بایننس تصمیم گرفته است پس از بازنگری در عملیات برای انطباق با مقررات محلی، طرح خود را برای حذف چندین سکه حریم خصوصی در اروپا از فهرست لغو کند.

بایننس در اظهارنظری از صرافی ارز دیجیتال که در 26 ژوئن دریافت کرد، گفت:

پس از بررسی دقیق بازخوردهای جامعه و چندین پروژه، نحوه طبقه‌بندی سکه‌های حریم خصوصی در پلتفرم خود را برای مطابقت با الزامات نظارتی در سراسر اتحادیه اروپا مورد بازبینی قرار داده‌ایم.»

همچنین اظهار داشت که از آنجایی که به عنوان یک صرافی ثبت‌شده در حوزه‌های قضایی مختلف اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند، «مجبور است» از مقررات محلی پیروی کند که صرافی‌ها را ملزم می‌کند تا «قابلیت نظارت بر تراکنش‌های سکه‌های فهرست‌شده در پلتفرم ما را داشته باشند».

در ابتدا، بایننس قرار بود توکن‌های حفظ حریم خصوصی را برای کاربران فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و لهستان از فهرست حذف کند که باعث می‌شد آن‌ها از تاریخ ۲۶ ژوئن قادر به خرید یا فروش ۱۲ توکن حریم خصوصی نباشند.

سکه های تحت تاثیر این تصمیم عبارت بودند از: Decred (DCR)، Dash (DASH)، Zcash (ZEC)، Horizen (ZEN)، PIVX (PIVX)، Navcoin (NAV)، Secret (SCRT)، Verge (XVG)، Firo (FIRO)، Beam (BEAM)، Monero (XMR) و MobileCoin (MOB).

با این حال، از زمانی که این تصمیم پس گرفته شد، پروژه های مختلفی برای اطمینان بخشیدن به اعضای جامعه در توییتر انجام شد. ارز Verge به روز رسانی خود را در 22 ژوئن منتشر کرد:

شبکه مخفی نیز یک مطلب را منتشر کرد به روز رسانی گفت که این یکی از ارزهایی است که بایننس از فهرست آنها حذف نخواهد شد.

مربوط: بایننس امارات متحده عربی را به عنوان “نقطه کانونی” برای عملیات های آینده می داند

این تصمیمات از سوی Binance در حالی است که اتحادیه اروپا استانداردهای خود را برای دارایی های دیجیتال با مقررات جدید بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) که در 31 مه به تصویب رسید، تکمیل کرده است.

هدف سیاستگذاران اتحادیه اروپا با قوانین مشخص، تبدیل اروپا به مرکزی برای دارایی‌های دیجیتال و ارز دیجیتال است. در ماه ژوئیه، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا قصد دارد یک فرآیند مشاوره MiCA را راه اندازی کند، با چارچوب قوانینی که به یک جدول زمانی 18 ماهه اجازه می دهد تا به طور کامل اعمال شود.

شرکت‌های فعال در این صنعت، مانند ارائه‌دهنده خدمات پرداخت ارز دیجیتال ریپل، از وضوح نظارتی مقررات MiCA استقبال کرده‌اند.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ساخت میکسرهای سکه ایمن و قانونی