جولیا لئونگ فونگ یی، مدیر عامل کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) هنگ کنگ، خطاب استقبال هنگ‌کنگ از مقررات Web3 پس از فروپاشی صرافی FTX در نوامبر 2022، و بیان می‌کند که تجارت کریپتو بخش مهمی از اکوسیستم دارایی‌های مجازی است.

در طول این سخنرانی، لئونگ توضیح داد که سیستم مجوز جدید برای ارائه دهندگان دارایی های مجازی تضمین می کند که سرمایه گذاران محافظت می شوند و در عین حال خطراتی را که موسسات مالی با آن روبرو هستند در نظر می گیرند. به نظر او، الحاق ارائه دهندگان دارایی های مجازی به سیستم نظارتی تنها راه پذیرش نوآوری و تقویت اعتماد بازار پس از ورشکستگی FTX بود.

هنگ کنگ از فروپاشی FTX برای کاهش خطرات نظارتی مرتبط با مبادلات متمرکز استفاده کرد. در دسامبر 2022 – کمتر از یک ماه پس از وقوع بحران مبادله – شورای قانونگذاری آن، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را در همان قانون حاکم بر موسسات مالی سنتی گنجاند.

مطالب مرتبط: دولت هنگ کنگ غول های بانکی را برای پذیرش مشتریان ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار می دهد

قوانین جدید دستورالعمل‌های سختگیرانه ضد پولشویی و قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران را به صرافی‌های دارایی دیجیتالی که به دنبال افتتاح کسب‌وکار در هنگ کنگ هستند، می‌آورد. همچنین یک طرح مجوز جدید را معرفی می کند که به سرمایه گذاران خرد امکان تجارت دارایی های مجازی را می دهد. تا همین اواخر، تجارت دارایی دیجیتال به سرمایه گذاران حرفه ای و معامله گران با حداقل یک میلیون دلار دارایی قابل بانک محدود می شد.

به گفته لئونگ، سیستم صدور مجوز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ نمونه خوبی از سیاست “یک کشور، دو سیستم” چین است. ارزهای رمزنگاری شده از سال 2021 در سرزمین اصلی چین ممنوع شده اند، در حالی که هنگ کنگ رویکرد متفاوتی را با ترویج محیطی خوشایند برای صنعت کریپتو در پیش گرفت.

در طول 12 ماه گذشته، بیش از 150 شرکت Web3 در سایبرپورت هنگ کنگ – یک مرکز دیجیتال ایجاد شده توسط دولت محلی برای ترویج نوآوری، فعالیت هایی را ایجاد کرده اند. این هجوم پس از آن رخ داد که دولت 50 میلیون یوان (7 میلیون دلار) را برای سرعت بخشیدن به توسعه Web3 اختصاص داد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو