به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

معرفی خدمات انتقال پول سیستم xoom و مقایسه آن با پی پال

معرفی خدمات انتقال پول سیستم xoom و مقایسه آن با پی پال

یکی از خدمات تازه پی پال که به پنل کاربری این سیستم پرداخت پرتوان افزوده شده است، سیستم Xoom نام دارد که روندانتقال پول را برای کاربران ساده تر نموده است. طی این مطلب قصد داریم خدمات سیستم xoom را بررسی کنیم و شیوه استفاده از آن در پنل کاربری پی پال را آموزش دهیم.

سیستم xoom یک سرویس انتقال بین المللی میباشد که بوسیله پی پال اداره میگردد و از راه تلفن و یا رایانه فعالیت می کند. با xoom شما قادر هستید به بیشتر از 70 کشور پول بفرستید. این انتقال هم قادر است به شکل واریز به حساب بانکی گیرنده باشد و یا اینکه به شکل  پول نقد به گیرنده پرداخت گردد.

علاوه بر این با xoom شما قادر هستید قبوض تلفن همراه بین المللی را پرداخت نمایید. یکی از مزیت های سیستم xoom این میباشد که اگر انتقال پول به گیرنده موفقیت آمیز نباشد؛ این سیستم تضمین برگشت پول را فراهم کرده است. سیستم پشتیبانی xoom به شکل بیست و چهار ساعته و هفت روز هفته در دسترس میباشد که خود یک مزیت بسیار خوب  بشمار میرود.

xoom یک سرویس پی پال میباشد که به شما این اجازه را می دهد که برای دوستان و خانواده خود در خارج از کشور پول بفرستید. با بهره از سیستم xoom شما قادر هستید :

  • به حساب بانکی گیرنده پول بفرستید.
  • پول نقد به آدرس گیرنده ارسال نمایید.
  • قبض تلفن همراه خود را مجدد مشاهده و پرداخت نمایید.

معرفی شرکت xoom

یک سرویس از پی پال میباشد که اجاازه انتقال وجه یا حواله الکترونیک را از ایالات متحده و کانادا به 131 کشور جهان را برای شما فراهم میکند. این شرکت در سال 2001 ساخته شده است و در سانفرانسیسکو کالیفرنیا قرار دارد. در نوامبر 2015، پی پال سیستم xoom را به ازای هر سهم 25 دلار و جمعا تقریبا 1.09 میلیارد دلار خریداری نمود.

قبل از آن، xoom یک شرکت تجاری عمومی مستقل بود و توسط شرکت هایی مانند Sequoia Capital ، SVB Capital و … پشتیبانی می شد.

معرفی خدمات انتقال پول سیستم xoom و مقایسه آن با پی پال

این شرکت در درجه نخست ، خدمات انتقال پول را در درجه اول از یک فرد به فرد دیگر، در خیلی از کشورهای جهان فراهم میکند. انتقال پول از راه کامپیوتر یا موبایل و حتی اپلیکیشن در مسیری مورد اطمینان ممکن میباشد . پول ارسالی بوسیله سیستم xoom وابسته به شرایط به صورت نقدی و یا واریز به حساب بانکی به گیرنده پرداخت خواهد شد.

تفاوت سیستم xoom و پی پال چیست؟

با در نظر گرفتن اینکه هر دو سیستم xoom و paypal به عنوان شرکت های انتقال پول بشمار میروند، این سوال مطرح میگردد که چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چه هنگامی بایستی از هر کدام استفاده نماییم.

ارسال تجاری پول

اگر ملزم به ارسال پول به بیزینس ها میباشید، خواه جهت پرداخت هزینه کالای خریداری شده یا خدماتی که دریافت نموده اید، تصمیم میان این دو سیستم ساده میباشد . بر خلاف پی پال سیستم xoom تنها برای افراد معاملات غیرتجاری طراحی گردیده است و تنها جهت تبادل میان اشخاص قابل استفاده است. حتی اگر با xoom یک پرداخت کاری را صورت بدهید، به نظر می رسد که صورت گرفته است ولی مشاغل دریافت کننده قادر نخواهند بود شماره فاکتور را با پرداخت مرتبط نمایند و در نتیجه مبلغ برگشت داده خواهد شد. لذا پیشنهاد می کنیم در زمان خرید از پی پال استفاده کنید.

از طرف دیگر پی پال به گونه ای طراحی شده است که پرداخت های تجاری را مجاز می داند و بیشتر از هفت میلیون کسب و کار در سراسر جهان پرداخت پی پال را فراهم کرده اند چرا که کارمزد های پرداخت در سیستم پی پال به عهده مشتری خواهد بود.

ارسال غیر تجاری پول

زمانی که نوبت به پرداخت غیر تجاری می رسد، موافقان و مخالفانی بین این دو سیستم وجود دارند. در سیستم پرداخت پی پال، گیرنده جهت دسترسی به پولی که شما میفرستید، بایستی ایمیل و حساب پی پال در اختیار داشته باشد اما در مورد سیستم xoom ، پول قادر است  به صورت مستقیم به حساب بانکی شخص واریز گردد. علاوه بر آن xoom امکان برداشت نقدی در کشورهای زیادی را نیز فراهم کرده است.

حال که پی پال شرکت xoom را خریداری کرده است؛ کاربران قادر هستند از حساب های پی پال خود برای ارسال پول با سیستم xoom استفاده نمایند.

کارمزد های متفاوت

عامل دیگری که ممکن است در تصمیم گیری شما بین xoom و paypal نقش داشته باشد، کارمزد هایی میباشد که هر یک از این شرکت ها از شما بدست میاورند در زمان ارسال بین المللی پول با پی پال، هزینه ای دریافت نخواهد شد اما هزینه اکسچنج انگار که بالاتر باشد ولی بازهم از آنچه بانکداری سنتی فراهم کرده است، بهتر است.

در نقل و انتقالات سیستم xoom که مبلغ تراکنش زیر 3000 دلار میباشد، کارمزد اندکی دریافت میگردد و نرخ وابسته به اینکه پول را به کدام کشور میفرستید، متفاوت خواهد بود.

تاخیر در دریافت پول

یکی از معضلاتی که خیلی از کاربران در خصوص پی پال دارند، تاخیر در دریافت پول است. علاوه بر آن زمان انتقال پول از حساب پی پال به یک حساب بانکی، یک زمان اضافه نیز وجود دارد که امکان دارد به شکل کلی چند روز طول بکشد.

از سوی  دیگر xoom سرویسی میباشد که به ندرت با تاخیر خواهد بود و در بیشتر مواقع پرداخت ها تنها در عرض چند ثانیه به مقصد مورد نظر خواهند رسید. xoom علاوه بر این به شما و گیرنده این اجازه را میدهد که تراکنش را پیگیری نمایید و از طریق پیام متنی یا ایمیل فرایند ارسال را به شما گزارش خواهد داد.

پشتیبانی

یکی از مزایای فوق العاده xoom که قادر است برای خیلی از افراد از اهمیت زیادی برخوردار باشد، این میباشد که پشتیبانی xoom به شکل 24 ساعته و هفت روز هفته در خدمت کاربران خواهد بود این بدان معنی است که چه شما نیاز به پیگیری انتقال داشته باشید و یا اینکه در خصوص پرداخت خود پرسشی داشته باشید، شما قادرید به سهولت با تیم پشتیبانی در تماس باشید. این در صورتی است که پشتیبانی پی پال مخصوصا در زمان کرونا کمی ضعیف تر فعالیت می کند.

راهنمای فعالیت با سیستم xoom در پی پال

برای آنکه با بهره از xoom پرداخت خود را صورت دهید، به حساب پی پال خود وارد گردید و به قسمت “send & request” در بالای صفحه مراجعه نمایید. شما قادرید  با بهره از دو گزینه “send to bank account” و “send cash for pick up” به ترتیب انتخاب نمایید که پول به حساب بانکی واریز شود و یا به صورت نقدی به گیرنده تحویل داده شود. در این قسمت شما به شکل مستقیم به سایت xoom هدایت خواهید شد و قادرید با ورود به اکانت xoom مراحل را تکمیل نمایید.

به یاد داشته باشید که امکان کنسل کردن تراکنش در xoom نیز امکان پذیر خواهد بود. جهت اینکار کافیست به صفحه “Track Transactions” مراجعه نمایید و در بخش “Transaction History” تراکنش مورد نظر خود را انتخاب نموده و “Cancel Transaction” را بزنید تا تراکنش کنسل گردد.

سوالات متداول

آیا انتقال با xoom مطمئن میباشد ؟

بله ، xoom یک شرکت انتقال پول بین المللی میباشد و امکان ارسال پول به کشورهای فراوانی را فراهم نموده است. از آنجایی که پشتیبانی پی پال را نیز در اختیار دارد، می توان به آن اعتماد نمود.

آیا xoom از پی پال ارزانتر است؟

پی پال جهت انتقال هایی که گیرنده و فرستنده از اکانت پی پل بره میگیرند، کارمزدی دریافت نخواهد کرد. شرکت مشابه مانی گرام برای زمانی که از دبیت کارت و یا کردیت کارت بهره گرفته نشده باشد؛ 1.99 دلار کارمزد دریافت میکند. xoom جهت  تراکنش های تا سقف 999 دلار ، 5.99 دلار کارمزد بدست میاورد و جهت مبالغ بالاتر از 999 دلار، 9.99 دلار هزینه دریافت خواهد کرد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *