به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

یک مزرعه استخراج در اسلواکی با مدفوع انسان بیت کوین استخراج می‌کند!

یک مزرعه استخراج در اسلواکی با مدفوع انسان بیت کوین استخراج می‌کند!

یک مزرعه استخراج بیت کوین در کشور اسلواکی، مدتی است که با استفاده از فضولات انسانی و حیوانی برق تولید می‌کند. این روش تأمین برق هزینه‌ای نسبتاً ناچیز و آلودگی زیست‌محیطی بسیار کمی دارد.

به گزارش کوین تلگراف، مزرعه استخراج بیت کوین آمیتی ایج (AmityAge) که گابریل کوزاک (Gabriel Kozak) و دوشان ماتوسکا (Dusan Matuska) آن را تأسیس کرده‌اند، ‌از فضولات انسانی و حیوانی برای تولید برق موردنیاز برای فرایند استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

ماتوسکا که در گذشته با پادکستی به نام «چطور ساتوشی ناکاموتو را ملاقات کردم» مشهور شده بود، بیان داشت آنها با تجزیه مواد موجود در طبیعت گاز متان تولید می‌کنند و بعد از‌آن از آن برق تولید کرده و دستگاه‌های استخراج خود را به کار می‌اندازند. از آنجا که فضولات انسانی و حیوانی به این زودی‌ها تمام نمی‌شوند، فرایند استخراج بیت کوین این مرکز هم سازگار با محیط‌‌زیست و هم تجدیدپذیر است.

طبق گفته‌های ماتوسکا، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیری مثل بیوگاز در استخراج بیت کوین، «نشان می‌دهد که واقعاً می‌توان پذیرش انرژی‌های تجدیدپذیر را سریع‌تر کرد و در نهایت بازده سرمایه‌گذاری در این حوزه را افزایش داد»، در حالی‌ که این سوخت یک منبع انرژی ارزان‌قیمت هم محسوب می‌گردد.

احداث نیروگاه‌های تولید برق با استفاده از بیوگاز، روشی سالم و کم‌هزینه برای تولید انرژی است. در این نیروگاه‌ها زباله‌های زیستی با تخمیر به گاز متان تبدیل می‌شوند. بعد از‌آن این گاز تولیدشده به‌عنوان سوخت سوزانده می‌گردد.

یک مزرعه استخراج در اسلواکی با مدفوع انسان بیت کوین استخراج می‌کند!
تصویری از زباله‌های زیستی که برای تخمیر و تبدیل به متان جمع‌آوری شده‌اند.

مت لوهسترو (Matt Lohstroh)، یکی از موسسان مجموعه گیگا انرژی (Giga Energy) که آن هم با استفاده از گاز طبیعی در تگزاس بیت کوین استخراج می‌کند، بیان داشت:

پیداکردن انرژی ارزان [برای استخراج بیت کوین] بزرگ‌ترین مشکل است. تمام روش‌های آسان [برای تأمین برق] قبلاً یک بار آزمایش شده‌اند.

ماتوسکا بیان داشت وضعیت انرژی در اروپا در ماه نوامبر (آبان) با افزایش بسیار زیاد قیمت‌ها و مناقشه شماری کشورها، به‌طرز چشمگیری تغییر کرد. همان‌ طور که مت لوهسترو بیان داشت، امکان دارد در آینده کسب سود با استخراج بیت کوین کار سختی باشد و همین نکته ماتوسکا را کماکان «پرمشغله و نگران» نگه می‌دارد.

ماتوسکا که اساساً آدم خوش‌بینی است، در این باره می‌گوید:

هیجان‌انگیزترین بخش [درباره استخراج بیت‌ کوین] این است که بدانیم در حقیقت ما «تیم امنیت بیت‌ کوین» هستیم و با هش ریت خود تا حدودی به این فرایند کمک می‌کنیم. [علیرقم مشکلات تأمین انرژی] کماکان به محافظت از شبکه کمک خواهیم کرد.

یک مزرعه استخراج در اسلواکی با مدفوع انسان بیت کوین استخراج می‌کند!
تصویر ماتوسکا در مقابل تأسیسات بیوگاز

ماتوسکا بیان داشت «ردپای زیست‌محیطی مجموعه آنها بسیار کم است» و تنها یکی از موارد مازاد در نیروگاه‌ آنها، «تولید گرمای بیش‌ از حد» است.

اگر ماتوسکا به‌دنبال ایده‌هایی برای حل مشکل گرمای بیش‌ از حد نیروگاهش است، نیازی نیست کار عجیبی انجام دهد که تا امروز در جامعه خلاق استخراج بیت کوین دیده نشده است. هم اکنون اغلب ماینرهای بیت کوین از حرارت حاصل از فعالیت خود برای گرم‌کردن محیط‌های گوناگون، پرورش گل در هلند و خشک‌کردن الوارهای چوب در نروژ استفاده می‌کنند.

ماتوسکا ضمن پیشنهاد به افراد کنجکاو علاقه‌مند به بیت کوین برای ورود به حوزه استخراج، بیان داشت:

هنگام راه‌اندازی اولین ماینر خود، می‌توانید دانش مفید زیادی کسب کنید. نیازی نیست که حتماً از این روش درآمد زیادی داشته باشید؛ اما این تجربه ارزش زیادی خواهد داشت.

برای کسانی که علاقه‌مند به استخراج بیت کوین در خانه هستند، این فرایند می‌تواند پیچیده و پرهزینه باشد؛ اما اخیراً استخراج انفرادی جانی دوباره گرفته است. کامپس ماینینگ (Compass Mining)، یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه استخراج بیت کوین در خانه، در آخرین سال ۲۰۲۱ فروش مستقیم سخت‌افزار به مصرف‌کننده خانگی را شروع کرد.

ویت گیبس (Whit Gibbs)، مدیرعامل کامپس ماینینگ، بیان داشت ماینرها جزو افرادی هستند که بیشترین دیدگاه صعودی را در مقابل قیمت بیت کوین دارند.

او در این باره می‌گوید:

شما دو گزینه دارید؛ می‌توانید ۱۰٬۰۰۰ دلار بدهید و بیت کوین بخرید یا با علم به اینکه در یک دوره ۱۲ تا ۱۴ ماهه سرمایه اولیه‌تان (همان ۱۰٬۰۰۰ دلار) باز می‌گردد، یک دستگاه استخراج بیت‌ کوین خریداری کنید. باید در مقابل کارکرد بیت کوین خوش‌بین باشید تا باور کنید که به‌جای خرید مستقیم آن، در مدت‌زمان مطلوبی شاهد بازگشت سرمایه خود خواهید بود.

 

زرین‌اکسچنج، مرجع خرید ووچر پرفکت مانی و فروش پرفکت مانی در ایران

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *