میشل بومن، عضو شورای حکام سیستم فدرال رزرو ایالات متحده، دارد انتقاد کرد عدم وجود یک چارچوب نظارتی روشن برای فناوری های جدید در ایالات متحده.

بومن طی سخنرانی در سمینار جهانی سالزبورگ در مورد مقررات و نظارت بر بانک ها، خواستار توجه تنظیم کنندگان جهانی به نظارت فعلی بر فعالیت های جدید بانکداری، به ویژه بانکداری به عنوان یک خدمات و دارایی های دیجیتال شد. به گفته بومن، مؤسسات مالی از نظر فناوری‌های نوظهور در «خلأ نظارتی» قرار گرفته‌اند.

«در حالی که تلاش‌هایی برای ارائه راهنمایی‌ها صورت گرفته است، تردیدهای قابل توجهی در مورد مجاز بودن و انتظارات نظارتی برای این فعالیت‌ها وجود دارد. […]. بومن، که دوره ریاستش در فدرال رزرو در سال 2034 به پایان می رسد، گفت: این بانک ها را در موقعیت خطرناک تکیه بر اظهارات عمومی اما غیر الزام آور سیاست گذاران قرار می دهد تا در مقطعی در آینده مورد انتقاد قرار گیرند.

علاوه بر این، فرماندار از خطرات ناشی از وضعیت نظارتی فعلی صحبت کرد و خاطرنشان کرد که بدون یک چارچوب نظارتی مشخص، تنظیم‌کننده‌ها ممکن است پس از سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی، الزامات جدیدی را بر مشاغل تحمیل کنند. او افزود: «اگر نقش ما نظارت و تنظیم مؤثر است، باید هم در فعالیت‌های بدیع و هم در فعالیت‌های سنتی شرکت کنیم.»

بومن به ده ها صدای دیگر برای یک چارچوب نظارتی روشن برای دارایی های دیجیتال می پیوندد. آژانس رتبه‌بندی مودی در 20 ژوئن هشدار داد که سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها می‌توانند بدون حمایت قانون‌گذاران ایالات متحده برای قانون‌گذاری متمرکز بر دارایی‌های دیجیتال به سایر حوزه‌های قضایی دوستدار رمزنگاری روی بیاورند.

قانون‌گذاران کمیته خدمات مالی مجلس و کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان اخیراً پیش‌نویس بحثی را منتشر کرده‌اند که به برخی از دارایی‌های رمزنگاری راهی برای برچسب‌گذاری کالاهای دیجیتال ارائه می‌دهد. پیش نویس این لایحه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را از رد ثبت پلت فرم های معاملات دارایی دیجیتال به عنوان یک سیستم تجارت جایگزین تنظیم شده منع می کند و به این شرکت ها اجازه می دهد “کالاهای دیجیتال و ارزهای پایدار پرداخت” را ارائه دهند.

بومن هشدار داد که عدم ارائه یک رویکرد روشن برای موسسات مالی در زمینه فناوری‌های جدید «می‌تواند پیامدهای مهمی برای بانک‌هایی که نرخ‌های بهره بالاتری دارند، داشته باشد».

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟