به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیلیز Chiliz(CHZ) چیست و چطور توکن های هواداری به دست آوریم؟

چیلیز ( Chiliz یا CHZ) یک رمز ارز پیشتاز جهت توکنیزاسیون دنیای ورزش (tokenization یعنی جایگزین کردن داده ها از روش های سنتی با توکن) میباشد. چیلیز را می‌توان به عنوان نخستین ارز مقیاس پذیر (scalable) مشارکت طرفداران و پلتفرم پاداش در سراسر دنیا درنظر بگیریم. با بهره از پلتفرم چیلیز طرفداران قادر هستند جهت خرید و مبادله‌ی توکن ‌های طرفدارانی که برند میباشند ، (branded Fan Tokens) به علاوه رای دادن در نظرسنجی‌هایی باشگاه محور استفاده نمود.

Chiliz.net نخستین صرافی رمز ارزها جهت دنیای ورزش است که این امکان را برای طرافداران رمز ارزها و تریدرهای (معامله کنندگان) رمز ارزها فراهم میکند تا به خرید و فروش و تبادل توکن های طرفداران مشغول شوند و در ادامه این مطلب با بهره از نوشته ای از سایت مدیوم به تعریف کاملی از این پروژه خواهیم پرداخت. لذا تا انتهای مطلب با زرین اکسچنج همراه باشید.

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

چگونه رای دهیم؟

مسئله  مورد صحبت و نظرخواهی و رای دهی بوسیله باشگاه ها انتخاب میگردد. در صورتی که توکن طرفداران باشگاه خود را در اختیار دارید به صفحه ی باشگاهتان بروید. در آنجا یک فهرست از نظرسنجی ها پیش روی شماست. گزینه ی «Poll» را انتخاب کرده و سپس رای خودرا لحاظ کنید.

شاید تصور کنید که با رای دادن دارید توکن خود را خرج می کنید ولی اینگونه نمیباشد. شما با در اختیار داشتن فقط یک توکن حق رای را خواهید داشت و به واسطه آن یک توکن هرچند مرتبه که بخواهید قادرید رای بدهید. به عبارت دیگر با رای دادن مقادیر توکن شما کاهش نخواهد یافت.

البته شایان ذکر است که با بالا رفتن مقدار توکنی که در دست دارید، قادر هستید تاثیر رای خود را افزایش دهید. جالب است بدانید که هر باشگاه یک ظرفیت رای دهی درنظر گرفته میباشد که هدف از آن حفظ دموکراسی در سیستم خواهد بود. لذا حتی اگر 51% از توکن ها را در اختیار بگیرید، باز هم قادر نیستید به تنهایی خط مشی مشخص کنید و به تعبیری بلاک چین در برابر حمله ی 51% مقاوم خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که اگر در یک نظرسنجی رای خودرا لحاظ کردید تا انتهای فرایند نظرسنجی توکن هواداران (Fan Token) شما مسدود میگردد و امکان برداشت آن وجود نخواهد داشت.

آیا چیلیز عرضه ی عمومی خواهد داشت؟

بالا رفتن بودجه و سرمایه ی Chiliz بوسیله عرضه ی خصوصی توکن در سال 2018 انجام شد و این به این معنی است که عرضه ی عمومی ای انجام نگرفته و نخواهد گرفت.

البته شایان ذکر است مقدار این افزایش سرمایه بیشتر از 66 میلیون دلار است. از دیگر نکات اصلی مقدار عرضه کلی چیلیز کوین میباشد که مساوی با 8.8 میلیارد (یا به شکل دقیق تر مساوی با 8,888,888,888) است.

در هنگام نگارش این مطلب میزان چیلیز در گردش مساوی با 5344064580 است.

چیلیز (CHZ) در چه صرافی هایی قابل خرید و فروش میباشد؟

همان گونه که قبل تر هم ذکر کردیم، معامله گران قادر هستند از صرافی رسمی چیلیز یعنی Chiliz.net اقدام به خرید و فروش چیلیز و توکن های طرفدارانی که مربوط به مشهور شده ترین برندها در دنیای ورزش میباشد، نمایند.

علاوه بر Chiliz.net شما قادر هستید از راه صرافی های بایننس (Binance)، بیتمکس (Bitmax)، CoinOne، Kucoin، Wazirx، Binance Dex، Bitfinex، Bitpanda، Crypto.com، Bitnovo و برخی دیگر از صرافی های برجسته اقدام به خرید و فروش CHZ کنید.

بهتر است بدانید که صرافی عظیم بایننس یکی از سرمایه گذاران چیلیز است. شایان ذکر است که صرافی های اشاره شده در فوق ، صرافی هایی میباشند که توکن چیلیز را مبادله می کنند و امکان تبادل این توکن در این صرافی ها به معنای امکان تبادل توکن های طرفداران نمی باشد.

چرا بعد از خرید توکن، توکن بالافاصله به کیف پول من منتقل نمیگردد؟

تمام سفارشات خرید به شکل خودکار وارد فرایند اعتبارسنجی خواهند شد و بعد از تایید شدن به کیف پول شما منتقل می گردد. نسبت به حجم سفارشات امکان دارد که فرایند اعتبارسنجی اندکی زمانبر باشد.

چگونه می توان توکن هواداران را به ارزهای بی پشتوانه تبدیل کنم؟

توکن های هواداران را نمی توان به شکل مستقیم به پول (ارزهای بی پشتوانه) تبدیل نمود. جهت اینکار در آغاز میبایست در Chiliz.net یک اکانت بسازید و سپس توکن خود را به CHZ تبدیل نمایید.

جهت تبدیل توکن های خود به CHZ ابتدا از بخش کیف پولِ Chiliz.net بر روی گزینه ی انتقال (Deposit) کلیک کرده تا توکن هایتان به صرافی Chiliz.net منتقل گردد. سپس در بخش خرید و فروش بر روی جفت ارز مدنظر کلیک نمایید. به عنوان نمونه اگر قصد فروش توکن JUV خود را دارید باید بر روی JUV/CHZ کلیک نمایید.

در این قسمت قادر هستید توکن خود را به سهولت بفروشید. پیشنهاد میگردد که از Market Order استفاده کنید.

جهت بدست آوردن ارزهای بی پشتوانه قادر هستید به سهولت از طریق یک صرافی مانند Bitpanda یا Crypto.com که از جمله صرافی هایی میباشند که CHZ را به ارزهای بی پیشتوانه تبدیل می کنند، استفاده نمایید. اگر در صرافی مورد نظرتان امکان تبدیل CHZ به ارزهای بی پشتوانه فراهم نبود، قاار هستید آن را ابتدا به یک رمزارز دیگر مانند بیت کوین تبدیل نمایید.

به خاطر داشته باشید که جهت برداشت توکن از صرافی Chiliz.net محدودیت وجود خواهد داشت که جهت توکن هواداران این محدودیت مساوی با 5 توکن و جهت CHZ مساوی با 1500 واحد خواهد بود.

Socios.com چیست؟

Socios.com نخستین پلتفرم پاداش و رای دهی طرفداران میباشد که به نهادهای ورزشی کمک می کند که به تحول دیجیتال از راه فناوری بلاک چین دست پیدا کند.

نیرو محرکه ی پلتفرم سوسیوس ( که به ایتالیایی سوچیوس خوانده میشود) توکن چیلیز است. (هم توکن کاربردی ERC-20 و هم توکن BEP-2 که مربوط به زنجیره ی بایننس (بایننس چین یا Binance Chain) میباشد ، در اینجا مدنظر میباشد.(

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

هر یک از توکن های طرفداران مربوط به یک تیم یا باشگاه میباشد. این توکن ها دارایی های دیجیتال محدودی هستند که دسترسی به یک دفتر کل رمز نگاری شده و غیرقابل هک را جهت رای دهی و حقوق مالکیت و عضویت فراهم میکنند.

پلتفرم رای دهی طرفداران با بهره از توکن هواداران صورت میگیرد. این دسته از توکن ها بر روی یک زنجیره ی جانبی (Side Chain) مجاز فعالیت می کنند.

اندازه توکن طرفداران محدود میباشد. علاوه بر این قابلیت تبادل پذیری (fungibility) دارند به این معنا که مالکیت آن ها قابل مبادله (قابل خرید و فروش) میباشد و نرخ آن ها براساس قانون عرضه و تقاضا در بازار محاسبه میگردد.

ایده ی این سرمایه گذاری پر ریسک از چهارچوب مدیریتی «هدایت بوسیله  طرفداران» یا همان سوسیوس (Socios) بدست آمده است. نسخه ی دوم پلتفرم سوسیوس (Socios 2.0) چنین چهارچوب مدیریتی را به صورت دیجیتالی شده مورد استفاده قرار می دهد.

چرا باشگاه ها، تیم ها و سایر نهادهای بازی ها با Socios.com همکاری می کنند؟

Socios.com در حال ساخت یک جامعه ی جهانی از طرفداران دنیای ورزش می باشد. چنین طرفدارانی به خاطر علاقه شان به بازی ها و مهمتر از آن به خاطر علاقه به تیمشان با یکدیگر متحد شده اند.

پلتفرم سوسیوس با استفاده از فناوری های نوآورانه ای نظیر بلاک چین در حال ساخت یک ارتباط نزدیک تر بین طرفداران و باشگاه ها به وسیله ی بهبود بخشیدن راه هایی که آن ها با یکدیگر در ارتباط اند، می باشد.

به لطف Socios.com، طرفداران و حامیان یک باشگاه اکنون قادر هستند که بر تصمیمات آن باشگاه مستقیماً تاثیر بگذارند. به وسیله ی Socios.com، آن ها می توانند در مسائلی نظیر انتخاب طراحی کالاهای تجاری، پرچم های درون بازی، انتخاب نام یک زمین تمرین یا حتی انتخاب آهنگ یا شعارهای پیروزی مدنظر خود را به وسیله ی رأی هایی که می دهند، بیان کنند و باشگاه ها به تصمیم دارندگان توکن طرفداران فارغ از اینکه تصمیم چیست یا چه تبعاتی برای آن ها به همراه دارد، احترام می گذارند. علاوه بر قدرت تصمیم گیری، طرفداران و دارندگان توکن های طرفداران پاداش نیز دریافت می کنند.

Socios Pass چیست؟

تمام کاربران در پلتفرم Socios.com دارای یک شناسه منحصر به فرد هستند که همان Socios Pass آن ها می باشد که به حسابشان متصل است.

استفاده از ویژگی ها و خدمات Socios Pass نیازمند احراز هویت و احراز داشتن سلامتی (داشتن گواهی سلامت) است. فرض کنید که Socios Pass شما بیان می کند که شما سالم هستید و ناقل هیچگونه بیماری نیستید. حالا تصور کنید که تمام افرادی که در ورزشگاه در کنار شما می نشینند تا تیمی را که مشترکاً مورد علاقه ی همه ی شما است تشویق کنند، هرکدام دارای Socios Pass هستند. این بدین معناست که افرادی که شما را احاطه کرده اند، دارای سلامتی هستند و شما از خطر بیماری های نظیر کرونا در امان هستید.

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

این کار به وسیله ی اپلیکیشن Socios.com صورت می گیرد. هنگامی که شما به ورودی یک ورزشگاه نزدیک می شوید، کد QR یکبار مصرفی را که اپلیکیشن تولید کرده است، نشان می دهید. این کد QR هویت و سلامتی شما را نشان می دهد.

Socios Pass چگونه کار می کند؟

کاربران فرایند احراز هویت را ابتدا انجام می دهند. سپس یک گواهی سلامت را باید آپلود کنند. گواهی می تواند توسط نهادهای سلامت فرد در دولت و یا توسط بخش خصوصی دارای صلاحیت نظیر بیمارستان های خصوصی صادر شود.

پس از آن کاربر باید کد QR خود را نشان دهد. این کد هر شصت ثانیه عوض می شود.

Socios Pass یک اپلیکیشن رایگان برای باشگاه ها فراهم کرده است تا کد را اسکن کنند. برای اینکار به هیچ سخت افزار به خصوصی نیاز نیست و یک گوشی اندرویدی قادر است که برنامه را به اجرا در بیاورد.

حراست در درب ورودی باشگاه می تواند QR را اسکن نموده تا مطمئن شود که آن طرفدار در سلامتی به سر می برد.

فواید استفاده از Socios Pass:

 • حفظ سلامت عموم:

همانطور که در بالا هم اشاره شد، ساز و کار سوسیوس پس (Socios Pass) باعث حفظ سلامت عموم می شود.

 • عدم نیاز به زیرساخت های گران قیمت:

Socios Pass صرفاً به نرم افزار نیاز دارد برای اینکه کاربران بتوانند از خدمات آن در حوزه ی سلامتی استفاده کنند و به زیرساخت های گران قیمت نیازی نیست. بدیهی است که علاوه بر نرم افزار به یک بلاک چین نیز نیاز است ولی سوسیوس این بلاک چین را ساخته است و نه در طی فرایند ساخت و نه پس از آن کاربران متحمل هیچگونه هزینه ای نخواهند شد.

 • مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا:

شرکت سوسیوس در جمهوری مالت تاسیس شده است که بخشی از اتحادیه ی اروپا است و مستلزم به پیروی از تمام قوانین اتحادیه ی اروپا از جمله قانون مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) می باشد.

این قانون در رابطه با حفاظت از اطلاعات و داده های شخصی کاربران فضای مجازی بوده و حداکثر محرمانگی اطلاعات باید رعایت شود. این قانون برای تمام شرکت هایی که در اتحادیه ی اروپا وجود دارند و همچنین شرکت هایی که در خارج از آن مستقر شده اند ولی با این اتحادیه مراودات دارند، وجود دارد.

 • وجود بلاک چین:

قرار گرفتن اطلاعات در بلاک چین باعث می شود که امکان دسترسی افراد ثالث به شکل های مختلف نظیر هک کردن حساب کاربری غیرممکن شود.

 • سرعت بالا:

با توجه به اینکه فرایندهای احراز به صورت آنلاین صورت می گیرد و از طرف دیگر استفاده از پروتکل های سوسیوس پس مبتنی بر کد QR است، در زمان افراد صرفه جویی می شود.

چه کسانی با Socios.com در حال حاضر همکاری می کنند؟

در رابطه با تیم ها و باشگاه هایی ورزشی که با Socios.com همکاری دارند، می توان به باشگاه های پاری سن ژرمن، یوونتوس، وستهام یونایتد، OG (مربوط به بازی DOTA)، آ.اس. رم (A.S. Roma)، اتلتیکو مادرید (Club Atlético de Madrid)، گالاتاسرای (Galatasaray)، اتلتیکو ایندپندینته (Club Atlético Independiente)، بارسلونا (FC Barcelona) و UFC (بزرگترین سازمان در زمینه ی برگزاری مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی یا MMA) اشاره کرد.

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

گفتنی است که UFC به خودی خود دارای میلیون ها طرفدار در سراسر دنیاست و متشکیل از چندین تیم است که هر کدام دارای طرفداران خاص خود است.

چنانچه شما دارای یک باشگاه یا تیم میباشید و قصد دارید عضوی از پلتفرم Socios.com شوید، می توانید با بهره از آدرس ایمیل partnerships@socios.com با سوسیوس ارتباط برقرار کنید.

آیا چیلیز رقیب دارد؟

علی رغم اینکه از سال 2009 یعنی زمان عرضه ی بلاک چین بیت کوین تا به امروز بلاک چین های زیادی ساخته شده است و استارت آپ های بیشتر و بیشتری هر ساله وارد این صنعت می شوند و از طرف دیگر دو سال از ساخت پلتفرم سوسیوس می گذرد، این پلتفرم با بسیاری از غول های صنعت ورزش همکاری می کند و نه تنها از تعداد کاربران آن کم نشده است، بلکه روز به روز به تعداد آن ها افزوده نیز می شود و از این رو می توان گفت که هیچ رقیبی ندارد.

توکن های چیلیز

توکن های چیلیز (CHZ) در اصل جزء توکن های ERC-20 می باشد که بر روی شبکه ی اصلی (Mainnet) اتریوم قرار دارد.

تمامی توکن های هواداران در بلاک چین چیلیز و با استفاده از CHZ ساخته شده اند و در فرایند رای دهی نقش توکن های کاربردی را ایفا می کنند. گفتنی است که فرایند رای دهی در اصل مجموعه ای از قراردادهای هوشمند است که طی فرایند به اجرا در می آیند.

فن توکن ها (Fan tokens) نیز همانند توکن چیلیز محدود می باشد.

نمونه ای از توکن های طرفداران (Fan tokens):

 1. BAR

این توکن مربوط به باشگاه بارسلونا است و عرضه ی کلی آن تقریبا 40 میلیون توکن میباشد. در هنگام نگارش این مطلب قیمت هر فن توکن BAR مساوی با 6 دلار است.

 1. JUV

اگر قصد رای دهی در تصمیمات باشگاه یوونتوس را دوست دارید، باید توکن JUV را در اختیار داشته باشید. عرضه کلی آن مساوی با 20 میلیون واحد میباشد و نرخ آن در حدود 7 دلار و 30 سنت (در هنگام نگارش) می باشد.

 1. PSG

توکن هواداران باشگاه پاری سن ژرمن PSG است که عرضه کلی آن 20 میلیون واحد و نرخ هر توکن آن تقریبا 5 دلار است.

 1. ATM

توکن طرفداران باشگاه اتلتیکو مادرید ATM با عرضه کلی 10 میلیون توکن است.

 1. GAL

توکن فراهم شده بوسیله باشگاه فوتبال گالاتاسرای GAL است که عرضه کلی آن 10 میلیون توکن و قیمت هر توکن آن نزدیک به 3 دلار است.

 1. ASR

توکنی که باشگاه فوتبال آ.اس. رم برای هواداران خود عرضه نموده است ASR نام دارد که عرضه کلی آن 10 میلیون توکن بوده که قیمت هر واحد آن مساوی با 4 دلار آمریکا میباشد.

 1. OG

همانگونه که از اسم توکن می توانید حدس بزنید این توکن مربوط به تیم OG میباشد. عرضه کلی آن مساوی با 5 میلیون OG می باشد.

در هنگام نگارش این مقاله توکن هواداران یوونتوس در رتبه نخست و بارسلونا در رتبه دوم توکن های هواداران چیلیز از لحاظ ارزش می باشند.

در رابطه با این توکن های معرفی گردیده باید گفت که آن ها را می توان در Socios.com خرید و فروش نمود. البته شایان ذکر است که خرید آن ها تنها با بهره از توکن CHZ امکان پذیر میباشد و در اصل CHZ یک جزء جدایی ناپذیر جفت ارز چیلیز و توکن هواداران خواهد بود.

شکار توکن (Token haunt)

منظور از شکار توکن (Token haunt) چیست؟

یکی از ویژگی های چیلیز شکار توکن است که به بدست آوردن CHZ یا توکن هواداران یا هر دو (به صورت رایگان) اشاره دارد.

به طور کلی دو راه برای انجام آن وجود دارد:

برای شکار روزانه ی توکن به صورت جهانی، شما باید هر روز وارد حساب کاربریتان شوید که در هر کجای دنیا هم که باشید، هم CHZ و هم توکن طرفداران به صورت روزانه در اطراف شما تولید می شود و شما می توانید آن ها را بدست آورید

از طرف دیگر اگر بخواهید که به صورت عمده این دو توکن را بدست آورید، باید شانس با شما یار باشد تا به مکان رویدادهای خاص محلی یعنی جایی که مقادیر بالایی توکن تولید می شود، نزدیک باشید.

پس از شکار، توکن ها به کیف پول Socios.com شما اضافه می شود.

من چگونه می توانم در شکار توکن شرکت کنم؟

این امکان برای هر فردی وجود دارد تا صرفاً با ساخت یک حساب کاربری در Socios.com به شکار توکن بپردازد. برای ساخت حساب کاربری صرفاً کافی است که شماره تلفن و ایمیل خود را تایید نمایید و یک نام کاربری برای خود ایجاد کنید.

آیا ارزش توکن هایی که به صورت رایگان بدست می آوریم با توکن هایی که می خریم برابر است؟

بله. بین توکن هایی که شما می خرید و توکن هایی که به صورت رایگان بدست می آورید، هیچ تفاوتی وجود ندارد.

یک کاربر چه تعداد توکن رایگان می تواند بدست آورد؟

در مقداری که یک نفر در رقابت با دیگران می تواند بدست آورد محدودیتی وجود ندارد و محدودیت های موجود در مقداری است که در هر مرحله یا بازه ی زمانی تولید می شود. در مراحل اولیه هزاران CHZ و صدها توکن هواداران آزاد می شود. ولی بعد از آن با کاهش ذخایر کلی توکن ها مقادیری که آزاد می شود به تدریج کاهش می یابد.

چگونه توکن های رایگان را طی فرایند شکار به دست آوریم؟

تنها کافی میباشد که مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. بر روی «Haunt» در پایین صفحه ی نمایشتان کلیک کنید. یک فهرست برای شما نمایش داده میشود.
 2. بر روی یکی از گزینه های شکار کلیک نمایید تا یک نقشه به همراه توکن هایی در منطقه ی شما مشاهده کنید.
 3. بعد از انتخاب توکن، یک دایره ی کهربایی رنگ دور توکن به نمایش درمیاید. بر روی توکن کلیک کنید تا کوتاه ترین راه را مشاهده کنید.
 4. زمانی که به موقعیت دقیق توکن هواداران نزدیک گردید یک دایره ی سبز رنگ دور آن مشاهده خواهید کرد. بر روی آن ضربه بزنید تا آن را کسب کنید. در این لحظه گوشی شما از شما درخواست صدور مجوز مبنی بر بهره از حقیقت افزوده می کند.
 5. بر روی توکن دوباره کلیک کنید. گوشیتان را همینگونه نگه دارید تا توکن را در واقعیت افزوده ببینید و در پایان بر روی «Grab Token» ضربه بزنید.
 6. در پایان توکن به کیف پول شما افزوده خواهد شد.

شایان ذکر است که با توجه به اینکه روند شکار به موقعیت جغرافیایی شما وابسته است، باید پیش از طی کردن مراحل بالا موقعیت مکانی را در موبایل خود روشن کنید.

تیم سازنده ی چیلیز

تیم چیلیز تجربه ی بیشتر از 20 سال فعالیت در زمینه های توسعه ی وب و پلتفرم را در کارنامه خود دارد. از مشاوران چیلیز در حوزه  مسائل مالی می توان به Sam Li، Mickey Kim، Gil Rotem، Tarquin Henderson، دکتر Christian Mueller، Morten Pedersen Tonnesen، Thomas Winter، Ludovic Bodin و Matthieu Pigasse اشاره نمود.

از مشاوران در رویدادهای ورزشی چیلیز می توان Dr DisRespect یکی از اینفلوئنسرها و Wouter Sleijffers رهبر فرانسوی یکی از برجسته ترین تیم های ورزشی به همراه 5 چهره ی مشهور دیگر در دنیای ورزش را نام ببریم.

بنیان گذار و مدیر عامل کنونی چیلیز و پلتفرم Socios.com الکساندر دریفوس است.

چیلیز Chiliz چیست؟ +کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

آیا توسعه ی پلتفرم سوسیوس فقط محدود به موبایل است؟

اکنون پلتفرم Socios.com و صرافی Chiliz.net صرفاً جهت اندروید و IOS در دسترس است و توسعه و آپدیت آن نیز محدود به این دو میباشد. ولی چیلیز اظهار نموده است که نسخه ی دسکتاپ آن نیز در حال توسعه میباشد و به زودی در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

آیا امکان شفاف سازی کامل در فرایند توسعه ی پلتفرم و بلاک چین چیلیز وجود دارد؟

چیلیز همیشه در رابطه با گام هایی که برداشته است و اهدافی که در سر دارد، واضح و شفافا سخن گفته است. ولی در رابطه با موارد خاص (نظیر اسرار تجاری) لازم میباشد که شرکت محرمانه فعالیت  کند چراکه شفاف سازی و فاش شدن این قبیل از اطلاعات امکان دارد که به نفع رقبای احتمالی در آینده و به تبع به ضرر چیلیز واقع گردد.

چرا چیلیز در جمهوری مالت واقع شده است در حالی که فعالیت آن در خارج از کشور مالت صورت می گیرد؟

جزیره ی مالت در تعیین مقررات در مورد صنعت بلاک چین و دارایی های دیجیتال زودتر و موفق تر از خیلی از کشورها فعالیت کرد. علاوه بر این، کشور مالت در حال سرمایه گذاری گسترده بر روی فینتک یا فناوری مالی (FinTech) و فراهم کردن زیرساخت های مطلوب جهت آن میباشد که چنین سیاست هایی موجب شده است که مالت یک کشور عالی جهت آغاز کسب و کارهای بلاک چین محور در نظر گرفته شود.

از دیگر نکات حیاتی در انتخاب این کشور به عنوان مقصد سرمایه گذاری در زمینه  بلاک چین عضویت مالت در اتحادیه ی اروپا میباشد که موجب شده است که مالت قادر باشد امنیت را تا حدی جهت سرمایه گذاران این حوزه تامین کند.

آیا این مسئله که یک تیم یا باشگاه توسط هواداران کنترل شود، سابقه داشته است؟

همانگونه که در بالا هم ذکر کردیم، در دنیای ورزش به صورت سنتی و متعارف این ایده که یک تیم یا باشگاه بوسیله هواداران آن به اشکال مختلف کنترل گردد ، وجود داشته است. در واقع الهام بخش Socios.com، چهارچوب های مدیریتیِ دموکراسی محور یا همان «سوسیوس» بوده است.

ظاهر شدن علامت قفل در کنار مقدار موجودی توکن شما در کیف پولتان در Socios.com:

این علامت به معنی مسدود شدن توکن های شما میباشد و علت آن معمولا رد شدن مقادیر توکن تان از اندازه مدنظر Socios.com میباشد . جهت آزاد کردن توکن ها کافی است که سطح احراز هویت خود را باالتر ببرید.

اپلیکیشن Socios.com دارای 5 سطح کاربری احراز هویت میباشد که هر کدام به شما دسترسی به قابلیت ها و عملکردهای بخصوصی را می دهد. هر سطح با توجه به مقدار واریز یا برداشت شما نیازمند فراهم کردن مدارک مختلفی جهت احراز هویت میباشد . سطوح، قابلیت ها و مدارک مورد نیاز آن مطابق با زیر میباشد:

 • سطح صفر (Level 0): به شما اجازه ی ساخت حساب کاربری و ورود به آن را خواهد داد. در این سطح تنها نیاز است که شماره موبایل و آدرس ایمیل خود را ذکر کنید. در این سطح شما قادرید توکن های رایگان بدست آورید یا آن را خرید و فروش کنید.
 • سطح یک: می توانید به خرید و انتقال توکن ها تا محدوده 500 یورو مشغول شوید و جهت رسیدن به این سطح تنها کافی است که ایمیلی را که در مرحله ی پیش وارد نمودید، به تایید برسانید.
 • سطح دو: اگر قصد فروش توکن را دارید و علاقه دارید محدودیت کنونی از 500 یورو به 1500 یورو تغییر یابد، باید نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و ملیت خود را ذکر کنید و به وسیله ی ارسال یک سلفی این اطلاعات را تایید نمایید.
 • سطح سه: آدرس محل سکونت خود را به وسیله ی مدارکی مانند اجاره نامه یا سند مالکیت و غیره احراز کنید تا به این سطح دست پیدا کنید و قادر باشید معادل 10 هزار یورو معامله صورت بدهید.
 • سطح چهار: دیگر اطلاعات مورد نیاز را پر نمایید و مدارکی را که جهت اثبات آن ها نیاز میباشد ، آپلود کنید تا قادر باشید حجم معاملاتی خود را به بیشتر از 10 هزار یورو افزایش دهید.

جمع بندی

Socios.com یک پلتفرم بلاک چین محور جهت شرکت در نظرسنجی باشگاه ها میباشد . توکنی که موجب قدرت بخشیدن به Socios.com میگردد،  چیلیز CHZ است. شما قادر هستید ارز چیلیز را از بیشتر صرافی های معتبر تهیه نمایید و آن را با توکن هواداران مبادله کنید. توجه داشته باشید که برخلاف CHZ که صرافی های فراوانی آن را مبادله می کنند، جهت خرید توکن های هواداران فقط قادر هستید از طریق صرافی Chiliz.net اقدام نمایید. از توکن طرفدران قادرید  جهت رای دادن در یک نظرسنجی های باشگاه مورد نظرتان بهره ببرید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.