بایننس استرالیا با مقامات محلی برای برآوردن الزامات انطباق در میان گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند دفاتر این شرکت در 4 جولای بازرسی شده‌اند، کار می‌کند.

سخنگوی بایننس استرالیا به کوین تلگراف گفت: «ما در حال همکاری با مقامات محلی هستیم و بایننس بر روی رعایت استانداردهای نظارتی محلی متمرکز است تا به کاربران خود در استرالیا به شیوه ای کاملاً سازگار خدمات دهد.

به گزارش بلومبرگ، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) روز سه شنبه در مکان های بایننس استرالیا جست و جو کرد. این گزارش به نقل از افراد ناشناس که با این موضوع آشنا هستند، ادعا می‌کند که این تحقیقات بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد تجارت مشتقات استرالیایی بایننس است که اکنون از بین رفته است.

نماینده بایننس به کوین تلگراف تایید یا تکذیب نکرد که آیا دفاتر این شرکت مورد بازرسی قرار گرفته است یا اینکه آیا شرکت از تحقیقات محلی مطلع بوده است.

این خبر چند ماه پس از لغو مجوز ASIC برای مشتقات بایننس استرالیا در آوریل 2023 منتشر شد. این اقدام به دنبال بررسی هدفمند فعالیت‌های بایننس در این کشور، به‌ویژه طبقه‌بندی پلتفرم مشتریان خرده‌فروشی و عمده‌فروشی صورت گرفت.

مربوط: بانک‌های استرالیایی ادعا می‌کنند که 40 درصد از کلاهبرداری‌ها به دلیل دفاع از محدودیت‌ها، کریپتو را لمس می‌کنند

در پاسخ، بایننس تصمیم گرفت «رویکرد متمرکزتر» را در استرالیا دنبال کند و تصمیم گرفت معاملات مشتقه را در این کشور تعطیل کند. بایننس همچنان خدمات معاملاتی نقطه ای را در استرالیا ارائه می دهد.

پیش از این، رگولاتورهای استرالیایی تحقیقاتی را در مورد بایننس پس از بستن ناگهانی برخی از موقعیت‌های مشتقه در ماه فوریه آغاز کردند. این شرکت به انطباق با طبقه‌بندی سرمایه‌گذاران اشاره کرد و طبق گزارش‌ها ادعا کرد که کاربرانی را که شرایط سرمایه‌گذاری عمده‌فروشی را برآورده نمی‌کنند، محدود می‌کند.

مجله: آسیا اکسپرس: ETFهای کریپتو HK آتش گرفته، بایننس در مورد Maverick FOMO، هک Poly هشدار داد