به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین چقدر است؟

هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین چقدر است؟

سرمایه گذاران بیت کوین نگران افزایش فشار فروش از سمت ماینرها هستند که اگر آن‌ها تصمیم به فروش بگیرند قیمت کاهش شدیدی پیدا کند. اما نکته قابل توجه آن است که در وضعیت فعلی نه تنها ماینرها در ضرر نیستند، بلکه در حال انباشت سرمایه و نگهداری بیت کوین نیز هستند.

به نقل از کوین تلگراف، سودآوری استخراج نسبت به هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین در قیمت‌های فعلی بیشتر است و طبق داده‌های موجود احتمال فروش دسته‌جمعی بیبت کوین توسط ماینرها بسیار کم است.

در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که با بررسی آن‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که امکان فروش دسته جمعی ماینرها بسیار کم است و نباید نگران فشار فروش آن‌ها و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین بود.

استخراج بیت کوین همچنان به‌صرفه است

کاربری با نام VentureFounder در توییتر بیان داشته که قیمت 42,000 دلاری بیت کوین همچنان سود تقریبی 20 درصدی را نسبت به هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین عاید آن‌ها می‌کند.

با وجود افت 27 هزار دلاری قیمت بیت کوین نسبت به نقطه اوج تاریخی خودش، هش ریت آن در هفته جاری به اوج رسیده و به‌نظر می‌رسد استخراج از هر زمان دیگری برای ماینرها جذاب‌تر شده است.

VentureFounder با احتساب هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین، قیمت سر به سر برای ماینرها را 32,000 دلار قلمداد کرد. در نتیجه نگرانی‌ها نسبت به افزایش فشار فروش توسط ماینرها کاهش داشته است.

او در حساب توییتر خود گفت:

دلیل بدترین ریزش‌های قیمت بیت کوین در تاریخ “تسلیم شدن ماینرها” بوده است (آذر 97 و فروردین 99).اگر هزینه تولید از قیمت پیشی بگیرد، این ریسک وجود دارد که ماینرها بخواهند اقدام به فروش کنند. در حال حاضر هزینه تولید یک بیت کوین تقریبا 34 هزار دلار است و این یعنی 20 درصد کمتر از قیمت فعلی آن.

مقایسه قیمت بیت کوین و هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین
مقایسه قیمت بیت کوین و هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین

کارمزدها ناجی هستند

کارمزد تراکنش‌هایی که به عنوان پاداش به ماینرها داده می‌شود، از آن‌ها در برابر تغییرات فوری قیمت محافظت کرده و اجازه پیشی گرفتن هزینه ماینرها برای تولید هر بیت کوین نسبت به قیمت آن را نمی‌دهد.

Charles Edwards (مدیر عامل شرکت کاپریول) با انتشار مطلبی در سایت مدیوم نسبت به توضیح این موضوع به صورت کامل‌تر اقدام کرده است. او همچنین گفته است که با بررسی داده‌ها مشخص است قیمت کف بیت کوین توسط هزینه برق مصرفی برای تولید تعیین می‌شود.

در نتیجه به علت سودآوری استخراج، پاداش کارمزدها و چشم‌انداز آینده قیمت بیت کوین بسیار دور از نظر است که ماینرها بخواهند بیت کوین‌های خود را بفروشند.

در حال حاضر ماینرها به نوسانات آنی قیمت بیت کوین توجه نمی‌کنند

در ماه‌های گذشته و ثابت شدن قیمت بیت کوین در زیر 50,000 دلار،اغلب ماینرها بیت کوین‌ها را انباشت می‌کنند و فکر فروش هم در سر ندارند زیرا این کار به نفع آن‌ها است. جالب است بدانید که مقدار انباشت در مدت مذکور حتی بیشتر از زمان اوج قیمت بیت کوین بوده است.

نمودار هش ریت بیت کوین در یک سال
نمودار هش ریت بیت کوین در یک سال

با توجه به این داده‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که ماینرها ترازنامه مثبتی دارند و فشاری به بخش ماینینگ در بحث اقتصادی وارد نمی‌شود.

همچنین به عقیده بسیاری از تحلیلگران، قیمت بیت کوین در بدترین حالت ممکن نیز نمی‌تواند کمتر از 30 هزار دلار شود.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *