان چنین افرادی به آن ها خیلی وفا دارند.

و اگر مثلا کالا یا خدمات خاصی را به دنبال کنندگان خود پیشنهاد بدهند. اکثر آن ها چنین کالایی را می خرند. افراد زیادی در حال حاضر در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام مشغول تبلیغ کالا و خدمت خاصی هستند. احتمالا خود تان هم از بقیه شنیده اید که آن ها چه قدر پول به جیب می زنند.

 

 

اول ببینید خود تان به چه چیزی مشتاق ترید

راستش را بخواهید تا به چیز خاصی علاقه نداشته باشید نمی توانید مطلبی در آن حوزه ارائه بدهید. حتی ممکن است که چند مطلب در آن حوزه را با سختی در پیج اینستاگرامی خود قرار بدهید. اما پس از مدتی کار تان می خوابد. به دلایل مختلف. منشاء همه ی این درد سر ها هم این است که خود تان علاقه ای به انجام این کار خود ندارید. پس بیایید با یک کاغذ و خودکار شروع کنیم. روی کاغذ بنویسید که به چه چیز هایی خیلی علاقه مند هستید. در چه حیطه ای بیش از بقیه چیز ها مهارت دارید. ممکن است بگویید من اصلا در حیطه ی خاصی مهارت ندارم. این جا است که باید پرسید در خوردن و خوابیدن هم مهارت ندارید؟ به این دو کار علاقه ای ندارید؟ شاید اینفلوئنسر های زیادی را دیده باشید.

که تنها کار شان خوردن در مقابل دوربین و قرار دادن همان کار در معرض دید مردم است. خوشبختانه اصلا مهم نیست که دقیقا به چیز های معمول علاقه داشته باشید یا خیر. مثلا قرار نیست که مانند اینفلوئنسر های دیگر از لوازم آرایش خوش تان بیاید تا بتوانید تبلیغ آن ها را انجام دهید. در حال حاضر به این مسائل فکر نکنید. تبلیغ مال آخر کار تان است. همین الآن باید به علایق خود تان فکر کنید. فعلا تنها این اهمیت دارد که بتوانید با علاقه ای خاص به انجام کاری خاص دست بزنید.

اگر حرف مان را باور ندارید لطفا خود تان سری به اینستاگرام و حتی یوتیوب بزنید. در آن ها حتما افراد عجیب و غریبی را خواهید دید که به چیز های عجیبی علاقه دارند. این افراد همان کار عجیب خود را با علاقه ای وصف نا پذیر انجام می دهند. و در نهایت تبدیل به یک اینفلوئنسر موفق می شوند.

 

فشن و مد
فشن و مد

مثل بقیه نباشید

اگر می خواهید مانند یک وبلاگ نویس درباره ی فشن و مد مطلب بنویسید کار تان اشتباه است. مثل هیچ کس نباشید. خود تان باشید. شما با بقیه فرق های خیلی زیادی دارید. آن بیرون در فضای مجازی کسی به دنبال حلقه ی تکراری نمی گردد. همه شما را فقط به خاطر خود تان و عادات مخصوص خود تان می خواهند. چرا همه ی ما باید مانند هم باشیم؟ چرا دائم باید از مد و فشن و چیز هایی از این قبیل سخن بگوییم در حالی که علاقه ای به این کار نداریم؟

نیازی نیست کار تان خیلی هم عجیب و غریب باشد. مثلا قرار نیست صابون حمام بخورید. و یا روی لباس های تان دائما گل و چیز های زینتی و عجیب باشد. خود تان باشید. در شبکه های مجازی همه به دنبال ورود به دنیای درون خود شما هستند. درون شما برای خیلی ها سوال بر انگیز است. می خواهند بدانند آن داخل چه خبر است؟

 

 

کجا می خواهید فعالیت داشته باشید؟

بیایید تعارف را کنار بگذاریم و بگوییم که قرار نیست که در تمام شبکه های اجتماعی بتوانید موفق باشید؟ پس بی پرده برویم سر اصل مطلب و فقط یک شبکه ی اجتماعی را انتخاب نماییم. یک شبکه را به طور اخص کلمه انتخاب نمایید و فقط برای شروع در همان مشغول فعالیت شوید. به طور مثال افراد زیادی هستند که خیلی محبوبیت دارند. این افراد هنوز هم نه حساب توئیتری دارند. و نه حساب فیسبوکی. چون خود شان هم وقت مدیریت این همه شبکه ی اجتماعی را ندارند. البته نوع محتوایی هم که تولید می کنند برای تمام شبکه های اجتماعی مناسب نیست. مثلا بستر محتوایی اینستاگرام با توئیتر فرق زیادی دارد. نمی توانید عین همان محتوایی را که در اینستاگرام قرار می دهید در توئیتر هم بگذارید. پس عاقلانه این است که طمع نکنید و تنها در یک بستر متناسب با علاقه ی خود تان فعالیت نمایید.

 

 

نقشه ی راه داشته باشید

این که بخواهید اینفلوئنسر موفق باشید آن هم تنها با قرار دادن محتوای زیاد خیلی جوابگو نیست. کیفیت محتوا و نحوه ی ارائه ی آن هم مهم است. حتی باید برای محتوای تولیدی خود تان هم زمانبندی داشته باشید. بهتر است دنبال کنند گان شما عادت کنند که چه زمانی باید محتوای تولیدی شما را ببینند. پس از مدتی باید بتوانند روال کاری شما را به خوبی یاد بگیرند. ضمنا باید از همین الآن بدانید که تا همین سه ماه آینده قرار است چه محتوایی را تولید نمایید. بی هدف اقدام به تولید محتوا نکنید. این موضوع مورد پسند افراد نیست. به این فکر کنید که همراه با محتوای تولیدی خود تان چه عکسی را می توانید منتشر نمایید. اصلا بهتر است از کدام کلمات بیشتر استفاده نمایید.

 

کیفیت کار
کیفیت کار

کیفیت کار تان خیلی مهم است

قرار نیست که حتما از امکانات یک استودیوی حرفه ای بهره مند بشوید. ولی این که کیفیت محتوای شما چه قدر است خیلی در پیشرفت شما اهمیت دارد. این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که امروزه محتوای تولیدی شما می تواند ارزشی بالا تر از طلا داشته باشد. همواره با کیفیت ترین محتوا را تولید نمایید. مثلا اگر می خواهید در حوزه ی اینستاگرام فعالیت نمایید. می توانید با کیفیت ترین عکس ممکن را در پیج خود قرار بدهید. برای این کار هزینه کنید. این هزینه لزوما نباید پولی باشد. می تواند هزینه کرد زمانی باشد. اگر می توانید یک دوربین خوب خریداری نمایید. و اگر نمی شود حداقل زمان بگذارید و عکس خوبی را از خود تان بگیرید.

 

 

پایداری خیلی مهم است

این که در کار خود پایداری و مقاومت به خرج بدهید. می تواند یک عامل مهم در ترقی و پیشرفت شما باشد. امکان دارد همین امروز یک محتوای بسیار عالی تولید کنید و این موضوع برود تا شش ماه دیگر. چنین کاری محبوبیت شما را می کاهد. خب پس می توان این طور گفت. که بهتر است یک زمان بندی مناسب برای خود در نظر بگیرید. و سعی کنید طبق همان زمان بندی اقدام به انتشار محتوای خود نمایید. در این حالت مخاطبان شما هم یاد می گیرند که دقیقا چه زمان هایی باید منتظر مشاهده ی محتوای جدید شما باشند.

پس از این که محتوای مورد نظر تان را تولید کردید و پایداری کافی را هم داشتید. محتوای شما باید در نظر عموم مردم قرار بگیرد. می توان این موضوع را چنین توضیح داد. که همواره باید بیست درصد از زمان خود را به تولید محتوای با کیفیت و هشتاد درصد آن را هم به تبلیغ محتوای خود قرار بدهید. زیرا اگر کسی محتوای خوب شما را نبیند باز هم تبدیل به یک اینفلوئنسر موفق نخواهید شد.

 

اینفلوئنسر موفق
طرح همکاری

طرح همکاری

یاد تان باشد برای این که تبدیل به یک اینفلوئنسر موفق شوید. می توانید از کمک یک اینفلوئنسر موفق دیگر استفاده نمایید. ذکر این نکته هم واجب است که اگر یک طرح همکاری با یک اینفلوئنسر موفق داشته باشید این بیشتر به نفع شما خواهد بود تا آن فرد. پس جایگاه الان تان را دریابید. برای این که بتوانید این ارتباط را برقرار نمایید می توانید از یک فرد محبوب محتوایی را تولید کنید و به معرفی او بپردازید. اغلب افراد این موضوع را می پسندند. و به شما از طریق دیگری کمک می کنند. مانند این که شما را تگ می کنند. یا در استوری های خود از شما نام می برند. خب ما چه می خواستیم؟ همین را. ضمنا یاد تان باشد که ارتباط شما هم با مخاطبان تان خیلی مهم است.

اگر مثلا ده دنبال کننده داشته باشید. می توانید به راحتی به سوالات آن ها جواب بدهید. اما اگر این میزان به ده هزار نفر برسد قطعا کار تان سخت خواهد بود. ایرادی ندارد. فقط کافی است سعی تان را بکنید. زیرا ارزش دارد. در این حالت می توانید تا حد امکان به اغلب کامنت ها پاسخ بگویید. پس از این که چندین محتوا تولید نمودید. به این موضوع دقت کنید که مخاطب شما کدام یک از آن ها را بیشتر پسندید. این می تواند در حکم یک نوع راهنمایی برای شما باشد که چه نوع محتوایی را بیشتر تولید نمایید. در حقیقت یک جور بازاریابی محتوایی است. حتی گاهی می توانید از خود مخاطبان خود بپرسید که بیشتر به چه چیز هایی علاقه مند هستند. با این کار می توانید اقدام به تولید محتوای مخصوص آن ها کنید. و به این ترتیب تبدیل به یک اینفلوئنسر موفق شوید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.