به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

تحلیل تکنیکال هفتگی نرخ بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، بیت کوین اس‌وی و چین لینک را برای این هفته و امروز (۲۰ آبان) در ادامه مطلب خواهید خواند:

تحلیل تکنیکال هفتگی نرخ بیت کوین

قیمت بیت کوین هنوزهم در حال ادامه در حرکت افزایشی ی خود میباشد، ولی در این راه با مقاومت کلیدی ۱۶,۰۰۰ روبه‌رو میباشد. این موضوع قادر است به ذخیره سود معاملات معامله‌گران کم مدت و ورود ‌خرس‌های تهاجمی به وضعیت فروش منتهی گردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

با تثبیت نرخ در زیر حمایت روانی ۱۵,۰۰۰ دلار، احتمال کاهش آن تا ۱۴,۰۰۰ دلار فراهم خواهد شد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) در ۱۳,۹۳۵ دلار نیز اندکی در زیر این سطح قرار گرفته میباشد. با این وضعیت احتمال دفاع پرقدرت خریداران از این سطح وجود خواهد داشت.

افزایش  سریع قیمت از این میانگین متحرک نشانگر جریان انباشت به‌دست خریداران خواهد بود. قیمت پیش از شروع حرکتی رونددار، امکان دارد به‌مدت چند روز در محدوده ۱۴,۰۰۰ الی ۱۶,۰۰۰ دلار محصور باقی بماند.

در وضعیتی که گاوها موفق به افزایش قیمت از ۱۶,۰۰۰ دلار گردند، افزایش آن تا ۱۷,۲۰۰ دلار و در بالای آن تا سقف تاریخی قیمت (ATH) ممکن خواهد بود. با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس )، ممکن است آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در عکس) در ۱۲,۱۳۷ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۶,۰۰۰ – ۱۷,۲۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۵,۰۰۰ – ۱۴,۰۰۰ – ۱۲,۱۳۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

در تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم گاوهای بازار در سعی جهت هدایت قیمت اتریوم به بالای الگوی کنج صعودی میباشند. قیمت در دو روز پیش در تایم فریم روزانه یک الگوی کندل استیک (شمعی) بازگشتی ایجاد کرده است و در شرایط کنونی در یک محدوده فشرده معامله میگردد. این موضوع نبود قطعیت میان خریداران و فروشندگان را بیان میکند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

با کاهش قیمت به زیر سطح ۴۳۲ دلار بوسیله فروشندگان، احتمال ریزش بیشتر آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس ) در ۴۰۹ دلار ممکن خواهد بود. شکست نرخ به کمتر از الگو به‌ معنی برتری فروشندگان خواهد بود.

به هر صورت شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، برتری خریداران را نشان میدهد. اگر خریداران موفق به هدایت نرخ به بالای ضلع بالای الگو شوند، احتمال افزایش آن تا ۴۸۸.۱۳۴ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت به بالای این مقاومت، امکان دارد باعث ادامه حرکت افزایشی تا ۵۲۰ و در بالای آن تا ۵۵۰ دلار گردد.

 • مقاومت‌: ۴۸۸.۱۳۴ – ۵۲۰ – ۵۵۰
 • حمایت‌: ۴۳۲ – ۴۰۹

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل در ۷ نوامبر جهت خروج از محدوده فراز و نشیب های عرضی خود تلاش نموده است، ولی فروشندگان این اجازه را به قیمت نداده‌اند. در شرایط کنونی خریداران در سعی جهت ثبات قیمت در بالای میانگین‌های متحرک میباشند. در این وضعیت احتمال تلاش دوباره این افراد جهت هدایت قیمت به بالای ۰.۲۶ دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

با ثبات قیمت به مدت یک روز در بالای این سطح، احتمال افزایش آن در یک حرکت افزایشی تازه تا ۰.۳۰ دلار وجود خواهد داشت. به هر صورت شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را بیان میکند.

با کاهش قیمت به کمتر از میانگین‌های متحرک، احتمال فراز و نشیب های محدود آن به مقدار چند روز دیگر در ناحیه ۰.۲۶ الی ۰.۲۲۹۵ دلار ممکن خواهد بود. کاهش قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۰.۲۲۹۵ الی ۰.۲۱۹۷۱۲ دلار، بیانگر چرخش برتری به سود فروشندگان خواهد بود.

مقاومت‌ها: ۰.۲۶ – ۰.۳۰
حمایت‌ها: ۰.۲۲۹۵ – ۰.۲۱۹۷۱۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش نشان میدهد که قیمت در سه روز پیش به بالای سطح ۲۷۲ دلار حرکت کرده است، ولی موفق به ثبات در سطوح بالاتر نگردیده است. تعدد دفعات واکنش قیمت به ناحیه مقاومتی ۲۷۲ الی ۲۸۰ دلار، بیان کننده دفاع پرقدرت فروشندگان از این محدوده میباشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

چنانچه خرس‌ها موفق به کاهش دادن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) در ۲۵۷ دلار شوند، ادامه کاهش تا ۲۴۲ دلار و در زیر آن تا ۲۳۱ دلار امکان پذیر خواهد شد. چنین حرکتی احتمال فراز و نشیب های محدود قیمت به مدت چند روز در ناحیه ۲۳۱ الی ۲۸۰ دلار، افزایش خواهد داد.

به هر صورت شیب افزایشی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود بیان گر برتری نسبی خریداران خواهد بود. چنانچه این گروه موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی گفته شده شوند، افزایش قیمت تا ۳۰۰ دلار و در بالای آن تا ۳۲۶.۳۰ دلار امکان پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۸۰ – ۳۰۰ – ۳۲۶.۳۰
 • حمایت‌ها: ۲۵۷ – ۲۴۲ – ۲۳۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

سعی خریداران در ۷ نوامبر جهت هدایت قیمت چین لینک به بالای مقاومت ۱۳.۲۸ دلار موفق آمیز واقع نشده ولی نکته مثبت افزایش آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) در ۱۱.۴۶ دلار میباشد. در شرایط کنونی این اشخاص در سعی جهت بالا بردن دو مرتبه قیمت از این سطح میباشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

در شرایط موفقیت، الگوی سر و شانه معکوس با هدف ۱۹.۲۷۳۱ دلار فعال شکل خواهد گرفت. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به مرور در حال افزایش میباشد و شاخص توان نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود قرار گرفته است. مجموعه این امور برتری نسبی خریداران را بیان میکند.

به هر صورت چنانچه قیمت از مقاومت بالاسر به سمت پایین چرخش داشته باشد، خرس‌ها دوباره جهت هدایت آن به زیر میانگین‌های متحرک تلاش خودرا میکنند. در این وضعیت ریزش قیمت تا ۹.۷۶۶۵ دلار امکان پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۳.۲۸ – ۱۹.۲۷۳۱
 • حمایت‌ها: ۱۱.۴۶ – ۹.۷۶۶۵

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در چند روز پیش میان دو حد پایین و بالای ۲۵.۶۶۵۲ و ۳۲ دلار گیر افتاده است. خریداران در ۷ نوامبر به جهت هدایت نرخ به بالای میانگین‌های متحرک سعی داشته اند، ولی موفق به این هدایت نگردیده اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در منطقه منفی، بیان کننده برتری فروشندگان میباشد. با تثبیت نرخ در زیر میانگین‌های متحرک، ادامه ریزش نرخ تا ۲۵.۶۶۵۲ دلار امکان پذیر خواهد بود.

افزایش قیمت از این حمایت، احتمال فراز و نشیب های محدود را به‌مدت چند روز دیگر افزایش خواهد داد. ریزش قیمت به کمتر از این ناحیه نیز بیان گر آغاز حرکت نزولی تازه ای خواهد بود. دیدگاه نزولی قیمت با چرخش آن از سطوح کنونی و حرکت به بالای ۳۰ دلار ممکن خواهد بود. چنین حرکتی امکان دارد تا دیده‌شدن سطح ۳۲ دلار نیز ادامه داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۳۰ – ۳۲
 • حمایت‌ها: ۲۸.۵ – ۲۵.۶۶۵۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین در ۷ نوامبر از مقاومت کلیدی ۶۴ دلار به طرف پایین چرخیده است. قیمت در گذشته سه مرتبه به این مقاومت واکنش داشته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

شاخص توان نسبی (RSI) در حال تشکیل یک واگرایی منفی در قیمت میباشد که بیان کننده تضعیف شتاب صعودی میباشد. چنانچه  قیمت از سطوح کنونی به طرف پایین چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس ) در ۵۶ دلار حرکت داشته باشد، احتمال ریزش آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در عکس ) در ۵۰ دلار وجود ممکن خواهد بود.

از سوی مقابل چنانچه قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در عکس) افزایش پیدا کند، خریداران دوباره جهت هدایت قیمت به بالای ۶۴ دلار تلاش خواهند داشت در صورت موفقیت احتمال افزایش آن تا ۶۸.۹۰۰۸ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۶۴ – ۶۸.۹۰۰۸
 • حمایت‌ها: ۵۶ – ۵۰

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در حال نوسان در یک محدوده فشرده میان ۳.۸۰ الی ۴.۹۵ دلار میباشد. نرخ در ۷ نوامبر از ۴.۸۵۸۶ دلار به طرف پایین چرخیده است که بیان کننده دفاع پرقدرت فروشندگان از این سطح میباشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

به هر صورت، خریداران در تلاش جهت حفظ قیمت در بالای میانگین‌های متحرک میباشند و شاخص توان نسبی (RSI) در سطح میانی خود (۵۰) حمایت گردیده. چنانچه این شاخص به بالای روند کاهش خود حرکت نماید، برتری در بازار با خریداران همراه خواهد شد.

چنانچه این افراد موفق به هدایت قیمت به بالای ۴.۹۵ دلار گردند، احتمال افزایش قیمت تا ۵.۵۸۹۹ دلار وجود خواهد داشت. علاوه بر این دفاع پرقدرت فروشندگان از این سطح محتمل خواهد بود. ولی با نفوذ قیمت به بالای این سطح، احتمال آغاز حرکت افزایشی تازه وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۴.۹۵ – ۵.۵۸۹۹
 • حمایت‌ها: ۳.۸۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

نرخ کاردانو در ۷ نوامبر از مقاومت ۰.۱۱۴۲۲۴۱ دلار به طرف پایین چرخیده است که بیان کننده این میباشد که فروشندگان از این سطح به قدرت دفاع خواهند نمود. به هر صورت ، نکته مثبت این میباشد که خریداران اجازه ریزش نرخ به زیر میانگین‌های متحرک را نداده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

افزایش قدرتمند قیمت در ۸ نوامبر از میانگین‌های متحرک بیان میکند که احساسات بازار بر پایه خرید در ریزش‌ها دارد. خریداران دوباره به جهت هدایت قیمت به بالای مقاومت بالاسر تلاش خواهند داشت. در این صورت افزایش قیمت تا ۰.۱۲۸ دلار و در بالای آن تا ۰.۱۴۴۵ دلار امکان پذیر خواهد بود.

در سوی مقابل، چنانچه قیمت از ۰.۱۱۴۲۲۴۱ دلار به طرف پایین چرخش داشته باشد، فراز و نشیب های محدود قیمت به مدت چند روز دیگر ادامه خواهد داشت. کاهش قیمت به زیر میانگین‌های متحرک بیانگر تضعیف جرکت و احتمال کاهش قیمت به زیر ۰.۰۸۹۳ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۱۴۲۲۴۱ – ۰.۱۲۸ – ۰.۱۴۴۵
 • حمایت‌ها: ۰.۰۸۹۳

تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی هنوزهم در حال فراز و نشیب در محدوده گسترده ۱۴۶ الی ۱۸۱ دلار میباشد. قیمت در سه روز پیش بر روی میانگین‌های متحرک شناور میباشد که بیان گر نبود قطعیت بین معامله‌گران درخصوص مسیر بعدی قیمت میباشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)

شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص توان نسبی در نزدیکی سطح میانی، بیان کننده تعادل میان عرضه و تقاضا میباشد. چنانچه قیمت در زیر میانگین‌های متحرک تثبیت گردد، فروشندگان جهت هدایت قیمت تا حمایت کلیدی ۱۴۶ دلار تلاش خواهندداشت.

افزایش قیمت از این سطح، امکان دارد نوسانات محدود قیمت را برای چند روز دیگر تمدید نمایند. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای مقاومت ۱۸۱ دلار گردند، روند به‌نفع خریداران خواهد چرخید.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۱
 • حمایت‌ها: ۱۴۶

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *