به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پیش نویس سند ارزهای دیجیتال جهت بررسی به هیئت دولت ارسال شده است

پیش نویس سند ارزهای دیجیتال جهت بررسی به هیئت دولت ارسال شده است

مرکز ملی فضای مجازی ایران اعلام کرد که پیش نویس سند ارزهای دیجیتال آماده و جهت بررسی به هیئت دولت ارسال شده است. بر اساس اخبار منتشر شده، پروژه ارز دیجیتال ملی بر اساس دستورالعمل های ریاست محترم جمهور حسن روحانی تهیه شده است.

سعید مهدیون، معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی، به خبرگزاری ایبنا اعلام کرده است که ایده معرفی یک ارز رمزپایه محلی به طور فعالانه توسط مقامات مسئول پیگیری می شود. مهدیون همچنین اظهار داشت که مقامات دولتی به زودی بی ثباتی موجود در رابطه با ارزهای رمزپایه را از بین خواهند برد و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پایان شهریور ماه سال جاری موضع رسمی خود را در مورد این موضوع اعلام خواهد نمود.

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت:

بدین منظور چند سناریو از جمله بهترین و بدترین شرایط ارزهای رمزپایه توسط دو کارگروه اقتصادی و امنیت مطرح و از نهادهای مرتبط در این حوزه اعلام نظرخواهی شده است تا در نهایت به این دو سناریو رسیدیم که هر یک بصورت جداگانه در حال بررسی میباشد. در این رابطه شورای عالی فضای مجازی سیاست های کلی را مشخص نموده و در نهایت بازیگر اصلی این حوزه بانک مرکزی محسوب می شود.

پس از نگرانی ها در ارتباط با مسائل پولشویی در آذر ماه 1396، هم اکنون خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط بانک های ایرانی و مؤسسات مالی داخلی ممنوع است.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، ایران تأیید کرده است که ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی با پشتوانه دولتی به منظور جلوگیری از تحریم های آینده ایالات متحده و نیز تسهیل انتقال پول از سراسر جهان خواهد بود. گفتنی است مقامات دولتی کشور هم اکنون به دنبال استفاده از تکنولوژی بلاک چین جهت دور زدن تحریم های ایالات متحده آمریکا هستند؛ از جمله ممنوعیت کامل خرید دلار آمریکا که در اوایل مرداد ماه به اجرا درآمده است.

همزمان دولت ونزوئلا نیز در فوریه ماه جاریپیش فروش ارز دیجیتال پترو با پشتوانه نفت را آغاز نمود و اخیراً نیز اعلام کرد که این ارز رمزپایه یکی از واحدهای پول رسمی این کشور در کنار بولیوار (Venezuelan bolívar) خواهد بود.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *