به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

امسال فقط یک درصد از بیت کوین صرف کارهای غیر قانونی شده است

امسال فقط یک درصد از بیت کوین صرف کارهای غیر قانونی شده است

اخیرا تحقیقاتی به وسیله Chainanalysis انجام شده،این تحقیقات ثابت می کند که میزان بیت کوینی که در سال جاری برای کارهای غیر قانونی مصرف شده، هرچند نسبت تراکنش های غیر قانونی به قانونی در حال افت کردن می باشد، اما با این حال می تواند به رکورد ۱ میلیارد دلار برسد.

بر اساس گزارش بدست آمده، کل مقدار بیت کوینی که برای فعالیت های غیرقانونی مصرف شده است تا کنون به نظر می رسد که به ۵۱۵ میلیون دلار رسیده باشد. این تحقیق نشان دهنده ی این موضوع است که تا انتهای سال ۲۰۱۹ میلادی، این میزان دو برابر شده و به ۱ میلیارد دلار می رسد.

با این وجود، مقدار بیت کوینی که برای خدمات غیرقانونی صرف می شود در قیاس با موارد قانونی در حال کاهش است. هانا کورتیس مدیر اجرایی Chananalysis می گوید که تنها ۱ درصد از فعالیت های بیت کوین در سال جاری جزو فعالیت های غیر قانونی است که این میزان نسبت به سال ۲۰۱۲ حدود ۷ درصد کاهش داشته است.

در این گزارش گفته شده است که ۵۱۵ میلیون دلار بیت کوین برای فعالیت های غیر قانونی صرف شده است که تراکنش هایی بوده که در دارک وب، زیر مجموعه ای از دیپ وب که به وسیله مرورگر های عادی وب قابل دسترسی نمی باشند، صورت گرفته است،

بزرگترین فروشگاه دارک وب برای خرج کردن بیت کوین است، ظاهرا Hydra نام دارد که بیت کوین ظاهرا رمز ارز منتخب و همچنین بعد از آن مونرو است. در اغلب مواقع در این فروشگاه توزیع قرص های غیر قانونی نیز انجام می شود.

همچنین بخوانید:   شراکت اپراتور مخابرات اسپانیا با IBM برای مدیریت تماس های بین المللی بر پایه بلاک چین

این خبر می تواند خبری خوب برای بیت کوین و همچنین سایر رمز ارز هایی که به آن وابسته هستند باشد. دولت های زیادی به این علت که بیت کوین صرف کارهای غیر قانونی می شود، این رمزارز را تحریم کرده اند و آن را غیر قانونی می شمارند.