به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ارز فلوکی اینو چیست؟ معرفی Floki Inu و آموزش خرید

ارز فلوکی اینو چیست؟ معرفی Floki Inu و آموزش خرید


در صنعت ارزهای دیجیتال پروژه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان هریک از آن‌ها را با توجه به ویژگی‌ها و اهدافشان در دسته‌بندی‌های خاصی قرار داد. یکی از این دسته‌بندی‌های خاص، میم کوین‌ها هستند. میم کوین به ارزهای دیجیتالی گفته می‌گردد.که با تأثیرپذیری از فرهنگ میم (meme) یا شوخی در اینترنت پیشرفت یافته‌اند. یکی از میم کوین‌های معروف، فلوکی اینو (Floki Inu) یا همان فلوکی است که خود را قاتل دوج کوین و شیبا اینو معرفی می‌کند. اما هدف فلوکی اینو چیست و چگونه ایجاد شده است؟ آیا می‌تواند به اهدافی که در وظیفهه راه خود اعلام کرده است برسد؟

در این مقاله به بررسی فلوکی اینو، توکن FLOKI، پروژه‌های پیشرفت‌یافته در اکوسیستم آن و توضیح وظیفهه راه آن می‌پردازیم.

توجه: این مطلب تنها برای آشنایی شما با فلوکی اینو و بررسی این ارز دیجیتال است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچ پیشنهاد‌ای برای سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش آن عرضه نمی‌کند.

فلوکی اینو چیست و موسسان آن چه کسانی هستند؟

فلوکی اینو یک پروژه ارز دیجیتال است که در نخست در جایگاه یک میم کوین ایجاد شده بود؛ اما هم اکنون، به یک پروژه وب ۳ پیشرفته تبدیل شده و در بر گیرنده امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و متاورس است. تیم پیشرفت‌دهنده این پروژه، تلاش کرده‌اند این میم کوین را که در نخست بی‌فایده به نظر می‌رسید، به پروژه‌ای با اهداف و کاربردهای گسترده تبدیل کنند. فلوکی اینو با عنوان کریپتوی مردم (The People’s Crypto) هم شناخته می‌گردد.

تاریخچه فلوکی اینو

اما ماجرای پیدایش فلوکی اینو چیست و اصلاً از کجا شروع شد؟

ایده ایجاد فلوکی از یک توییت شکل گرفت. در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱، ایلان ماسک، موسس شرکت تسلا و مالک کنونی توییتر، در توییتی اعلام کرد که قرار است به‌زودی صاحب یک توله‌سگ از نژاد شیبا اینو باشد و می‌خواهد نام آن را فلوکی بگذارد. چه کسی خیال می‌کرد آن توییت به ساخت یک میم‌کوین جدید منجر شود که نام توله‌سگ ایلان ماسک روی آن است؟

بلافاصله بعد از انتشار توییت، یک برنامه‌نویس گمنام فلوکی اینو را ایجاد و مدت کوتاهی بعد آن را رها کرد. کمتر از ۲ هفته بعد، در ۶ ژوییه ۲۰۲۱، تیمی از طرفداران و جامعه این ارز دیجیتال به‌سرعت وارد عمل شدند و آن را دوباره افتتاح کردند. آن‌ها می‌دانستند که ماسک چه تأثیری بر حرکات قیمتی میم کوین‌ها مثل دوج کوین و شیبا اینو دارد. جداب اینجاست در ۱۲ سپتامبر که ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد خانواده‌اش توله‌سگ را قبول کرده‌اند، فلوکی در بازار درحال معامله‌شدن بود!

ازآنجاکه این پروژه به‌روش کامل غیرمتمرکز است و اداره آن تحت کنترل جامعه آن است، اطلاعات خیلیی از موسسان در دسترس نیست. با این وجود به‌روش کامل هم گمنام نیستند و با اسامی مستعار فعالیت می‌کنند. تیم اصلی که نماینده منافع جامعه است، در بر گیرنده جکی ژو (Jackie Xu) در جایگاه پیشرفت‌دهنده اصلی، مستر براون ویل (Mr.Brown Whale)، بی (B) و سابر (Sabre) در جایگاه اعضای اصلی تیم و لینترن (Lintern) در جایگاه مدیر جامعه است. به‌گفته تیم، جکی ژو فردی دوست‌داشتنی و محترم است و بیش از یک دهه تجربه در بلاک چین دارد.

فلوکی تصمیمات اساسی تأثیرگذار بر اکوسیستم خود را ازطریق سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا دائو اتخاذ می‌کند و جامعه این ارز دیجیتال با توکن‌های FLOKI خود به این تصمیمات رأی می‌دهند.

هدف فلوکی اینو چیست؟

سازندگان فلوکی اینو ادعا می‌کنند که این پروژه برای آن‌ها یک جنبش است نه میم کوین. آن‌ها این پروژه را به‌شکلی مبتکرانه با اقدامات خیریه و کارهای عام‌المنفعه ترکیب کرده‌اند. دورنمای آن‌ها ساخت مدرسه در کشورهای پیشرفت‌نیافته سراسر جهان است. به همین علت، حتی نزدک (بازار بورس نیویورک) فلوکی را در جایگاه یکی از بهترین پروژه‌های متاورسی برای خرید در سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بود.

تیم این پروژه با کمپین Million Gardens Movement که کیمبال، برادر ایلان ماسک، رهبر آن است همکاری می‌کند. طبق وب‌سایت رسمی فلوکی، این تنها پروژه کریپتویی است که به‌شکل رسمی با این کمپین شراکت دارد. هدف آن‌ها از همراهی با این جنبش، مقابله با ناامنی غذایی در جهان است.

توکن فلوکی اینو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

توکن بومی فلوکی، FLOKI است که از نوع توکن‌های ERC-۲۰ و BEP-20 به شمار می‌رود. در نتیجه می‌توان آن را نوعی توکن چندزنجیره‌ای دانست که با هر دو بلاک چین اتریوم و بایننس اسمارت چین مناسب است. کاربران می‌توانند توسط بریج، توکن‌های FLOKI خود را بین این دو بلاک چین جابه‌جا کنند.

قیمت توکن FLOKI در زمان نگارش این مقاله ۰.۰۰۰۰۳ دلار و ارزش بازار آن حدود ۳۰۷میلیون دلار است. ضمناً در رتبه ۱۰۴ کوین مارکت کپ قرار دارد.

پروژه‌های اکوسیستم فلوکی اینو

اکوسیستم منحصربه‌فرد فلوکی متشکل از چند پروژه مختلف است که هنوز در دست پیشرفت‌اند. همان‌طور که گفتیم این پروژه‌ها در بر گیرنده توکن‌های غیرمثلی (NFT)، دیفای و متاورس هستند. ازآنجاکه مقدار پذیرش این ارز دیجیتال در بسترهای دیفای یا بازارهای NFT ناچیز است، تیم پیشرفت‌دهنده آن در تلاش هستند با کمک پروژه‌های مختلف کاربردهای فلوکی و مقدار پذیرش آن را افزایش دهند.

تعدادی از این پروژه‌ها عبارت‌اند از:

والهالا؛ نوعی بازی در حوزه NFT

فلوکی اینو با بازی NFTمحور خود به نام والهالا وارد متاورس بازی‌های حوزه NFT شده است. بازیکنان می‌توانند بسته به مقدار مشارکت خود پاداش دریافت کنند و مالکیت کامل توکن‌های FLOKI که به دست می‌آورند با خود آن‌ها خواهد بود. توکن‌های FLOKI در جایگاه ارز درون بازی عمل می‌کنند و می‌توان از آن‌ها برای خرید دارایی‌های درون بازی استفاده کرد.

فلوکی‌فای؛ پروژه‌ای برای محصولات حوزه دیفای

فلوکی‌فای نام پروژه‌ای برای مجموعه محصولات دیفای است که فلوکی اینو در آینده عرضه خواهد کرد. اولین محصول آن فلوکی‌فای لاکر (FlokiFi Locker) است که ظاهراً قرار است نوآورانه‌ترین پروتکل این صنعت برای ایمن‌سازی دارایی‌های دیجیتال باشد. ضمناً، اشاره‌هایی به محصولی جدید برای فراهم‌کردن امکان سهام‌گذاری شده است، اما هنوز جزئیات آن مشخص نیست.

فلوکی‌پلیس؛ بازاری برای توکن‌های غیرمثلی

فلوکی اینو با توجه به ترند توکن‌های غیرمثلی، نیت دارد بازاری برای NFT و کالاها ایجاد کند. هدف بازار فلوکی‌پلیس (FlokiPlace) این است که خرید و فروش توکن‌های غیرمثلی و سایر محصولات دیجیتال را تسهیل کند و موقعیت فلوکی‌اینو را در جایگاه جایگزین پرداخت برای بیت کوین، دوج کوین و حتی دلار آمریکا تثبیت کند.

فلوکی یونیورستی؛ دانشگاه متاورسی برای آموزش کریپتو

پلتفرم آموزش ارزهای دیجیتال فلوکی یونیورسیتی، پروژه‌ای است که هدف آن آموزش‌دادن به مخاطبان صنعت ارزهای دیجیتال و کریپتو است که به‌شکل مداوم بر تعداد آن‌ها افزوده می‌گردد. این پروژه، دانشگاهی متاورسی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در کنار آموزش، به افزایش آگاهی از اکوسیستم فلوکی‌اینو کمک می‌کند. بیشتر برنامه‌های درسی رایگان خواهد بود، اما تعدادی از دوره‌های تخصصی شاید هزینه دریافت کنند که با توکن FLOKI قابل‌پرداخت است.

تیم فلوکی‌اینو نیت دارد این دانشگاه را به پلتفرمی با بزرگ‌ترین پایگاه داده از محتوای کریپتو تبدیل کند که همه افراد در فضای اینترنت بتوانند با استفاده از توکن FLOKI به آن دسترسی داشته باشند.

توکنومیک فلوکی اینو

سقف عرضه توکن فلوکی ۱۰تریلیون واحد است که بیش از ۹تریلیون واحد آن در گردش است. این شبکه برای هر تراکنش خرید یا فروش توکن FLOKI روی صرافی‌های غیرمتمرکز یونی‌سواپ و پنکیک‌سواپ، ۰.۳درصد مالیات دریافت می‌کند، ولی اگر کاربران از بریج بین دو بلاک چین برای انتقال توکن‌هایشان استفاده کنند، مشمول مالیات نخواهند شد. این مالیات در خزانه نگه‌داری می‌گردد. وجوه موجود در خزانه، به پیشرفت اکوسیستم و ترویج توکن بومی شبکه برای پذیرش بیشتر آن اختصاص دارد. با این وجود، اعضای تیم در وایت پیپر پروژه اعلام کرده‌اند که وقتی به اندازه کافی بودجه جمع‌آوری کنند، مالیات را کاهش می‌دهند. البته هنوز به این‌که چقدر بودجه مدنظرشان است یا مالیات به چه اندازه کاهش خواهد یافت، اشاره‌ای نکرده‌اند.

تا این ساعت ۲۵درصد از کارمزدهای فلوکی‌فای لاکر و یک‌درصد از کارمزدهای پیش‌پرداخت برای دریافت فلوکی کارت سوزانده شده است. با توجه به اطلاعات اتراسکن و بی‌اس‌سی‌اسکن، بیش از ۴۷۵٬۰۰۰ هولدر توکن FLOKI در صرافی‌های غیرمتمرکز وجود دارند.

خرید فلوکی اینو

آسان‌ترین روش خرید توکن FLOKI برای کاربران ایرانی، استفاده از صرافی‌های ایرانی است. در گذشته تعدادی از کاربران ترجیح می‌دادند از صرافی‌های ایرانی استیبل کوین‌هایی مثل تتر را خریداری کنند و آن‌ها را به صرافی‌های خارجی انتقال دهند. بعد از‌آن در همان صرافی‌ها کوین‌های خود را به هر توکن دلخواه دیگر تبدیل کنند.

این روش در گذشته مزایایی داشت. برای نمونه، در گذشته توکن‌های جدید به‌سرعت در صرافی‌های ایرانی فهرست نمی‌شدند و در نتیجه کاربران ایرانی موقعیت سرمایه‌گذاری زودهنگام را از دست می‌دادند.

ضمناً در گذشته احراز هویت در اغلب صرافی‌های مطرح خارجی الزامی نبود. بااینکه استفاده از این صرافی‌ها در همان زمان هم ریسک‌های مختص خود را داشت، اما غیرممکن نبود. اما حالا شرایط تا حد زیادی فرق کرده است. اکنون احراز هویت در صرافی‌هایی مثل بایننس الزامی شده و کاربران ایرانی عملاً از استفاده از این صرافی‌ها منع شده‌اند. ضمناً توکن‌های جدید با سرعت بسیار بیشتری نسبت‌به گذشته در صرافی‌های ایرانی فهرست می‌شوند. مجموعه این موجبات صرافی‌های داخلی را به گزینه‌های مناسبی برای ایرانی‌ها تبدیل کرده است.

حال سؤال این است که کدام صرافی‌های داخلی اکنون از فلوکی اینو پشتیبانی می‌کنند؟ و کدام صرافی‌ها بهترین نرخ خرید (و فروش) فلوکی اینو را عرضه می‌کنند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها بهتر است به صفحه راهنمای خرید فلوکی مراجعه کنید.

در این صفحه که امکانی جدید از ارزدیجیتال است، کافی است گزینه می‌خواهم فلوکی بخرم را انتخاب کنید و مقدار را مشخص کنید تا فهرستی از مطرح‌ترین صرافی‌هایی که این توکن را فهرست کرده‌اند را مشاهده کنید. هچنین توجه داشته باشید که این فهرست به‌ترتیب بهترین نرخ خرید برایتان مرتب شده است.

بعد از انتخاب یک صرافی، روی گزینه خرید در انتهای نام آن کلیک کنید تا به‌روش مستقیم به صفحه اصلی صرافی هدایت شوید.

فرق‌ها و شباهت‌های فلوکی اینو با شیبا اینو

دو پروژه فلوکی‌اینو و شیبا اینو، هردو مشابه دوج کوین طراحی شده‌اند. در اصل علت ایجاد هردو توکن، علاقه ایلان ماسک به دوج کوین است. توییت‌های او گاهی سبب افزایش قیمت شدید این توکن‌ها می‌گردد.

از دیگر شباهت‌های این دو، می‌توان به طرفداران و جامعه آن‌ها اشاره کرد. طرفداران این توکن بسیار پرشور و وفادار هستند و روزانه توییت‌هایی را درباره آن‌ها مشاهده می‌کنیم که از سرمایه‌گذاران در این صنعت می‌خواهند به گروه آن‌ها بپیوندند.

شباهت دیگر عرضه غیرمعمول و بسیار زیاد FLOKI و SHIB است که می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر زیادی بگذارد.

درباره فرق‌های این دو توکن باید گفت، موسس شیبا اینو مثل بیت کوین ناشناخته است درحالی‌که تیم پروژه فلوکی‌اینو علیرقم اسامی مستعارشان در محافل کریپتو حضور دارند.

شیبا اینو یک پروتکل زیربنایی دارد که هم برای توکن آن در جایگاه کوین تحت‌کنترل جامعه و هم برای اغلب توکن‌های دیگر روی پلتفرم سودمند است. FLOKI یک توکن است و پروتکل زیربنایی ندارد.

توکنومیک این دو ارز دیجیتال هم با یکدیگر مفرق است. عرضه توکن FLOKI در کل ۱۰تریلیون واحد است که در مقایسه با عرضه بیت کوین بسیار زیاد است. بااین‌حال می‌توانیم بگوییم فلوکی دربرابر عرضه کل یک‌کوادریلیون واحد توکن SHIB واقعاً ناچیز است.

ضمناً، فلوکی به سرمایه‌گذاران خود امکان می‌دهد از توکن‌هایی که نگهداری می‌کنند درآمد منفعل کسب کنند، درحالی‌که برای کسب درآمد منفعل در شیبا اینو، باید توکن‌های SHIB را در استخر نقدینگی شیباسواپ سهام‌گذاری کرد.

مزایا و معایب ارز دیجیتال فلوکی اینو

مزایا

 • تیم فلوکی‌اینو متشکل از افراد بسیار متعهد و هدف‌مند است.
 • توکن بومی آن چند زنجیره‌ای است و با شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین مناسب است.
 • توکن‌های فلوکی به‌مدت ۲۶۵سال در بلاک چین‌های اتریوم و BSC قفل شده‌اند، در نتیجه خطر کلاهبرداری در آن وجود ندارد.
 • سلبریتی‌ها می‌توانند بر ارزش این میم کوین تأثیر بگذارند و بدون هزینه آن‌ها را تبلیغ کنند. البته تبلیغات بدون دستمزد به‌معنای آن نیست که فلوکی بودجه بازاریابی ندارد. کارمزدهای کوچکی که از هر معامله دریافت می‌گردد. به بازاریابی و سایر فعالیت‌ها در اکوسیستم اختصاص می‌یابد.

معایب

 • فلوکی مثل اغلب ارزهای دیجیتال مشابه خود، سرمایه‌گذاری پرخطر به شمار می‌رود؛ در نتیجه باید با احتیاط در آن سرمایه‌گذاری کرد.
 • احتمال پامپ و دامپ در این ارز دیجیتال زیاد است. وقتی یک نهنگ توکن‌های فلوکی را یک‌جا می‌فروشد و پول‌هایش را خارج می‌کند، قیمت شدیداً کاهش می‌یابد. البته کارمزدهایی برای دلسردکردن کاربران از فروش توکن در نظر گرفته شده است؛ اما گاهی این روش انگیزه‌ای کافی برای نفروختن توکن‌ها ایجاد نمی‌کند.
 • فلوکی ادعا می‌کند که قاتل دوج کوین و شیبا اینو خواهد بود و هدف آن این است که به یکی از ۱۰ پروژه برجسته ارز دیجیتال در بازار و شروعگر انقلاب بعدی ارزهای دیجیتال باشد؛ اما تا این ساعت در همین موضوع موفق نبوده است.

وظیفهه راه فلوکی اینو

وظیفهه راه فلوکی اینو در بر گیرنده ۴ فاز است:

۱. فاز اول

 • افتتاح مجدد توکن
 • افتتاح روی بایننس اسمارت چین
 • حسابرسی قراردادهای هوشمند
 • فهرست‌شدن در کوین گکو و CMC
 • بریج/ سواپ بین‌زنجیره‌ای
 • همکاری با اینفلوئنسرها/ افراد مشهور
 • افتتاح مجدد وب‌سایت
 • رسیدن به ۲۵٬۰۰۰ هولدر توکن فلوکی

۲. فاز دوم

 • رسیدن به ۵۰٬۰۰۰ هولدر
 • بازاریابی تهاجمی
 • کمک‌های مالی به خیریه
 • شراکت‌های مؤثر با هدف پیشرفت کاربردپذیری
 • برنامه‌های پاداش‌دهی به کاربر

۳. فاز سوم

 • برنامه‌های غیرمتمرکز/ بازی‌ها
 • فهرست‌شدن در صرافی‌های متمرکز
 • شراکت‌های بزرگ‌تر
 • رسیدن به ۱۰۰٬۰۰۰ هولدر
 • برگزاری رویدادهایی در جهان واقعی

۴. فاز چهارم

 • پیشرفت فلوکی‌پلیس (توکن‌های غیرمثلی/ بازارهای معامله کالا)
 • همکاری با تسلا
 • کمک‌های مالی عمده به پناهگاه سگ‌ها/ خیریه‌ها (بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار)
 • رسیدن به ۱۵۰٬۰۰۰ هولدر

کیف پول‌های فلوکی اینو

ازآنجاکه فلوکی روی دو زنجیره بایننس اسمارت چین و اتریوم کار می‌کند، همه کیف‌پول‌های مناسب با اتریوم و BSC ازجمله متامسک، تراست کیف پول و کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر می‌توانند برای نگهداری و ذخیره فلوکی اینو مناسب باشند.

سؤالات شایع

فلوکی اینو چیست؟

فلوکی اینو یک ارز دیجیتال است که نخست در جایگاه یک میم کوین پیشرفت یافته بود، اما حالا در جایگاه یک پروژه وب ۳.۰ با پیشرفت کاربردهایش در شرایط دیفای، توکن‌های غیرمثلی و متاورس فعالیت می‌کند.

کیف پول‌های فلوکی کدام‌اند؟

فلوکی از زنجیره‌های بایننس اسمارت چین و اتریوم پشتیبانی می‌کند و در نتیجه برای ذخیره آن به جز کیف پول سخت افزاری، می‌توان از متامسک و تراست کیف پول هم استفاده کرد.

توکن فلوکی اینو چه کاربردهایی دارد؟

از توکن فلوکی اینو می‌توان برای پرداخت‌های درون بازی والهالا برای خرید دارایی، برای خرید دوره‌های تخصصی آموزشی در دانشگاه متاورسی فلوکی، برای معامله NFT و هم برای رأی‌گیری در سیستم حاکمیتی مدل دائو در این پروژه استفاده کرد.

آیا سهام‌گذاری توکن فلوکی میسراست؟

درباره این نکته صحبت‌هایی وجود دارد، اما هنوز امکان آن فراهم نشده است.

از کجا می‌توان توکن فلوکی را خرید؟

توکن فلوکی را می‌توان از صرافی‌های متمرکز مثل بای‌بیت و صرافی‌های غیرمتمرکز مثل یونی‌سواپ و پنکیک‌سواپ خرید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *